wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Joker

Pages: [1] 2 3 ... 31
1
Revali spordiklubi riietusruumis tegutsenud murdvaras tegi valearvestuse ja sattus jõumeestele pihkuReede hommikul murdis kurjategija Tallinna kesklinnas asuvas Revali spordiklubis kangi abil lahti klientide riidekappe ja varastas väärtasju, kuid tänu varga valearvestusele pidasid jõusaalis treeninud mehed ja klubi töötajad ta kinni.

Kesklinna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko ütles Delfile, et kell 9.15 tuli teade Aia tänaval asuvas Revali spordiklubis toime pandud vargusest.

"Klubi töötajad pidasid kohapeal 33-aastase mehe kinni ning andsid üle kesklinna jaoskonna patrullile, kes viisid ta menetlustoiminguteks jaoskonda," sõnas Mirošnitšenko.

Kinnipeetud 33-aastane mees murdis spordiklubi riietusruumis klientide riietuskappidesse sisse, kust püüdis varastada klientide isiklikke asju.

Delfile juhtumist teatanud lugeja sõnul murdis kurjategija kangiga lahti kümmekond meeste riietusruumi kappi. Noosiks sai ta väidetavalt vähemalt neli mobiiltelefoni, mitu tuhat eurot sularaha, dokumente, kalleid riideid ja muud.

Duši alt tulnud spordiklubi kliendile vahele jäädes püüdis varas kraami täis kotiga põgeneda. Klubi väljapääsu ees oli juhuslikult klubi meestöötaja ning varas pööras seepeale jõusaali, kust väljapääs puudub, duši alt tulnud mees tema kannul.

Jõusaalis trenni teinud mehed pidasid kurjategija kinni ja väänasid ta põrandale pikali. Seepeale püüdis kurjategija saada meestega kokkuleppele, et viimased politseid ei kutsuks, mida siiski tehti.

Tänane kappide lahtimurdmine ei olnud Delfi lugeja kinnitusel esmakordne, sest möödunud aastal esines samuti kapiuste murdmist. Varasemalt on klubis veel olnud erinevaid vargusi kappidest ning varastatud on raha, telefone ja muid väärtasju.

Spordiklubi esindaja ei soovinud teemat Delfile kuidagi kommenteerida ja soovitas vaid pöörduda politsei poole.

Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/revali-spordiklubi-riietusruumis-tegutsenud-murdvaras-tegi-valearvestuse-ja-sattus-joumeestele-pihku?id=80704651

2
Kes otsivad väljundit võistlemiseks, siis Soomes tuleb 2018a juunis üks väga suur võistlus kus on väga mitmed federatsioonid ja liigad koos. NAC, WFF, NABBA, NBBUI jne. Ju rohkem infot selgub hiljem kes kus mis täpsemalt. Igatahes selline plaan on soomlastel ja mingid läbirääkimised käivad. Seega võtke kätte ja ajage end vormi ja pistke rinda rahvusvahelisel tasandil :) Muidu niisama jutupaunikud :)

Ilmselt kellel huvi, siis võib ka minuga kontakteeruda ja ju korraldaja Tapani Valkonen annab mulle jooksvalt ka teada.
joker@bonsuna.com - ja ei pea põdema ja kartma ja "mis nüüd mina". Lähme näitame, mis mastist eestlased on ... aga ajage end ka vormi ja kui teadmistest vajaka ju ma võin ka nõu anda :)TRAIN HARD!

3
Eestis üha populaarsemaks muutuva fitnessi puhul tekitavad palju poleemikat kunstrinnad. Kas tippu jõudmiseks on vaja lasta kirurgil end kohendada või saab ka muidu hakkama?

Bikiinifitnessis Eesti tippu jõudnud Jekaterina Remets on meedias selgitanud, et rindade suurendamine pole mitte moeröögatus, vaid vajalik, kui tahad kõrgetele kohtadele tulla. Hinnatakse selle ala puhul ju eelkõige kehaproportsioone ja naiselikkust. Pealegi võistlusteks rasva kaotades kipuvad rinnadki kahanema.

