wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Joonase 180 kraadi kannapööre eluharjumustes  (Read 647 times)

Joonas K.

• View Profile
Joonase 180 kraadi kannapööre eluharjumustes
« on: August 15, 2019, 10:55:56 »

Tere.
Minu nimi on Joonas.

Kolm ja pool nädalat tagasi langes minu seljale see viimane “õlekõrs”, mis siis lõpuks murdis mind.
Detailidesse vast ei ole oluline langeda, sest kõigi elud ning väärtushinnangud on niivõrd erinevad.
Küll aga ma arvan, et paljud meist teavad seda tunnet, kus maailm su ümber kokku vajub ja sa oleks nagu pimedas sügavas augus, kus mitte väljaronimine ei tundu võimatu, vaid kaob üldse motivatsioon ja Tahtmine seda isegi üritada. Ja nii sa siis seal lebad ja vegeteerid oma süngetes mõtetes.
Kõik tegevused ja hobid, mida sa siiamaani elus armastanud ja nautinud oled, tunduvad järsku vastikud ja vastukarva käivad, millest enam abi ei ole, et saaks kasvõi korrakski mõtteid mujale.
Kes teab, siis see teab, et selline seis on väga ohtlik.

Õnneks oli mul kõrval üks inimene, kes aitas mul jõuda järeldusele, et ma pean vastu võtma mingi otsuse, sest enam nii olla ega edasi minna ei ole võimalik.
Niisiis, ma otsustasingi, et ma lõpuks ometi alustan iseendast. Ma teen midagi, mille peale ma olen viimased ~15 aastat mõelnud ja ainult unistanud.
Ma alustan iseendast, oma keha korda tegemisega. Öeldakse ju, et “terve keha, terve vaim”. No ma loodan..
Kuna hetkel ma olen olukorras, kus mul ei jää muud üle, siis ma tahan seda teha, ma tahan seda proovida. Mul on vaja mingit täielikku kannapööret oma elus ja teha midagi, mis on totaalselt, täielikult väljaspool minu mugavustsooni.
Loomulikult ma ei ela pilvedes ega ole sinisilmne ja tean, et see ei tee kõike korda, aga ma ka tean ja “tunnen” kuidagi seesmiselt, et see on vähemalt algus ning suur mõjutav faktor edaspidiseks.

Kui ma räägin kannapöördest ja mugavustsoonist väljatulemisest, siis see tähendab seda, et sport on minu ellu kuulunud viimati nii palju, kui vanemad mind algklassides jalgpallitrenni panid. Ja seal ma vist käisin ka vähem kui aasta.
Peale seda on elu edasi läinud ainult “persetades”.
Olgu see siis 10-21 aastasena 20h päevas arvuti taga istudes või peale seda 8 aastat öötöö ning meelelahutusalal töötades, kus on tehtud ja tarbitud kõike mida võimalik, väljaarvatud sporti.

Tänaseks olen ma olukorras, kus ma olen 30a vana, selg tihti valutab ning füüsiline vorm on ümmargune 0.
Minu toitumine on katastroofiline, liikumine 0 ning enesekindlus oma keha ning tervise ees on madalam kui muru.
(Näiteks: kell 10.15 - 2 viineripirukat, 2 pannkooki vaarikamoosiga ja 33cl coca-cola. Kell 16.15 - Taldrik makarone singiga ning 2 väiksemat tükki liha, ketsup ja majonees. Kell 21.10 pakk kartulikrõpse ja 2 pitsi viina)

Mina olen see inimene, kes alates umbes teismeliseeast on mõelnud, et “homme, järgmine suvi, siis hakkan trenni tegema ja saan rannas särgi seljast võtta”.
See plaan ja “järgmine aasta” on tänaseks umbes 15 aastat nüüd hoogu kogunud. Iga. Jumala. Aasta.
Mina olen see, kes õues +25 kraadiga käib pusaga, sest kui on natuke tuult, siis läbi T-särgi paistavad kõik lohud ja voldid kenasti välja.

