wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Juno 180 kraadi kannapööre eluharjumustes  (Read 5071 times)

Joonas K.

• View Profile
Juno 180 kraadi kannapööre eluharjumustes
« on: August 15, 2019, 10:55:56 »

Tere.
Minu nimi on "Juno".

Kolm ja pool nädalat tagasi langes minu seljale see viimane “õlekõrs”, mis siis lõpuks murdis mind.
Detailidesse vast ei ole oluline langeda, sest kõigi elud ning väärtushinnangud on niivõrd erinevad.
Küll aga ma arvan, et paljud meist teavad seda tunnet, kus maailm su ümber kokku vajub ja sa oleks nagu pimedas sügavas augus, kus mitte väljaronimine ei tundu võimatu, vaid kaob üldse motivatsioon ja Tahtmine seda isegi üritada. Ja nii sa siis seal lebad ja vegeteerid oma süngetes mõtetes.
Kõik tegevused ja hobid, mida sa siiamaani elus armastanud ja nautinud oled, tunduvad järsku vastikud ja vastukarva käivad, millest enam abi ei ole, et saaks kasvõi korrakski mõtteid mujale.
Kes teab, siis see teab, et selline seis on väga ohtlik.

Õnneks oli mul kõrval üks inimene, kes aitas mul jõuda järeldusele, et ma pean vastu võtma mingi otsuse, sest enam nii olla ega edasi minna ei ole võimalik.
Niisiis, ma otsustasingi, et ma lõpuks ometi alustan iseendast. Ma teen midagi, mille peale ma olen viimased ~15 aastat mõelnud ja ainult unistanud.
Ma alustan iseendast, oma keha korda tegemisega. Öeldakse ju, et “terve keha, terve vaim”. No ma loodan..
Kuna hetkel ma olen olukorras, kus mul ei jää muud üle, siis ma tahan seda teha, ma tahan seda proovida. Mul on vaja mingit täielikku kannapööret oma elus ja teha midagi, mis on totaalselt, täielikult väljaspool minu mugavustsooni.
Loomulikult ma ei ela pilvedes ega ole sinisilmne ja tean, et see ei tee kõike korda, aga ma ka tean ja “tunnen” kuidagi seesmiselt, et see on vähemalt algus ning suur mõjutav faktor edaspidiseks.

Kui ma räägin kannapöördest ja mugavustsoonist väljatulemisest, siis see tähendab seda, et sport on minu ellu kuulunud viimati nii palju, kui vanemad mind algklassides jalgpallitrenni panid. Ja seal ma vist käisin ka vähem kui aasta.
Peale seda on elu edasi läinud ainult “persetades”.
Olgu see siis 10-21 aastasena 20h päevas arvuti taga istudes või peale seda 8 aastat öötöö ning meelelahutusalal töötades, kus on tehtud ja tarbitud kõike mida võimalik, väljaarvatud sporti.

Tänaseks olen ma olukorras, kus ma olen 30a vana, selg tihti valutab ning füüsiline vorm on ümmargune 0.
Minu toitumine on katastroofiline, liikumine 0 ning enesekindlus oma keha ning tervise ees on madalam kui muru.
(Näiteks: kell 10.15 - 2 viineripirukat, 2 pannkooki vaarikamoosiga ja 33cl coca-cola. Kell 16.15 - Taldrik makarone singiga ning 2 väiksemat tükki liha, ketsup ja majonees. Kell 21.10 pakk kartulikrõpse ja 2 pitsi viina)

Mina olen see inimene, kes alates umbes teismeliseeast on mõelnud, et “homme, järgmine suvi, siis hakkan trenni tegema ja saan rannas särgi seljast võtta”.
See plaan ja “järgmine aasta” on tänaseks umbes 15 aastat nüüd hoogu kogunud. Iga. Jumala. Aasta.
Mina olen see, kes õues +25 kraadiga käib pusaga, sest kui on natuke tuult, siis läbi T-särgi paistavad kõik lohud ja voldid kenasti välja.

Sellisest mugavustsoonist väljatulemisest siis räägin mina hetkel.
Terve elu olen ma öösel sisse ajanud sokolaadisaiakesi ja limonaade, ühegi füüsilise spordiga ei ole tegelenud ja elanud mõttemullis, et “salat ja juurikad (juurviljad) jäägu jänestele”.

Hakata nüüd üleöö jälgima ja ette planeerima grammi pealt oma toitumist ning treeningkava on täiesti absurdne ja võimatu ettevõtmine minu jaoks.
Aga see on hea, seda ma tahangi, ma ei tea, kas minus on mingi enesehävitussoov või natuke masohhismi, aga ma tahan, et olekski raske ja läheks veel raskemaks.
Sest nüüd on põhjas käidud, edasi peab ju ainult paremaks minema ?

Suur aitäh siinkohal HC Gym Sikupilli ja Marek B. Kalmus panusele selles inimprojektis, et saaks jälle killud kokku korjatud.
Ma loodan, et minu edaspidine sündmustekäik on ehk kellelegi veel abiks, kes tunneb, et ta on samasuguses augus.
Loomulikult võib minuga ka ühendust võtta, sest võõraga rääkida on tihtipeale lihtsam, kui oma lähedasega. Ehk saan kuidagi abiks olla.

Niisiis:
Vanus - 30a
Pikkus - 188cm
Kaal 3.5 nädalat tagasi kui “kõik oli peaaegu enamvähem hästi” - 98kg
Kaal 1.5 nädalat tagasi, kus ma polnud stressi tõttu mitte midagi söönud kaks nädalat - 86kg
Kaal praegu - 90.6kg

Toitumise jälgimist alustasin 12.08.2019 ning esimene trenn oli 13.08.2019

Here we go...
« Last Edit: September 02, 2019, 21:54:00 by Joonas K. »

UrTz

• View Profile
Re: Juno 180 kraadi kannapööre eluharjumustes
« Reply #1 on: August 15, 2019, 16:33:00 »

Jõudu ja järjepidavust :)
« Last Edit: September 02, 2019, 20:31:56 by Joonas K. »

Liinu

• View Profile
« Reply #2 on: August 16, 2019, 23:23:36 »

Jlän huviga edusamme ootama jälgima! Ja loomulikult elan kaasa ja toetan ka siis kui tundub raske!
« Last Edit: September 02, 2019, 20:32:28 by Joonas K. »
God Gives Talent. Works Transform Talent Into Genius.  /Anna Pavlova/

Joker

• Admin / Trainhard.ee
    • View Profile
« Reply #3 on: August 17, 2019, 09:01:05 »

U welcome. Eks kõige tähtsam on lihtsalt rutiinitaluvus ja loodetavasti talud hästi :)
« Last Edit: September 02, 2019, 20:32:44 by Joonas K. »
On-Line personaalne treener: www.facebook.com/your.fitness.body

Alati diskreetne: www.erootikapood24.ee
Soodne ja kvaliteetne: www.toidulisandid.ee
Minu youtube kanal: www.youtube.com/trainhard

Joonas K.