Kui aga kohtunikud panevad rinnapartiid suurendada laskvatele atleetidele automaatselt kõrgemaid hindeid, tekib moraalne dilemma: kas raha eest saab siis tulemust parandada?

Kanal2 saade „Reporter“ küsis nädalavahetusel peetud Eesti kulturismi ja fitnessi meistrivõistlustel arvamust vanameister Ott Kiivikalt. „Inimesed tihti ei hakka esmalt treenimagi, vaid panevad kõigepealt rinnad, siis otsustavad saali minna. Teeme nii, et minge kõigepealt sporti tegema, kui olete saavutanud mingi taseme, siis võiksime seda edasi arutada,“ soovitas Kiivikas enne lõikusele minekut esmalt aastaid jõusaalis vaeva näha.

Mis Sina arvad?

Allikas: http://sport.delfi.ee/news/melu/uudised/kas-kunstrinnad-on-fitnessis-toesti-hadavajalikud-ott-kiivikas-utles-terava-sona-sekka?id=80001496

4
18. september 2017 läksid IFBB Amatöör ja IFBB PRO koos NPC-ga ametlikult lahku ja nii kaotas IFBB amatöörsari oma PRO superstaarid eesotsas Big Ramy, Phil Heati ja teistega.
Mida see tähendab ja mida see tähendab eelkõige võistlejatele ning kuidas oma karjääri nüüd tulevikus planeerida kui eesmärgid kõrgemad ja soov tulevikus Mr. Olympia PRO või teistel tuntud PRO Showdel võistelda koos oma iidolitega samas rivis? Kas läbi IFBB amatöörsarja varsti enam võimalik. Vist mitte ... segane värk.

Joker üritab seda videos natuke lahata ja selgitada ... selle vähese ja uue info põhjal, mis liikumas on, mis tuuled puhumas on ja mida IFBB kiivalt varjab vist taas. Vähemalt pole sellist uudist IFBB ametlikul lehel Eestis lugeda olnud.

Ehk on see millegi uue ja ilusa algus ---  8) ?TRAIN HARD!

5
Teema kuhu osalejad võiks panna materjali, kes sügisel osalevad mõnel NAC võistlusel kui raatsivad ja paljuks ei pea.
Vormipildid, trennivideod, ettevalmistus ning mis päädiks võistluste enda kajastamisega lõpuks.

Minu andmetel on minemas hetkel, aga vo ka keegi veel, siis võiks siin teada anda.
Sander Saare - ergutajana
HC GYM ja Timo Majuri koos Veronikaga - toetaja  ja huvilisena
Kati Koemets - testoboosterina
... - kes veel?

Rando Kuuse - võistleja
Martin Edovald  - võistleja
Maiko Heinsalu - võistleja
Joker - võistleja
... kes veel?

6


Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium määras nelja-aastase võistluskeelu kolmele sportlasele, kes on andnud positiivse dopinguproovi ajavahemikus veebruar-aprill 2017. Dopinguproovid sisaldasid erinevaid anaboolseid steroide.

Vahele jäid kolm jõutõstjat: Moonika Aus, Romek Velt ja Sergei Zaitsev.

Dopingukontrolli teostas Eesti Antidoping mitmel Eestis toimunud jõutõstevõistlustel koostöös Eesti Jõutõsteliiduga. „Jõutõsteliit on järjepidevalt tellinud dopingukontrolle, et kaitsta oma spordiala puhtust. Loomulikult tekitab selleaastane leid meelehärmi, aga jätkame dopinguvastast võitlust järjekindla teavitustöö ja kontrollimisega,“ kommenteeris Eesti Jõutõsteliidu president Kaido Leesmann.

