wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Marek /BONSUNA/ Kalmus

Pages: [1] 2 3 ... 15
1

Tegelikult ma muidugi ei usu, et pôhjus nii karm on ja tôesti tuul kysija sônad mikrist mööda puhus. Eks mul on ka lihtsalt nii karm ja tugev hààl, et tuul minu omast jagu ei saanud ja salvestas need kôik arusaadavalt.  😊

! No longer available

2
66 aastaselt saavad isegi ifbb prod naturaalideks. Minu siira austuse juures Annuse puhul tôid teatud read jutus muidugi muige suule kuid see selleks. Tore nn esiisa ikkagi eesti kulturismile.

https://sport.ohtuleht.ee/849852/meie-oma-schwarzenegger-eesti-aegade-parima-kulturisti-metsik-elu-kaklus-kgbga-valeabielu-ning-mr-universumi-tiitel

3
Kas Sa soovid töötada põnevas meelelahutusmaailmas?

Otsime särasilmseid

KLIENDITEENINDAJAD,

kelle tööülesanneteks on:

klientide teenindamine
baariteenuste osutamine
rahaliste tehingute teostamine
klientidele erinevate mänguvõimaluste ja kampaaniate tutvustamine
mängukohas puhtuse ja korra tagamine
Sobid kui:

oled vähemalt 21-aastane
valdad vabalt eesti ning suhtlustasandil ka vene keelt (teised võõrkeeled annavad eelise)
oled aus, positiivse ellusuhtumisega ning rõõmsameelne
Pakume:

tööks vajalikku väljaõpet
vaheldusrikast, pingelist ja huvitavat tööd
tööd graafiku alusel
kaasaegset töökeskkonda
ühisüritusi
soodsaid sportimisvõimalusi
LISABOONUS: Peale katseaja lõppu maksame uuele töötajale täiendavat boonust ühe kuupalga ulatuses!

Töö tüüp: täistööaeg (töö on vahetustega)


Palk kuus ca 630 neto

hetkel on vaja vähemalt  8 inimest

Kui tekkis huvi siis CV palume saata IMG Kasiinod AS: allan@grandprix.ee

5
Nii on. 2h tagasi see juhtus... San Marinos.
ÔNNITLEME!

6
Arutlused sellel teemal vôiksite siin esitada. Kas EKFL toimib ntx eetiliselt enda saidi foorumis kui kajastab keemikute vôistlusi?

http://forums.fitness.ee/topic/40274-olympia-2016-mr-olympia-tulemused-ennustusvõistluse-tulemused/

...kuid hirmus ebaeetiline tundub neile see kui kalmus 1oktil Salmes pure elitel rahvatansu kaerajaan laval esitaks. Kohe nii ebaeetiline, et on kàiku lastud kôik mis vôimalik. Kes on selle taga? Ütlen ise ja otse. Kallis tokko arnold on see tore mees.

Loodan, et pure elite korraldaja vabandab siin samuti miks ma seal siiski tantsu ei löö ja tore oleks kui ta ka tegelikke tagamaid valgustaks. A'la miks tokko neid  niivàga armastab ja niipalju tàhelepanu osutab ja energiat  neile kulutab.

Mina vabandan ja tànan môistva suhtumise eest kôiki kes vb lootsid mind laval nàha. Mitte seekord siiskii.

Tànan kôiki toetuse vôi mittetoetuse vs môistmise eest.

Marek.

7
💭

8
Fb àsja avaldatud pilt hetkeseisust. 9,5 nàdalat jàànud. Teades kui kiiresti see mees on vôimeline paisuma siis suureks ta saab kuid kas top kuute enda vormi suudab pigistada? Saame nàha. Ûle pika aja taas pônev olympia igaljuhul. Midagigi.

9
Joker ma usun mäletab teab kus t leiaks selle lingi netist filmiga. Kuskil see oli, aga leiad enam ei oska. Palun abi.

10
 Aastaid kyll sygavad vaod feissi kyndnud kuid liha paisub ja triibutab.

11
http://www.jt.ee/3519251/noore-opetajanna-elumuutus-algas-soomahoogude-alistamisega

Noore õpetajanna elumuutus algas söömahoogude alistamisega (1)

Foto: Dmitri Kotjuh
Türilt pärit Ele Metsalu (26) ütleb enda kohta «emotsionaalne õgard», sest aegu tagasi murdis ta elumuresid söömasööstudega. Praegu on kaal kontrolli all ning päeva täidavad õpetaja- ja treeneritöö, ülikooli lõpetamine.

Jah, Ele igapäevaellu mahub tõesti palju. Ta annab spordiklubides üheksa kuni 11 rühmatreeningut nädalas, kusjuures just Jüri spordihoones käijad peaksid Elet tundma tema  PumpFiti ja GetFiti trenni järgi.