• View Profile
« Reply #4 on: August 19, 2019, 17:59:30 »

Aitäh, pea püsti rõõmsalt edasi, libastumisi veel nädala ajaga tulnud ei ole :D
See blogi siinkohal aga võib natuke erineda teistest, sest seda siin hakkan ma üldiselt pidama enda jaoks ning neile, kellel sellest abi võib olla. Kuna kajastatud saab see siin nii FB´is kui Instas :)
Katsun kajastada meeleolu, tundeid, harjumuste muutumisi jne, kui et seda, mitu kilo täna surutud sai rohkem kui eelmine kord.
Tulemused panen ka ikka muidugi kirja, hea siis jälgida progressi, aga palju tuleb ka muud mula :)
---
Tänaseks siis olen toitumis- ning trennikava pidanud täpselt nädala (wau eks :D)
Kokkuvõtvalt võib öelda, et "kõik kohad on valusad ja mitte midagi ei liigu". Aga see on niiiii mõnus tunne, et nagu oleks midagi ära tehtud, tulemusrikas või nii...
Teema pealkiri "180 kraadi kannapööre eluharjumustes" läks ikka nii naelapea pihta, kui veel vähegi võimalik.
Kõige suurem ning esimene "litakas" harjumustele, on toitumineeeee. See trenn on võib-olla 10% pingutusest (nii et, kes seda kardab, siis tule taevas appi, see on kõige lihtsam osa, just go and do it ! :D ), kõige rohkem vast paneb esialgu proovile toitumise paikasaamine.
Sellest aga plaanin järgmine nädal natuke rääkida, kui mingid rahalised numbrid ka paika olen saanud omale.

Mingitest muudest tulemustest hetkel rääkida kindlasti veel ei saa. Nagu Marek tabavalt ütles, siis esimene nädal läheb "harjutamisele ja võimlemisele". Mis jah, tema jaoks võibolla on võimlemine, aga minul on kõik kohad juba haiged :D Aga noh, see selleks.
Küll aga mida ma tähele panin, mida võib juba muutuseks pidada, on see, et üle tüki aja ma tundsin elus mingit elevust ja põhjust ennast kodust välja ajada..
Piltlikult öeldes hakkavad mingid värvid tagasi maailma tekkima. Ma ei tea kas asi on selles, et see on uus ja põnev või see, et ma lihtsalt TEEN MIDAGI, aga ma tunnen, et ma jälle ootan midagi. Jah, muidugi ma ei ole mingi lillelaps veel hetkel ega kapsa rõõmsalt ringi, nagu midagi poleks olnud, aga see väike killuke mis hetkel natuke elevust pakub, on meeletult palju tegelikult.
Seda on raske seletada, aga iga väiksemgi asi on väga teretulnud praegu..
Soovitan igatahes soojalt, kellel on mingit tegevust vaja või mõtteid mujale saada, tulge proovige.. See on nii hea tunne, kui isegi nii natukeseks ajaks nagu 2-3h sa oma mõtted kuskile täiesti mujale saad. See paneb tagantjärgi mõtlema, et "kui ma 3h sain mõnusalt olla, siis mis keelab mul seda näiteks pool päeva või ka terve päev teha..?"
Mind see mõttelaat aitas. Päris tervet päeva veel ei ole õnnestunud mööda saata, aga kindlasti parem, kui oli varem..

Kõige ägedam vist on see, et ma olen enda üle uhke...Paljud vist praegu naeravad, et "nädal on midagi teinud ja juba uhke", aga fuck them...Ma olen enda üle uhke ja mul on hea tunne.
Ka see on see väike killuke, mis aitab.

Panen siis ka "tulemused" kirja, et saaks numbreid jälgida :)

Rinnalt surumine kangiga - 1x12 30kg, 1x12 40kg, 1x8 40kg
Kaldpingil hantlite surumine - 3x12 10kg
Horisontaalping hantlite surumine - 1x12 10kg, 2x8 10kg
Kõhuli reie kakspea - 1x12 10kg, 2x12 15kg
Jalapress - 1x12 100kg, 2x12 130kg
Hakk-kükk masinaga 3x12 30kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) - 3x12 70kg
20 minutit rattaga - 6.0kg
---
Plokk kukla taha tõmme - 1x12 45kg, 2x12 50kg
Hantli tõmbed kõljelt - 3x12 20kg
Istudes plokitmbed eest kitsalt vastu kõhtu - 3x12 40kg
Hantlitega istudes vaheldumisi biitseps - 1x12 7kg, 2x12 9kg
Seistes kangitõstes (biits) - 3x12 20kg
Scotti pink, biits hantlitega 2x12 5kg
20min rattasõitu
----
Õlale surumine, viking press - 3x12 20kg
Õla tagumine osa masinal - 1x12 5kg, 1x12 6kg, 1x10 7kg
Seistes hantlite tõste küljele (sirged käed) - 3x12 4kg
Triitseps, selili prantsuse surumine kangiga - 3x12 15kg
Istudes hantli surumine kukla tagant - 3x12 4kg
"Kõhumasin" - 1x20 25kg, 1x20 35kg, 1x17 35kg
Sirgete jalgade tõste - 2x12 (päris olematu tehnika, värisedes ja punnides)
20min rattaga - 7.6km
---
Kehakaal - 89.9 kg tänaseks
« Last Edit: September 02, 2019, 20:32:59 by Joonas K. »

Kiilakas1991

• SPARTA SPORDIKLUBI
    • View Profile
« Reply #5 on: August 20, 2019, 11:35:41 »

Soovitan teha full body
Kykk
L6ug/j6ut6mme
Lamades sur
Pysti seistes kangi sur
2x n2dalas nii .
Abiharjutusi pole vaja kuna terve keha on nõrk
« Last Edit: September 02, 2019, 20:33:16 by Joonas K. »

Sinitaevavaal

• GymLeco
    • View Profile
« Reply #6 on: August 20, 2019, 22:47:13 »

Mina soovitan teha just seda, mida MEELDIB teha, sest ainult nii tekib järjepidevus. Kui keegi Sulle ütleb, et brokkoli ja kõik see muru on fit aga Sina aina vägistad seda nina kinni omale sisse, siis varem või hiljem maksab see rängalt kätte. Seega, naudi seda mida Sulle meeldib teha :)

Aga vormil pole ju häda midagi? 90% Sinu eakaaslastel on seis ikka palju hullem :)

Edu!

