wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 [2]   Go Down

Author Topic: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek  (Read 7908 times)

Taavi Unt

 • member
 • Posts: 220
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #15 on: December 16, 2009, 08:39:15 »

kas 2 lehma ja 40 kanaga presidendiks saab  ;D
Logged

Annika

 • member
 • Posts: 8066
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #16 on: December 16, 2009, 19:14:26 »

Saatsin eile E.Tokkole vastulauseks E.Jässi kirjale, kuna ma leian, et peaksin antud olukorras ka oma mõtted sellisel kujul kirja panema:

Tere Arnold!

Lugedes täna õhtul minuni jõudnud E.Jässi kirja Sulle, tekkisid minulgi kui kõrvalseisval mitte-treenerist sportlasel ning Bonsuna.com lehe külastajal mõned huvitavad mõtted…

Tsiteerin:
"Tere Arnold!

Siin mõned mõtted, mis tekkisid seda avaldust lugedes:

1. Kes või mis on bonsuna.com . Ametliku kirja / pöördumise puhul peab olema märgitud avaldava organisatsiooni/äriühingu ametlik nimi ja kontaktisiku andmed. Seda kõike põhjusel, et saaksime talle ametlikult vastata ja seda kindlasti mitte läbi mingi foorumi.


EKFL võttis 09.12.2009  tagaselja vastu otsuse boikoteerida Bonsuna.com VEEBILEHTE, ning ühtlasi tühistada lehel reklaamitavate EKFL poolt litsenseeritud treenerite litsents, kui nad ei lase end lehelt eemaldada 16.12.2009ks. Bonsuna.com puhul ei ole tegemist ei firma, äriühingu  ega ka muu sarnasega, seega tehti ka vastav 14.09.2009 avaldus vastava signatuuriga. Bonsuna.com on suuresti foorumil  ja sellega kaasneval põhinev veebileht, mis koosneb erinevatest kasutajatest, kes sinna on end registreerinud, seega ei saa antud situatsioonis väita, et see või teine konkreetne isik ongi Bonsuna.com. Kuna 09.12.2009 EKFL poolt tehtud otsus tehti lehel reklaamitavatele treeneritele teatavaks just Fitness.ee veebilehe ning meili teel, siis pidasime otstarbekaks ka samaga vastata.

2. Mitmed esinejad bonsuna.com-is on avaldanud rahulolematust EKFL-i suunal. Kõik EKFL-i juhatuse koosolekud on avatud ka meie liikmetele, alati on võimalik tulla ja rääkida oma muredest-ettepanekutest. Siiani ei ole osalejaid eriti näinud.

Muredest ja ettepanekutest on räägitud pidevalt. Sportlane on siiski sportlane, EKFL on ametlik institutsioon, kes minu arusaama kohaselt peakski tegelema sportlaste soovide ja vajadustega. Antud juhul ei ole lihtsportlane siiski ju EKFL otsene liige? Siit tekib ka küsimus, kuidas saab asjast huvitatud sportlane infot selle kohta, millal mingi teatud koosolek toimub, mis kell, mis on teemad? Kas on kedagi konkreetset kutsutud koosolekule? Julgen väita, et 09.12.2009 toimunud koosolekule kedagi Bonsuna.com lehel reklaamitud treeneritest-sportlastest ei kutsutud, seega tegemist oli siiski tagaselja tehtud otsuse ja seisukoha võtuga.

3. Alalõik "doping" portaalis bonsuna.com (tänaseks on sellest saanud "antidoping") - kui nad tahavad ennast näidata dopinguvastases valguses, siis ei saa nad jätta muutmata steroidide kirjeldusi. Hetkel sellised väljendid nagu "Deka Durabolin on lemmik tuhandete steroidikasutajate seas. See on ka üks levinumaid steroide üldse. See on hästi talutav maksale, samas lisab hästi massi ning vähendab keharasva" kutsuvad väga üheselt kasutama neid aineid. Pugeda sildi taha, et nemad räägivad asjadest nii nagu on ja kui keegi tarvitab, siis tarvitagu õigeid asju õigel ajal - tahaks küsida, kellel neist on vastav arsti haridus, et julgevad õpetada. Kahju, et Eestis ei saa neid vist kohtusse kaevata, kui mõnel nende nõuannete kasutajal näiteks enam ei tõuse  Maksimum, mis nad võivad seal lehel välja panna, on erapooletu ravimi infoleht.