Leitud ained olid peamiselt anaboolsed steroidid ning kõik dopinguproovid võeti võistlussiseselt. Ükski kolmest sportlasest B-proovi avada ei soovinud. Distsiplinaarkolleegiumi koosolek, kus positiivse dopinguproovi andnud sportlased ära kuulati ja otsus karistuste kohta langetati, toimus juulikuu alguses ning käesolevaks hetkeks on möödunud ka 21 päeva, mil kolleegiumi otsust oli võimalik edasi kaevata. Seega on sportlaste karistused jõustunud.

Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk ütles, et positiivse dopinguproovi korral on sportlasel tõendamiskohustus selgitades, kuidas keelatud ained temani jõudsid ning tema organismi sattusid. „Paraku ükski jõutõstja seda ei selgitanud ega ilmnenud ka muid pehmendavaid asjaolusid,“ ütles Kivinukk.

Kõigile kolmele positiivse proovi andnud jõutõstjale määrati nelja-aastane võistluskeeld alates esialgse võistluskeelu kuupäevast. Karistust kandvad sportlased on Moonika Aus (keelatud ained on oksandroloon ja selle metaboliidid, võistluskeeld 18.05.2017-17.05.2021), Romek Velt (keelatud aine drostanoloon, võistluskeeld 6.03.2017-5.03.2021) ning Sergei Zaitsev (keelatud ained metandienoon ja meldoonium, võistluskeeld 8.05.2017-7.05.2021).

Võistluskeeld tähendab, et dopinguvastase reegli rikkumise tõttu on sportlastel keelatud nelja aasta jooksul osaleda mis tahes võistlustel või muus spordialases tegevuses (välja arvatud dopinguvastased koolitusprogrammid). Keeld hõlmab ka osalemist treeninglaagrites, demonstratsioonesinemistel ja treeningutel, mida korraldab spordialaliit või selle liikmeks olev klubi. Ühel spordialal määratud võistluskeeld kehtib ka teistel spordialadel.

Allikas Delfi:
http://sport.delfi.ee/news/varia/tostmine/kolm-eesti-sportlast-jai-dopinguga-vahele?id=79327468

7
Erik Orgu ühineb sotsidega ja plaanib pealinna lasteaedades toidurevolutsiooni: Eesti lapsed söövad liiga palju sousti!Toitumisnõustaja Erik Orgu tahab Tallinnas põhjalikult ümber kujundada lasteaedades pakutava menüü ning otsustas oma uue missiooni ellu viimiseks kandideerida Pirital sotsiaaldemokraatide ridades Tallinna linna volikogusse.

„Minu poole on aastate jooksul pöördunud kümneid lapsevanemaid, kes on mures lasteaias pakutava toidu kvaliteedi ja mitmekülgsuse pärast,” selgitab kümnetel tuhandetel eestlastel oma toidulauda tervislikumaks muuta aidanud Orgu. Ta lisab, et üldjoontes on probleemi olemus selge – Eesti lapsed söövad liiga palju sousti ning samas liiga vähe puuvilju. “Olukord on ikka päris hirmuäratav. 3-6 aastased lapsed ei tohiks niikuinii tarbida valget suhkrut rohkem kui 15g päevas, kuid Eestis on see pika puuga ületatud,“ kinnitab mitmelt poolt asja uurinud ja ka arstidega nõu pidanud Orgu.

“Mul ei ole mingit poliitilist plaani – ma tahan selle ühe suure asja ette võtta ja ära teha ning võimalusel kõigis 120 Tallinna lasteaias korraga,” on Erik Orgul kindel siht silme ees. “Ja positiivne on, et sotsid on sarnaselt meelestatud ja on valmis laste heaks koos minuga palju ära tegema,” selgitab toitumisnõustaja sotside nimekirjas kandideerimise kohta.