A.
« Last Edit: September 02, 2019, 20:33:34 by Joonas K. »
What will you do if all your problems aren't solved by the time you die?

Joonas K.

• View Profile
« Reply #7 on: August 27, 2019, 14:25:05 »

No hurraa, 2 nädalat sai täis.
Aitäh toetuse ning tagasiside eest. Küll aga ei hakka ma hetkel midagi siin kommenteerima, kuna mul lihtsalt puudub kogemus ja ka teadmine, et seda teha. Hetkel ma tegutsen nii, nagu mu treener (Marek Kalmus) mulle dikteerib. Mul ei ole põhjust kahelda selle inimese kogemustes. Aga aitäh siiski, arutasime seda eelmises trennis ning kui tal soovi on, eks ta võtab siis ise sõna.
Kõikidel tegudel ja tegematajätmistel on siiski omad põhjused, kui see teema kuidagi kokku võtta :)

Aga kuidas siis läinud on. Küsimärk vist. Iseendale.... ? Punkt.
Nagu ma alguses kartsin (Esimeses postis kirjutasin: "Loomulikult ma ei ela pilvedes ega ole sinisilmne ja tean, et see ei tee kõike korda") , siis esimene vasikahullustus hakkab vaikselt mööduma ning aeg on pilvedelt jälle vaikselt tagasi maa peale tulla.
Kui esialgu oli kõik nii uus ja põnev, et millegi muu mõtlemiseks nagu väga mahti ei jäänudki, siis nüüd hakkavad vanad head "mõtted" ja mälestused ennast jälle vaikselt tagasi pressima. Seda nii päeval ja mis kõige hullem, öösiti..
See on eriti vastik.
Kui esimene nädal möödus poe ja pliidi vahet jooksmisele ning näpuga järje pidamisele, siis nüüd on juba harjumus sees ning ei ole vaja üldse enam nii palju mõelda selle peale. Mõnus rutiin on sisse tekkinud ning ei pea iga päev mõtlema, et "krt mida täna süüa teha". Küll aga jah, see rutiin ja aja kokkuhoid tekitab siis ruumi "vanadele headele" tunnetele, millest kogu see teema alguse sai :)

Eelmisest nädalast jäid mulle aga meelde Kalmuse sõnad, mis muuseas kuidagi jutuks tulid saalis. Et tuleb mõelda positiivselt ja negatiivsust ei tohi ligi lasta. Muidu hakkavad ka tulemused kohe kannatama. Et kui mitte midagi muud head leida ei ole, siis see juhtunu vähemalt tõi mind trenni ja oma tuleviku peale mõtlema, ka see on positiivne.
Jube klišee jah, of course, "think positive" and shit, and tegelt ka, kui päris sulatõsi ei ole, siis vähemalt aitab ikka. Naljakas, yeap. Ma poleks ka seda kunagi uskunud, et ma 2 nädalat juurviljade peale elada suudan, ilma maha suremata, aga näe, siin ma olen :)
Ning väga hea on, mitte mingit nälja või vastikustunnet.

Ärge saage valesti aru, minu motivatsioon ei ole grammivõrragi langenud, kui selline mulje praegu jäi. Lihtsalt esimene vaimustus hakkab mööda minema ja vanad "head" sitad mõtted hakkavad tagasi peale pressima.
Aga, think positive. Katsume selle siis ümber pöörata kuidagi.
Mu motivatsioon ei ole kuskile kadunud. Kui üldse, siis on seda hetkel isegi rohkem peale tulemas. Mida rohkem mul need vastikud mälestused ja mõtted peale pressivad, seda rohkem ja kiiremini ma tahaks juba sinna saali minna. Sest seal on kuidagi teine õhkkond.. Seal ei ole neid "mõtteid". Imelik eks.
Täna on trenn, vahepeal oli 3 päeva pausi sees. No ei jõua ära oodata, millal juba saali saaks. Mõnusaks kohaks saanud kuhu põgeneda, või nii.

Aga eks see pilvedelt maa peale tagasi tulek ole normaalne, kui asja loogilisest vaatevinklist vaadata.
See, kuidas mul täna olla on vs. kuu aega või kaks nädalat tagusega - no ei anna võrrelda. Raske on muidugi ikka veel, aga ikkagi kõvasti parem.
Et siis jah, kes juhtub kunagi seda lugema, siis see väike bounceback on vast normaalne :) Läheb paremaks jälle. Siiamaani on ju läinud.

Ning kes siin eelmise postituse peale ära ehmatas, et "kõik kohad on valusad ja mitte midagi ei liigu", siis see oli kõigest keha esimene šokk ja reaktsioon, umbes et "Käi perse ahv, mida sa teed minuga, lõpeta ära!" :D
Kui esimese nädala lõpuks oli tunne, et ma ei jaksa joogiklaasi tõsta ja liftini kõndida, et see mind korruse võrra alla viiks, siis teise nädala lõpuks (täna) on mul juba tunne, et come on, millal juba saali saab.
Mitte mingit lihas ega liigesevalu hetkel. Pigem laiskus vedelemisest.