Jõudu,
Erik


Bonsuna.com avalehega seotud artiklid on otsetõlge vastavasisulistelt netilehtedelt. Kellegi isiklik  (tõlkija?) arstiharidus ei puutu absoluutselt asjasse, vastasel korral oleks artikli juures ka väide:arst soovitab!, või midagi sarnast. Kui erinevatel saitidel ilmunud artiklites on väidetud, et seda või teist kasutatakse palju, siis kes on tõlkija, et seda sõnastust muuta? Pigem on asja mõte lugejaid shokeerida- näidata, mida kasutatakse äärmiselt palju, samas ära tuues ääretult kahjulikud pöördumatud kõrvalmõjud. Tekib kohe küsimus- MIKS seda siis kasutatakse? Mõttetu ju! Tühipaljas oma tervisega riskimine! Lõpetad nö kuuri ära, siis vajad kohe uusi aineid et mitte massis kaotada, lisaks saad koleda hääle, pika habeme, impotentsuse…Milleks?

Samuti ei ole veebilehtede suhtes täpselt reguleeritud, mida tohib avaldada ja mida mitte. Kui tegemist oleks lehega, mis konkreetselt MÜÜB steroide, siis oleks tegemist kuritegeliku lehega ja see oleks ainus variant, mida EI TOHI eksisteerida ega avaldada, sest see on vastuolus kehtiva seadusandlusega.

Miks Ravimiameti infoleht? Miks mitte artikkel? Või pilt, kus on keegi saanud tunda äärmiselt negatiivseid steroidide kõrvalmõjusid? Viimased on Bonsuna.com- s lisaks antidopingu artiklitele ning korduvatele hoiatustele foorumis kenasti ja piisavalt eksponeeritud.

Väidan, et mind kui täielikku võhikut peletasid kõik need artiklid steroididest kaugele eemale, mul polnud näiteks aimugi, millised võivad olla tegelikud kõrvaltoimed (mürgisus maksale näiteks). Samas on sellekohane konkreetsem avalik info igati hea, arvestades kasvõi meediast läbikäinud A.Aderi hiljutist skandaali, millega seoses räägiti ju konkreetsetest ainete nimetustest ja sellest, kuidas mingi aine organismi satub ning kuidas toimib. Samas tekkis avalikkuse ees ka totter situatsioon, kus väideti, et mõni treener ei pruugigi olla kuulnud, mis ainega on tegu ja kuidas seda võiks saada kasutada. Iga treeneri kohus on ju ometigi teada selliseid asju- kuidas muidu saaks teha hästi oma ( preventiivset) tööd ning ennetada probleeme?

Bonsuna.com-s tegemist avaliku teavitamisega koos ohtlike kõrvalmõjudega, mitte aga mingil juhul propageerimisega. Kordan veelkord- seni kuni on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Mina isiklikult olen kuulnud enamuses positiivset vastukaja, ja absoluutselt mitte väiteid, nagu oleks tegemist millegi propageerimisega.

Mis puudutab kohtussekaebamist, siis kohtusse saab kaevata antud situatsioonis peamiselt siiski sõnavabaduse kui iga inimese kodanikuõiguse range piiramise eest. Kellegi konkreetselt süüdiolevaks nimetamine ilma vastava süüdimõistva kohtuotsuseta on samuti isetegevus. Isiklikud arvamused on alati teretulnud, aga seni, kuni leidub erinevaid inimesi, leiab ka vastavas situatsioonis erinevaid arvamusi.

See oli minu tagasihoidlik arvamus antud asjast. Kindlasti arvab keegi kuskil hoopis vastupidi, aga niipalju, kui olen kuulnud, siis Bonsuna.com´ile osaks saanud tähelepanu on olnud äärmiselt positiivne- valdav enamus treenereid, sportlasi ja harrastajaid on arusaamal, et kui on probleem, siis sellest tuleb ka avalikult rääkida, mitte vaikida ja loota, et keegi keelatud aineid ei kasuta. Iga treeneri ja sportlase kohus on pingutada puhta ning ausa spordi nimel, ning kui sportlased seda avalikult teha soovivad, siis EKFL kui esindav institutsioon peaks antud ettevõtmist kindlasti toetama!


Lugupidamisega,

Annika Summel
Logged

Argo/arxx/Väli

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 229
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #17 on: December 16, 2009, 21:41:47 »

Tubli Annika! ;) Kohe näha millest tuleneb sinu hüüdnimi - Aktivist ;D
Logged

kadakas

 • Posts: 6
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #18 on: December 17, 2009, 00:34:07 »

Tere

Huvitav kes need nii kõvad mehed seal EKFL juhatuses kõik siis istuvad. Väikese Eesti kulturistide pomod ja mulisevad. Esindage kulturiste palun poriloopimise asemel.
Mulle tundub hoopis et Kiivikapoisil äriga varsti vesi ahjus. Hinnad on jah tal liiga soolased. Nüüd on kõik teised süüdi.
Kui aga endine kõva steroidionu Jates Eestis käis siis oli Kiivikas küll esimene kannupoiss. Praegu aga jääb talle ette selline tore üritus nagu bonsuna.com.
Ei tea kas Kiivikaonu, Tokkoisa ja teised ''väljavalitud'' onklid ikka apteeki julgevad külastada, ''puhtad'' poisid nagu nad on. 
Logged

Margo

 • Posts: 297
 • Mitte enam nii Paks!
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #19 on: December 17, 2009, 09:20:34 »

Ega veel mingit infot pole koosolekul toimunust?
Logged
Ehitusmaterjalid - Sisustuskaubad
Projekteerimine - Projektimüük
http://www.KoduEhitus.com

R.P.

