wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 72   Go Down

Author Topic: Liina blogi: Tagasi rajal  (Read 242166 times)

Liinu

• View Profile
Re: Liina blogi: Katsetused!
« Reply #810 on: August 26, 2014, 09:59:13 »

Pühapäevasest koolitusest on nats lihased valusad.. väga imelikud lihased veel lisaks! abaluu all ja peal asetsevad lihased ning külje lihased  roiete pealt.  eks siin vist ole tegemist akrobaatika tunniga -  sai palju käte peal seisu tehtud jms
täna peaks ennast liigutama - läheks rattaga sõitma, aga võib vihma kätte jääda. või teeks kodus lihast.. hmm.. või hoopis tantsiks ehk valmistaks sügiseseid tunde ette.

ahjaa - hetkel öökapi raamatuteks on M.Gelb "Kehaõpe. Sissejuhatus Alexanderi tehnikasse" ja E.Kästner "Veel üks Lotte" mida õhtuti Eleanorile loen :) Kusjuures  väga eluterve on vahelduseks lasteraamatuid lugeda. ma küll loen seda unejutuks ette, aga siiski.. Täiskasvanuna lasteraamatut lugeda on hoopis teine tunne - ka kõige lihtsamalt kirjutatud loost võib leida väga sügava mõtte.
God Gives Talent. Works Transform Talent Into Genius.  /Anna Pavlova/

Liinu

• View Profile
« Reply #811 on: August 27, 2014, 14:37:39 »

ei liigutanud eile oma laiska kere, selle asemel tegin hoopis ettevalmistusi uueks hooajaks ehk pisikesi tangu kotikesi, mida lastetantsutundides kasutada saab. Kõik võimalikel fantastilistel viisidel :P

aga see eest täna ikka nats tegin trenni - selline core trenn! menus! aga välja asted olid hirmsad.. 2 päeva on vasak põl kõnides väikest valu teinud, välja astes aga tuli lausa pisar silma. kindel märk - uuesti tööle asudes tuleb põlvesidet kasutada!

MissisSunshine

• View Profile
« Reply #812 on: August 28, 2014, 13:30:22 »

ma käin sinu blogi ka ikka alati lugemas ;). isegi enne seda, kui mul üldse oma blogi oli, juba käisin.

pildid on ilusad!

mul on sulle küsimus ka. olen veidi netist ka otsinud, aga infot on nii palju ja nii erinevat, et küsin otse asjatundjatelt. mismoodi saaks spagaati harjutada? lihtsalt massiga tasakesi venitades koguaeg? on see üldse minu vanuses veel võimalik õppida? ma saan sooja lihasega üsna vabalt maha selle külgspagaadi või kuidas seda nimetatakse, ei teagi. noh, kui nägu on jala poole, mitte ette. lisaks, kuidas harjutada selja painduvust? ka lihtsalt pead taha kallutades venitada? ilmselt on seda üsna keeruline seletada.

Liinu

• View Profile
« Reply #813 on: August 28, 2014, 17:00:54 »

veel keerulisem on nõu anda kui pead seletama. üldiselt nii palju kui liigeste max liikuvus lubab, nii palju on võimalik lihast  lahti venitada. aga põhimõtteliselt jah lased nii palju kui saad ja hoiad - mitte päris mugavus tsoonis vaid nii et väike pinge ka ikka sees, samas ei tohiks olla kindlasti valus. harkspagaat - ehk see, mis pilt on lisatud - selle juures tuleb kindlasti jälgida, et jalad sissepoole ei vajuks, vaid varbad nn laepoole vaataksid (ehk fleks, mitte sirutus). Pildilt näed, et mu tütrel parem poolne jalg on kergelt sisse poole vajunud.
samas hästi hea venitus on ka kui minna seina äärde selili, jalad seinale ja tagumik vastu seina ning lased jalad lahti vajuda. ja siis muudkui hoiad - nii kaua kui suudad. Hästi hea ja turvaline, jalad vajuvad ja venitab oma jalgade raskusega. kui kaua olla siis lõpuks jalgu raske lausa kokku tuua.

seljas suhtes on nüüd raskem, see natuke selles suhtes keerukam, et väga lihtne on enesele liiga teha, kui asend on vale jne. üldiselt mängib selja painduvuses väga väga suurt rolli ka seljalihaste tugevus. mulle endale ei meeldigi nii väga öelda,et selja painduvuse arendamine, vaid pigem selja liikuvuse arendamine igas suunas - ette, taha, küljele, spiraalselt. seal juures on päris palju ka päris pisikest nikerdamist. ma video ei julge lubada, sest ei tea, kas mul on reaalselt aeg seda teha. kui juhuslikult sellega hakkama saan, siis annan teada!

