wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 [2]   Go Down

Author Topic: Tallinna linn püüab hiilida kõrvale vastutusest ? Loe se ja ava silmad  (Read 11879 times)

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5112
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/
Re: Tallinna linn püüab hiilida kõrvale vastutusest ?
« Reply #15 on: October 05, 2017, 11:07:53 »

Ee...ja kuidas see meil erineb? Kahe auto avarii vs sinu aukusõit ei ole üldse võrreldavad juhtumid.
Avarii korral kui juhid saavad kokkuleppele, kes on süüdi, siis ei ole kohustust politseid teavitada. Politsei kutsutakse siis, kui ei saada kokkuleppele ja\või on saanud keegi viga.
Töö käib selle nimel, et Politseid sellistest väljakutsetest säästa ja kohale tuleks kindlustuspartner. Fakt on see, et sellise muudatusega kajastub see "väljakutse" tasu ka meie kõigi kindlustusarvetes. Makse maksad endiselt samapalju, siis hakkad lisaks maksma ka suuremat kindlustustasu. = Soomes ei tule sulle keegi kohale, piisab telefonikõnest kindlustusfirmasse = siis ei tule kulusid juurde ega hinnas sellepärast tõuse = ärga siis üles juba siit sovjetski sojuz mentalideedist :)
?
Leedus on viimase 5a jooksul olnud ca 250 liiklussurma per aasta. =
Eestis on see number kõikunud  70-75 juures.
Okei – Eestlasi on 2x vähem, jagame leedukate numbri kahega. Ikka saame ca 40% suurema arvu. Mõtle nüüd uuesti…
 Jah mõtlen..sa elad penskaride ja sovjettide maailmas ega näe mingid probleemad selles et inmised sõidvad põhimõteliselt iga pool "õiglast" kiirust mis on suht sama kui soome lubatud kiirus = millest tuleb meelde et sa vist oled se kes "veab" enda taga 5-15auto konvoid kui hoiad pikem alla 1-5km lubatust..igaks juhuks?

Saa üle sellest mentaliteedist, et riik kasvatab kulusid ja riigisektoris kõik elavad nagu meepoti ääres. Ei ole nii. See, et mingi 0,x% ladvikust on sellise pildi maalinud, ei peegelda tegelikkust.
Vaata kõigepealt, palju saab kätte politseinik, päästja, kooliõpetaja või raamatukoguhoidja.  Siis mõtle, kas neid ameteid on ikka vaja? Jah, on küll. Ja selleks, et need ametid ära ei kaoks, on vaja nende tingimusi ka parandada. Parandamine tihtipeale = raha juurde hankida.
 = Üleliigseid bürokraate ja tühja tegijaid vabastada erasektori jaoks kus on tõõjõupuudus = maksta siis rohkem neile kes päriselt teevad midagi kasulikku ühiskonna/maksumaksjate ette

Ei liigu ka suured investorid siit ära. Põhjusel, et neid ei kotita nii nagu tavainimesi. Või siis üldse põhjusel, et neid suuri investoreid siin ei ole.
Lisaks on üks suur pekkis olemise põhjus ka igasugused kõvad ärimehed ja oü-tajad, kes nii riigile kui ka reaalselt oma töötajatele külma teevad. Kokkulepped\lepingud on teatud sektorites täiesti olematu väärtusega. Peaasi, et enda tagumik oleks kindlustatud - savi, et ahnuse\oskamatuse\tahtmatuse tõttu kannatavad veel mitmed.
Igaüks tahab olla hull kõva ärimees, kuid vaja on ka tahtest veidi enamat...

 = sellepärast et priorideediks on kiiruse kontrollimine ja 34000 "õnnetuse " uurimine..mitte skeemitamine ja puhas varastamine? = Easy money, nice money = Kiired tulemused = Head tulemused ...mis siis et koorime omad palgamaksjad paar kolm korda peale maksete tasumise ja et me neid ei hakka teenindama vaid kutsume kohtusse ennast kaitsma enda makstud tõõtajate vastu = Nagu se koopasse sõitmise juhtum

