wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Joker

Pages: [1] 2 3 ... 839
1
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: Klassikokkutulek 2
« on: February 17, 2018, 17:36:06 »
Täna väike biitsepsi ja triitsepsi treening-
Katist ka väike video, mida põnevat ta trennis tegi.TRAIN HARD!
http://www.toidulisandid.ee

2
Kunstlike kanamunade valmistamise tase on juba nii kõrge, et väliselt on juba pea võimatu eristada ehtsat kanamuna inimese valmistatust.

Kunstlike kanamunade valmistamiseks kasutatakse järgmisi komponente.
Munakoore valmistamiseks kasutatakse kaltsiumkarbonaati  munarebu ja munavalge aluseks  on kaalium alginaat, maarjajääd, želatiini, kaltsiumkloriidi ja pigmenti.

Kõigepealt  lahustatakse  vees  kaltsiumkarbonaat,  saamaks  valgulaadset ainet.  seejärel,  pidevalt  segades,  lisatakse  želatiin, bensoehapet ning maarjajääd.
Sellest  segust  saadakse  nn.  munavalge.
Munakollase  jaoks kasutatakse samu aineid, millele lisatakse sidrunhapet ja kollast pigmenti.

Munakollasesegu   valatakse   selleks   ettenähtud   vormi   ja   segatakse bensoehappega,  mille  tulemusel  moodustub  nn.  munakollase  ümber  kile.  Et munakollane  oleks  ümmargune  ja  seest  ühtlane,  tuleb vormi  raputada.  Kui munakollase kest on piisavalt tugev, jäetakse see vormi veel tunniks tahenema. Seejärel loputatakse ta veega üle ja kuivatatakse.

Saadud  munakollaselaadne tulem asetatakse nüüd munavalgevormi ning valatakse  üle  munavalgeliku  seguga ja täpselt samamoodi, asetades  saadu kaaliumkarbonaadi   lahusesse, saadaksegi valmis muna, mis   on kaetud vastupidava koorega.

Spetsiaalse lõnga  abil  kastetakse  saadud  munasisu korduvalt lahusesse, mis  koosneb parafiinist, kipsipulbrist ja  kaltsiumkarbonaadist, mis pärast kuivamist moodustabki munakoorelaadse kesta.

Mille poolest erineb kunstlik muna ehtsast
1. Muna koor veidi läikivam ja kõvem. Aga erinevused on väga väikesed, nii et välimuselt on neid raske eristada
2. Katki  löödud  muna  valge  ja  kollane  moodustavad  seistes  ühtlase  massi, kuna on tehtud põhimõtteliselt samast ainest.

Üks  kilogramm  ehtsaid  mune  maksab  6,5  jüääni,  ühe  kilogrammi kunstmunade tootmine maksab 0,55 jüääni. Oma putkakeses valmistas hiinlane päevas tuhat muna, saades selle pealt puhaskasumit üle saja jüääni.

Kuigi  tehismunadel  ei  ole toiteväärtust, kujutavad  nad  endast  tõsist  ohtu tervisele, kuna sisaldavad ohtlikke kemikaale.

Seega kui Hiina satute, siis olge tähelepanelik, et proteiini asemel kipsi ei söö :)

3
Olümpiakoondislased Martti Nõmme (24), Kevin Maltsev (17) ja Artti Aigro (18) kinnitavad müüti, et suusahüppajatel on koguaeg kõht tühi.„Ma ei söö kunagi kõhtu täis,“ teatab Nõmme stoilise rahuga. „Söömast lähen ära näljatundega ja ootan juba järgmist söögikorda. Nii see käib. Kogused on väiksed ja pigem tervislik toit. See on enda eelistus. Tegelikult võib kõike süüa, aga peaasi, et hästi vähe.“

Kaalujälgimine on suusahüppajate elu paratamatu osa, sest üks kilo võrdub mäel hinnanguliselt kahe-kolme meetriga. Tippkonkurentsis on see meeletu vahe. Kuid mehed pole aegade algusest nälginud.