Liinu

• View Profile
« Reply #814 on: August 29, 2014, 13:28:40 »

täna on natuke kõhulihased haiged- mul on peaaegu alati nii, et järgmisel päeval ei anna tunda, aga ülejärgmisel annavad.
eile käisin plikuškaga arsti juures, sest 3 a kontrollvisiit oli tegemata. Enne adenoidi opi ei tahtnud ta seda teha, kuna suurenenud adenoid võib organismi segada. Ja tõsi ta oli - kodus ikka vahel kaalun plikat. No ja enne opi kõikus kaal tal 12,8-13,3 kg, pikkust ei mäleta. Peale adenoidi opi hakkas kõvasti pikkust viskama ja kaal hakkas tõusma. hetkel siis 96 cm ja 14,6 kg.Pikkus normi piires, kaalu kohta ütles, et võiks isegi rohkem olla, kuna tema vanused (hetkel siis 3,5 a) võiksid kaaluda 15,5-16 kg. Ja tema sõnade kohaselt ilmselt siis adenoid häiriski ainevahetust.
aga muidu kõik tore ja korras :)

nõnda me siis jalutasime jälle üle silla linna poole, käisime siin seal ja siis bussiga koju. enne issi töölt saabumist läksime õue ja muidugi saime vihma kaela - suts seenekat (mille kohta ellu ütles, et see väike vihm ja pole hullu midagi) ja siis ikka paduvihma ka :D juhtub!

täna koristus lainel ja siis tööle!

tänane menüü:
hommik: kohv koorega, 2 tatrajahu sepikut kanepiseemnetega praemuna ja juustuga, lisaks spl päevalille õli tšilliga
lõuna: mugulsibula-valge redise salat piisakese oliiviõliga ja sealiha tükk
õhtu: ??

Liinu

• View Profile
« Reply #815 on: September 01, 2014, 15:57:52 »

niisiiis.. üle pika aja oli super ilm uisutamiseks ehk vihma ei sadanud :D vahe peal küll tõusis päris tugev tuul ja rajal 2 lõiku olid päris rasked. aga muidu veeresin kokku 26km  :)  nüüd on mõnus olemine!

ega polegi nagu midagi muud tarka öelda. Põlv teeb ainult põrgu valu vahel - näiteks eile!

Liinu

• View Profile
« Reply #816 on: September 02, 2014, 14:52:17 »

algselt tahtsin täna jälle uisutama minna, aga kuidagi ei viitsinud ennast välja ajada. Täna on küll selline päev, kui oleks tahtnud rulli kaaslast :(
see eest siis tegin kodus trenni, 30 mintsa Jillian Michaelsi cardio trenni, kuna hüplevad asjad hakkasid põlvele, siis ülejäänud 20 mini tegin ülakehale :)

üle pika aja üks selja pilt ka siis :D selline oleks ja ei ole ka ehk siis seda va nahu alust polstrit tsipa vähemaks, siis ehk tuleks rohkem lihast välja. muidugi trenni ka veel seljale vaja, et veel änksam oleks  ;D

Missisryan

• OZONE GYM
  • happiness is just a state of mind...
    • View Profile
« Reply #817 on: September 02, 2014, 18:00:21 »

niisiiis.. üle pika aja oli super ilm uisutamiseks ehk vihma ei sadanud :D vahe peal küll tõusis päris tugev tuul ja rajal 2 lõiku olid päris rasked. aga muidu veeresin kokku 26km  :)  nüüd on mõnus olemine!

ega polegi nagu midagi muud tarka öelda. Põlv teeb ainult põrgu valu vahel - näiteks eile!

Pai, lollile põlvele aga vitsa!!
Mind over the body!

