wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - T-Mac

Pages: 1 [2]
16
BLOGID / БЛOГИ / Re: Tann-i Blogi (Olla parem kui olin varem )
« on: February 17, 2011, 19:13:09 »
Üks asi siis...õlg peale rinda ja triitsa, see et sulle treener koostas ei ole alati hea...olen kunagi ka "mööda" kava saanud, kus treener pm edastas oma kava, olgugi et olin just treeningutega alustanud!

No kurja, mina olen ka siin mitmelgi pool lugenud kogenenumate nõuandeid, et õla esiosa on vägagi sobilik panna rinna ja triitsa järgi. Aga üldiselt, miks kritiseerida, kui asi töötab ja tal areng on, siis ei ole ju probleemi.

17
Täiesti nõus Holgeri jutuga. Ja no minu meelest jättis see "Kalevipoeg" vägagi agresiivse mulje oma kehakeele ja lõugamisega, et i want a lawyer. Asi oli väga konkreetne, politsei andis korralduse, mees ei täitnud seda ja sealt edasi tuli juba tagajärg.
Ei saa muidugi aru, mida see tüüp advokaadi nõudmisega tõestada üritas, sest ega õigusabi poleks talle nagunii seal turul politsei võimaldama pidanud. Paralleele võib tõmmata kasvõi sellega, kui kiiruse ületamise eest kinni peetakse. Ega see kui sulle protokolli hakatakse kirjutama ei tähenda, et sul tekib õigus advokaadile või et enne ei tohi politseinik sulle protokolli kirjutama hakata, kui sulle on advokaat võimaldatud. Kui kiirmenetlusega ei nõustu, siis võid trahvi hiljem kätte saades oma advokaadiga nõu pidada ja vaidlustama hakata (muideks Eestis trahvi vaidlustades saadaks enamjaolt edu trahvi saanud pool, aga see selleks).
Antud juhul ongi nii, et lase politseil siis väänata või mis iganes ja pärast kaeba kohtusse, kui jõu kasutamine polnud tõrjutud ohuga suurusega proportsioonis. Vastuhakk politseile on igaljuhul mõttetu ja pasaämbri tõmbad sellega ikka ainult endale kaela.

18
Jope makstakse kinni vastavalt hetke turuhinnale ja muud komensatsioonid on Eestis naljanumber  :-\ USA`s saaks miljoni küsida kohe  ::)
Heh, ega USA's on selle hirmsa "kompenseerimisega" juba ammu liiale mindud:D

19
Kahjuks see asi nii on jah, et loomaomanikel pole mittemingisugust vastutustunnet. Arvestama peaks, et kui loom on võetud, siis kaasnevad sellega ka kohustused, mitte ainult ninnu-nännu, küll on tore koer või kass. Neid juhtumeid on ju palju, kus suvilasse minnes on võetud koerakutsikas või kassipoeg ja siis, kui suvi läbi, jäetakse loom lihtsalt maha. Vot sellistest "inimestest" mina aru ei saa.
Aga mis puutub looma ründesse, siis kui ründab, võid ohu neutraliseerida, kuna oled hädakaitseseisundis. Ja no kui hulkuv koer niisama patseerib sul aias või kuskil, siis ma ei mõista küll, miks peaks sellist looma ründama hakkama. Iseasi on muidugi füüsilisi vigastusi mittetekitav hirmutamine.

20
Aga mida/keda seal kohtusse on kaevata üldse, see on nö. J.O.K.K. ju?
No kuna leidis tõendamist see, et tegelikult mingit tööd ei tehtud, ega palka ei makstud, siis polnud see seaduse silmis enam midagi nii J.O.K.K :D