Süüdi on V-stiil

Enne V-stiili võidukäiku domineerisid ala sportlased, kes suutsid jalajõuga kõige kaugemale tõugata. Näiteks 1976. aasta olümpiavõitja Hans-Georg Aschenbach Ida-Saksamaalt tunnistas hiljem, et manustas kaheksa aastat anaboolseid steroide, mis suurendavad lihasmassi, jõudu ja kiirust

Oluline nihe toimus 1992. aasta Albertville'i olümpial, kus soomlane Toni Nieminen võitis V-stiili abil kaks kulda ja pronksi ning tõusis kodumaal rahvuskangelaseks. Too tehnika põhineb varasema jalajõu asemel hõljumisel. Ja nagu elu on tõestanud, raskem objekt potsatab kiiremini alla. Suusahüppajad tabasid gravitatsiooniseaduse kärmelt ära, nii algas lõputu nälgimine.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ja suusaliidu (FIS) uuringust selgus, et 2002. aasta Salt Lake City olümpial võistelnud suusahüppajatest iga viienda kehamassiindeks (kaalu-pikkuse suhe) oli allpool Maailma Terviseorganisatsiooni soovitatud taset. See polnud rõõmustav uudis, midagi tuli ette võtta, sest medalimõtetega mehed kippusid end skeletiks näljutama.

Ja FIS võttiski. 2004. aastal kehtestati reegel, mis sidus kehamassiindeksi maksimaalse suusapikkusega. Ehk et alakaalulised peavad hüppama lühemate suuskadega, mis ei ole sportlikult kasulik.

Nõmme kiidab, et nemad hüppavad heal ajastul: „Selle tabeli järgi on sportlased ka tervislikumaks läinud, eluohtlikule tasemele kaalu enam ei viida.“

Kogu trio alustas teadliku kaalujälgimisega umbes 15-16aastaselt. 168 cm pikkusel Aigrol on võrreldes koondisekaaslastega vedanud. Tema organism lubab tal enamasti kõhu täis süüa. „Võib nii öelda küll, et saan rahus vanaema juures käia,“ muigab Aigro.

Aasta noorem, kuid 10 cm pikem Maltsev on kade. Vanema ja kogenuma Nõmme nahk on ses osas juba paks. „Pole probleemi kuskil sünnipäevalauas kooke vahele jätta ja oma musta kohvi juua,“ ütleb ta. „Harjumise asi. Pead vaimselt õigesti sätestatud olema, siis on toidust ükskõik.“

Aigro: „Vahepeal hakkab hale, kui vaadata, kuidas Martti toitub ja ise saad normaalselt süüa. Ta jätab mõnikord isegi söögikorra vahele.“

„Ta on meid ära hirmutanud,“ naljatab Maltsev.

Nõmme ei jää vastust võlgu: „Mäletan väga hästi, kuidas Planica laagris kõik naersid, et Nõmme sööb ainult salatit. Möödus kaks aastat, sõid teised ka salatit. Paratamatult läheb raskemaks. Ei usu, et ükski hüppaja saab rahulikult elu lõpuni toitu lahmida.“

Aigro on valmis, et ühel päeval peab temagi suurema hoolega kaloreid lugema hakkama. „Peab olema. Midagi pole teha, kui tahad alaga tegeleda,“ lausub ta.

Maltsev noogutab, kui küsida, kas ta on nõus ümmarguselt järgmised kümme aastat tühja kõhtu kannatama. „Praeguseks on juba poolteist aastat seda tehtud, põhi on all ja mingil määral olen harjunud. Ei näe probleemi jätkata,“ vastab ta.

Tahtejõud peab kõva olema? „Algul on raske, aga mingi aeg muutub elustiiliks, siis pole hullu midagi,“ ütleb Maltsev.

Nõmme võtab jutujärje üle: „Kõige raskem osa on siis, kui kevadel-suvel tulevad treeningutega mõned lisakilod. Kui hakkad neid maha lihvima, see on kõige retsim periood. Kohati tekivad momendid, kus kõht on täiesti tühi, aga kurat, nii väga tahaks süüa. Ja siis hommikul vaatad, et oled 100 grammi alla võtnud. See tõmbab korralikult juhtme kokku. Aga raske periood tuleb ära kannatada, vahel läheb jälle tühja koha pealt kilo alla.“

MK-etappidel suud matsuvad

Toitumispäevikut keegi neist ei pea ja otsest -kava ka ei järgi. Treener Jaan Jüris, endine olümpiasportlane, jagab omast kogemusest näpunäiteid, aga palju on ka individuaalset katsetamist. „Mingi hetk tabad ära, et mis sulle kõige paremini sobib. Mis mõnusalt kaalu alla viib ja hea tunde tekitab,“ märgib Nõmme.

