BONSUNA FOORUM

Blogs, NAC-Federation Estonia => BLOGID / БЛOГИ => Topic started by: Jane on June 13, 2010, 17:12:49

Title: Jane blogi
Post by: Jane on June 13, 2010, 17:12:49
Tere kõigile :)!
Olen Jane, praegu veel 31 aastane. Eile sai siis end kokku võetud ja kirjutatud esmakordselt siia foorumisse, soovitati hakata blogi pidama. Ega see kirjatöö just kerge ei ole aga usun, et kindlasti on sellest kasu ja lisab motivatsiooni edasi pingutada nii mulle endale ja ehk mõnele teiselegi. Seega algus on tehtud. Mida ma siis enda tutvustuseks võin öelda? Ma pole kunagi olnud eriti sportlik tegelane, kooliajalgi ei olnud keka tund minu lemmikute hulgas – igasugused normid ja teistega võistlemine/võrdlemine ei meeldinud mulle sugugi. Ka toitumine oli täiesti paigast ära, hommikuti ei söönud ja sageli jäi ka lõunasöök ära ja siis õhtul oli juba nälg süsivesikute järele nii suur, et võisin vabalt 200g šokolaadi lisaks muule toidule ühekorraga ära süüa. Nii need kilod vaikselt aga järjekindlalt kogunesid.  Proovisin iseseisvalt kaalu langetada ja hakata trenni tegema kuid tavaliselt piirdus see paari-nädalase enesepiitsutamisega, mis lõppes tavaliselt jälle suurema sööminguga.
Lõpuks eelmisel sügisel kaalule astudes lausa ehmatasin – 96 kg minu 158,5 cm pikkuse juures oli ikka väga – väga palju. Lisaks sugenesid ka igasugused muud terviseprobleemid nagu põlvevalud liikumisel, pulss läks juba kergemal kõnnil 140 peale ja isegi teisele korrusele minek võttis ähkima. Ka sokkide jalga saamiseks tuli ennast imelikult väänata. Lõpuks kuhjusid kõik need asjad kokku ja teadsin, et pean midagi ette võtma. Juhuslikult leidsin internetist Sparta spordiklubi aadressi, kus just pakuti sel ajal välja kaalulangetusprogrammi kus treener koostab toitumis ja treeningkava. Väga arglikult otsustasin spordiklubiga ühendust võtta. Hirm oli väga suur ma polnud käinud varem üheski spordiklubis, häbenesin ennast, kartsin et teised vaatavad imelikult. Arvasin, et spordiklubides käivad ainult supervormis tegelased. Tegelikult läks ikka kõik kenasti – inimesed suhtusid hästi, halvustavaid pilke ei tajunud küll kordagi.

Natukene ka siis numbritest
Minu algsed näitajad olid siis sellised (tükk aega mõtlesin kas neid avaldada) – 19.10.2009:
pikkus 158,5 cm
kehakaal - 95,4 kg :o,
rasva - 53,7%  :o
lihaseid – 20,4%

Kava järgi toitumine oli algul ikka üsna raske – polnud harjunud sööma nii korrapäraselt ja selliseid toiduaineid. Kuid minu hämmastuseks meeletut magusaisu ka ei tekkinud – niiet võisin rahumeeli poes magusaletist mööda kõndida.
Natukene ka siis trennist. Alguses tegin trenni ainult kardioalal sest süda oli ikka väga nõrk – tasapisi pikenes trenni pikkus 30 minutilt kuni 90 minutini. Paar kuud hiljem lisandusid treeningkavva ka rühmatreeningud, millest lemmikuks kujunes PumpFX.  Alles märtsis alustasin siis  jõusaalitreeninguga – mulle meeldib, et saab just ise enda võimed proovile panna ja tundub, et selline individuaalne rassimine mulle sobib. Siinkohal suured tänud ka treener Marek Morozovile, kes mind innustas ja julgustas. Ja ka peale nö kaalulangetusprogrammi lõppu nõustus minuga edasi tegutsema.
Kehakaal langes nii umbes 1kg  nädalas üsna stabiilselt. Vahepeal oli ka raskem periood, kui kaotasin töö ja sissetulekut polnud ja tuli ka paras deprekas selle peale kuid otsustasin siiski treenimist jätkata. Mul on selle otsuse üle väga hea meel sest trenn andis raskel ajal enesekindlust, et ma saan millegagi hakkama ja parandas ka tuju. Õnneks saingi üsna pea uue töökoha ja seoses kaalulangusega on ka enesetunne palju parem.
Praeguseks on kehakaal langenud 67,8 kg (08.06 seisuga), see on siis –27,6 kg.
Palju on küll maha võetud kuid kuna pekki on veel jätkuvalt küllaga siis pingutan edasi. Esialgne eesmärk, mis sai treeneriga maha pandud on küll 65kg juuli lõpuks ja usun, et see on täitsa saavutatav. Eks siis edasi vaatab, mis saab.
Ok sai küll pikk ja logisev jutt aga ehk andis mingi ülevaate minu tegemistest. Hiljem veidi täpsemalt toitumisest ja treeningutest.
Proovin lisada ka mõne pildi eelmisest suvest, mil kaal oli ligi 100 aga kuna ma pole varem pilte lisanud siis ma ei ole kindel kuidas seda peaks tegema siis lihtsalt proovin kuidagi.