Üleüldiselt. Sul on võimalus teha suu lahti ja minna
a)   Valima. Kui rahvas hääletaks mõistusega, mitte sinisilmsete lubaduste peale tõsta numbreid ühelt Exceli realt teisele või alati oma sugulaste\sõprade poolt, siis äkki isegi muutuks midagi.
b)   Boikoteerima. Küll see rahvas ka kaasa tuleb.
c)   Tõmmata siit uttu, kui Leedus ja Soomes on parem. Ometigi oled sa mingil põhjusel siin. Järelikult siin mingi asi on siiski parem kui mujal? Piirid on valla, keegi kinni ei hoia.
d)   Kandideeri ise valimistel – nagu sa näed, ei ole selleks vaja mingit erilist haridust ja teab mida. Fakt on see, et lõpuks oled ise samasugune nagu need, kes hetkel pukis on.
Teisalt..kuidas kurat sa jõudsid oma velje lõhkumisega sellise kirjapandud jurani? Selle asemel et leppida enda eksimusega (ei kutsunud politseid asja fikseerima), tuleb üks tagakiusatu tasemel jutt.
Kui see kõik oleks nii lihtne, et teen pildi ja sellest piisab, siis kindlustused\linn ägaksid selliste pöördumiste all. Iga tahtlik või mittetahtlik rehvilõhkumine, silla pooleks sõitmine jms kahjustused, mis ei pruugi olla üldse teeoludest tingitud lendaksid nende selga. Kes siis tõendab, et reaalselt see asi seal ka juhtus?
Inimloomus juba on selline, et kui on võimalik nahka üle kõrvade tõmmata, siis ta ka seda teeb. Kasvõi natukene…

Üldiselt teie kommentaarist/vastusest kajab läbi nagu oleksite ise avalikus sektoris tõõl ega pole täiesti rahul sellega mis toimub. Reaalne on oodate seda et midagi neist em asjadest ei muudu vähemalt lähitulevikus ja se netiteema vaibub ka siit vaikselt allapoole seniks kuna se kukub unarusse esilehelt

Timppa
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5112
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/

kellel huvi on nii minu vastused on paksema fontiga seal eelmises kommentaaris
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

otsir

 • Posts: 18
  • View Profile
Re: Tallinna linn püüab hiilida kõrvale vastutusest ?
« Reply #17 on: October 06, 2017, 07:08:55 »

Timppa, sulle lugemiseks värske lugu kindlustus vs politsei kohaletuleku osas. Hetkel pigem kindlustusfondid ei taha omale seda võimalust.
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-jesse-kindlustuspolitsei-tanan-ei-ka-plekimolkimistega-peab-tegelema-politsei?id=79742168
Tõesti soovitan.

Mis puudutab bürokraatiat ja tühja tegijaid, siis räägi, kus need tühja töö tegijad on? 2017.a kaadrivoolavus on riigiasutustes sõltuvalt asutustest 6-21%. Lahkumise põhjused on erinevad. Suur osa tingitud siiski sellest, et erasektor lihtsalt ostab inimese üle.
Sa peaksid ettevõtjana teadma, et firma\asutuse jaoks on iga lahkuv töötaja kulu: uue töötaja värbamine, koolitamine, tema sisseelamine jms. Iga selline liigutus on amps palgafondi ja sellega kannatavad ka pikema staažiga inimesed. 99% kindlusega võin väita, et kui asutus suudaks teha oma tööd väiksema kollektiiviga sama effektiivselt kui praegu, siis seda nad ka teeksid. Vabaneva palgafondi arvelt saaks motiveerida olemasolevaid töötajaid ja tõsta nende tasusid ja parandada nende tingimusi. Nagu PPA näiteks hetkel üritab teha.
Veelkord, Riigikogu ei ole kogu ülejäänud avalik sektor, kes saab öelda, et nende palgad on konkurentsivõimelised.
Samuti peaksid sa ettevõtjana teadma, et eelarved ei koosne ainult palgafondist. Palgafond on olematu suurus kõikide muude kulude kõrval - majanduskulud, investeeringud jm on kolossaalsed.
Kas sul on üldse aimu, kui palju sinu elu lihtsustavate infosüsteemide arendamise peale on kulunud raha (ideest-analüüsi-teostuse\arenduse ja juurutamiseni)? Kui palju kulub seda nende ülalpidamisele ja up to date hoidmisele? Lisaks on neid süsteeme vaja hoida üleval 365/24/7, neid  varundada jms. Avaliku sektori rakenduste puhul saa rakendad tööaega E-R 8:16. See, et teatud ametnikkond on sel ajal tööl, ei tähenda, et taustal kõik sama teevad. Vaata pilti suuremalt :)
Kui kõik siin oleks nii "penskar ja sovjett", siis sa seisaksid retsepti saamiseks siiani perearsti järjekorras, registreeriksid uut firmat ca nädal aega, ootaksid ennast puudutavatele päringutele vastust 30p jne.