------------------------------------------------

Rinnalt horisontaalis kangiga (smithilt, kuidagi palju raskem oli) - 1*8 40kg, 2*7(+1ait) 35kg
Kaldpingil hantlite surumine 2*8 12.5kg, 1*8 10kg
Horisontaalpink hantlite surumine 3*8 10kg
Kõhuli reiekakspea 1*12 15kg, 1*10 20kg, 1*12 15kg
Jalapress 1*12 130kg, 1*10 150kg, 1*12 150kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 30kg, 1*8 50kg, 1*12 30kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*12 70kg, 1*12 80kg, 1*12 90kg
20min treppe
----------------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk, masin) 1*12 45kg, 1*10 50kg, 1*8 50kg (väike varu)
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*12 22kg, 2*10 24kg
Istudes plõkitõmbed eest Kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 3*12 35kg
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 3*10 35kg
Seistes kangitõsted biits 1*12 20kg, 1*8 25kg, 1*12 20kg
Scotipink biits hantliga 1*12 5kg 1*8 6kg
Seistes plokiga biits 1*12 4plaati 2*12 5plaati
20min rattaga
---------------------
Õlale surumine viking press - 1*12 20kg, 1*10 30kg, 1*8 35kg
Õla tagumine osa masinal 1*12 5 plaati, 2*12 6 plaati
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 4kg, 1*12 5kg, 1*12 6kg
Triitseps selilinprantsuse surumine kangiga 3*12 17kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 1*12 5kg, 1*10 6kg
Plokil köiega allasurumine, triips - 1*12 3 plokki
Kõhumasin 1*20 25kg, 1*20 35kg, 1*20 45kg
Sirgete jalgade tõste 2*15, 1*10 ( lõpp vajub õlgadest ära ja sirgena ka ei püsi)
30min rattaga
« Last Edit: September 02, 2019, 20:33:57 by Joonas K. »

Martin123

• View Profile
« Reply #8 on: August 27, 2019, 16:30:10 »

Tere! Tubli ettevõtmine, kui teed nagu Marek ütleb tulevad ka tulemused! Edu blogi pidamisel ja kindlat meelt!  :)
« Last Edit: September 02, 2019, 20:34:16 by Joonas K. »

Joonas K.

• View Profile
« Reply #9 on: September 02, 2019, 19:32:14 »

Aitäh :)
Räägiks see nädal siis natuke toitumisest.
Nagu ma varem ka maininud olen, siis trenn ise on suhteliselt väike osa pingutusest, hoopis suurem katsumus on toitumise paikasaamine.
Nagu ma varem maininud olen, siis minu toitumine oli täiesti kaootiline.
+ lisaks veel juurde see, et ma olin suhkrust hullem sõltlane kui mõni narkomaan heroiinist. Maksimum mis ma olen suutnud magusast eemale hoida, kui ma vahel tundnud olen, et nüüd läheb saiakeste, limonaadi ja koogikestega paljuks, on 3-4 päeva. Selleks ajaks ma olin närviline, vastik, pahur ning värisesin (täitsa tõsiselt). Kulmineerus see ikka sellega, et kui ma murdusin, siis kokkuvõttes ma sõin ühe päevaga umbes oma nädala normi magusat sisse ja kõik läks vanaviisi edasi.
Mu lemmik "enesepremeerimise" viis oli kostitada end rämpstoiduga (burgsid, pizzad, wrapid, friikad jne). See enesepremeerimine oli kohati igapäevane.
Sellist elu elasin ma kuni 12.08.2019a.
Siis muutus kõik üleöö, sõna otseses mõttes.

12 augusti hommikul hakkasin ma jälgima Kalmuse toitumiskava ning tänaseks ma ei ole söönud mitte ühtegi kommikest, saiakest, koogitükki, shokolaadi, joonud mitte ühtegi limonaadi, energiajooki ega mitte grammigi suhkurt seganud oma teetassi sisse.
Ja mis kõige absurdsem selle asja juures, lausa ajuvaba ja mu mõistus siiani keeldub seda uskumast - MUL EI OLE MITTE HETKEKSKI TULNUD ISU MAGUSA JÄRELE. Kui ma oleks skaut, siis ma annaks siinkohal skaudi ausõna. Mul ei ole vajadust ega isegi isu magusa järele ! See on täiesti absurdne.
Kalmus seletas mulle selle trennis kenasti ja lihtsalt ära, lühidalt kokkuvõttes - Kui toitumine on paigas, siis kaob isu ja kehal vajadus suhkru järele. Selle lause võiks omale kõrva taha panna praegu need, kas olid nagu mina, kes olid 100% kindlad, et ma võin võimelda, vehkida ja kapsast süüa, aga magusast ma ei loobu iial.
Kui hirm suhkrust loobumise ees on kellelgi argumendiks, miks mitte trenni tulla või toitumist jälgima hakata, siis minu puhul see oli täiesti asjatu hirm. Äkki ka Sinu ?

Teine asi on regulaarne toitumine.
Üldiselt ma ajasin hommikul omal kõhu öökimiseni (saastast) täis ning õhtul hilja enne magama minekut siis jälle samamoodi. See oli mu üldine harjumus. Vahele mõni kiire burgs, sest tööl pole ju aega ega mugav midagi muud süüa.
Tänaseks on mu keha harjunud sellega, et iga 4h tagant ta nõuab mult süüa. Ma söön 4x päevas ning ma ei ole end enesetunde poole pealt kunagi paremini tundnud. Ma tunnen, kuidas mul on energiat terve päeva vältel mõnusalt ühtlaselt, ilma mingite "abiaineteta". Nagu energiajoogid, shokolaadid ja coca-colad (kohvi ma pole kunagi joonud).
Mu kõht tunneb terve päeva vältel, et tal on hea olla, mõnus kerge, kunagi ei puhita ega ole vastikult tühja kõhu tunnet. Mõnusalt ühtlane on olla kogu aeg.

Kolmas oleks vast toiduainete valiku muutus.
See, et minu menüü koosneb puhtalt juurviljadest, lihast ning loomsetest allikatest (piimatooted ja munad) ning ma olen loobunud kõiksugu muust saastast, see ei häiri mind samuti mitte karvavõrdki.
Tundub, et mu keha saab täpselt vajalikus koguses kõike mida ta saama peab ning mul ei teki absoluutselt mitte mingisugust vajadust ei rämpsu üldiselt ega magusa vastu.
Seda on raske (ja uskumatu) kirjeldada, aga nii see on.
Näiteks: Reede (laupäev tehniliselt), kell 03.30 hommikul juuatäis peaga ma võtsin kebab boxi. Boxi aga palusin panna ainult kebab liha ning salatit. Ilma kastmete, friikate ja jumal teab misasjadeta veel. Sest mul lihtsalt ei olnud isu ega vajadust selle järgi. Isegi peale joomingut. Ma tahtsin midagi süüa, aga ma ei tundnud, et ma pean seda "rämpsuna" just sööma. Äkki see aitab veidi kirjeldada seda, et lihtsalt kaob vajadus igasugu saasta järele.
(PS* Alkohol pidi tegelikult hea olema rasvapõletusele ning pohmelli vastu aitab suhkrusõõrik ja lusikaga suhkurt, aga sellest rääkigu asjatundjad, mina seda ei ole :D )