Kogu kaalujutu taustal tundub irooniline, et võistustel pakutakse hüppajatele ooteruumis šokolaadi ja küpsiseid. „Kõigil suu matsub voorude vahel, see on tavaline,“ teab Nõmme, kes aastaid MK-etappidel käinud. „Et tekiks heaolu tunne. Hea maitse suus ja annab energiat ka natuke.“

Teisedki kinnitavad, et kui on ikka vastupandamatu magusaisu, siis tuleb seda endale lubada. “Kaalujälgimine ei tohi täiesti stressi viia. Ei pea ju kohe tahvlit šokolaadi või pakki küpsist sisse littima,“ sõnab Nõmme.

Kõige ülalarutatu taustal tekib põhjendatud küsimus, kuidas suusahüppajad üldse trenni teha jõuavad? Aga näe, jõuavad! Kuigi võõrad pole ka momendid, kui energia otsa saab. „On olnud, et istudki lihtsalt maha ja kõik,“ räägib Maltsev. „Enam ei jõua, jalg vajub alt ära. Kodus võtad väikse ampsu, siis tõmbab normaalseks tagasi ja ootad söögikorda.“

Enamasti söövad nad kolm korda päevas. Vahepalasid vaja pole, märgib Nõmme. Kuid pisut hiljem jõuame üheskoos järeldusele, et nende toidukorrad ongi teiste inimeste mõistes vahepalad. Kaalule astuvad nad iga päev korduvalt. Kui kaal juba silmapiiril on, siis pole ju raske samm peale teha.

ÜKS KÜSIMUS

Martti, ütle ausalt, kas juba ootad ka aega, mil saad mõnuga sööma hakata?
“Ei olegi sellele mõelnud. Kaalujälgimine on saanud elustiiliks. Eriti praegu, võistlusperioodil, kui saan normaalselt süüa. Ei tunne väga puudust hullust lahmimisest. Olen nii ära harjunud, et ei kujuta ettegi, et praegu ilge prae sisse sööks. Ei läheks alla. Piisab väikesest lihatükist ja salatist.“

Eesti suusahüppekoondis 2018 olümpial

Martti Nõmme
Sündinud 7. augustil 1993
Pikkus: 180 cm
Kaal: 62 kg
Pyeongchangi normaalmäel 47. koht

Artti Aigro
Sündinud 29. augustil 1999
Pikkus: 168 cm
Kaal: 50,4 kg
Pyeongchangi normaalmäel 55. koht

Kevin Maltsev
Sündinud 4. juulil 2000
Pikkus: 178 cm
Kaal: 59 kg
Pyeongchangi normaalmäel 56. kohtAllikas: https://sport.ohtuleht.ee/858937/ol-olumpial-suusahuppajate-argipaev-soomast-lahen-ara-naljatundega-ja-ootan-juba-jargmist-soogikorda

4
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: Weider proteiinijook
« on: February 15, 2018, 07:51:58 »
Sai ka eile üle vaadatud. Erektsioonihäiretega meestele ja frigiidsetele naistele ning muidu erudeeritud inimestele (enda arust erudeeritud) ilmselt käib hinge pihta ja eks konservatiividele jumalakartlikele inimhingedele liiast, aga mis teha, mulle selline huumor meeldib. Algus justkui oli tiba konarlik, aga muidu selline mõnus kulgemine. Vähemalt pole eesti filmidele iseloomuliku "venitamist", "tühjade kaadrite näitamist", "kunsti" ja "väärtuste" taga ajamist.