Tallinna Ülikoolis ootab lõpetamist kehakultuuri eriala. Õpingud on veninud kolme aasta pealt viiele aastale ja nüüd, pärast mõningast pendeldamist Eesti ja Soome vahet, võib tõesti öelda, et lõpp paistab.

Koolist vaba aja täitsid treeningud

Noor blondi peaga Ele on Tallinna Mahtra põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja. See on venekeelne kool.  Keeleprobleemide kiuste esimesel poolaastal huvitavaimate tundide eest parimaks pedagoogiks valitud Ele on üks neist õpetajatest, kes püüab tunnis võimalikult palju kaasa teha.

Keskmiselt täidab koolitöö tema päevast seitse tundi.

Parima õpetaja tunnustus ja tänulikud trennis käijad teevad meele rõõmsaks. Alles detsembris oli Elel  põhjust rõõmustada  korduvalt. Elu pole aga alati olnud nii päikeseline, kui võiks tema puhul arvata.

Ele Metsalu pole oma välimuse või kehakaaluga kunagi rahul olnud. Ta pole kunagi olnud suure kondiga, paks või vormist väljas. Ta vaid tavatses selliselt mõelda.

Meenutame aktiivset kooliaega, kus ta  õppetükkide kõrval üha rohkem trenni teha vihtus. Küll rassis naistega saalis, küll külastas Leonhard Soomi ja Veiko Valangu kergejõustiku- või Villi Vantsi võrkpallitreeninguid.

Harvad polnud ülepingutused, mahtus ju nädalasse koos kehalise kasvatuse tundidega 12 treeningut. Üliaktiivsuse põhjus oli karistada ennast  söömise eest.

Ühel keskkoolijärgsel suvel laskis Ele end tõeliselt käest. Kolm kuud rämpstoitu, pidutsemist ja alkoholi viskasid 170 cm pikkuse juures  kaalu sügiseks 78 kilogrammi peale.

Kunagi kardetu oli nüüd tegelikult käes: ülekaalu oli kogunenud 20 kilogrammi. «Ema polnud oma ringi trallivat tütart kolm kuud näinud ning kui ühel hetkel kohtusime, pidi ta peaaegu pikali kukkuma,» meenutas ta. «Ei olnud nii, et kolme kuuga ülekaaluliseks ja kolme kuuga normaalkaalu tagasi. Maadlesin ülekaaluga ikka aastaid, kord võtsin maha ja kord juurde, kaal pendeldas 70 kilogrammi juures.»

Ele on emotsionaalne õgard. Teisisõnu: kui lained lõid pea kohal kokku (keskkooli lõpus sai otsa pikaajaline suhe), tavatses ta abi otsida toidust ja magamisest.

Ele lukustas end koju, igapäevakülalistena lasi ligi vaid pisarad. Kaalu üha kogunes, masendus süvenes ja külmkapp tühjenes.

Ülekaal kadus alles siis, kui Ele Metsalu end tõsiselt käsile võttis ning otsustas psühholoogilt ja toitumisspetsialistilt abi paluda. Siiski kulus ülekilode alistamiseks aasta.

Viimased kaks-kolm aastat on Ele püsinud soovitud rajal. «Üks asi kaasnes teisega. Esmalt tahtsin kaalust alla võtta, seejärel kehakultuuri õppima minna, treeneritöö tuli hiljem,» selgitas ta. «Valitud teel püsida on olnud lihtne, sest tekkinud on rutiin. Välja on kujunenud nii, et töönädala sees järgin väga täpselt toitumiskellaaegu, -vahesid, -koguseid ja kaloraaži ning valmistan endale eelmisel õhtul toidu kaasa. Nädalavahetuseti võtan lõdvemalt ja võin lubada endale ka mõne koogitüki.»

Keskkooli lõpetamise ja ülikooli mineku vahele jäi Ele Metsalul kaks aastat. Sellest ajast osa elas ta Soomes peretuttavate juures lapsehoidjana.

Raha ei asenda perekonda

See oli üks raske aeg, sest elu võõras keskkonnas ja perest eemal viis Ele jälle toidust abi otsima. Just pere tõttu kolis ta esimest korda Eestisse tagasi.

Põhjanaabrite juurde, siis juba Skandinaavia suurimasse spordiklubisse, jõudis Ele tagasi paar aastat hiljem ülikoolist akadeemisel puhkusel olles.

Toona oli vorm juba parem ja Ele läbis ainsa eestlasena poole­saja tahtja seas kandideerimiskadalipu ning sai  Skandinaavia suurima spordiklubide keti Sats treeneriks.