Kui natuke numbritest rääkida, siis ma arvutasin välja, et minul läheb ühes kuus (4 nädalat, kui täpne olla) toidu peale 139.75 eurot.
See on siis see, mis on hädavajalik kava järgides.
Sinna juurde võib vastavalt soovile siis lisada igasugu tsillipipraid, maitseaineid, magusaineid (yeap, saab ka sedasi. Mina hetkel veel pole kasutanud), lisatomateid ja -kurke, õunu, tsitruspuuvilju jnejnejne.
Üldiselt aga ei tohiks üle 150 euro kuus minna, kui vajalikku kava jälgida.
Kui nüüd igaüks hakkab mõtlema, kui palju ta 5x nädalas töö juures lõunat söömise peale kulutab ? Ja palju veel siis kojuminnes pitsakarp maksab ? Kõik muud külmkapitäited juurde ning shokolaad või jäätis päevas ?
See 140-150 eurot on üllatavalt vähe tegelikult.
Ja kui arvestada, et selle eest saab hea enesetunde ning tervise, siis....
Kindlasti saaks ka veel odavamalt, kui jälgida allahindlusi ja kasutada neid säästu või partnerkaarte. Ma lihtsalt olen natuke mugavusele panustanud hetkel ning mul pole ka neid kaarte. Ei taha ka, aga see teine teema.

Kokkuvõttes ütleks vaid, et see toitumise paika saamine ei ole ka mitte midagi hullu. Hirm selle ees on kindlasti suurem kui asi väärt on, sest mõistus keeldub juba ette uskumast, et nii saaks elada.
Tegelikkuses on hoopis vastupidi, ilma probleemideta kaob vajadus saasta järele ning enesetunne on parem kui kunagi varem.
« Last Edit: September 02, 2019, 20:34:51 by Joonas K. »

Joonas K.

• View Profile
« Reply #10 on: September 02, 2019, 20:10:42 »

3. nädala trenninumbrid ka siis.

Rinnalt horisontaalis kangiga - 1*12 30kg, 1*8 40kg, 1*8 45kg, 1*8 40kg
Kaldpingil hantlite surumine 1*10 12.5kg, 1*8 14kg, 1*8 12.5kg
Horisontaalpink hantlite surumine 1*10 10kg, 1*8 12.5kg, 1*8 12.5kg
Kõhuli reiekakspea 1*12 15kg, 1*12 20kg, 1*8 25
Jalapress 1*12 150kg, 2*12 180kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 40kg, 2*12 60kg,
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*12 90kg, 1*12 100kg, 1*12 110kg
40min rattaga
-----------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk) 1*12 50kg, 1*10 55kg, 1*8 60kg
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*12 24kg, 1*10 27.5kg, 1*8 30kg
Istudes plõkitõmbed eest kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 3*12 45kg
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 3*10 45kg
Seistes kangitõsted biits 1*12 20kg, 1*10 25kg, 1*6 30kg (mustalt)
Istudes vaheldumisi habtlitega biits 1*12 8kg, 1*12 10kg, 1*10 12.5kg
Seistes plokiga biits 1*12 24kg, 1*12 30kg, 1*10 36kg
40min ratast
------------
Õlale surumine viking press - 1*12 30kg, 1*8 50kg, 1*10 40kg
Õla tagumine osa masinal 1*12 6 plaati, 2*12 7 plaati
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 6kg, 2*12 7kg
Triitseps selili prantsuse surumine kangiga 3*12 20kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 2*12 6kg, 1*12 7kg
Seistes masinaga tõus päkkadele säär 3*12 6 plaati
Kõhumasin 1*20 35kg, 1*20 45kg, 1*15 55kg
Sirgete jalgade tõste 3*15 ( 3 seerias alates 10ndast kõver jalg)
20min ratast
« Last Edit: September 02, 2019, 20:35:12 by Joonas K. »

Bonsunax

• View Profile
« Reply #11 on: September 07, 2019, 08:49:08 »

Tere!

Kuna esimene kuu on saalis nüüd seljataha jäänud kirjutan mõne reaga mis oli mis on ja kuhu võiks J... jõuda kui ta samamoodi jätkab. Samamoodi tähendab seda, et ta ei kaota motivatsiooni ja talle jätkuvalt pakub piisavalt pinget/huvi enda keha ja tervise heaks midagi teha.

Olen otsekohene ja aus nagu ikka, mind paneb alati imestama kui minu juurde tuleb inimene, et kuidas ta on  suutnud enda eluga hakkama saada olles sealjuures nii haleda füüsisega? No tõesti, sinu elu, Füüsiline elu on sellisel kujul olematu ja ma ei kujuta ette kui sellises kehas elades on vahel tõesti vajadus kiiremaks jooksmiseks, hüppemiseks või mis iganes sarnaseks pingutuseks. Tegelikult ju üldpilt selline ongi, EMO järjekord on selle tõestus. Me ei ela sõjaolukorras ja iga inimene peaks ju suutma endaga suuresti ikka ise hakkama saada. Selle  aluseks aga  on loomulikult see, et me regulaarselt enda füüsisele mitmekülgset koormust annaksime ja seda normaalse toiduga toetaksime. Paraku ei ole see kaugeltki nii nagu paljud teavad ja ehk veelgi rohkemad on midagi vaid kuulnud  kuid teadmiseks seda mitte kuidagi võtta ei taheta, soovita ja ega suudetagi.  Ei suudeta, kuna  lapsest saati on elatud elu mida võiks kokkuvõtvalt kirjeldada kui "inimekehas elamine on kui nuhtlus" ja see elu siin ilmas tuleb  mööda saata võimalikut kiiresti ja pidevaid füüsilisi naudinguid kogedes. Ok kuid nende naudingutega minnakse liiale ja kaotatakse enda tervis juba ammu enne keskikka jõudmist.
Ega selles osas siin enne midagi muutu paremaks kui me ei hakka neid kvaliteetsemaks eluks olulisi asju maast ja madalast enda lastele õpetama. Seda ei juhtu aga enne kui vanemad ei ole ise seda kvaliteetsemat elu kogenud. Ek, et  kui juba ainuüksi igapäeva toitumist muuta tervislikumaks, muutub tervis, enesetunne ja üldine suutlikus omi asju ajada oluliselt paremaks. Olgem ausad, ka SEX. Ehk see viimane suudab meid inimloomi mõtlema panna ja tegema valiku tervislikuma elustiili eeliste kasuks? Poolloomad oleme me siin ju tegelikult kõik ja sugutung on üks meid enim suundavaid ja mõjutavamaid tegureid  - kuigi selleks peaks olema mõistus. :)