Sellisest mugavustsoonist väljatulemisest siis räägin mina hetkel.
Terve elu olen ma öösel sisse ajanud sokolaadisaiakesi ja limonaade, ühegi füüsilise spordiga ei ole tegelenud ja elanud mõttemullis, et “salat ja juurikad (juurviljad) jäägu jänestele”.

Hakata nüüd üleöö jälgima ja ette planeerima grammi pealt oma toitumist ning treeningkava on täiesti absurdne ja võimatu ettevõtmine minu jaoks.
Aga see on hea, seda ma tahangi, ma ei tea, kas minus on mingi enesehävitussoov või natuke masohhismi, aga ma tahan, et olekski raske ja läheks veel raskemaks.
Sest nüüd on põhjas käidud, edasi peab ju ainult paremaks minema ?

Suur aitäh siinkohal HC Gym Sikupilli ja Marek B. Kalmus panusele selles inimprojektis, et saaks jälle killud kokku korjatud.
Ma loodan, et minu edaspidine sündmustekäik on ehk kellelegi veel abiks, kes tunneb, et ta on samasuguses augus.
Loomulikult võib minuga ka ühendust võtta, sest võõraga rääkida on tihtipeale lihtsam, kui oma lähedasega. Ehk saan kuidagi abiks olla.

Niisiis:
Vanus - 30a
Pikkus - 188cm
Kaal 3.5 nädalat tagasi kui “kõik oli peaaegu enamvähem hästi” - 98kg
Kaal 1.5 nädalat tagasi, kus ma polnud stressi tõttu mitte midagi söönud kaks nädalat - 86kg
Kaal praegu - 90.6kg

Toitumise jälgimist alustasin 12.08.2019 ning esimene trenn oli 13.08.2019

Here we go...
« Last Edit: August 15, 2019, 11:11:47 by Joonas K. »

UrTz

• View Profile
Re: Joonase 180 kraadi kannapööre eluharjumustes
« Reply #1 on: August 15, 2019, 16:33:00 »

Jõudu ja järjepidavust :)

Liinu

• View Profile
« Reply #2 on: August 16, 2019, 23:23:36 »

Jlän huviga edusamme ootama jälgima! Ja loomulikult elan kaasa ja toetan ka siis kui tundub raske!
God Gives Talent. Works Transform Talent Into Genius.  /Anna Pavlova/

Joker

• Admin / Trainhard.ee
    • View Profile
« Reply #3 on: August 17, 2019, 09:01:05 »

U welcome. Eks kõige tähtsam on lihtsalt rutiinitaluvus ja loodetavasti talud hästi :)
On-Line personaalne treener: www.facebook.com/your.fitness.body

Alati diskreetne: www.erootikapood24.ee
Soodne ja kvaliteetne: www.toidulisandid.ee
Minu youtube kanal: www.youtube.com/trainhard

Joonas K.

• View Profile
« Reply #4 on: August 19, 2019, 17:59:30 »

Aitäh, pea püsti rõõmsalt edasi, libastumisi veel nädala ajaga tulnud ei ole :D
See blogi siinkohal aga võib natuke erineda teistest, sest seda siin hakkan ma üldiselt pidama enda jaoks ning neile, kellel sellest abi võib olla. Kuna kajastatud saab see siin nii FB´is kui Instas :)
Katsun kajastada meeleolu, tundeid, harjumuste muutumisi jne, kui et seda, mitu kilo täna surutud sai rohkem kui eelmine kord.
Tulemused panen ka ikka muidugi kirja, hea siis jälgida progressi, aga palju tuleb ka muud mula :)
---
Tänaseks siis olen toitumis- ning trennikava pidanud täpselt nädala (wau eks :D)
Kokkuvõtvalt võib öelda, et "kõik kohad on valusad ja mitte midagi ei liigu". Aga see on niiiii mõnus tunne, et nagu oleks midagi ära tehtud, tulemusrikas või nii...
Teema pealkiri "180 kraadi kannapööre eluharjumustes" läks ikka nii naelapea pihta, kui veel vähegi võimalik.
Kõige suurem ning esimene "litakas" harjumustele, on toitumineeeee. See trenn on võib-olla 10% pingutusest (nii et, kes seda kardab, siis tule taevas appi, see on kõige lihtsam osa, just go and do it ! :D ), kõige rohkem vast paneb esialgu proovile toitumise paikasaamine.
Sellest aga plaanin järgmine nädal natuke rääkida, kui mingid rahalised numbrid ka paika olen saanud omale.

