wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: ARTIKKEL- Tselluliit  (Read 4527 times)

Annika

 • member
 • Posts: 8065
  • View Profile
ARTIKKEL- Tselluliit
« on: August 21, 2011, 07:12:50 »Tselluliit on mure, mis kevadeti kummitab pea iga naist. Kuidas koledast apelsinikooretaolisest nahast võimalikult kiiresti ja valutult lahti saada?
 
Tselluliit tekib tavaliselt täiskasvanueas, esineb kuni 90 protsendil naistest ja see on tegelikult normaalne keha omadus talletada rasva. Meestel esineb tselluliiti harva, sest neil on nahaaluseid rasvarakke tuharatel ja reitel vähem. Tselluliit ei ole ainult ülekaaluliste probleem, vaid võib esineda ka väga saledatel inimestel.

"Tselluliit ei ole ülekaal," rõhutab kosmeetik Leelo Simisker. "See on ainevahetushäire, kus nahaaluse koe ülemisse kihti on kogunenud liigselt rasva, vedelikku ja jääkaineid."

Tselluliit on nähtav inetute lohukeste ja mügarikena nahas, seda tuntaksegi  apelsinikoorenahana. Tselluliidi teke on seotud pärilike, ealiste, hormonaalsete ja naise keha rasvakihi ehituslike iseärasustega.

Umbes 12% tselluliidist tekib juba puberteedieas, 17% raseduse ajal, 27% üleminekuaastatel ja 19% sobimatute antibeebipillide tõttu. Ka nn hormoonasendusravi lisab tselluliiti. Tselluliiti tekitab ka premenstruaalsündroom, sest hormoonide mõju tagajärjel võib iga tsükliga koguneda isegi kaks kilo vedelikku ja sellest jääb iga kord kudedesse u 40 grammi.

Üks põhjus, miks vanemas eas, üle 40aastastel naistel tekib tselluliiti rohkem, on rasvakogumike teket ennetavate ensüümide taseme langus. Vananedes elastiini- ja kollageenikiud naha sügavamas osas lagunevad, põhjustades naha elastsuse languse. Sellest tingituna tungib rasvkude naha alumistesse kihtidesse ja fibroossed kiud, mis peaksid nahka toestama, hakkavad kogunema valesti paigutunud rasva ümber. Moodustuvad sõlmelised tselluliidimuhud.


Miks tekib tselluliit?

"Sellele küsimusele pole ühest vastust," ütleb Simisker. "Kõige enam räägitakse kahest füsioloogilisest põhjusest. Esiteks võib olla häiritud rasvkoe ainevahetus. Selle tulemusena rasvarakud suurenevad ja lisanduvad ning kudedesse koguneb rohkem rasva."

"Teisalt võib olla häiritud ka rasvkoe mikrovereringe. Viimased uurimused näitavad, et selle taga on pärilikkus."

Tselluliiti esineb enamikul naistest günekoloogilistes piirkondades, kus on palju hormooniretseptoreid. See viitab hormoonide tõenäolisele mõjule. Ka vere- ja lümfiringe häireid peetakse üheks peamiseks tselluliidi tekke põhjuseks just seetõttu, et need lisavad kudedes turseid.

Kindlasti põhjustab tselluliiti ka koguseliselt ja toiteväärtuselt vale toit. Rohkelt rafineeritud süsivesikuid ja rasvu tarbides lisandub ka tselluliiti. Piisavalt tuleks juua puhast vett, organism peab saama A-, C- ja E-vitamiini ning tsinki, magneesiumi ja mangaani. Ka rühivead, nõgus selg, jalavõlvide lamendumine ning pikaajaline seisev või istuv töö aitavad tselluliidi tekkimisele kaasa. Isegi liiga raske, n-ö veremaitsega suus tehtav trenn soodustab tselluliidi teket, sest lihastesse koguneb siis liigselt piimhapet!

Kas tselluliiti saab ravida?

Tselluliiti pole võimalik välja ravida, kuid oluliselt saab parandada inetu kobrutava naha väljanägemist ja parandada kudede ainevahetust.

Kõige efektiivsem tselluliidi vastu võitlemise mittekirurgiline meetod on kudede massaaž - endermoloogia.
Protseduure tehakse LPG-aparaatidega ja tegelikult mõjutatakse kogu keha. Protseduuri käigus masin rullib ja imeb nahka ning sügavamaid kudesid. Selline sügav massaaž vähendab ja lõhub tekkinud fibroosseid kiude ning aitab pehmendada ja imendada rasvasõlmesid. Ravi alguses tehakse protseduure kuurina, vähemalt 7-12 korda.