Kuu aega oleme J...ga saalis 3x nädalas treeninud. 90 kg noor 30 aastane mees suudab alustades teha rinnalt surumist 8x napilt 40 kiloga. Ma küsin mis asi see on? Kui see ei ole tuulde lastud elu (tervis) siis mis see on? Ma ei räägi siin, et kõik peaks seda liigutust suutma kohe teha 100 või rohkema kiloga. Selliseid on vähe kuid alla enda kehakaalu, see on kuritegu enda tervise suhtes. Nii mõtlen mina ja ma ei usu, et ma väga valesti arutlen.

Alguspilte te nägite. J... ei ole otseselt paks kuid ka nende piltide järgi on näha, et kehakoostisega ei ole asjad üldse normaalsed. Jõunäitajad peegeldavad ilmekalt kui palju selles inimkogumis on lihasmassi ja ei tasu loota et nüüd uue nädala teisipäeval näeme tehtavates piltides olulisi muutusi. Olgugi, et lihased on tänaseks aru hakanud tal juba saama milleks nad tema luudele on loodud ei suuda nende mass hetkel veel selle pehmuse alt keha vormima hakata. Selleni läheb veel aega.

Me ei valinud teadlikult praeguseks suunaks rasvapõletust, sest sellisel toitumisreziimil tiksudes oleks samaaegne lihastreening kasvu seisukohalt küsitav. Valisime kesktee, ehk et toidame seda nappi lihasmassi kerge plusskalorsusega ( ja mitte ainult vaid toitainete vahekord peab olema sealjuures vastav) ja hakkame treenima. Kehakoostis muutub sellisel juhul tasapisi lihasmassi kasuks niinaa  ja kuna keha enam saasta ei saa toiduga siis  yhel päeval hakkame me ka tema puhul muskleid nahaall ükstesisest eristama. Esimese variandi puhul oleks meil aga kolme nelja kuu möödudes olnud pildil 190 cm pikkune ja 65 kilone kuivatatud inimräim vms

Jõudu tööle, kõikidele, enda füüsise paremaks muutmisel!
« Last Edit: September 07, 2019, 08:59:02 by Bonsunax »

Joonas K.

• View Profile
« Reply #12 on: September 09, 2019, 14:17:10 »

Super kütus minu motivatsioonile :)
Mul on siiralt hea meel selle aususe ning otsekohesuse pärast. Minu arust on kordades ja kordades parem kuulda ausat ning otsekohest tagasisidet, kui läbi mulli ja suhkruvati aetud mula, et "pole ju nii hull midagi, võiks ka hullem olla".
Jah, võiks tõesti hullem olla ja rahulikult edasi elada oma elu järgmised 40-50a teadmises, et "kõige hullem ju polegi".
Aga see raisk ei motiveeri, see ei sunni tööle! Vastupidi, see teeb veel laisemaks ja suleb sind aina rohkem su oma nõiaringi, et äkki polegi tegelikult nii hull, keegi pole vähemalt öelnud küll midagi, jo siis on täitsa okei. Ja nii sa siis kogudki vaikselt järgmised 10-15a ainult rasva teadmises, et ehk polegi kõige hullem, läbi särgi ju ei paista (minu näitel).
Juba aastaid ja aastaid on vahel ikka mõnega jutuks tulnud füüsiline vorm, nö. Kui ma olen öelnud või maininud, et tegelikult ma trenni ei tee ja füüsis on suht olematu ja kohutav, siis 95% juhtudest tuleb teiselt vestluse osapoolelt üllatusena vastuseks, "Aga sa ei ole ju üldse paks!"
No ei ole jah suurt õllekõhtu ees, aga kurat mingi vorm see mul nüüd ka ei ole, särk katab ju kenasti kinni kõik !
Ning jõunäitajad räägivad üldse iseenda eest.

Motiveerib see, kui kõrvaline isik vaatab sind ja ütleb sulle häbematult ja otse välja puhast tõtt :"Sa oled pekine, su füüsis on kergelt öeldes hale ning su keha võiks nimetada pigem lihtsalt "inimkogumiks".
Minu puhul see ei olnud küll selle motivatsiooni nö algsädemeks, aga ebareaalne, kuidas selline asi motivatsiooni juurde annab !!
Tahaks öelda, et raisk, Kalmus, vaatame seda asja 6 kuu pärast uuesti ! :D

Aitäh aususe eest. Ma ei taha seda roosilillemula, mida lähedastelt ja tuttavatelt kogu aeg kuuleb, kuna kõik tahavad viisakaks jääda ning mitte haiget teha. See on loogiline ja normaalne, aga vahel tuleks julmalt tõtt ka öelda, see avardab silmi.
----------------
4 Nädal
Rinnalt horisontaalis kangiga - 1*10 40, 1*6 (+1ait) 50kg, 1*5 (+1ait) 50kg, 1*6 45kg
Kaldpingil hantlite surumine 1*10 14kg, 1*8 15kg, 1*8 15kg
Horisontaalpink hantlite surumine 1*8 12.5kg, 1*8 14kg (ait stab), 1*8 12.5kg
Istudes reiekakspea 1*15 6 plaati, 1*12 7plaati, 1*12 7plaati
Jalapress 1*12 150kg, 2*12 190kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 60kg, 2*10 70kg,
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*12 110kg, 1*12 120kg, 1*12 13
0kg
40min rattaga
---------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk) 1*12 50kg, 1*10 60kg, 1*6 65kg
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*12 30kg, 1*10 35kg, 1*8 35kg
Istudes plõkitõmbed eest kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 1*12 45kg, 2*12 50
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 1*12 45kg, 8 (2 mustalt) *50kg, 1*8*50kg
Scott piits 1*12 6kg, 1*10 7kg
Seistes kangiga randmed (pealthaare) 2*12 15kg
Istudes vaheldumisi habtlitega biits 1*12 12.5kg, 2*8 14kg
40min ratast
------------
Õlale surumine viking press - 1*12 40kg, 1*9 50kg (10 jäi pooleli), 1*8 50kg (viimane piiri peal)
Õla tagumine osa masinal 1*12 7 plaati, 2*10 8 plaati (viimane piiri peal)
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 7kg, 2*8 9kg
Triitseps selili prantsuse surumine kangiga 1*12 20kg, 1*10 25kg, 1*9 (10 mustalt) 25kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 1*12 7kg, 1*9 8kg
Plokil köiega allasurumine, triips - 1*12 3 plokki (kerge)
Seistes masinaga tõus päkkadele säär 1*12 6 plaati, 2*12 7 plaati
Kõhumasin 1*20 45kg, 1*20 55kg, 1*20 60kg
Sirgete jalgade tõste 3*15 ( 2 ja 3. seerias alates 10ndast kõver jalg)
40min ratast
« Last Edit: September 18, 2019, 19:26:27 by Joonas K. »

Joonas K.