21
Vanemapalk ei ole mõeldud ainult lapse kasvatamiseks, vaid selleks, et iga naine saaks sünnitada nii, et ta elatustase jääks sarnaseks sellega, mis see eelnevalt oli.
Kui naine sai enne ntx 35 000 palka ja sünnitades muutuks sissetulek 5 000 peale kuus, siis ta arvatavasti peaks loobuma lapse sünnitamisest, kuna ta ei jõuaks endale võetud kohustusi enam täita. Point on selles, mitte selles, et parema palgaga lapsevanema lapsed kuidagi paremat sööki peaksid sööma või paremini riides peaksid käima. Kes riigile enne maksude pealt on rohkem andnud, sellel on õigus ka rohkem riigilt tagasi saada.
See osa riigi kuludest, mis "emapalgale" läheb, on ikka väiga väike igasugu muude kuludega, mida vähendama peaks või mida ka vähendatud on osaliselt.
Vastaksin hea meelega ka su teisele küsimusele, aga ei oska  :(

Tõsi, neid kulusid, mida riik vähendada võiks on küll ja veel, alustades bürokraatlikust ametnike armeest. Aga mis puutub emapalka, siis 2011. a riigieelarvest moodustab see 2,66 miljardit krooni.

22
Tahtsingi juba T-Mac´iga vaidlema hakata, aga Tiivi jõudis ette ;)
Lisaks veel nii palju, mis on õiglasem, kas kõrgepalgaline ema, kes enne riigile tublilt suuri makse maksnud ja siis õigusega küsib raha riigilt tagasi või töötud ema ja isa, kes teevad 10 last, et siis lasterahadest elatada. Midagi sellist oli näha ka ühes naistevahetuse saates.

Eks minu jutu mõte oli selles, et vanemahüvitis ei ole see kõige efektiivsem viis, kuidas tagada meie iibe tõus. Iivet tõstab see, kui vanemale on tagatud turvatunne terveks lapse üleskasvatamise perioodiks (0-18a), sest lapsele kuluvad summad suurenevad aina, mida vanemaks laps saab ja kui riik võtaks osa neist kuludest, mida eelpool mainisin enda kanda, ilma, et vanematele raha otse välja jagataks, siis just see jõuab otse lapseni. Jagame natuke arutult ära riigiraha, mis võiks tegelikult minna sellistele toetustele, mis tõesti ka lapseni jõuaks nagu ranitsatoetused, huviringi toetused, koolisöök jne jne. Otse raha kätte jagamine ei ole tavaliselt kunagi eriti efektiivne - sellest ka ütlus, et anna kala asemel õng.
Selle vanemahüvitisega, mida maksame vanematele, saaks parema riigipoolse rakendamise korral kasvõi näiteks koolilõunaga kõhud täis lastel, kellel see olekski ainuke sooja söögi kord päevas. Ja üldse ma ei näe, et oleks kuidagi mõistlik see, et riik poputab kõrgepalgaliste laste vanemaid kuni 35 000 kr vanemahüvitistega, samal ajal, kui kuskil lapsed kannatavad pidevalt tühja kõhtu. Kuna ressursse on piiratult, siis oleks mõistlik kasutada neid olemasolevate laste inimväärse üleskasvatamise võimaldamiseks. Kui me kunagi jõuame 5 rikkaima riigi hulka, siis võime hakata selliseid summasid jagama, kui tõesti selle rahaga midagi muud teha pole, aga praegu on see minu arvates ebamõistlik, eriti kui arvestada seda, kui paljud lapsed kannatavad tänapäeval Eestis puudust.   
Aga noh, see kõigest minu arvamus:)

23
Kas 35 tuhat palk teeb naisest rikka inimese? Rikas hakkab oluliselt suurematest summadest. Kui emapalgal poleks piirnaguid, siis toetaks valitsus rikkaid. Kuna hetkel piiriks 35, siis nagu vastupidi ;). Pigem ütleks emapalga kohta nii, et hetkel terroriseeritakse suure sissetulekuga emmesid. Nad ju ka tööd teinud ja makse maksnud, seega neil samasugused õigused oma emapalgale nagu väikse sissetulekute korral.
Ja maksustamine bensult või meelelahutuselt, siis vastaks nii, ära tarbi, siis sa ka ei maksa makse. Riik ju eelnevalt tulumaksu vähendanud. Asjad ju suht tasakaalus. Riigi point see, et inimene saaks rohkem raha, makstes vähem makse, aga kui sa tarbid meelelahutust, siis maksad maksudega vahe lõpuks kinni, aga see vaene inimene kel on raha vaid toiduks, saab ju rohkem süüa osta, seega mina saan aru, et riik toetab pigem vaesemaid.
Aga muidusööjaid ma ei kannata, nagu hetkel reisisaatjad. Väga illustreeriv Keski tegemist kohta on siinkohal:
Tööd napib - Valige Keskerakond