Allikas: Delfi.ee
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/erik-orgu-uhineb-sotsidega-ja-plaanib-pealinna-lasteaedades-toidurevolutsiooni-eesti-lapsed-soovad-liiga-palju-sousti?id=79323866

8
Jäi silma üks blogipostitus ja kuna väga vaimukalt kirjutatud, samas mõtlemapanev, siis miks mitte sheerida ka siia foorumisse.

Allikas: http://www.brenafitness.eu/ , http://www.brenafitness.eu/2017/08/17/kaisa-kogu-valus-tode-sinu-sangadest-ja-rasvapoletusest/
Autor: Kaisa AbnerKas ma peaksin sööma pigem tatart või riisi? Kui palju seda kana sööma peab? Mitu korda nädalas ma pean trenni tegema? Milline harjutus kasvatab mulle suure tuhara? Kuidas ma sangadest lahti saan? Kas ma peaksin pigem tegema cardiot või jõutreeningut, et rasva põletada? Mis peaks olema mu pulsisagedus treenimisel? Kas rasv põleb paremini enne hommikusööki või pärast hommikusööki? Millised makrod on kõige paremad?

Kuule päriselt! Lõpeta! Pane need kuradi naistelehed käest ära ja ära kuula, mida see Mann sulle jälle jõusaali garderoobis leelotab. See Mann on ise mauk, miks sa tema kuidas-saada-vormi nippe üldse kuulad? Treener, kes vajab personaaltreenerit, ei ole tegelt päris hea treener? Mis sa arvad?

Ma pole tükk aega blogis ennast ilmutanud, sest tegelikult pole nagu väga midagi uut rääkida – vähemalt minu arust. Mulle endale tundub mu elu nii kuradima igav, sest laias laastus mitte midagi uut pole. Endiselt elan Spartas, käin tööl ja lähen õhtul vara magama. Mis on uut on see, et inimesed on lolliks läinud kogu selle fitnessi ja toitumise buumiga. Tundub, et nagu igaüks peaks käima jõusaalis ja lugema kaloreid. Milleks? Sulle ei tundu veits jabur? Ja mis värk sellega on, et üleöö on kõikidest saanud spetsialistid?

Ma ütlen päris ausalt kohe ära, et mina olen loll. Jep! Päriselt ka. Ma saan kümneid ja kümneid kirju nii instagrami kontole kui facebooki, et ma koostaks mõnele algajale kas toitumiskava või treeningkava. Ma olen viisakalt keeldunud. Ja just täpselt sellepärast, et ma olen loll. See, et ma olen ühe korra endale kõhulihased saanud ja laval võistlemas käinud, ei tee minust mitte mingit spetsialisti, et ma võiks kellegile professionaalset abi anda. Ma võin ju porilombis olla päris kõva kärbes, aga suures pildis, olen ma üks mõttetu konn. Ja täpselt nii ongi.

Ja sina, kes kujutad endale ette, et sa oled personaaltreener, sest sul on suur biitseps või Beyonce skaalal perse, siis ole hea ja mõtle enne, kui sa järjekordselt kellegi tervise tuksi keerad.

Miks ma seda räägin? Sest kurat, iga kolmas jõusaalihunt kujutab ette, et ta on mingisugune treener. Lubage naerda. Ja ole ise ka natukene targem ja ära kingi igale ettejuhtuvale enda raha ära.