Helsingi muutus aastaga päris koduseks. «Esimesed trennid andsin inglise keeles ning kui julgesin inimeste ette tulla soome keelega, siis jäingi selle peale,» meenutas ta. «Teenisin tol perioodil väga hästi, kuid igatsus kodu ja lähedaste järele läks taas liiga suureks. Rahahunnikust pole ju tolku, kuid istud üksinda selle otsas.»

Aasta eemal ja Ele tuli, nüüd juba teist korda, koju tagasi.

Ele Metsalu on seda meelt, et tervisliku toitumise põhimõtted oleks ta võinud trennis rassimise kõrval endale selgeks teha juba palju varem.

Oma kogemust on ta õpetliku loona valmis jagama nii koolis õpilastele kui ka trennides täiskasvanutele. «Erinevalt koolikaaslastest, kes juba keskkooli järel teadsid, mida nad oma edasise eluga tahavad peale hakata, pole mina kunagi nii õnnelik olnud. Olen alati otsinud oma teed, proovinud erinevaid asju ja elu on vahepeal olnud väga ebastabiilne,» arutles ta. «Teisalt on kõik need kogemused mulle alati midagi õpetanud. Alles nüüd olen iseendaga rahu sõlminud.»

Tõsi, tee tundub jalge all kindel ja sihid silme ees selged: lõpetada ülikool, saada vene keel suhu, teha ära personaaltreeneri paberid, jääda ja olla vormis. Treener ja kehalise kasvatuse õpetaja ei saa endale lodevat elustiili lubada ega Ele seda enam tahagi.

Koos Tai poksi treenerist elukaaslase Kajariga pealinnas elav Ele Metsalu on pärit Türilt. Ta on lõpetanud 2008. aastal kevadpealinnas toonase majandusgümnaasiumi. Tema vanemad ja nooremad õed-vennad elavad siin endiselt.

 

KOMMENTAAR

Marek Kalmus

treener ja toitumisnõustaja

Ele tellis minult esimest korda toitumiskava, hakkas seda järgima ja sai päris hästi hakkama, kuid ühel hetkel oli ta kadunud. Vaikus võis olla isegi  pool aastat, enne kui ta uuesti välja ilmus, sest asi oli käest läinud.

Leppisime kokku, et ta hakkab mulle iga nädal, rasketel hetkedel ka tihedamini, oma edusammudest täpselt ette kandma. Ele saatis mulle pea iga päev oma toitudest pildi ja saime taas ilusti minema.

Ele loos on mitu õpetlikku kohta. Panen noortele, eriti just tüdrukutele südamele mitte end näljutada. Kui inimene sööb kolm korda päevas korralikku tavalist toitu, ei teki kellelgi suurt ülekaalu, ainevahetushäireid või psüühilisi nihkeid, olgu selleks söömasööstud või muu. Söömist ei tohi karta.

Kiir- ja eridieedid on kõige hullemad asjad, mida inimene oma ainevahetusele teha saab. Jah, lühikese perioodi jooksul võib rohkesti kaalu kaotada, kuid hiljem võib sellega kaasneda topelt paisumine. Organism on näljutamisega viidud ekstreemsesse stressiseisundisse ja uut näljutamisperioodi kartes hakkab keha sissesöödut salvestama.

Mida aeglasemalt kaal maha läheb, seda suurem on tõenäosus, et organism harjub sellega järk-järgult  ja hiljem ei teki saavutatu hoidmisega probleeme.

 

ÕPETUSEKS

• oska lugeda toidupakilt infoteavet

• tähtis on korda saada valkude, rasvade ja süsivesikute tasakaal

• tühja kõhtu ära täida snäkkide või kommidega

• inimorganism töötab nagu mootor ehk kehale tuleb aeg-ajalt toiduga kütet peale anda

• ära lase toitmisvahesid liiga pikaks, söö vähemalt kolm-neli korda päevas

• roheline kraam võiks moodustada taldrikul olevast toidukogusest vähemalt poole

• liigu ja näita aktiivse eluviisiga eeskuju ka teistele

Allikas: Ele Metsalu

 

ELE ELUMOTO

If you can`t fly, run.

If you can`t run, walk.

If you can`t walk, crawl.

Just keep moving forward!

12
Jutelda sellel teemal - lisada pilte jne. Vb on pônev. Alustan sellest 80 lôpp ja 90 alguseaja vennast, B Buschanan.


https://m.facebook.com/profile.php?id=686643891469821


13
Ok 8x Mr O. On see seda vààrt?

http://m.ironworld.ru/news/18593/


14
Tàna 07.04 2015 kanal 2 RADAR saates...15
Keegi teab mis temast saanud on? Tàielik vaikus. Muidu tulistas ikka mitmel rindel.

Pages: [1] 2 3 ... 15
Kaubamaja
youtube