wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 ... 6 7 [8]   Go Down

Author Topic: Maikkel'i blogi  (Read 29137 times)

maikkel

• View Profile
Re: Maikkel'i blogi
« Reply #105 on: April 29, 2014, 07:32:41 »

Päris pikk paus sisse tulnud. Vahepeal eluline muutus olnud ehk igapäevane sissekäidud rutiin täiesti ümber mõeldud ja sai eile kaalule astutud ja väga kiirelt maha tuldud ning ujukad kotti visatud. Hoogsalt ratta selga ning leekima. Ise olen mõtisklenud, et millest selline kaalutõus. Suurim probleem tundub olema vähene kehaline liikumine ehk isegi kui süüa enam vähem tervislikult, vahepeal patustades, siis minu puhul avaldub see ülikiirelt. Muidugi istuv töö on korralik killer! Viimasel 3-4 kuul olen töölt tulles meeletult väsinud ja loid. Pidevalt lubasin endale, et täna lähen ratta selga või ujuma ja nii need lubadused aina pikenevad. Lasin endast eile ülalt poolt pilti teha, ilma särgita ja kõrvutasin seda perioodga kui olin elu parimas vormis ehk kaalunumber näitas 93kg ja siis jõudis kohale, et pakspoiss, hakka liigutama end! Rattaga ujulasse ning 1,5 km 44 min ei olnudki väga halb, sest arvasin, et kui 1km suudan sulistada, siis on enam-vähem, kuid läks sutsu paremini :)
Peale trenni oli mõnusalt pehmo olla. Excelisse kanded sisse oma tegemistest ja pùüan maikuuga kaalu alla 100kg saada. eile õhtul peale ujumist ilutsesid silmipimestavad 104,8 kg.

Minu suurimaks väljakutseks saab olema aja jaotamine igapäevaelu ja trenni vahel. Idee on olemas, nüüd vaja teostama hakata, sest see, mis kaalult vastu vaatas - peab kaduma!

maikkel

• View Profile
« Reply #106 on: April 30, 2014, 10:31:25 »

Eile õhtul ratas 10km ja siis bassu. Käed hetkel natuke kanged, kuid 44 minutiga 1,5 km ujutud ning kaal 102,6kg.

maikkel

• View Profile
« Reply #107 on: January 31, 2015, 14:56:24 »

Pikk paus olnud viimasest kirjutatust, kuid uuesti basseinis. Tahaks suveks kaalu 95 kg peale saada.

Oli üks tugevalt erandlik ujumine, kus vette jäi 3km. Eriti loomalik, lausa mootorpaadi tunne oli sel päeval :)

Jaanuari kokkuvõte:

Vette jäid -2,4kg
Kokku distants 16,9 km ja ajamõõdikult 7,25h. Puhtalt formaalses mõttes.

« Last Edit: January 31, 2015, 14:58:05 by maikkel »

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #108 on: January 31, 2015, 17:34:07 »

See on väga märkimisväärne, et pikima korraga läbitud distantsi 1 km aeg on kiireim. Eeldaks vastupidist. Seda enam, et lühemad distantsid on märgatavalt aeglasema kilomeetriajaga läbitud. Tead põhjust?

maikkel

• View Profile
« Reply #109 on: February 01, 2015, 08:42:59 »

Hea tähelepanek! Kuna suurem osa mu ujumistest leiab aset õhtul, siis 3km läbimine oli nädalavahetuse hommikul. Üldse oli kummaline hommik heas mõttes sel päeval, kus uni kadus 6:45 hommikul ja selline metsik adrekas oli sees. Ujulasse jõudes oli enesetunne väga hea, kuid tunne, et nüüd tempokalt 3km vette jätan, ei olnud. Samas kõik klappis - energiat mõnusalt, vaba hommik, vähe rahvast, üksi rajal. Tempo oli algusest peale maruline, sest tavaliselt läheb enda käima tõmbamiseks kuskil 0,5km. Hiljem välja ronides tundsin, kuidas kogu keha oli sellise mõnusa kurnatuse all. Kokkuvõtvalt paneks selle selliste päevade ritta, mida võiks tihedamini olla, kus selline ebaloomulikult suur adrekas ja mott on peal + ülejäänud tegurid samuti klappimas, siis on tunne, et mitte miski ei ole võimatu :)

Igaljuhul veebruar ette tiksunud ja aeg sulistama minna :)

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #110 on: February 01, 2015, 12:23:17 »

Ise olen viimasel ajal proovinud 15 minutilisi sutsakaid - nii tempokalt kui tol hetkel mõistlik tundub. Ja ongi kogu "trenn".

maikkel

• View Profile
« Reply #111 on: February 01, 2015, 17:18:47 »

Sellised spurdilaaseid asju ka ise katsetanud, üldjuhul jätan selle ujumise lõppu.