Ainus asi mis "häiris" oli eelnevalt mingi tohutu filmi ülepromomine ja igas saates ja intervjuus ning sotsiaalmeedias klippide ette näitamised, nii et kokkuvõttes kinno minnes oleks justkui poolt filmi juba näinud ja ei äratanud enam sellist üllatust ning vaimustust, mis oleks kahtlemata olnud kui ma poleks üle valatud eelnevalt nö "parimate kohtade" ette paljastamisega. Kui on hea asi, milleks siis see arutu tõmblemine enne esilinastusi ja sisu ette "ära rääkimine"? Ebakindlus?  Lõpuks kinno jõuad, siis ainus rõõm on see, et saad aru kuhu mingi klipp sobitus. Selles mõttes väga nõrk lüke tootjate poolt.
Ala vaatan jalgpalli ja keegi idikas ütleb: "Ma ei ütle kuidas seis lõppeb, aga väravaid sa selles mängus ei näe".

Muidugi ei kahanda see filmi kui sellise väärtust, mis on kindlasti pigem väga hea kui keskmine või lihtsalt ok. Kas oli parem kui esimene osa? Ma ei teagi. Mulle meeldis esimene osa ka ... ja mitte sellepärast, et Genka maasturiga sõita sain :D

TRAIN HARD!

5
Mekkisin ühte valmis proteiinijooki: https://pood.bonsuna.com/bonsuna_et/toidulisandid-576/proteiinid/weider-low-carb-protein-shake-250ml.htmlEilsest ka üks pilt:Täna trennist vaba ja lähme hoopis kinni Klassikokkutulek 2 vaatama.

Head Sõbrapäeva ka kõigile. Loodetavasti leiate ka oma Valentini või Valentiina ja kui omal pole, siis ehk õnnestub vähemalt kellegi oma üle lüüa.

TRAIN HARD!

6
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi
« on: February 12, 2018, 20:03:20 »
Nu mõtsin, et lähen ikka trenni ...

Väike video ka: Guaraana, 250kg hack-kükk ja proteiinimakaronid  8)TRAIN HARD!
http://www.toidulisandid.ee

7
Eesti tuntud kulturist Ott Kiivikas käis Tartus äsja avatud jõusaali kaemas ja kohtas seal olles kahte mehemürakat, kes on suuremad kui tema.

Allikas: https://elu24.postimees.ee/4405737/ott-kiivikas-leidis-endast-suuremad-musklimehed

8
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filmikriitika
« on: February 11, 2018, 16:01:43 »
Kunagi käisin Jüri spordihoones regulaarselt trennis.. Nii 5a tagasi ja.... aparaatide seisukohalt ei ole tõesti mitte muffigi muutunud :D Iseenesest väikse saali kohta ja tavaharrastaja mõistes suht ok, aga no see kohutav kloorihais, mis alumise korruse ujulast üles kerkib  >:( Varasemalt nagu küll ei mäleta, et asi nii hull oleks olnud...

Lisaks antud päeval nn "märja koera hais", kuna samas kohas toimusid mingid koerte näitused või võistlused. Ma ka seal varem käinud, aga see niiske kloorihais, mis vähemalt laupäeval oli koos palavusega oli küll päris segav ja pole meeles, et varem nii olnud. Kuna cheating day ja sai enne suhkruid söödud rumala peaga, siis oli enesetunne ka selline uims ... ning kokkuvõttes tuli üks viimase aja kõige kehvem trenn. Absoluutselt mingit minekut polnud.

Aparaatide ja raskuste valik pole kõige hullem. Normaalsete saalidega võrreldes küll alla keskmise, aga teha saab.

Avastasin veel, et kui kunagi olin suht supersettide fänn, siis nüüd enam ei lähe kohe üldse peale. Ala biitseps ja triitseps korraga (üks seeria biitsale ja kohe triitsale teine seeria otsa), siis nu lihtsalt ei jaksa. Biitsaga ühele poole saad, siis lõõtsutad nagu vanakurat ja siis veel triitsa punnima ... ja lõpuks ei pinguta nagu kummaski ... starast nje radast. Mis teha.

Täna trennist vaba ja loodetavasti ei jää haigeks. Mingi krdi kahtlane tunne, pea tuikab jne ...  >:( >:( >:(

TRAIN HARD!

9
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filmikriitika
« on: February 10, 2018, 12:17:21 »
Põnevat? Homme teeme põnevalt jalga ja pühapäeval puhkame Regionaalhaiglas! Train Hard!