• View Profile
« Reply #13 on: September 25, 2019, 11:01:46 »

Nonii, vahepeal on siin elu jälle jube kiireks läinud.
Nüüd juba 2 nädalat tagasi sai kuu aega täis ja nagu piltidelt näha (eelmises postituses), siis eriti midagi muutunud ei ole (peale hea enesetunde ja normaalselt funktsioneerima hakkava ajutegevuse. “Kõigest”, eks ole :D).
Ma saan ise ka aru, et ma olen alles kuu aega ennast natuke liigutanud ja juba tulen ja hakkan mingeid muutusi nõudma, see pole võimalik. Kalmus on 30 AASTAT seda teinud, nüüd mina tulen oma kuu ajaga hüppama. Ma tean, ma saan aru, et see on naerväärne.
Samas, minu jaoks ning minu eelnevaid eluharjumusi arvestades tundub see kuu aega nagu mõnel 30 aastat :) Tahaks ju näha juba midagi !
Aga noh, see on minu probleem. Ma olen loomult juba selline kärsitu, tahan kõike ja kohe ja kiiresti, tahan koheseid tulemusi näha, ma ei viitsi oodata asjadega.
Aga õnneks on samal ajal mulle kulbiga ka ratsionaalsust antud. Ma saan aru, et see on võimatu ja see võtab aega ja peale kuu aega “võimlemist” (kalmus nimetab mu raskusi võimlemiseks :D ) ei ole mõtet mingeid silmaga nähtavaid tulemusi taga ajada
Niisiis, kas see, et midagi veel näha ei ole mu motivatsiooni kuidagi mõjutanud on ? Jah, mingil määral muidugi.
Motivatsioonilangust küll ei ole, aga väikse müksu sai küll :)
Paratamatult vaatad pilte ja mõtled, et “mis sellest nüüd kasu oli ? Kuu aega ja mitte midagi”.
Aga siis tuleb meelde, et millises augus ma kuu aega tagasi olin ja kus ma nüüd praegu olen.
Mis seal salata, väga halbade mõtetega olin ja mul on hea meel, et ma neid teoks ei viinud...
See vaimne rahulolu mis ma sealt (saalist) saanud olen ja enesepushimise oskus on nende väheste nädalatega mulle üüratult suureks abiks olnud.
Esimest korda üle aastate (kümnete?) ma mõtlen tuleviku peale. Ma saan aru eesmärkide tähtsusest elus.
Ma ei räägi praegu jõusaalist ega keha vormist, vaid elu eesmärkidest. See on see osa, mida “enesepushimine” mulle saalis andma on hakanud.
Ma hakkan aru saama, et tuleb pea püsti tõmmata ja edasi suruda, elu läheb edasi.
On ka teisi eesmärke elus.
Üldiselt see, et pildi peal veel füüsilisi muutusi näha ei ole mind väga ei morjenda. Natuke jah ikka mõtled, et võiks ju juba, aga aega on sellega. Kolmanda kuu jooksul pidid alles muutused paistma hakkama teistele.
Väikesed füüsilised muutused, mis ainult minule näha on, neid ma olen ammu juba tähele panema hakanud. Lailihas, mille olemasolust ma varasemalt üldse teadlik isegi polnud, biits hakkab vaikselt kuju võtma, näpuga torkides on talverasva all ka kõhulihast veidi tunda :D No sellised väikesed asjad aitavad ka motti üleval hoida.
------------------
5 Nädal
Rinnalt horisontaalis kangiga - 1*8 40, 1*7(+1ait) 50kg, 1*5 50kg
Kaldpingil hantlite surumine 1*10 15kg, 1*12 17.5kg, 1*12 17.5kg
Horisontaalpink hantlite surumine 1*12 12.5kg, 1*10 14kg, 1*10 15kg
Kõhuli reiekakspea 1*12 20kg, 1*10 20kg, 1*5 25 (täiesti piiril, viimane ei tulnud)
Jalapress 1*12 150kg, 1*12 190kg, 1*12 210kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 50kg, 1*12 70kg, 1*10 80kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*12 120kg, 1*12 130kg, 1*12 140kg
40min rattaga
---------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk) 1*10 60kg, 1*8 65kg, 1*8 70kg (lõpp mustalt)
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*10 35kg, 1*10 35kg, 1*8 35kg
Istudes plõkitõmbed eest kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 1*12 45kg, 2*12 50
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 1*10 50kg, 1*8 55kg, 1*10 55kg (2 mustalt)
Seistes kangitõsted biits 1*8 30kg, 1*10 30kg (halb küünarnukk), 1*8 30kg (2 mustalt)
Istudes hantlitega koos biits 1*12 12.5kg, 1*7 (8 pooleli) 12.5kg selg kinni, 1*12 12.5kg selg lahti
Seistes plokiga biits 2*12 36kg
40min ratast
------------
Õlale surumine viking press - 1*8 40kg, 1*10 50kg, 1*8 55kg (1 oleks vb veel tulnud)
Õla tagumine osa masinal 1*12 8 plaati, 1*10 9 plaati (viimane piiri peal), 1*12 8 plaati
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 7kg, 2*10 9kg
Triitseps selili prantsuse surumine kangiga 1*12 20kg, 2*12 25kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 1*10 8kg, 1*12 8kg
Plokil köiega allasurumine, triips - 1*12 4 plokki (kerge)
Seistes masinaga tõus päkkadele säär 2*12 7plaari, 1*12 8 plaati
Kõhumasin 1*20 55kg, 1*20 65kg, 1*15 70kg
Sirgete jalgade tõste 3*15 ( 2 ja 3. seerias alates 10ndast kõver jalg)
40min ratast