Soovin kõigile edu oma eesmärkide poole püüdlemisel
Title: Re: Jane blogi
Post by: Timo Randoja on June 13, 2010, 17:32:19
Väga suur kaalulangus on tulnud :) Palju edu oma eesmärkide püüdmisel :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Rammusten on June 13, 2010, 17:34:05
Tere Tulemast!
Soovin palju edu ja ära karda küsida, kui midagi selgusetuks jääb!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Lexusl on June 13, 2010, 17:35:25
Väga tubli!!!
Kindlasti on see jutt suureks motivatsiooni tõstmiseks teisele :)

Edu, meelekindlust ja järjepidevust edaspidiseks!
Title: Re: Jane blogi
Post by: niinekas on June 13, 2010, 17:49:15
Tere ka minupoolt, väga tubli oled ja jõudu ikka edspidiseks. Sama seis oli endal kunagi, 165 cm juures kaalusin üle 86 kg praegu siis 77,4 kg praeguse seisuga just kaalusin. :P
/niinekas/
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 13, 2010, 18:33:12
Aitäh! Eks ma püüan ikka edasi pingutada. Praegu just nuputan ja arvutan siin uut toidukava endale, sest töökohaga seoses on elukorraldus muutunud ja toitumine kipub natuke sassi minema. Üldpõhimõtted on enam-vähem selged aga teostus on veel pooleli.
Lisan ühe pildi praegusest seisust. Mul eriti endast pilte pole aga täna tekitasin ühe.
Arenguruumi on veel küllaga aga hakkab nagu looma juba.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Lexusl on June 13, 2010, 18:46:47
Hoopis teine inmene ju  :)
Väga tubli ikka!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Kadi on June 13, 2010, 19:22:53
Väga suur muutus kahe pildi vahel!
Title: Re: Jane blogi
Post by: MõmmiLiis on June 13, 2010, 19:46:15
Wow! Oleks justkui kõvasti nooremaks jäänud :)
Super tubli töö ja kindlasti innustuseks paljudele!
Title: Re: Jane blogi
Post by: René Laane on June 13, 2010, 20:35:43
Ohohohooo, ülitubli oled!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Laura on June 13, 2010, 22:37:21
See tunne on ilmselt päris mõnus, kui ise tagasi ajas vaatad ja näed, kui suure saavutusega sa juba praeguseks hakkama saanud oled!
Sitkust ja kannatlikkust edaspidiseks!
 :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Anneli /Anni/ Tuus on June 13, 2010, 23:01:41
Supertubli!
Oleme toeks ;)
Title: Re: Jane blogi
Post by: A.M. on June 14, 2010, 09:08:36
Tõesti super saavutus. Ja kui esmane eesmärk varsti täitub, siis juba -30 kg ::)
 Väga tubli, et ka raskemal perioodil ikkagi edasi treenisid, mitte ei loobunud. Selline järjepidevus on kindlasti paljudele innustuseks. ;)

