wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: seosetu teema e peatage maakera, ma tahan maha minna  (Read 2021 times)

hop

  • Posts: 954
    • View Profile
seosetu teema e peatage maakera, ma tahan maha minna
« on: July 20, 2017, 13:41:54 »

Pugin siin makarone ja hakkasin mõtlema milline omapärane taud meie maailma valitseb, nimelt tarbimise taud.

Meil kõigil tundub olevat kolm kõige suuremat põhihirmu, nendeks on raha puudumine, kehakaalutõus ja tervise probleemid. Raha on vaja tarbimiseks, tarbimisega kaasneb kehakaalutõus ja kahest eelmisest tekivad meile tervise mured.

Võtame näiteks põllumajanduse. Iga põllumehe unistuseks on kasvatada suuremat saaki, see maha müüa, osta juurde uusi masinaid ja kasvatada veelgi enam saaki. Kõik see on üks suur ja huvitav protsess. Käiku lähevad väetised ja mürgid. Nüüd see saak müüakse maha inimestele, kes omakorda peavad teenima raha selle ostmiseks. Kuna seda saaki on nii palju, siis tuleb seda müüa võimalikult odavalt ja seda ka ostetakse. Kui uudishimulikult uurida poes tavainimeste toidukorve, siis vähemalt meil eestis söövad inimesed tohutus koguses liha. Kas see on nagu nõukaaja defitsiidi pärand, aga lihatoidu lembus on mõõtmatu. Poed on riiulite viisi täis liha liha liha. Oi ma ei ole vegan, ärge nüüd seda arvake, aga need liha kogused mis rändavad korvi on hämmastavad. Ja palju teist samal ajal lendab prügimäele kuna neid peale toodetavaid koguseid ei suudeta ära tarbida. Inimesed toituvad nagu sead, kõik läheb kõhtu:)

Või võtame näiteks kasvõi maasikad. Vanasti oli saagikus madal, sest polnud väetised, nüüd on saagikus suur ja inimesed tarbivad maasikaid tonnide viisi. Aga see kõik on pestitsiidid mida sisse süüakse, sest saagikus on seotud väetiste ja kahjurimürkidega. Inimesed annavad palju raha välja maasikate söömiseks kuigi sellised tohutud kogused ei ole tervisele head. Ometi peab tarbima, sest kui sa ei tarbi, pole sind olemas.

Või võtame kultuurmustikad. Ilusad suured, magusad, aga neil puudub mustika maitse sest nad pole metsaga sümbioosis kasvanud. Kultuurmustikas on olemuselt nagu steroidimustikas. Ülikiirelt kasvav, väga suurt viljakeha omab mari milles on ülivähe inimesele kasulikke mineraale, sest kiires kasvuprotsessis ei suuda taim importida marja sellist kogust mineraale. Enne läheb mari hukka. Aga suured kultuurmustikad on nii ägedad, kõik ostavad. Aga tervisele kasulikku pole seal midagi, ainult väetised ja mürgid. Võtame mandlid. Kõik poes müüdavad mandlipähklid on kultuurid. Samamoodi ülikiirelt kasvatatud viljad tohutuks tarbimiseks. Kui palju on nendes mandlites kasulike mineraale? Ega ei saa palju olla.

Aga see ei ole ainult põllumajanduses, see on kõigis valdkondades sedasi. Ettevõtte ainus missioon on müüa rohkem ja rohkem. Müügi suurendamiseks tuleb teha üha rohkem ja rohkem tööd, samas teised peavad tegema üha rohkem ja rohkem tööd tarbitava ära tarbimiseks. Selle kõigega kaasneb tohutu looduse reostamine. Kõik need väetised, mürgid, kemikaalid, plastid jpm rändab üha uute ja uute ringidena loodusesse ja sealt meie organismi tehes meid haigemaks ja haigemaks. Ei ole vahet kui tervislikult elada, sudu saab su ikkagi kätte.

Aga mis oleks kui enam ei tarbiks nii palju toitu? Aga siis kaoksid töökohad ära kuigi tarbimise vähenemisega oleks inimestel vaja ka vähem raha. Aga kui on vaja vähem raha, on ka vaja vähem teha tööd, siis mida teha tekkinud vaba ajaga? Istuda arvutis ja mängida arvutimänge muudab elu ruttu nüridaks. Elada elu kehaehitamise nimel, aga kui seda hakkavad kõik tegema...uuenenud konkurentsi tingimustes põlevad paljud, sest kõik ei mahu marjamaale.

Kuidas siis muuta elu tervemaks, vot ei teagi, süsteem on juba liiga suur vist.

See on vist üks parimaid anekdoote teema iseloomustamiseks:

Väiksena soovis Rein saada kosmonaudiks, Ants olümpiavõitjaks, Jaan aga alkohoolikuks…
Lõpptulemusena jõid kaks esimest ennast põhja, Jaan aga saavutas oma eesmärgi!
« Last Edit: July 20, 2017, 13:58:25 by hop »
Logged

metsakaja

  • Posts: 869
    • View Profile
Re: seosetu teema e peatage maakera, ma tahan maha minna
« Reply #1 on: July 21, 2017, 23:18:13 »

Hea teema!
Logged
''Yes you have got the wrong interpretation, mixed up with vain....vain imagination''

dront

  • Posts: 1040
    • View Profile
Re: seosetu teema e peatage maakera, ma tahan maha minna
« Reply #2 on: July 22, 2017, 01:04:36 »

Vana teema.
Inimesed nühivad tervistkahjustavat tööd ,et saaks osta parema telefoni või ägedama auto. Vähem tarbimine ei tule pähegi,sest vaba ajaga ei osata niiehknaa midagi peale hakata. Toidupoes kilohinda vaadata ei osata, hobid ja pere ja niisama kulgemine on kolmandajärgulised. Asjade nimel orjamine on sama loomulik nagu hingamine. Loll hall mass. Kiruvad savisaart ja pagulasi,rohkemaks ei jätku ajutegevust.
Logged
Pages: [1]   Go Up
 

Kaubamaja
youtube
anything