wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Timo Majuri

Pages: [1] 2 3 ... 324
2

Tulemas uudised tänatäpsemalt kus õeldakse rohkem kuidas testida reisijajad kiirtestidega ja lisaks se juba eilne info et Soome lubab vähemalt tõõreisid alates 01.05.2021 .
Ostsin juurde 50 000tk

Aluskorralduse number7906338Tehingu ref2104093597501Kauplemispäev / Tehingupäev09.04.2021Kauplemisaeg11:18:44Väärtpaberikonto99102162695ArvelduskontoEE132200221013192690Väärtpaberikonto omanikTIMO JUHANI MAJURIVäärtpaberTALLINK GRUPP AKTSIAISINEE3100004466Väärtpaberi tüüpAktsiaKorralduse tüüpLimiitorderTehingu tüüpOstTäitmiskohtXTALKogus50000Hind0.7352004EURTehingusumma36760.02EURTehingutasu0.00EURTasude kogusumma0.00EURTehingu kogumaksumus36760.02EURArveldustüüpMakse vastuVäärtuspäev 13.04.2021Maksepäev13.04.2021VastaspoolXTALStaatusTöös olev

3
https://www.inderes.fi/fi/uutiset/tallinkin-matkustajamaarat-edelleen-alhaiset


Tallinkin matkustajamäärät edelleen alhaiset
Analyytikon kommentti 04.03.2021 5:47 Tallink
Yhtiö: Tallink
Suositus: Lisää
Tavoitehinta: 0.80 EUR
Kurssi: 0.67 EUR
Kurssi hetkellä: 4.3.2021 - 5:32
Riski ja suositus
Korkea
Riski
Matala
Myy
Suositus
Osta
Tallink julkaisi keskiviikkona helmikuun liikenneraporttinsa, joka kertoi matkustajamäärien odotetusti olevan vielä hyvinkin alhaisella tasolla. Määriä jatkossa vielä lyhyellä aikavälillä alentavat Suomen kiristyneet maahantulorajoitukset, josta kirjoitimme aikaisemmin. Tallinkin kokonaiskuvaan nähden yksittäisen kuukauden muutoksilla ei kuitenkaan ole merkittäviä vaikutuksia ja yhtiössä tärkeää onkin seurata volyymien palautumista pidemmällä aikavälillä. Tänä vuonna volyymeissa on kuitenkin tapahduttava jo palautumista, jotta vuoden 2022 odotuksiin voitaisiin realistisesti olettaa päästävän.

Helmikuussa Tallinkin matkustajamäärät laskivat vertailukaudesta lähes 90 %:lla ja kulmakerroin on jälleen jyrkentynyt edellisiin kuukausiin nähden. Yhtiölle tärkeimmällä Viro-Suomi-reitillä matkustajamäärät olivat noin 85 %:n laskussa, mikä oli heikosta joukosta vahvin reitti. Matkustusrajoitteista tai -suosituksista kärsineellä Suomi-Ruotsi-reitillä matkustajamäärät olivat noin 92 % ja Viro-Ruotsi reitillä noin 95 % alle vertailukauden. Latvia-Ruotsi-reitin matkustajamäärät olivat nollissa. Rahti on myös lähtenyt laskuun ja oli helmikuussa noin 24 % alle vertailukauden tason.

Kokonaisuudessaan luvut eivät muuttaneet isoa kuvaa yhtiön ympärillä. Arviomme ja ennusteidemme mukaan menee vielä vuosia, että yhtiö palaa normaaleille volyymitasoilleen. Kevään edetessä pitäisi kuitenkin alkaa jo volyymeissakin nousua näkymään.

6

Tallink vaatii alhaisempia satamamaksuja
Analyytikon kommentti 02.03.2021 7:37 Tallink
Yhtiö: Tallink
Suositus: Lisää
Tavoitehinta: 0.80 EUR
Kurssi: 0.67 EUR
Kurssi hetkellä: 2.3.2021 - 7:22
Riski ja suositus
Korkea
Riski
Matala
Myy
Suositus
Osta
Tallink on nostanut kanteen Tallinnan satamaa AS Tallinna Sadamia vastaan 15,4 MEUR:n suuruisella vaateella. Tallink vaatii, että Tallinnan satama korvaa yritykselle osan liian korkeista satamamaksuista, jotka maksettiin satamapalveluista Tallinnan satamalle. Viron kilpailulain mukaan määräävässä markkina-asemassa olevan on kiellettyä asettaa tai soveltaa suoraan tai epäsuorasti osto- tai myyntihintoja tai muita epäreiluja kauppaehtoja. Summa ei ole kokonaisuuden kannalta merkittävä, mutta auttaisi jatkossa säästämään merkittävästi kuluja, jos päätös kääntyisi oikeudessa Tallinkin kannan puolelle.