Jaksu edaspidiseks! :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Täpiline on June 14, 2010, 18:09:48
Edu edaspidiseks! Tubli, et endaga tegelema hakkasid, elatakse ju korra ;)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 14, 2010, 21:50:31
Sain ka lõpuks arvuti taha. Tore on näha nii positiivset tagasisidet.  :) Üks asi on muidugi kaalus alla võtta aga ma arvan, et ka saavutatud kaalus püsida on omaette teema - loodan, et jätkub püsivust ka selleks.
Treeningutest niipalju, et praegu järgin veel üheks jaotatud algajate kava aga kuna trennide sagedus on viimasel ajal tõusnud siis treener tegi ka kaheks jaotatud kava. Kava on käes aga kuna paljud harjutused on suht võõrad siis pole veel seda proovinud, ei ole julenud üksi alustada aga loodan, et sellel nädalal mingi päev alustan sellega.
Täna siis oli jõusaalipäev. Enesetunne oli päris hea. Kunagi proovin ka täpsemalt harjutustest kirjutada aga kuna ma praegu ei suuda kuidagi täpselt harjutuste nimetusi kirja panna (õpin alles seda sõnavara) ja kava pole hetkel käepärast siis täna seda ei tee. Aga aitab tänaseks.
 
Title: Re: Jane blogi
Post by: Draakon40/Esta Pilt on June 14, 2010, 21:59:43
Tõeliselt tubli saavutus! Usun küll, et enam sa ennast käest ei lase, saad järjest paremaks - edu tekitab edu:)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Andra King on June 14, 2010, 22:09:41
Mul on Sind, Jane, alati rõõm Sparta uksest sisenemas näha - tundub, et muutud iga päevaga aina rõõmsamaks ja rahulolevamaks :) Sa oled ikka väga-väga tubli olnud! Super mida inimene enda tahtejõu ja järjepidevusega ära võib ikka teha! Edu Sulle ka edaspidiseks!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Efka on June 14, 2010, 23:11:56
Väga tubli oled olnud, jõudu edaspidiseks
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 16, 2010, 22:37:38
Suured tänud toetuse ja innustuse eest teile kõigile! :)
Täna siis alustasin uue jõusaalikavaga - täna oli kavas õlg, rind, triitseps ja kõht. Harjumatu oli teha ühele lihasgrupile mitut harjutust järjest - väsitas päris korralikult ära - pärast käsi väga liigutada ei tahtnud samas väga mõnus tunne. Õppisin täna päris mitut uut harjutust enda jaoks - nt kasutasin esimest korda elus smithi - mulle täitsa meeldis.
Käisin ka kaalumas ja tulemuseks oli 66,9kg - rasva 34% ja lihaseid 29,1%. Ei tea kui palju neid protsente usaldada võib aga midagi sinna kanti ehk on.
Kõike paremat teile kõigile!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Madman on June 16, 2010, 23:34:23
Päris pikk tee ikka veel ees, vaat et siis pooleli ei jäta  :) Siiani küll väga super muutus olnud.  8)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 18, 2010, 23:11:09
Terekest! :)

Jah arenguruumi on veel küll ja küll, eriti rasvaprotsendi osas aga ega ma alla ei kavatse anda. Kui protsentidest rääkida, siis ootan esialgu, et rasvaprotsent võiks olla väiksem kui lihasteprotsent Üritan muidugi väikeste eemärkide kaupa liikuda, et mott ei langeks ja saaks vahepeal rõõmustada edusammude üle.  ;)
Sellel nädalal on siis olnud saalis palju õppimist ja eks ma tunnen end paljude harjutuste puhul veel ebakindlalt, et kas ikka teen õigesti nii, et kui keegi juhuslikult paneb saalis tähele, et midagi võiks parandada, siis võib julgesti mulle märku anda, st tagasiside on oodatud. Kahjuks videot enda praeguse soorituse kohta üles ei saa panna, sest pole lihtsalt video võimalust.
Täna tegin aeroobset - tavaliselt on selleks kas mõni rühmatreening (viimase aja lemmik on Fitstar Attack) või siis kardioseadmete peal. Üritan siis teha erinevate masinate peal. Täna näiteks ellips, ratas, sõudeergomeeter ja jooksu (käimis) lint - kokku 1 tund ja 20 min.