Kuigi ma muidu Reformi pooldan, siis emapalga koha pealt ei saa nõustuda. Pigem on see lapsetoetuse sidumine emapalgaga täielik riigi raha raiskamine. Kas siis suurema teenistusega ema lapse väärtus on suurem, kui väiksema sissetulekuga ema lapsel? Toetus peaks olema ikka mõeldud eelkõige selleks, et saaks vajalikud finantsid lapse kantseldamiseks, mitte selleks, et emmel ometi elukvaliteedi langust ei toimuks ja seetõttu igakevadine lõunamaareis ära jääb. Kui jagada, siis jagada ikka kõigile võrdne summa, sest laps on laps olgu ta ema rikas või vaene ja toetus ei peaks sõltuma emme sissetulekust.
Selle suure toetuse tagajärge nägin oma silmaga kohtus suvepraktikat tehes, kus issidest firmaomanikud olid sõlmiminud fiktiivsed töölepingud oma kaasadega ja loomulikult oli "töö" eest saadav "palk" näidatud meeletult suur, et ikka see max emapalga summa riigilt kätte saada. Ja need juhtumid on tõenäoliselt veel jäämäe pindmine osa.

24
Eks need punktid, mis rennosport siin välja tõi on täiesti iseloomulikud varakapitalistlikule ühiskonnale. Eetika ja moraal on ilmselgelt kaks mõistet, mis seda korda ei iseloomusta. Kõik, mis on JOKK, see ka sobib ja läheb käiku.
Aga selge on see, et kui seda muuta tahame, siis peab rahvas hakkama oma häält tõstma. See, et järjekordse poliitilise juhtkonna moraal-eetilise prohmaka järel käe taskus rusikasse pigistame ja omaette kirume, ei tee asja mitte kuidagi paremaks. Rahvas peab hakkama aktiivsemalt kaasa lööma ühiskonna kujundamisel ja kui vaja, siis ka protestima tänavatel. Üks viis oma aktiivsust üles näidata, et mind ikkagi huvitab veel meie riigi käekäik, on minu meelest just valima minek. Sest kui ei vali ise, valitakse sinu eest.
Sellepärast kavatsen valima ikka minna, et ei saaks ometi võimule Keskerakond. Nemad saavad valdava osa oma häältest venelastelt ja pensionäridelt, kes väga usinasti alati valima lähevad, seetõttu tuleb minna ja tasakaalustada seda asja ja minu hääl läheb seekord Reformierakonnale.

25
sinu maitse tibi järelt :P

movie 4


Haha, see on küll juba täitsa "hardcore" värk :D

26
Tõepoolest, ega see, et korvpallurid tina panevad, pole mingi saladus. Teevad siin Eestis seda ja tehakse sama asja ka NBA-s. Iseasi muidugi millises ulatuses. Ainuke vahe, miks meie korvpalli mehed nii kehvad on ja näiteks Lätis-Leedus seis palju parem, on see, et lisaks alkoholile leitakse sealkandis ka trennisaali uks ülesse tihemini kui meil. Mis aga Tsinni puutub, siis tema hooaeg on kehva olnud just eelneva kemplemise tõttu erinevate meeskondade vahel, mis tekitas ebakindlust, viies hea mängutunnetuse ja tuju. Küllap meeskond teda ka antud intsidendi eest vastavalt ka karistab.

Pages: 1 [2]
Kaubamaja
youtube