A.

Nii karm jalatrenn, et pärast seda haiglasse?

10
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filmikriitika
« on: February 10, 2018, 12:17:00 »
Tartus? Või Tartu mnt-l. Aga, muide, lõpuks on ka suusailmad ;)

Suuski pole, aga kelk peaks kuskil keldris küll vedelema.

11
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filmikriitika
« on: February 10, 2018, 12:03:35 »
Täna on The Aesthetic Project'i filmi linastus kinos Sõprus. :)

See kus Tiku räägib kuidas päris päkapikud sussi sisse kommi tõid ja Taku on uhke, et nägi pesuehtsat hambahaldjat kui viimane ta hamba eest padja alla raha jättis :) ? Selline Walt Disneylik muinasjutufilm ... Jah miks mitte 💪😎

Mõtsime Katiga, et peaks hoopis vahelduseks Jüri Spordihoonesse täna trenni minema. Vaatab üle kuidas on ja kas miskit muutunud  8)

12
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filmikriitika
« on: February 09, 2018, 21:23:51 »
Vaatsin, et Kati peaks rohkem kaela treenima - muidu selline peenike :)Mida homme põnevat teha ja kus treenida?

TRAIN HARD!
http://www.toidulisandid.ee

13
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi
« on: February 08, 2018, 18:35:29 »
Trennidest midagi põnevat pole kirjutada, siis oleme vahepeal kinos käinud.

Üks päev sai vaadatud sellist filmi nagu "Kolm reklaamtahvlit linna servas."
Mulle meeldis. Mulle üldse meeldivad sellised aguli ja külaelu miilitsafilmid kus kõik kõiki tunnevad ja tiba selline "maaka-elu ja huumor" ala nagu "Last Stand", "Drowning Mona" jne.
Iseenesest teema on suht traagiline, aga sinna miksitud huumor ja "külaelu" ning õelad elulised ärapanemised on minu maitse järgi. Lisaks see, et polnud absoluutselt etteaimatav ja mõnedki kohad olid hoopis teistmoodi lahendatud kui eeldaks. Katile vist niiväga peale ei läinud, aga ma ütleks, et üks parimaid filme minu jaoks, mida viimasel ajal näinud. Ühesõnaga tugev stsenaarium ja seal oli justkui kõike + väga lahe näitlejatöö.Eile käisime pornofilmi vaatamas. Nuh mitte pornofilmi, aga "Viiskümmend vabastatud varjundit".
Raamat, mille järgi naised hulluvad, sest see räägib limiitideta meeletust seksist ja rahuldusest, rikkast mehest ja unistuste täitumisest. Mida sealt filmilt oodata? Lihtsalt ongi vaatamine kus kõike kajastatud. Ei ole seal mingit ulme stsenaariumit, megapõnevust, tohutut actionit või hardcore porri kus suurelt ekraanilt võiks tusse ja nokusid kaeda. Lihtsalt ongi selline rahulik kulgemine, kus tiba põnevust lisatud, natuke inimlikke emotsioone ja tundeid ning arusaamatusi. Seega suht mõttetu kritiseerida, sest ilmselt selline selle filmi eesmärk ongi. Vo just vahelduseks hea. Jääb vaid loota, et naine, kes seda filmi näeb ei aja asju reaalsusega segi ja ei hakka oma kaasalt kõike nõudma. Nii nagu ei lähe iga naine hulluks ja ei kuku oigama kui teda näpuga puudutada, nii ei ole igal mehel ka oma eralennukit ja rahahunnikuid ning luksust kuskilt just like that võtta. Ei päästaks ka sms-laen :)

Kas filmis midagi õppida, kuna tegemist unnelmate seksfilmiga - siis jah mina õppisin ühe asja ... aga jätan selle oma teada :DHomme õlapäev.
TRAIN HARD!