Praeguseks siis kõik, soovin ilusat ja tegusat nädalavahetust kõigile! :) :) :)

Title: Re: Jane blogi
Post by: Annika on June 19, 2010, 00:18:31
Ma vaatasin jah, et kadusid kuskile ära- et läksid nagu sooja tegema, mõtlesin, et tuled varsti alla kangide keskele ikka ka, aga ei mitte-oleks võinud muidu mõne trennipildi koos ju teha! ;) Aga ehk siis mõni teine kord, mul fotokas koguaeg kaasas ju ;)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Efka on June 19, 2010, 08:06:28
Mis kellaajal sa muidu käid?
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 19, 2010, 11:39:14
Mis kellaajal sa muidu käid?
See sõltub sellest millal mul töö lõpeb. Üldiselt jõuan trenni kuskil 16.30 - 17.00 ja siis umbes 1,5 tundi. Spartas käin üldjuhul ainult tööpäevadel (E-R), kui olen juba niigi Tallinnas, nädalavahetustel ei raatsi lihtsalt trenni pärast edasi-tagasi kokku 80 km sõita (vahel on muidugi erandeid  :)).
Aga loodame, et kohtume mõnikord!
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 19, 2010, 11:45:28
Ma vaatasin jah, et kadusid kuskile ära- et läksid nagu sooja tegema, mõtlesin, et tuled varsti alla kangide keskele ikka ka, aga ei mitte-oleks võinud muidu mõne trennipildi koos ju teha! ;) Aga ehk siis mõni teine kord, mul fotokas koguaeg kaasas ju ;)

Eile otsustasin jah kangid rahule jätta kuna lihased veel suhtkoht valusad peale uue kavaga alustamist. St kaks eelmist päeva tegelesin uue kava õppimisega  ;)
Nägin sind ka eile, kuid selle "jänesega" on ikka veel natuke probleeme ja ei julenud jutustama tulla - kahjuks :-[.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Annika on June 19, 2010, 11:48:25
Eile otsustasin jah kangid rahule jätta kuna lihased veel suhtkoht valusad peale uue kavaga alustamist. St kaks eelmist päeva tegelesin uue kava õppimisega  ;)
Nägin sind ka eile, kuid selle "jänesega" on ikka veel natuke probleeme ja ei julenud jutustama tulla - kahjuks :-[.

Trenni tehes võibolla olen jah hirmuäratav, aga usu, see on sellest, et jube raske on... :D Aga ma siiski ei hammusta ;)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Joker on June 22, 2010, 20:27:50
Minust tuhisesid ka vist mööda ja tere vist ütlesid hõikasin sau ka vist järgi, kui selja taha vaatasin, aga juba sa tegelesid seal Morozziga :)

Aga mis seal ikka, edu treeningutel .. ära esimese valuga aint üle pinguta .... aega on selle kiire asjaga. Asjast peab kujunema elustiil, mida ka nautida suudad :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: R.P. on June 22, 2010, 20:48:50
Trenni tehes võibolla olen jah hirmuäratav, aga usu, see on sellest, et jube raske on... :D Aga ma siiski ei hammusta ;)
ega sa ei hammusta jah ;) kunagi tundusid väga "kuri tädi" olevat, aga... mida aeg edasi, seda vabamalt suhtled. samas mõnikord lihtsalt ei taha su hoogu pidurdama tulla, et paar sõna öelda. siis on Sul silmis selline eriline pilk, mis näitab, et oled muust välja lülitatud.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 22, 2010, 22:17:59
Tere jälle!

Kirjutan siis jälle midagi oma tegemistest - kirjutamine on ikka üsna raske asi - raskem kui trenn igatahes. Kaks viimast päeva olen teinud jõusaalitrenni. Uus kava võtab päris korralikult läbi - nii, et lihased surisevad veel tükk aega pärast trenni - aga see on ju selline hea tunne - et ilmselt on ka kasu olnud. Muidu eelmise kavaga oli juba nii, et ei õnnestunud enam lihaseid valusaks treenida millegipärast. Viimased päevad on üldiselt natuke kehvem olla, võibolla mõjutab hambapõletik, või antibiootikumid mida selle pärast praegu võtan kuid enne trenni on selline väsinud ja uimane olek. See võib tunduda kuidagi vastuoluline kuid peale trenni on ikkagi enesetunne tunduvalt parem ja vaatamata füüsilisele väsimusele on emotsionaalselt tunduvalt parem olla. Minu kui senini spordikauge inimese jaoks on päris huvitav, et ma võin liigutamisest naudingut tunda, ma tõesti ootan igat trenni. Üritan muidugi mitte üle pingutada nagu Joker soovitas aga endal on raske öelda kust läheb see ülepingutamise piir?
Kirjutan siis veidi täpsemalt oma hetke kavast. Nagu juba eespool mainisin on kaheks jaotatud kava. Iga harjutust teen 3 seeriat, igas siis 10 kuni 12 kordust (püüan vähemalt).
Ühel päeval:
1. Kangi tõsted lõua alla (õlg)
2. Hantli tõsted kõrvale (õlg)
3. Smithil istudes kangi surumine rinnalt (õlg)
4. Kaldpingil rinnalt surumine trenažööril (rind)
5. Ristivedu plokksüsteemil (rind)
6. Selili pingil käsivarte kõverdamine kangiga (prantsuse surumine?) (triitseps)
7. Seistes plokil käte alla surumine (triitseps)
8. Kere kõverdamine kõhupingil (kõht)
9. Jalgade tõsted kaldpinnal (kõht)
10. Istudes kerepöörded ketas käes (kõht)