Aga see selleks. Millest ma tegelikult tahtsin rääkida on see, et miks seda juuksekarva nii lõhki on vaja ajada? See on muidugi tore, et väga popiks on saanud kõikide kulturismis võistlejate menüüd ja üleüldse võetakse palju eeskuju kulturismiga tegelevate inimeste elustiilist ja nende instagrami kontod on saanud justkui piibliks, mida iga endast lugupidav inimene peab nüüd piinlikult jälgima. Tundub, et selles ei olegi nagu midagi halba, kui harju keskmine inimene endale motivatsiooni juurde saab, aga ometigi on aetud viimasel ajal see juuksekarv kuidagi nii lõhki. Mis toimub nagu?Ma lähen juuksurisse ja minu käest küsitakse, miks kartulit süüa ei või kui peenikeseks tahad saada, aga tatart võib? Kes kurat üldse ütles, et kartulit süüa ei või? Kartul annab keskelt läbi 100g kohta 77kcal ja tatar 350kcal. Kui mina peenikeseks tahaks saada, siis ma vitsutaks kartulit kahe suupoolega. Miks leiba süüa ei tohi, kui kaalu kaotada tahad? Esiteks, üleüldse, sa ei taha kaotada kaalu, vaid sa tahad kaotad pekki! Aga see selleks. Kes ütles jälle, et leiba süüa ei tohi? Mina pole isiklikult kuulnud. Paksuks ei tee sind mitte leiva söömine, vaid see jäme vorstiviil ja see majonees, mis sinna leivale maanduvad.

Kas ma peaksin valima banaani asemel õuna? Kas tatar on parem kui riis? Kas kana on parem kui sealiha? Kuule… halloo? Kosmoooooooos! Kas oled näinud mõnda inimest, kes on söönud ennast paksuks kartulist, leivast, tatrast või no banaanist? Kui oled, siis ole hea ja tule näita mulle ka. Küll aga ma tean inimesi, kes on ennast jämedaks söönud vorstist ja saiast. Mis mu point on?

Point on see, et enne, kui sa hakkad valima, millised narmad su elutoa kardinatele tulevad, siis ehita kõigepealt see maja valmis. Mida sa muretsed, mis värvi su söögitoa salvrätikud tulevad, kui sul pole veel maja seinadki püsti. See on huinjaa! Miks sa muretsed, kas süüa ära see viil leiba, kui sa naabri Manniga lähed nagunii Butterflysse õhtul kokteile ja kooki nautima? Miks sa muretsed, kas peale trenni on vaja valgusheiki juua, kui sa pole täna hommikul hommikusöökigi söönud? Milleks üldse stressata mingisuguste pisiasjade pärast? Miks sa ei võiks lihtsalt süüa normaalseid asju ja liigutada ennast ja elu olekski tegelikult lill. Miks üleöö nagu kõik peaksid haiglasliku täpsusega treenima ja toiduplaanidest kinni pidama? Ma ei saa vapsee aru.

Tahad ma annan sulle head nõu? Oled sa selleks päriselt valmis? Sest kui sa ei ole, siis pane heaga minema siit, sest ma kavatsen olla sinuga kuradima aus praegu. Okei, siit see tuleb. Ma vastan sulle lühidalt ära kogu su pead vaevanud küsimused. Aga oled sa selleks ikka valmis?

Kui sul on sangad, siis järelikult sa oled paks. Jah, oleme ausad, su keskkoht on jäme! Kui sa tahad nendest lahti saada, siis ei aita sind mitte ükski imenipp ega Butterfly abs ega kõhulihaste treenimine. Sa pead sellest kuradi pekist lahti saama kehal. Kuidas seda saab? Söö vähem sisse, kui ära kulutad. Woilaaa! Kuidas kõhulihaseid saada? Täpselt sama valem! Võta pea külmikust välja ja vea tagumik trenni. Aga su aktiivsusmonitor ütles, et sa kulutad nii ja naa palju kaloreid. Viska minema enda nutikell! See on huinjaa! Iga aktiivsusmonitor näitab erinevaid numbreid.

Millal rasv põleb? Siis kui sa enda pea külmikust välja võtad ja tagumiku teleka eest üles ajad. Kas pekk põleb paremini enne hommikusööki või pärast hommikusööki? Su pekk põleb siis, kui sa enda tagumiku diivanilt üles saad, minupärast tee seda või keset ööd. Kuidas suurt tuharat saada ja imenippe? Sa oled näinud kui väike tuhar mul on? Vot täpselt – ära küsi minu käest. Kui kuskilt leiad, anna pool mulle.