14
Väike tagasivaade 2017. Nuh oli ikka viitsimist ... :)
Imelik, et tagantjärgi alles näed, et polnudki kõige hullem. Kui ise asja sees olla, siis ikka tunne, et liiga paks ja liiga väike jne. Imelik aju-error. Aga nuh, kogemuse võrra taas rikkam ja kui viitsimist, siis järgmine kord veel paremini teha. Tundub, et suund ja asjadele lähenemine enamvähem - seega jätkame. Or ... i am too old for this shit ...  :o 8) :'(
15
BLOGID / БЛOГИ / Re: JOKERI Blogi: filminurk
« on: February 07, 2018, 08:42:56 »
Küsimus kuidas sa raskustega progresseerud või teedgi lihtsalt iga seeria alati suutlikuseni?Käid ju vist suht tihti erinevates saalides ka.

Nu eks igaühe eesmärk peaks olema progresseeruda raskustega/koormustega. Kurb tõsiasi on aga see, et alguses suudame rohkem ja mida aeg edasi seda vähem. Algul tõusevad raskused kilodes, hiljem grammides kui sedagi. Kui aineid kasutame, siis pauside ajal lihtsalt võitleme sellega, et saavutatut natukenegi hoida :)
Lõputult ei arene keegi ja mingist hetkest lihtsalt hoiame suures laastus seda, mis on. Aga eks üritama peab ja tunda lõpuks sellest vähesestki arengust rõõmu. Lõpuks lihtsalt mõned õpivad järjest madalamale keharasva viima, lihased tulevad paremini esile ja eks seegi areng.
 
Aga jah ma üritan pingutada igas tööseerias suutlikuseni. Eks edasiminek seegi kui sama korduse ja raskuse juures suudame harjutust puhtamalt/jõnksutamata teha.

Mis teha, lihasel pole ühtegi põhjust arenemiseks kui niisama läbi liigutame. Ala jõuaks teha 10 kordust, aga lõpetame 8 korduse peal - milleks peaks lihas kasvama/kohanduma kui tal on ressurssi 10 korduse jaoks? Pigem hakkab ta end tagasi andma, sest 8 korduse jaoks on vähem ressurssi vaja :) Polegi põhjust nii areneda lihasel ... kuigi mõned seda väga siiralt uskuda tahavad, aga loogika ja teadmised jätavad soovida :) Põletame vo lihtsalt kaloreid rohkem ja muud midagi. Seega minu lähenemine treeningule (mis võib olla muidugi absoluutselt vale) on see, et parem teha üks korralik tööseeria kus katsume ületada ennast kui teha 10 "tööseeriat" kus me päris lõpuni ennast justkui ei pinguta üheski. Võib jah öelda, et nu ma viimases pingutan või esimeses - aga milleks siis need eelmised või järgmised 9 seeriat? Need on lihtsalt siis soojendusseeriad.
10 tööseeriat suutlikuseni teha ja ennast ületama panna ei suuda keegi, sest see pole lihtsalt füüsiliselt võimalik. Vo jah kui enne igat seeriat adrenaliini sisse süstida :) Teeme korraliku tööseeria kus teeme enamus tööst ära, et lihast sundida kohanduma ja lisaks peale mõned tööseeriad veel, et natukene paar % lihasraku sisu lõhkuda ja loota, et äkki annab impulsi rohkem areneda. Sp minu arvates (mis võib olla muidugi absoluutselt vale) polegi mõtet üle 3-4 tööseeria lihasele teha arengu mõttes. Pigem neid koormata rohkem kordi nädalas lihtsalt. Jah eks ma isegi teen vahest 6-7 "tööseeriat" , aga see vist pigem sellest, et "just for fun" ja mis ma ikka koju passima lähen. Ehk põletan nii vähemalt paar kaloritki :) Kindlasti ei täida see enam "lihaskasvu" eesmärki kui sellist.

Tavaliselt käin 24/7fitnessis Laki tn-l kuna see on 1 minuti kaugusel kodust ja kuna Kati 17 ajal lõpetab töö ja me koos trennis, siis kuhugi mujale tipptunni ajal trügida oleks suht tüütu. Aga nädalavahetustel jah käinud erinevates saalides kasvõi lihtsalt vahelduse mõttes. Mingi nädalavahetus plaan Pärnu minna nt trenni kuna seal mingi SPA ja hotelli kinkekaart soojas :)


Pages: [1] 2 3 ... 839
Kaubamaja
youtube