Teisel päeval:
1. Plokil ülevalt alla tõmbamine kitsa haardega (selg)
2. Plokil istudes tõmbed vastu kõhtu (selg)
3. Ettekallutatult hantliga tõmbed küljele (selg)
4. Istudes käte kõverdused scott-pingil (biitseps)
5. Kükid Smith´l (reie esi)
6. Jalapress (reie esi)
7. Jõutõmme sirgete jalgadega (reie taga)
8. Jalgade eemaldamine istudes (tuhar)
9. Pöiasirutus istudes trenažööril (säär)
10. Seljasirutus alaseljapingil (alaselg)
Ok raskustest veel ehk ei kirjutaks sest need on ilmselgelt üsna väiksed - algaja ju alles.

Üks imelik asi veel. Eelmisel nädalal kui treener harjutusi ette näitas, siis avastasime, et ma millegipärast ei suutnud kuidagi scott trenažööril käsi kõverdada ka kõige kergema raskusega, mis seal on (5 kg plokk) ja pidime harjutuse välja vahetama. Mõtlesin, et on ikka jama, et ma ikka täitsa äpu. Täna siis mõtlesin et proovin lihtsalt scott pingil selle kõvera kangiga ja minu rõõmuks tuli välja, et ikka jaksan ka ja võisin isegi natuke raskust lisada. Kas siis selle trenazööri liikumistrajektoor ei sobi või on põhjus milleski muus aga igatahes olin ma siis täna enda üle uhke, et ma sain selle harjutusega hakkama. Ma muidugi loodan, et õigesti. :)
Tänaseks vist lõpetan, muidu läheb liiga pikaks.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 27, 2010, 11:50:51
Tervitused  8)!
Viimased päevad möödusid nii kiirelt ja tegusalt. Sai külas käidud, pidutsetud ja vahele mõni trenn ka ikka. Toitumine läks küll vahepeal käest ära, sest kui pakutakse kõike head ja paremat siis ei suuda alati ei öelda. Grillvorste õnnestus küll vältida kuid grill-liha sai küll korralikult söödud ja muidugi igasugu magusat kraami. Mõnikord ehk ongi hea oma isudele järgi anda, peaasi et see reegliks ei saa. Kaal ei ole sel nädalal oluliselt langenud, vaid 200 grammi, kuid arvestades viimase nädala toitumist siis võib sellega ikkagi rahule jääda. Vabadel päevadel kui ka saali ei saanud, kuna see oli lihtsalt kinni otsustasin, et teen kepikõndi metsas. Meil on siin mõnusad männimetsad, saab valida erinevaid marsruute jne. Sai tehtud 8km ringid, lisaks olen pannud mõnikord väikesed raskused jalgade, käte ja isegi keha külge, et teha trenni intensiivsemaks. Metsas on tõesti mõnus kui välja arvata sääseparved ja muud mutukad ja putukad aga nende vastu aitab ka Off ja kiire liikumine  :). Siiski ootan ma, et saaks jälle saali trenni, kui kõik läheb plaanipäraselt, siis juhtub see juba homme  ;)