Tallinkin nostama kanne sisältää Tallinkin vuosina 2017, 2018 ja 2019 Tallinnan satamalle maksetut satamamaksut. Tallinkin mukaan Tallinnan satama on asettanut satamapalveluihin kohtuuttoman korkeat hinnat ja siten väärinkäyttänyt määräävää markkina-asemaansa Tallinnan sataman satamapalvelujen tarjoajana.

Tallink on tiedotteen mukaan yrittänyt päästä sopimukseen ja käynyt neuvotteluita Tallinnan sataman kanssa jo useiden vuosien ajan. Neuvottelut eivät kuitenkaan ole johtaneet ratkaisuun, ja näin Tallink pitää välttämättömänä selvittää oikeudenkäynnin avulla, onko Tallinnan satama palveluntarjoajana oikeudenmukaisella ja avoimella pohjalla. Tallinkin mukaan Tallinnan sataman veloittamat maksut ovat yksiä alueen korkeimmista. Tallinkin teettämien arvioiden mukaan satamamaksut ovat huomattavasti korkeammat kuin esimerkiksi Helsingissä tai Tukholmassa. Tallinkin analyysien mukaan Tallinnan sataman perimät maksut ovat keskimäärin vähintään 20 % korkeammat.

7
Tallinna sadama vastu Tallinki poolt esitatud kahjunõude läbi minemise tõenäolisus on täies mahus pikem vähem tõenäoline aga süüvides põhjustesse on asjal ikka "jumet" ja Tallinna
Sadama siis teenuse ainupakkujana on olnud positsiooonis kus nad on võinud ja teinud nii et sadama teenustasud tagaksid võimalikult suure kasumi .
Kasumi selle pärast et siis saaks omanikud võimalikult suured dividendid ja aktsia hind kajastaks seda.
Miks?
Et need kellel on aktsia optsioonid või "niisama" saadud aktsiad võiksid need võimalikult kõrge hinnaga maha müüa.
==
Miks se probleem on? Niimoodi ju saaks ka Tallink teha ? 
Vastus:
Ehk probleem on selles et sa oled turu ainuke teenuse pakkuja nagu tallinas Tallinna Vesi mis on ka bõrsil noteeritud võrreldes nüüd siis kasvõi Tallinkiga kes elab pidevas terves
konkurentsis ja ei saa niimoodi hindasid kehtestada / tõsta kuna konkurendid loomalikult haaravad jälle need kliendid kellele hind on kõige olulisem.

Kui se kahjunõe läheks läbi täies ulatuses mis on ka reaalselt võimalik nii se võiks tekitada Tallinna Sadamale ka paremad tuleviku välja vaated kuna siis ei peaks Tallink nii kõvasti mõtlema
endale oma sadama tegemise peale praeguse linnahalli kõrvale mis oli siis plaanis enne praegust kriisi.

Vaatame edasi mis saab

8
Viimased Tallinki uudised lühidalt =

1. Rekordiline kahjum aga kumulatiivne kasum.
2. Raha jätkub probleemideta ka selle aasta lõpuni.

===
Reedel Soomes käive tallinki aktsiaga üle 500 000eur mis on hästi Tallinkile. Aktsia sulgus https://www.kauppalehti.fi/porssi/porssikurssit/osake/TALLINK  ligi 70 sendis võrreldes eesti sulgemishinnaga 0.66 euriga käibe olles =
Tallink Grupp   0.66   -0.3         481664   450   318.85 .
===
 Kui kokku vahetab päevas ligikaudu miljon aktsiad nii siis on mõistlik mõelda selle peale et on investoreid kes tahavad soodsal hetgel "siseneda" .
Kui tahete teha suure vea nagu mina kunagi Rakvere lihakombinaadiga nii esmaspäeval müüma ja peale euro või kaugemal 1,50 pinnas kiruma.
Iga üks teeb enda otsuse ise ja ma ei anna kellelegi ametlikke soovitusi.

Esmaspäeval ostan Tallinki juurde.

9
Safety Squat Bari müstika lahendatud =


10
Vahepeal tehtud koronaga seoses trennis paus..või tegelikult hoidi paussi HIT kavast asendades seda koduste "trennidega".
Esimine trenn peale pausi läks juba paremini kui eelmine enne "lockdowni" .
Põhjuseid võib leiutada mitmeid aga arvatavasti kõige suurim põhjus on selles et ollakse ikkagi "algtasemel" ja arenguruumi on
väga palju ees.
All siis juba teine trenn nädalase vahega eelmisest ja jõunäitajad arenevad edasi.
Huvitav on et niigi vähesel trennil kui  4x 12min = piisab vähemalt praegu terve kuu trennideks ehk alla tunni terves kuus.


11
Tallinki aktsionäridele häid uudiseid.
Need Euroliidu riigid kus haigestunute näitaja 100 000 inimise kohta on alla 150 saavad tulla täisti vabalt Eestisse.
Soomes näitaja on olnud viimati 65 ehk siis sealt ka saab tulla ilma mingeid eelnevaid Koroona teste .