Millised makrod on kõige paremad? Mis kuradi vahet sellel on, kui sa nagunii jälgid neid poole silmaga ja õhtused kokteilid ja juustusnäkid nagunii välja jätad? Kuidas hästi kiiresti vormi saada? Sa saad vormi täpselt sama kiiresti, kui sa said jämedaks. Seega, kui sa oled aasta aega teleka ees vorstisaia söönud, siis pead ka järgmised aasta vaeva nägema. Päris karm, eks?  Tõde ongi karm. Sulle see tõde ei meeldinud, ma arvan. Võid edasi Delfi naisteka foorumeid googeldada, äkki leiad sealt midagi, mida su kõrvadele kuulda meeldib. Mõne uue tatradieedi näiteks.Nüüd pooled lugejad said hea kõhutäie naerda ja ülejäänud pooled mõtlevad, et mis kurat sellele Kaisale sisse on läinud? Ma lihtsalt tahan, et te kasutaksite natukene omaenda pead ja mõtleksite natuke, kui jabur see igapäevane tõmblemine ümber toidu ja trenni on. Kui sa juba ajad ennast täna õhtul maast lahti ja lähed koera või lastega jalutama, siis sa oled teinud juba suure sammu parema tervise suunas. Kes ütles, et vormi saab ainult jõusaalis? Ei saa, iga jumala samm aitab sind lähemale paremale vormile. Kui sa vahetad välja saia täisteraleiva vastu, sööd hommikul ära täisväärtusliku hommikusöögi ja õhtul asendad pool pasta kogusest millegi värskega, siis usu mind, suured muutused hakkavad juba toimuma. Selle jaoks ei ole vaja kaaluda porgandeid või ajada taga makrosid. Kui sa ei plaani minna lavale, siis ära üldse stressa mingisuguse koogitüki pärast. Söö ära enda kook, võta ära see pits sünnipäevalauas ja naudi elu! Kõike mõistlikus koguses.

Sulle ei meeldi jõusaalis higistada, aga sulle meeldib rattaga sõita. Aga palun – super valik! Mine sõida rattaga, naudi seda, mida teed. Sulle ei maitse kapsas? Minule ka ei maitse ja ma vihkan värskeid salateid. Ära küsi miks. Aga ma armastan wokitud juurviljasid ja püreesuppe. Leia endale enda parimad valikud ja naudi elu! Ja kui see naabri Mann tuleb sulle jälle mingit käulat ajama, siis pane talle piki tatti. Ära kuula mingit jama ja kasuta enda aju otsuste langetamisel. Mis kuradi ütleja tema on? Su vanaema oli omal ajal päris vormis mutt. Kas tal oli oma personaaltreener? Kas ta arvutas enda makrosid? Kas ta käis jõusaalis? 🙂 mida sa seal seal leiutad siis?

9
Fitness pole ainult trenn vaid ka toitumine kus arvestatakse kaloreid ja makrosid.
Aastaid on räägitud proteiini kasulikusest, aga liigne proteiin sai hoopis saatuslikuks Austraalia võistlejale ja kahe lapse emale Meegan Heffordile.
Üks inimene 8000-st põeb haigust, mis ei lase kehal liigsete proteiinidega toime tulla ja võib põhjustada vedelikupeetust, teadvuse kadu ja lõpuks koguni surma. Seda geneetilist haigust põdes ka Meegan.

Seega enne kui ostate hüpnotiseeritud pilguga kasulikke proteiinitooteid, mõelge sellele kas iga järgmine amps võib olla iseendale haua kaevamine?