Title: Re: Jane blogi
Post by: Timo Randoja on June 27, 2010, 14:16:39
Väike petuaeg pühade ajal ei tee midagi paha :) Huvitav jälgida tegemisi, edu :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on June 29, 2010, 23:18:22
Hei, hei!
Õnnestus jälle bonsuna foorumisse saada, tore lugemine. Kahjuks tööl, päeval ei saa kudagi, isegi kui veits aega oleks, sest kahjuks on võrgus sellised seaded, et bonsuna.com´i ei näe. Muidugi tööaeg on ikka töö tegemiseks  :). Tavaliselt peale tööd otse trenni ja koju jõuan alles kaheksa või üheksa vahel. Siis veel vaja järgmiseks päevaks toit valmis teha ja ära pakkida ja muud sada asjatoimetust. Toitumise poole pealt veel, et üritan korraga teha natuke rohkem ja siis jagan karpidesse, mõne päeva jagu, et oleks igapäevaselt vähem sebimist. Muidugi järjest ei viitsi ju sama toitu süüa nii, et nädalaks päris ette ei tee.
Trennid on olnud üsna rasked. Ma ei tea, kas see oli nüüd viga või isegi mõnes mõttes kasulik aga esmaspäeval otsustasin trenni alustada teises järjekorras ehk siis jalad - selg - biitseps. Hakkasin siis hurraaga pihta ja peale paari kolme jala harjutust olid jalad nii läbi, et lausa värisesid all. Pingutasin kõvasti, et üldse selga teha, sest tundsin, et toetuspind oli ikka üsna hädine (jalad muudkui surisesid all) ja ähvardasid alt ära kaduda. Mõtlesin, et kas selja treenimisest mingit kasu on üldse sellises olukorras. Siiski tegin trenni läbi. Kuid täna peale selle, et jalad on valusad, tundsin ka et seljalihased olid valusaks jäänud. siiani ei ole mul see eriti õnnestunud. Sellest ma siis järeldasin, et kuidagimoodi ma selles trennis siis oma selga ikkagi positiivselt mõjutasin. Nüüd ma siis olengi kahevahel, et kas vahel ongi hea teises järjekorras harjutusi teha või peaks ikka kavast täpselt näpuga järge ajama. Ma saan aru, et tegelikult on see tähtis, millises järjekorras harjutusi teha aga selles konkreetses küsimuses, et kas on vahet kas treenida enne jalgu ja siis selga või vastupidi. Ok ise tundsin küll vahet aga kas see ka hea on ei tea veel.
Aitab küll juba heietamisest peab vist puhkama ka.
Nautige suve ja päikest, eriti need kes juba praegu puhkavad - lausa kadedaks teeb 8)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on July 11, 2010, 18:39:29
Tere jälle :)!

Järjekordselt on eelmisest postitusest palju aega mööda läinud. Suvel on see tore omadus, et on väga palju teha uut ja huvitavat nii, et pole aega arvuti taga konutada. Sellel nädalal näiteks sai käidud ka Jõgeval koos bonsunakatega ja oli tore tutvuda uute inimestega. Lisaks sain jõusaalis palju näpunäiteid ja juhiseid Annikalt, aitäh sulle. Eks ma proovin ikka oma tehnikat lihvida, et harjutus ikka õigesse kohta mõjuks.

Trennis olen teinud viimasel päevadel ka natuke omaloomingut kuna Jõgeva saalis ei saanud päris kava järgi teha ja seetõttu järgmistel päevadel tegin siis lihtsalt teistele lihasgruppidele neid harjutusi mida oskasin. Lisaks on viimase nädalaga lisandunud probleem parema õlaga, mis ei lase teha mõningaid rinna ja õla harjutusi (just suruvad liigutused), sest tekib lihtsalt valu õlga ja seetõttu ka ei saa päris kava järgida. Loodan aga, et see läheb ruttu mööda.