Eestiks :
https://www.err.ee/1608075232/uued-piirireeglid-ei-selgita-kuidas-saavad-eestisse-vaktsineeritud-reisijad

Soome keeles :
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/viro-muutti-matkustusrajoitusten-linjaustaan-nain-ovi-on-nyt-auki-suomalaisturisteille/0be736d9-1b35-489a-80b1-7936b58f1b01

12
https://www.inderes.fi/fi/uutiset/tallinkin-matkustajamaarat-odotetusti-alhaisella-tasolla


Teisipäeval avaldas Tallink detsembri liiklusaruande, mis kinnitas eeldatavat madalate reisijate arvu lugu aasta viimastel kuudel. Lõpuks vähenes neljandas kvartalis reisijate arv võrdlusperioodist peaaegu 80%, samal ajal kui eeldasime, et IV kvartal väheneb võrdlusperioodist umbes 72%. Muutus pole aga Tallinki üldpildiga võrreldes märkimisväärne ning ettevõttel on oluline jälgida mahtude taastumist pikemas perspektiivis. Koronaviiruse olukorra halvenemine aasta lõpupoole, reiside vältimise soovituste suurenemine ja uued piirangud Soomele või teistele riikidele on nõudlust ettevõtte pakkumise järele vähendanud. Head uudised koronaarvaktsiini kohta on aga ettevõtte ümber riske vähendanud, mistõttu vaatleme 2022. aastal kõige normaalsemaid helitugevuse tasemeid.

Detsembris vähenes Tallinki reisijate arv võrdlusperioodist 82%. Ettevõtte kõige olulisemal liinil Eesti-Soome langes reisijate arv umbes 74%, mis oli nõrgemate seas kõige tugevam marsruut. Reisipiirangute või soovituste tõttu kannatanud reisijate arv liinil Soome-Rootsi oli umbes 86% madalam kui Eesti-Rootsi liinil umbes 96%. Läti-Rootsi liinil oli reisijate arv ligi 99% väiksem kui võrdlusperioodil. Kaubavedu püsis detsembris siiski stabiilsena, olles võrdlusperioodist umbes 0,6% kõrgem. Lasti osas lõppesid IV kvartali mahud siiski umbes 13% võrreldes võrdlusperioodiga.

Tallinkin matkustajamäärät odotetusti alhaisella tasolla
Analyytikon kommentti 07.01.2021 5:11 Tallink
Yhtiö: Tallink
Suositus: Lisää
Tavoitehinta: 0.80 EUR
Kurssi: 0.74 EUR
Kurssi hetkellä: 7.1.2021 - 4:56

13
Jaanuari efekt ja riskigruppide vaktsineerimine.

Jaanuarikuu efekt tähendab lühidalt seda et näiteks soomlased investorid müüvad aktsiad mis on negatiivse tootlusega ( kahjumis) enne aasta lõppu maha ja saavad seda kahjumid kasutada maksede vähendamiseks teiste aktsiate kasumist.

Inglise keeles on se siin :

https://www.investopedia.com/terms/j/januaryeffect.asp

" sa võid vihka ettevõtet aga kui su tõõ on teenida tuleviku tulu pensionäridelele ja teistele fondidesse investeerijatele sa pead nägama kaugemale kui 6 kuud ja kaugemale kui väike investorid muidu sa ei saa tootlust oodata"

Investeerimispangad ja fondid vähendasid positsioone Tallinkis eelmisel aastal ja nüüd ootame huviga kas ja millal uus sisenemine võiks tulla?

===
Muidu Soome arstidest asjatundijad pakkuvad viiruse hääbumist hiljemalt märtsikuus põhjuseks üha kiirenevad riskigruppide vaktsineerimistega.

Kui selline info hakkab levima ja euroliidu tasemel hakatakse ajama jälle euroliidu põhiõiguseid ehk kaupade ja inmiste vabat liikumist on kindel võitja sellest kõik turismiga tegelevad ettevõted.

14
Uus päev ja jälle natuge arengut edasi, jes


15
Ühel või teisel viisil hakkab reisimine taastuma ja on oodata et inimised alustavad ikkagi lähi/naaberriigidest seda .
Kui enne koroona kriisi oli Tallinki kõrgeim hinnasiht 1,30eur ? nii peale reisimise vabastamist on Tallinkile tekinud lisatulusid Burger King Restoranide avamisest ja arvatavasti netimüüki paranemisest kuna
netimüük on kasvanud kõigil turuosalistel.
Tallinkil oleks arvatavasti üle 10 milj ? Kliendibaas selleks.

Err uudised 21.12.2020

https://www.err.ee/1214653/reinsalu-vaktsineerimise-qr-toend-voiks-reisimisvabaduse-taastada

Pages: [1] 2 3 ... 324
Kaubamaja
youtube
anything