 • MY FITNESS
 • ****
 • Posts: 593
 • Piirid sead endale ise
  • View Profile
  • FitnessEst
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #20 on: December 17, 2009, 09:23:28 »

Hommikul oli ÕL mingi nupuke küll selle kohta ja teemaks midagi leppimiselaadset. Tänase päeva jooksul pidavat A- Tokko sõnul ka eilne koosolekuprotokoll üles saama fitness.ee lehele.

Marek /BONSUNA/ Kalmus

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 8150
 • Marek Kalmus - انا اقول واحد فقط ، أن يدفع لي فتا
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #21 on: December 17, 2009, 10:33:32 »

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=359273
Logged
انا اقول واحد فقط ، أن يدفع لي فتاة "مجنونة"

http://www.bonsuna.com/forum/index.php?topic=111.0

http://www.youtube.com/watch?v=W3rwk0O6vT0

Annika

 • member
 • Posts: 8066
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #22 on: December 30, 2009, 11:41:12 »

Tere Arnold!

Lugedes täna õhtul minuni jõudnud E.Jässi kirja Sulle, tekkisid minulgi kui kõrvalseisval mitte-treenerist sportlasel ning Bonsuna.com lehe külastajal mõned huvitavad mõtted…

Tsiteerin:
"Tere Arnold!

Siin mõned mõtted, mis tekkisid seda avaldust lugedes:

1. Kes või mis on bonsuna.com . Ametliku kirja / pöördumise puhul peab olema märgitud avaldava organisatsiooni/äriühingu ametlik nimi ja kontaktisiku andmed. Seda kõike põhjusel, et saaksime talle ametlikult vastata ja seda kindlasti mitte läbi mingi foorumi.



Huvitav, seni ei ole minule kui kirjale allakirjutanule AMETLIKKU vastust laekunud... Anti ainult mõista, et kelleltki litsentsi ära ei võeta ja enam ei ole sellised pikad kirjad teretulnud, neid ei loeta nagunii!

Tekib küsimus, kelle jaoks on alaliit loodud, kui sportlane saadab sinna kirja ja talle vastatakse, et ära enam rohkem kirjuta, me nagunii ei loe?!  >:(
« Last Edit: December 30, 2009, 11:42:55 by Annika /aktivist/ Summel »
Logged

Madman

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 5736
  • View Profile
  • Mad Moments Media
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #23 on: December 30, 2009, 22:48:49 »

Tere Arnold!

Lugedes täna õhtul minuni jõudnud E.Jässi kirja Sulle, tekkisid minulgi kui kõrvalseisval mitte-treenerist sportlasel ning Bonsuna.com lehe külastajal mõned huvitavad mõtted…

Tsiteerin:
"Tere Arnold!

Siin mõned mõtted, mis tekkisid seda avaldust lugedes:

1. Kes või mis on bonsuna.com . Ametliku kirja / pöördumise puhul peab olema märgitud avaldava organisatsiooni/äriühingu ametlik nimi ja kontaktisiku andmed. Seda kõike põhjusel, et saaksime talle ametlikult vastata ja seda kindlasti mitte läbi mingi foorumi.



Huvitav, seni ei ole minule kui kirjale allakirjutanule AMETLIKKU vastust laekunud... Anti ainult mõista, et kelleltki litsentsi ära ei võeta ja enam ei ole sellised pikad kirjad teretulnud, neid ei loeta nagunii!

Tekib küsimus, kelle jaoks on alaliit loodud, kui sportlane saadab sinna kirja ja talle vastatakse, et ära enam rohkem kirjuta, me nagunii ei loe?!  >:(


Sellest saagast saaks päris palju ainest juba Bonsuna filmi vol.2 jaoks  ;)
Logged
Never say never!

Annika

 • member
 • Posts: 8066
  • View Profile
Re: Homme 16.12.09 suur EKFL koosolek
« Reply #24 on: January 09, 2010, 00:59:20 »

Noh jah, elame-näeme ;)
Logged
Pages: 1 [2]   Go Up
 

Kaubamaja
youtube