Eile aga sai käidud Suurupis, tuletorni päevadel. Plaanisin ka pärast trenni minna aga kuna päev kujunes nii pikaks siis jäi see kahjuks ära :(. See eest sai aga palju ringi liigutud. Mitu korda sai käidud tuletornis ning toimus ka väike matk mööda Suurupi ajaloolisi objekte – milleks olid siis peamiselt esimese maailmasõjaaegsed rannapatareid ja muud taolist. Lisan mõned pildid oma eilsest päevast ka.
Täna siis plaan minna esimest korda sellel aastal randa ujuma. Niisama lesida ma ei taha vaid ikka pigem merre ja tagasi, sest olen seda tüüpi tegelane, kes päikese käes kergesti ära kõrbeb :D.
Aga ongi praegu kõik, ilusat suve jätku kõigile.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on July 18, 2010, 17:05:59
Tere!
Leidsin ka lõpuks aega, et veidi oma tegemistest kirjutada. Nüüd võin öelda, et esialgne eesmärk kaalu suhtes (mis oli 65kg) on praegu saavutatud ja isegi veits ületatud  :) :) :).
Numbrite kohapealt siis niipalju et tänahommikuse seisuga kehakaal 64,3kg, mis on kokku miinus 31,1kg. Mul on selle üle muidugi super hea meel :).
Siiski ei taha ma sellega veel rahule jääda, sest pekki on veel küll ja küll ning järgmiseks sihtmärgiks on jõuda 60 kg peale ja eks siis näis mis edasi saab. Selguse huvides pean muidugi ütlema, et minu eesmärk ei olegi jõuda mingi väga madala rasvaprotsendini, sest teen seda ikkagi enda enesetunde parandamiseks.
Viimane nädal on olnud üsna raske, trenni ei ole saanud nii palju teha kui oleks ehk tahtnud, sest lihtsalt ei suutnud minna iga päev peale tööd trenni. Meil tööjuures konditsioneeri pole ja seetõttu on olnud terve päev üks paras võitlemine iseendaga nii, et peale tööd ei suuda muule mõelda kui et saaks lihtsalt koju.
Toitumisest nii palju, et olen järjekordselt kogenud seda, et kui tähtis on süüa korrapäraselt st sellel nädalal on ikka juhtunud, et toidukord jääb vahelt ära ja organism reageerib sellele minu puhul just magusaisuga.
Mõtlesin siin just foorumit lugedes, et peab ka ilmselt need batoonid ära proovima. Minu senised kogemused batoonidega ei ole küll kõige paremad, sest need mis ma senini olen proovinud on mulle maitse poolest lihtsalt vastu hakanud aga võiks ju uute toodetega veelkord proovida. Midagi tuleb aga ette võtta, et toidukordade vahed võimalikult ühtlased oleksid.

 
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on September 05, 2010, 22:14:07
Tere üle pika aja! :)
Pole siin juba pikka aega endast märku andnud.  Kogu aeg võtan aga hoogu, et mõni rida kirja panna. Kirjutamine on minu jaoks igatahes tunduvalt raskem kui trennitegemineja.
Vahepeal on juhtunud nii mõndagi. Ehk siis nagu olen lugenud teiste blogidest, et vigastused kimbutavad aegajalt – nii ka minuga. Algul hakkas haiget tegema parem õlg ja mõni aeg hiljem olin hädas seljaga. Praeguseks on olukord kontrolli all enam vähem ja võin jälle veidi julgemalt trennis tegutseda kuid nt rinnalt surumist  tehes pean ikka jälgima, et käed ei oleks kehaga päris 90 kraadi kuna muidu lööb valu õlga, mida õnneks veidi väiksema nurga all surudes ei juhtu(vähemalt mitte veel). Selja pärast olen jalatrenni teinud väga ettevaatlikult ning raskused lasin vahepeal tublisti allapoole.Lisaks olen viimasel ajal teinud hoolega ka kere stabilisaatorlihastele harjutusi, et vähendada selja vigastamise ohtu. Spartas on selleks heaks abiks Powerplate. 
Kaalulangetus läheb praegu üsna tasapisi ja rahulikus tempos aga siiski kindlalt – hommikune kehakaal on praegu kodukaalu järgi 60,8kg (mis on algsest siis -34,6). Keha rasvaprotsent on Sparta kaalu järgi sinna 32% kanti. Eile oli aga Spartas lahtiste uste päev mille raames oli võimalik end kaaluda ka mingi erilise kehakoostist analüüsiva Tanita kaaluga, mis printis tulemused ka välja. Huvitav on see, selle kaalu järgi oleks rasvaprotsent jällegi 25,8 Mul siis nüüd väike dilemma kumba väärtust rohkem usaldada – meeldiks ju uskuda ilusamat tulemust  aga millegipärast kahtlustan, et see 32 on täpsem, sest seda pekki mul ikka veel jätkub. Igatahes  oli selle Tanita kaalu poolt välja prinditud tulemusi väga huvitav vaadata, seal oli lisaks rasvaprotsendile võimalik teada saada veel igasugu parameetreid enda kohta. Jah kui usaldusväärsed need on seda ma muidugi ei oska arvata – kaal iseenesest jättis küll usaldusväärse mulje aga ega seda tea.
Hetkel ei oskagi mõelda mingit konkreetset kaalunumbrit milleni tahaks veel jõuda, sest tähtis ei ole mitte kaalunumber iseenesest vaid enesetunne ja et seda võdisevat pekki oleks vähem. Kui nüüd päris aus olla siis ma olen hetkel natuke väsinud sellest pikaajalisest alakaloraažis elamisest ja aegajalt tulevad mingid parajad magusaisud peale. Mõtlesin siin, et teen vahepeal puhkepausi kus tõstaks kaloraaži nö normaalse peale ja laseks organismil rohkem taastuda ja ehk veidi lihastki kasvatada ja seejärel jälle proovida pekikihti vähendada või siis lasen veel ühe jutiga edasi – mõtlen veel selle peale.