Täna tuli jõulised 2 km ja 45 min. Mõnus värske oli olla ja terve rada minu päralt, ei pidanud korrigeerima oma tempot, vaid sain ainult juurde panna. Viimased 500m andsin nii kuuma kui sain ehk pulsi keris mõnusalt lakke ja käed lõpuks päris läbi.

Lõuna ajal veel rabas mõnus 5km jalutatud.

maikkel

• View Profile
« Reply #112 on: January 13, 2016, 13:47:17 »

Olen ära kadunud, elutempo vahepeal kreisi olnud ja nüüd aasta algusest uuesti basseinis.

9. jaanuar - 1,5 km, aeg 39 min
10. jaanuar - 1,5 km, aeg 38 min
11 jaanuar - 1,75 km, aeg 44 min

Usun jäädavalt, et inimesel on mingi lihasmälu vms, sest viimati sai vees käidud septembris ja peale seda pole ujuma jõudnud ning esimese korraga kohe mõnusad 1,5 km. Ei oleks uskunud. 12. jaanuar jätsin vahele, sest tundsin, et keha on väsinud.

Kaal 11.01 seisuga 110,3 kg

maikkel

• View Profile
« Reply #113 on: August 27, 2018, 14:18:39 »

Ohhoo, viimasest postitusest on kena mitu aastat möödas.  ::) Mõtlesin, et kirjutaks natukene oma mõtteid siia :)

Aastast-aastasse ja kuust-kuusse on alati nö tuhh peal olnud, et nüüd võtan end käsile ja nüüd tekitan korrektse rutiini...lõpuks taandub see kõik lühiajalisele ettevõtmisele ning kulmineerub ikka sama tulemiga ehk nullpunktis tagasi.
Nüüd aga tunnen, et midagi on teistmoodi, sest käisin vist oma kaaluga madalpunktis ära ja sain aru, et sellisel viisil jätkates läheb lõpuks väga keeruliseks. Kaal näitas 119.9 kg ning peas käis ära klõps - nüüd või mitte kunagi.
Otsisin välja Marek Kalmuse poolt mulle koostatud toitumiskava ja hakkasin seda õppima. Reaalselt tuupima ja endale selgeks tegema, et see peab saama eluviisiks mitte aga kaootiliseks tegemiseks. Oma peas tuleb see otsus teha ning enamik ajast olen feilinud just toitumise pärast, aga see ongi #1 millest kõik saab alguse. Reaalselt on mul nüüd toitumiskava minuga igalpool kaasas - telefonis, arvutis ja kodus külmikul. Sain aru, et ma pean selle endale kinnistama ning läksin asjaga liikvele sellel aastal peale jaanipäeva. Mulle tõesti meeldib ujuda ning leidsin end taas basseinist ning tegin endaga kokkuleppe - alla 2km ei uju! see pidi saama standardiks...mis siis, et viimasest ujumisest oli möödas 8-kuud ja puudus igasugune teadmine, mis mind vees ootab, aga elus tuleb eesmärke seada ja seada need nii, et neist ka kinni pidada. Vette ma kukkusin ja oma 2km ära ujusin ning aeg 56 min - ei teinud ajalisest faktorist välja, sest oluline oli oma lubadust pidada....ja nii ma siis liikvele läksin. Järgmine eesmärk oli vette jõuda vähemalt 3x nädalas, aga sellest olulisem oli söömine. Esimest korda ma seadsin söömise trennist olulisemaks ja pean seda ka tänase päevani. Algus oli kohutavalt raske. Kogu selle menüü dešifreerimine ja endale selgeks tegemine. Nädal-poolteist reaalselt kannatasin hambad ristis, aga rühkisin edasi.
Suvepuhkus lähenes, põdesin ka seda, sest puhkuse ajal lastakse ikka vatsal vähe vabamalt olla ja trenni ei jõuta, aga olin enda suhtes karm ja motiveeritud. Kes mäletab, siis suvi on erakordselt kuum olnud ning kui mina basseini jõudsin, olid kõik juba rannas ehk tihtipeale leidsin end erinevates basseinides ja täiesti üksi...aga mulle meeldis!  8) - juuli esimeses pooles tundsin end ujulas juba väga hästi. Lihasmälu oli tagasi ning keha oskas ise valida rütmi, mis tempoga minna jne. Lõpuks tegin ka mõned pikemad otsad, alustades 3km ja lõpetades 4,35 km. Sain aru, et jaksu ja tahtmist on kõvasti ning seekord mind ei murra. Kaalunumbrid muutusid, aga sellest olulisem oli see, mis ma ise tundsin. Energiat hakkas rohkem olema ning aktiivsust tuli juurde, jõudsin rohkem...tahtsin rohkem.