Üleüldiselt ma ei näe sinuga vaidlemisel pointi. Sul on üks seisukoht, mul teine. See ei vii kusagile, sest sa lahmid lihtsalt oma emotsiooni pealt.
Ma ei tööta ka avalikus sektoris. Töötan valdkonnas, mis osutab teenust nii avalikule- kui ka erasektorile. Näen mõlemapoolset suhtumist ja puutun kokku mõlema poole reaalsete töö tegijatega. Täiesti samad inimesed, samasuguste küsimuste ja probleemidega. Põlvkonna järgi ma ei saa end liigitada ka "penskarite ja sovjettide?" maailma - liiga noor selleks.
Logged

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5112
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/

Jah, sa hoiad oma positsioonid et kiirusepiiranguid ei saa tõsta naaber riikide tasemele,miks? Kui teil või kellegi on viitsimist nii uurige kui palju liiklusõnnetustest juhtub :
- Mõõdasõitudel
- Rooli magama jäädes
- Purjus
- Telefoniga jne mängides

Võrreldes:

- Kiirteedega Soomes/Leedus/Lätis/Eestis

Se selleks..jätame siis nii et inimsed sõidavad +10-20km/t üle lubatud ja riigile jääb rahastamise võimalus (liiklusohutusega pole siin midagi pistmist = kui oleks nii sirgetel teedel ja nende otsas+kiirteedel jne poleks kiiruse mõõtmine prioriteet nr 1)
=========
Miks peab hoidma oma positsioonid kiiruse piirangute suhtes nagu vana mutt? Arengud ei taha ega riiki efektiivsemaks teha. Kui liikluses ei sureks kedagi nii mittu sureks alko ja suitsu tagajärgedega? ja nüüd se kõige olulisem...kas ülejäänud jäävad igavesti siia elama? Või surevad need ülejäänud ka siit ära? Võta seda nii et iga inmisel on oma saatus ja seda sa muuta ei saa.
=========
Saan aru et Eestis on palju tehtud maksumaksjate rahaga ja asjad on siin hästi aga..miks ei saa areneda edasi ja muuta sovjetti aegseid seaduseid? ehita maja 200m rannast( kas poleks mugavam minna saunast ujuma?) , kutsu politsei alati kohale ( se on tegelikus Eestis..alati autot jäävad keskele teed ja politsei tuleb kutsuda kohale ütlema et sa oled süüdi ..sõitsid taga sisse).
========
Poliitikuid(riigikogus) ja kohtunikke, haiglates ,koolites ,lasteaedades jne polegi liiga inimisi , iga riigis need üleliigsed on "peidus"  nagu oli näha siin minu auto juhtumis ( se et mulle kuuluvad hüvitist ei taheta maksta tekitatud põhjuse järgi toob "peidust" välja "kommissiooni" ja mittu ametnikku mis tegelevad sellega et mina kes maksan nende palga ei saaks mulle kuuluvad hüvitist vaid pean palgama lisaks advokaadi ja minema kohtusse kaitsma ennast enda makstud "tõõtajate" vastu enda makstud kohtunikute mõtiskledes kas "tõõandja" võiks jätta hüvitisest ilma ja tagada säästu asutuse eelarvesse et nad samad üleliigsed "tõõtajad" saaks edasi jätgata teiste maksumaksjate kiusamist? Või võta samu laadi inimise juurde "säästu tekitama"? )

Kahjuks alati kui riigides algab säästu kuuri pannakse need uksest välja kes tõesti teenindavad sind nagu maksumaksjat ja alles jäävad need kes on saanud väga valesti aru omast positsioonist.

Ma tegin endale selgeks et ootan märkust jumala käest et kas lähen tuulikute vastu ja raiskan oma raha ja aega või tuleb mingi märk mitte seda teha... tegin vaheajal palju oma tõõd mida ma oskan hästi ja pakkumisi ning vastus tuligi jooksva nädalaga. Terve lisamüük ekspordiks + 100t eur ehk ca 20t eur per tõõpäev..olgu se siis märk taevast..siis pole mõtet vaielda velgede ja rehvi pärast?

Timppa
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM
Pages: 1 [2]   Go Up
 

Kaubamaja
youtube
anything