Liinu

• View Profile
« Reply #818 on: September 02, 2014, 18:30:23 »

Pai, lollile põlvele aga vitsa!!

mhmm.. ta vist tahab vitamiine saada ehk siis palgapäeval suures ost vaja teha

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #819 on: September 02, 2014, 19:27:48 »

http://well.blogs.nytimes.com/2014/09/01/of-little-help-to-older-knees/?_php=true&_type=blogs&smid=fb-share&_r=0

“But chronic pain from a small meniscus tear in a middle-aged person may not benefit from surgery,” he said. 

Küll aga ühte muud huvitavat asja võiks proovida.

« Last Edit: September 02, 2014, 19:55:21 by mp »

Liinu

• View Profile
« Reply #820 on: September 03, 2014, 09:22:52 »

http://well.blogs.nytimes.com/2014/09/01/of-little-help-to-older-knees/?_php=true&_type=blogs&smid=fb-share&_r=0

“But chronic pain from a small meniscus tear in a middle-aged person may not benefit from surgery,” he said. 

Küll aga ühte muud huvitavat asja võiks proovida.

http://www.youtube.com/watch?v=6XCMefKFw1Q&list=UUnnB4zDBqZHhQ4uLTAX8eYA

hmm.. artikkel puudutab keskealisi - aitähh, et mind nii vanaks pead  :-\
ausalt öeldes ei leidnud midagi väga sellist, mida ma ei teaks! Ilmselt mind aitakski füsio ja vitamiinid-mineraalid-

Tegelikult peaks oma kursusetöö üles otsima, mille kunagi tegin tantsijate põlvevigastuste kohta.

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #821 on: September 03, 2014, 09:25:22 »

Arvad, et 30dates ja 50dates keskmise inimese liiges on väga palju erinev. Ei usu. Aga kui teadsid ise kõike, siis anna andeks. Enam ei tee.
edit : Vaatasin su vanust nüüd - jah, tunnistan, et 28-seks sind ei oleks pidanud. Näed küpsem välja. Otsekohesus on mu middlename. Vabandust.
« Last Edit: September 03, 2014, 09:28:19 by mp »

soya

• View Profile
« Reply #822 on: September 03, 2014, 09:28:35 »

Arvad, et 30dates ja 50dates keskmise inimese liiges on väga palju erinev. Ei usu. Aga kui teadsid ise kõike, siis anna andeks. Enam ei tee.

Aga kas oled mõelnud sellise äri idee peale, et hakkad läbi interneti ravima kogu planeeti, et põhimõtteliselt saab ju isegi juhendada interneti teel oskamatuid sünnitust vastu võtma, kuidas põlve opereerida jne. :)

Liinu

• View Profile
« Reply #823 on: September 03, 2014, 13:13:16 »

edit : Vaatasin su vanust nüüd - jah, tunnistan, et 28-seks sind ei oleks pidanud. Näed küpsem välja. Otsekohesus on mu middlename. Vabandust.

oled küll esimene inimene, kes ütleb mulle, et näen küpsem välja.. tavaliselt on mul ikka probleeme ja peab igal pool dokumente näitama.
aga jah 28 ju sama hästi kui 30
ei noh mis - ikka võib nõu anda, aga tuleb ka arvestada, et ma ei ole ka päris algaja! pealegi pole ma ju maininud, et tahaksin üldse põlve opile minna. Op on minu arvates ikka viimane nn õlekõrs ja ausalt öeldes siia maani pole mulle isegi pähe tulnud, et peaks põlve opile minema.

Küll Tantsija mätta otsast, aga siiski

Tantsija peab olema väga hoolikas liikumisi sooritades, kuna meditsiiniline abi on piiratud. Kahjustatud sidemeid on võimalik opereerida, kuid pärast seda pole tantsija põlv enam vastupidav tantsus esinevate suurtele koormustele ja keerulisematele põlveliigesega seotud liikumistele. isegi kõige kaasaegsemate kirurgiliste tehnikate ja parima operatsioonijärgse ravi puhul toob vigastus pöördumatuid tagajärgi ning seab piiranguid liikumises

Huwyler, J. 2002 The dancer's body: a medical perpective on dance and dance training Hampshire: Dance Book

MissisSunshine

• View Profile
« Reply #824 on: September 03, 2014, 15:36:36 »

Liinu, ma tänan juhendamise eest! Sul oli õigus. Jalgu oli pärast seda seinavenitust ikka vaev kokkusaada :D.

Ilus selg!
Pages: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 72   Go Up

Kaubamaja
youtube