Artikli leiab siit täismahus:
https://generationiron.com/much-protein-powder-attributed-death-female-competitor/


10
Ott Kiivikas sai presidendiks:

http://forum.bonsuna.com/varia-koik-mis-sudamel-ja-ei-sobi-teistesse-teemadesse/eesti-kulturismi-ja-fitnessiliidu-uueks-presidendiks-valiti-ott-kiivikas/

Allikas Delfi
http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/ott-kiivikas-pani-viis-kuud-parast-kulturismiliidu-presidendiks-saamist-ameti-maha?id=79166130

Veebruari alguses Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidendiks valitud Ott Kiivikas taandas end juba juuli alguses ametist. Koos Kiivikasega lõpetati 1. juulil juhatuse liikme volitused Indrek Otsusel ja Jüri Vilol.

"Proovisin ära ja sain aru, et sinna alla pandav aeg võtab minult rohkem energiat, kui ma algselt eeldasin," põhjendas Kiivikas Delfile ja Eesti Päevalehele. "Kuna minu kutsumus on jätkuvalt võistlussport ja treeneritöö ning ma olen ka ühiskondlikus rollis EOK-s, pidin mingi valiku tegema."

Kiivikas tunnistab, et alaliidus oli väikseid erimeelsusi, kuid pukilt taandumine - ühtlasi astus ametisse täiesti uus juhatus - toimus siiski rahumeelselt. "Eks erimeelsusi ole igas alaliidus. See ei tähenda, et mingit suurt intriigi või meeletut vatuseisu oleks olnud. Ma ei välista, et kandideerin kunagi uuesti ja lähen alaliitu tagasi," ütles ta.

"Taheti muudatusi - tehakse! Normaalne asjade käik. Kulturism ja fitness on viimase kümnekonna aasta jooksul nii jõudsalt arenenud, et neid alasid, mida juhtima peab, on juba niivõrd palju - klassikalisest kulturismist ranna- ja laste fitnessini välja."

Millal alaliit endale uue presidendi valib, Kiivikas ei tea. "Ma pole praegu viimaste arengutega kursis," lausus ta.


11


Ja taas lahkunud üks kulturist, kes on IFBB maailmameister juunioride klassis Sifiso Lungelo Thabethe.
Paraku ei saanud talle saatuslikuks steroidid vms nagu paljud haterid võiks "loota" vaid lihtsalt kohalikul kulturismiüritusel tagurpidi saltot matil hüpates murdis oma kaela.

Videot ei soovita nõrganärvilistel vaadata:


Allikas: https://fitnessvolt.com/13582/breaking-news-junior-ifbb-world-champ-dies-botched-back-flip-graphic-video/

12
Autor Peep Reinart
Allikas: Fitness.ee

Usun, et pealkirjaga sain teie tähelepanu. Teema millest tahan kirjutada leidis aktiivset kajastust juba mõnda aega tagasi ja on tänaseks päevaks jõudnud mõnevõrra vaibuda. Kui asi veel nii öelda aktuaalne ja suure kella küljes oli, proovisin tegelikult olukorda mitte süveneda. Ei olnud tahtmist asja torkida, ennast närvi ajada ega antud teemal sõna võtta. Nüüd kui asi on rahunenud, siis ütlen ikkagi sõna sekka, sest tahes tahtmata ei jäta kogu see teema mind külmaks ja leian, et võin/pean oma arvamuse välja ütlema.

Fitness - elustiil, toitumine, “toiduhirm”, eriarvamused ja lahkhelid. Need on märksõnad millega saab antud kirjutise kokku võtta.

Milles siis täpsemalt probleem seisneb?
Toimub see, et kui veel mõnda aega tagasi oli trendikas ja moodne süüa puhast toitu ja imetleda inimesi, kes seda teevad, siis nüüd oleks just kui toimunud väikene kannapööre. See nõndanimetatud kannapööre seisneb nüüd selles, et puhas, töötlemata ja tervislik toit on välja vahetatud kommide, küpsiste, sefiiri vastu ja imetlus on asendunud mahategemisega ja materdamisega. Järsku on fitness ja seda propageerivad inimesed süüdi kõikvõimalikes vaimsetes ja füüsilistest tervisehädades. Kannapööret ja väärtusetute kalorite tarbimist õigustatakse kokkuvõtvalt sellega, et elus peavad asjad olema tasakaalus.