Kui olin ujumisega juba sina peale saanud, siis tekitasin järgmise eesmärgi, et püüaks stabiilselt ujuda 2km ning seda 40 minutiga. See on tempo, mis hoiab mind vees reaalselt liikumises ehk sellist "võtan selle otsa vabalt" ei ole. Selge siht ja pidev tempo. Puhkepausi luban endale 1km peal paarkümmend sekundit ja siis teine km otsa. Kui juunis oli 2km aeg 56 min, siis tänaseks on see nihkunud 39 min ja 40s peale. Keskmiseks kiiruseks 3-3.2km/h. Minu jaoks on need numbrid olulised, sest see on mu välimääraja, kus ma tunnen veest tulles, et ma ei hoidnud end tagasi ja tõesti annan endast parima.

Nüüd viimasel ajal olen praktiseerinud rattasõit - ujumine - rattasõit. On vähe keerulisem, aga huvitav ja teostatav ning mis peamine - tunne on super!
Jõudsin täna ka enda jaoks märgilise numbrini. Hommikul kalule astudes näitas see 109.6 kg! Täpselt 2 kuud ja 1 päev tagasi oli numbriteks 119.9 kg ehk kadunud on -10.3 kg! Küll aga ei ole see lõpp-peatus, vaid vahepeatus ning eesmärk on kaalule ette saada ei rohkem ega vähem kui 99.9 kg. Seega minna on veel kõvasti.

Aga mis on selle 2 kuuga muutunud peale kaalukaotuse ?

1.   Enesekindlust on juurde tulnud tublisti.
2.   Spordikell on käe peal :D Olin skeptiline sellise tilulilu üle, aga pean tunnistama, et on motiveerinud ja mind tegutsema pannud.
3.   Riided, mis seni kapis ainult katsumise osaliseks said, lähevad nüüd mõnusalt selga 
4.   Innustan teisi. Need, kes näevad mind igapäevaselt liikumas on andnud tagasiside, et minu saavutatu on ka neid muudatustele viinud. See on vahest kõige olulisem, et oma tegevuse tulem on olnud laiahaardelisem kui mina ise.
5.   Energia. Seda on kordades rohkem ehk kohati on tunne justkui igiliikuril 

Nokitsen vaikselt edasi :)

maikkel

• View Profile
« Reply #114 on: October 15, 2018, 12:25:37 »

Viimasest postitusest nüüd natuke aega möödas ja paslik väike update teha. Vahepeal jäi ujumisse ja rattasõitu pisike paus sisse, aga toitumist vaatasin igapäevaselt. Nüüd mõnda aega taas vees ja ratta seljas ning enesetunne on jätkuvalt hea. Basseinis vastavalt tundele, 2km ja 3km - keha on muidugi enamaks võimeline, aga ei taha end ribadeks kiskuda. 3 km aeg viimane kord 60 min ja 23 sekundit, millega olen väga rahul. Ratta seljas ikka 30-40 km (õhtud lähevad nii kiirelt pimedaks ja ei taha siis liikluses väga tiksuda). Möödunud nädalavahetusel sain maastikuratta seljas 101 km vuratud. See oli ehe elamus ja plaan kindlasti korrata.

Mis mind natuke hirmutab on see, et kaalu olen saanud 105 kg peale, aga on nüüd jäänud kõikuma 105-106 kg vahele. 105kg näitas kaal 28.09 ja täna 16.10 106 kg ehk muutusi poleks justkui viimase 2 nädalaga olnudki. Mitte, et kaalunumber nüüd elukriitiline oleks, aga selline paigaltammumine on natuke nõutuks teinud...

Samas selga lähevad riided, mida enne ainult vaadata julgesin ja püksirihm läheb viimasesse pandlasse  8)

Hetkeks kaotatud -14.9 kg, aga tiksub edasi...
Pages: 1 ... 6 7 [8]   Go Up

Kaubamaja
youtube