Mingitest muudest tulemustest hetkel rääkida kindlasti veel ei saa. Nagu Marek tabavalt ütles, siis esimene nädal läheb "harjutamisele ja võimlemisele". Mis jah, tema jaoks võibolla on võimlemine, aga minul on kõik kohad juba haiged :D Aga noh, see selleks.
Küll aga mida ma tähele panin, mida võib juba muutuseks pidada, on see, et üle tüki aja ma tundsin elus mingit elevust ja põhjust ennast kodust välja ajada..
Piltlikult öeldes hakkavad mingid värvid tagasi maailma tekkima. Ma ei tea kas asi on selles, et see on uus ja põnev või see, et ma lihtsalt TEEN MIDAGI, aga ma tunnen, et ma jälle ootan midagi. Jah, muidugi ma ei ole mingi lillelaps veel hetkel ega kapsa rõõmsalt ringi, nagu midagi poleks olnud, aga see väike killuke mis hetkel natuke elevust pakub, on meeletult palju tegelikult.
Seda on raske seletada, aga iga väiksemgi asi on väga teretulnud praegu..
Soovitan igatahes soojalt, kellel on mingit tegevust vaja või mõtteid mujale saada, tulge proovige.. See on nii hea tunne, kui isegi nii natukeseks ajaks nagu 2-3h sa oma mõtted kuskile täiesti mujale saad. See paneb tagantjärgi mõtlema, et "kui ma 3h sain mõnusalt olla, siis mis keelab mul seda näiteks pool päeva või ka terve päev teha..?"
Mind see mõttelaat aitas. Päris tervet päeva veel ei ole õnnestunud mööda saata, aga kindlasti parem, kui oli varem..

Kõige ägedam vist on see, et ma olen enda üle uhke...Paljud vist praegu naeravad, et "nädal on midagi teinud ja juba uhke", aga fuck them...Ma olen enda üle uhke ja mul on hea tunne.
Ka see on see väike killuke, mis aitab.

Panen siis ka "tulemused" kirja, et saaks numbreid jälgida :)

Rinnalt surumine kangiga - 1x12 30kg, 1x12 40kg, 1x8 40kg
Kaldpingil hantlite surumine - 3x12 10kg
Horisontaalping hantlite surumine - 1x12 10kg, 2x8 10kg
Kõhuli reie kakspea - 1x12 10kg, 2x12 15kg
Jalapress - 1x12 100kg, 2x12 130kg
Hakk-kükk masinaga 3x12 30kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) - 3x12 70kg
20 minutit rattaga - 6.0kg
---
Plokk kukla taha tõmme - 1x12 45kg, 2x12 50kg
Hantli tõmbed kõljelt - 3x12 20kg
Istudes plokitmbed eest kitsalt vastu kõhtu - 3x12 40kg
Hantlitega istudes vaheldumisi biitseps - 1x12 7kg, 2x12 9kg
Seistes kangitõstes (biits) - 3x12 20kg
Scotti pink, biits hantlitega 2x12 5kg
20min rattasõitu
----
Õlale surumine, viking press - 3x12 20kg
Õla tagumine osa masinal - 1x12 5kg, 1x12 6kg, 1x10 7kg
Seistes hantlite tõste küljele (sirged käed) - 3x12 4kg
Triitseps, selili prantsuse surumine kangiga - 3x12 15kg
Istudes hantli surumine kukla tagant - 3x12 4kg
"Kõhumasin" - 1x20 25kg, 1x20 35kg, 1x17 35kg
Sirgete jalgade tõste - 2x12 (päris olematu tehnika, värisedes ja punnides)
20min rattaga - 7.6km
---
Kehakaal - 89.9 kg tänaseks
Pages: [1]   Go Up

Kaubamaja
youtube