Praeguseks ehk aitab, püüan endast edaspidi veidi tihedamini märku anda et ei peaks hakkama pikki romaane kirjutama ühekorraga.

Tervitusi kõigile!

Title: Re: Jane blogi
Post by: Efka on September 06, 2010, 13:33:48
Tore sinust jälle kuulda  :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Madman on September 06, 2010, 13:39:36
Magusaisu jaoks söö seda Mannineni uut pudingut, peaaegu ilma sv ja rasvata aga megamagus.  :)
Title: Re: Jane blogi
Post by: TriinuN on September 06, 2010, 14:06:11
Nägin sind laupäeval Spartas, väga tublit tööd oled ikka endaga teinud juba :)


Edu edaspidiseks!  ::)
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on September 07, 2010, 21:01:20
Tänud julgustavate sõnade eest!

Millalgi ilmselt proovin ka selle pudingu ära - kujutan juba ette kui hea see võib olla - aga praegu ei saa endale lubada.

Trennist võiks kirjutada niipalju, et hetkel teen kolmeks jaotatud kava järgi ja kokku tuleb tavaliselt 4 jõusaalitrenni nädalas.
Oma viimase aja kõige suuremaks saavutuseks pean seda, et hakkan vaikselt mõikama kuidas seljalihaseid treenida. Siiani olen vist enamuse tööst teinud igasuguste muude lihastega eesotsas biitsepsitega. Ma lihtsalt ei tunneta hästi oma seljalihaseid. Küsisin abi treenerilt ja samas püüan trennis võimalikult hästi keskenduda (mis on minu jaoks raske kui saalis on palju rahvast) ja tulemus on see, et kaks viimast seljatrenni on olnud selles mõttes tulemuslikud, et järgmisel päeval on lihased üsna valusad - jarelikult asi paraneb.
Hetkel kasutan põhiliselt kahte - kolme harjutust seljatrennis, mille tegemise ajal ma siis tõesti ka tunnen, et selg töötab:
1) Plokil ülevalt kitsa haardega alla tõmbed (30kg - püüan võimalikult keskendunult ja aeglaselt teha)
2) Traktor kitsa haardega (praegu siis 17,5kg)
Muud harjutused on siis vahel lisaks ja proovin parandada oma lihasetunnetust ja harjutuse sooritamise tehnikat - muidugi on veel piisavalt arenguruumis selles osas aga mul on väga hea meel, et asi liigub paremuse suunas.
Kui kellelgi on häid nõuandeid kuidas parandada seljalihaste tunnetust siis võiks sellest teada anda!


Title: Re: Jane blogi
Post by: Madman on September 07, 2010, 21:08:19
Proovi plokil ülevalt laia haardega vastu rinda ja traktorit ühe käega. Ja raskus pane nii palju suurem et puhtalt biitsaga ei jõuaks tõmmata.
Title: Re: Jane blogi
Post by: Jane on September 07, 2010, 21:40:50
Tegelikult enne tegingi rohkem laia haardega - aga kahjuks ei tunnetanud hästi selja tööd ja lisaks hakkas millegipärast mul parem õlg millega mul niigi jamasid on olnud ka selle harjutusega valu tegema. Aga eks ma üritan jälle, ma loodan ikka ükskord õppida ka teiste harjutustega selga treenima.