Efektiivseks koduseks tselluliidiraviks on osutunud mehaaniline massaaž erinevate abivahenditega - kummist või puidust otsikutega,  nii käsi- kui ka mehaaniliste harjadega. Tselluliidiravi nn Jaapani versioon on keha kuivharjamine, kus keha tuleb masseerida taimsest (näiteks kookos)materjalist harjaga.

Mida peaks sisaldama hea tselluliidikreem?

1. Viinamarjaseemneõli, mis tugevdab nahaalust kudet.
2. Kofeiini, mis vähendab kudede kohevust.
3. Müntide perekonda kuuluval Coleus forskohlii'l (sisaldab forskoliini) on rasva lahustav toime. Taimseid ekstrakte ja rasvu lahustuvaid aineid on võimalik sügavale nahka viia spetsiaalsete kandjatega (teise põlvkonna liposoomidega), pidurdades nii rasvakogumike teket, aktiveerides rasvade lõhustumist ja eemaldamist kehast. Sellega suureneb naha elastsus ja paraneb väljanägemine.
4. C-vitamiin stimuleerib fibroblaste rohkem tootma nahka tugevdavaid kollageenikiude.
5. Tretinoiin, retinool ja AHA-happed suudavad parandada nahastruktuuri ja sellega tselluliiti. Uuringud on näidanud, et pikaajaline (kuus kuud) ravi retinooli sisaldavate kreemidega parandab nii naha väljanägemist kui ka muudab naha histoloogilist leidu.
6. Aminofülliini ja teofülliini, mis tegelikult on bronhe lõõgastavad ravimid, kasutatakse ka tselluliidikreemide koostises. Kasutatakse samuti kofeiini, mis sisaldab teofülliini, kuid ühtegi kindlat uuringut, mis tõestaks või eitaks nende tselluliiti parandavat toimet, ei ole.

Kuna ükski ravimeetod ei tee tselluliidi ravimisel imet, tuleb kombineerida erinevaid protseduure: endermoloogiat dieedi, kehaliste harjutuste, aktiivseid toimeaineid sisaldavate kreemide ja piisava veetarbimisega.

Autor: Kaire Kenk/ajakiri Naised
Logged

AlanBStard

 • Posts: 381
  • View Profile
Re: ARTIKKEL- Tselluliit
« Reply #1 on: August 21, 2011, 17:10:58 »

Mida peaks sisaldama hea tselluliidikreem?

Ennekõike siiski johimbiini, aga Eestis on üks tore riigiamet selle ära keelanud.
Logged
Well that's politics, fluffybottom

Annika

 • member
 • Posts: 8065
  • View Profile
Re: ARTIKKEL- Tselluliit
« Reply #2 on: August 21, 2011, 17:19:17 »

Ennekõike siiski johimbiini, aga Eestis on üks tore riigiamet selle ära keelanud.

Kapslitena peaks sama mõju olema sellel? Kuigi netist uurides selgub, et nii ja naa. Soovitatakse, samas teadluslikud uuringud vist niiväga ei kinnita?
« Last Edit: August 21, 2011, 17:37:47 by Annika Summel »
Logged

Archangel

 • Guest
Re: ARTIKKEL- Tselluliit
« Reply #3 on: August 21, 2011, 17:48:18 »

teadluslikud uuringud vist niiväga ei kinnita?


 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214405

"Percentage of body fat significantly decreased in the yohimbine group after the supplementation protocol (9.3 +/- 1.1 vs. 7.1 +/- 2.2%; p < 0.05). Furthermore, fat mass was significantly lower in the yohimbine versus placebo trial at postsupplementation assessment"

http://www.leangains.com/2010/01/supplements-you-might-actually-find_09.html

"This herb may be particularily useful for those trying to get rid of stubborn body fat - such as the fat covering lower abs and back in lean men and thighs and hips in lean women. Hokey as that may sound, there is a valid explanation for how this occurs. Lyle McDonald explains this in great detail in The Stubborn Body Fat Solution. In short, yohimbine inhibits alpha-2-receptors (and lower abs/back has a high density of a2-receptors) which aids with blood flow and fat mobilization from stubborn fat areas.

Yohimbine is another fat loss product that has been proven effective in clinical trials"
Logged
Pages: [1]   Go Up
 

Kaubamaja
youtube