-----
6 Nädal
Rinnalt horisontaalis kangiga - 1*8 40, 1*8 50kg, 1*4 55kg
Kaldpingil hantlite surumine 1*8 15kg, 1*10 15kg, 1*8 17.5kg
Horisontaalpink hantlite surumine 1*12 14kg, 1*12 14kg, 1*10 17.5kg
Kõhuli reiekakspea 1*12 20kg, 1*12 20kg, 1*10 20kg
Jalapress 1*12 180kg, 1*12 200kg, 1*12 220kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 60kg, 1*12 80kg, 1*10 90kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*10 140kg, 1*12 150kg, 1*12 150kg (kerge)
40min rattaga
---------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk) 1*12 60kg, 1*10 65kg, 1*8 70kg (lõpp mustemalt, aga mitte midagi väga hullu)
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*12 35kg, 1*10 45kg, 1*10 45kg (rihmaga)
Istudes plõkitõmbed eest kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 1*12 50kg, 1*10 55kg, 1*8 55kg
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 2*10 55kg, 1*8 55kg (lõpp väsinud)
Seistes kangitõsted biits 1*10 30kg, 1*8 32.5kg 1*8 35kg (2tk mustalt)
Seistes plokiga biits 3*12 37.5kg
Seistes plokiga biits, pealthaare 2*12 22.5kg
40min ratast
------------
Õlale surumine viking press - 3*8 30kg (imelik masin, käed eraldi, nurk teine, raske)
Õla tagumine osa masinal 1*12 40kg, 1*8 50kg, 1*8 45kg
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 8kg, 2*10 10kg
Triitseps selili prantsuse surumine kangiga 1*12 22kg, 1*12 27kg, 1*10 27kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 1*12 9kg, 1*12 (1*11 p. käsi)kg 9kg
Plokil köiega allasurumine, triips - 1*12 30kg (kerge)
Istudes masinaga tõus säärtele 1*12 30kg,1*12 40kg, 1*12 45kg
Kõhumasin 1*20 55kg, 1*20 70kg, 1*15 65kg
Rippudes jalgade tõste 1*10 sirged, 2*10 kõverad
40min ratast
« Last Edit: September 25, 2019, 11:23:21 by Joonas K. »

Joonas K.

• View Profile
« Reply #14 on: October 03, 2019, 18:48:39 »

Päris okei on olla, kui lühidalt kokku võtta :)
7 nädalat on trenni tehtud ja 2+ kuud on närvivapustusest möödas ning enesetunne on päris mõnus :) Elu on hakanud vaikselt ülespoole jälle liikuma ja tulevik ei tundugi nii tume.
Üldiselt on talv selline aeg, kus mul tekib depressioon. Vähemal või suuremal määral. Kaks kuud tagasi ma olin reaalses paanikas, et mis siis veel saama hakkab, kui talv tuleb. Mul oli päris tõsine paanika selle ees, kaalusin juba oma vana head "põgeneme probleemide eest kuskile soojale maale" varianti ja muid alternatiive.
Praegu aga on mul tunne, et ehk polegi nii hull. Mõte sellest, et mul on regulaarne rutiin sees ja mulle meeldib käia saalis trenni tegemas, siis see ainult üksi juba aitab meeletult. Küll mõned muud põnevad tegevused veel juurde leiab.
Kui eesmärk on ikka suveks saada aluspüksimodelliks (nali, selline keha on eesmärk :D ), siis tuleb talvel kõvasti trenni teha. Pigem ma kardan, et see talv jääb liiga lühikeseks sel juhul, ajaliselt :D

Üldiselt on okei. Mürgist enda elus on lahti saadud (nii toit kui inimesed :) ) ja uued toredad seltskonnad hakkavad ümber tekkima :)
------------------
7 nädal
Rinnalt horisontaalis kangiga - 1*8 40kg, 1*8 50kg, 1*6 55kg
Kaldpingil hantlite surumine 1*10 15kg, 1*12 18kg, 1*12 18kg
Horisontaalpink hantlite surumine 1*12 15g, 1*10 17kg, 1*7 18kg (õlg välja, pooleli) 1*5 18kg
Kõhuli reiekakspea 1*12 20kg, 1*6 25kg, 1*8 (2 must) 25kg
Jalapress 1*12 190kg, 1*12 220kg, 1*12 240kg
Hakk-kükk masinaga 1*12 80kg, 1*8 100kg, 1*8 100kg
Istudes säärte sirutused (reie nelipeaots) 1*12 150kg, 1*12 150kg, 1*12 170kg
Kõhumasin 1*20 65kg, 1*20 60kg, 1*20 55kg
40min rattaga
---------
Plokk kukla taha tõmme (raskem plokk) 1*10 65kg, 1*10 70kg, 1*8 75kg
Hantli tõmbed küljelt (kaldpink) 1*12 35kg, 1*12 45kg (rihmaga), 1*10 50kg (rihmaga)
Ülevalt kitsad ploki ettetõmbed 1*10 55kg, 1*10 60kg, 1*8 65kg (viimane pooleli)
Istudes plõkitõmbed eest kitsalt vastu kõhtu (raskem plokk) 1*10 55kg, 1*10 55kg, 1*10 55kg
Seistes kangitõsted biits 1*10 30kg, 1*10 35kg 1*8 37.5kg (2 viimast veidi mustalt)
Istudes hantlitega koos biits, selg kinni 3*8 12.5kg (8s parem käsi pooleli viimasel)
Seistes plokiga biits, althaare  2*12 36kg
40min ratast

------------
Õlale surumine, hantlitega - 1*8 16kg, 2*12 20kg
Õla tagumine osa, kaldu hantliga 1*12 9kg, 2*10 9kg
Seistes hantlite tõst küljele (sirged käed) 1*12 8kg, 2*10 10kg
Triitseps selili prantsuse surumine kangiga 1*10 25kg, 1*10 30kg, 1*8 30kg
Istudes hantli surumine kukla tagant 2*12 9kg
Plokil köiega allasurumine, triips - 1*12 20kg
Istudes masinaga tõus säärtele 1*12 40kg, 2*12 50kg
Kaldpingil kõht 3*20
Sirgete jalgade tõste 3*15