On tekkinud arusaam, et toidu kaalumine, võistlussport ja enda toitumise piiramine teatud hetkedel tekitab inimestel nii vaimseid kui füüsilisi terviseprobleeme, ei ole üdini vale. Väikese vahemärkusena ütlen, et terviseprobleeme võib tekitada misiganes asi siin maailmas. Elada on üldjuhul kahjulik! Samamoodi võib tekitada terviseprobleeme jäätise ja sardelli söömine. Ei ole see asi nii must ja valge midagi. Mis puutub fitnessi, siis muidugi võib tekkida probleeme nii vaimses kui füüsilises tervises aga seda üldjuhul vaid siis, kui inimene on ise rumal ja kogenemattu. Veel hullem, kui rumal on treener. Muidugi tuleb siin arevesse võtta teatud eelsoodumusi ja vastuvõtlikust erinevatele tervishädadele. Kui inimene oma tervise tuksi keerab, siis ei ole see sellepärast, et ta ei lubanud endale halvaad või kohukest. Inimene keerab oma tervise tuksi, sest ta on inimene ja inimene on üldjuhul nõrk.

Siinkohal tulebki mängu jällegi see tore sõna tasakaal. Mis see tasakaal siis on? Paraku on inimloomus selline, et kõike on vaja ülearu. Autod, majad, söök. Kõike on vaja liiast ja üle oma võimete. Tasakaalu leidmine on igaühe oma teha ja see on paljuski individuaalne. Katsuge nüüd aru saada, et see ei ole tasakaal, kui süüa iga päev jäätist, küpsist, sefiiri ja sardelli. Tasakaaluks toitumises võib nimetada seda, kui sa paned endale hommikul pudru peale tüki tumedat šokolaadi. Käid nädalalõpul perega/sõpradega väljas söömas ja lubad endale kolmekäigulise eine koos klaasikese veiniga. Kui minu menüü on koostatud 90% ulatuses töötlemata toiduainetest ja 10% ulatuses töödeldud toidust, siis seda võib nimetada tasakaaluks.

Muidugi ei saa me siin kõiki inimesi ühte patta panna. Siin ongi see koht. kus tuleb endale selgeks teha see, millised on inimese eesmärgid ja väljavaated. Kas inimene on võistlev sportlane kes valmistub peaaegu, et aastaringi võistlusteks või on tegemist mõne fitness-blogijaga kes jagab oma olematut “fitnessi tarkust” instagramis ja oma mingisguses blogis. Need on kaks täiesti erinevat asja.

Alustuseks peaks see blogija aru saama sellest, et ka tal on jälgijaskond kes võibolla tõsimeeli usub, et süües tühje kaloreid on elu lill ja TASAKAALUS. Ka sina lugupeetud blogija oled kellelegi eeskujuks ja sinu maalitud pilt tasakaalustatud ja täisväärtuslikust toitumisest võib samuti tekitada lugematuid terviseprobleeme.

Teiseks ei ole nendel blogijatel absoluutselt mingit õigust hakata maha tegema toitu kaaluvaid tõsiseid võistlevaid sportlasi. Enamasti kaalute te oma toitu ise ka. Ainukese vahega, et õuna asemel kaalute te Komeedi kommi. Tehke üks võistlusvorm ja siis hakake seletama. Need asjad ei käi nii, et olen 20 kohupiima ära söönud, aasta aega trenni teinud ja nüüd hakkan sõna võtma. Isegi siis, kui see blogija on laval käinud, ei tähenda see seda, et ta on võistlusvormi teinud. Üldjuhil ei ole te mitte midagi saavutanud. Kas teil on ette näidata mõni tulemus? Kas teie vorm on muljetavaldav? Mida ei ole seda ei ole! Ega ilmaasjata ei öelda, et sööd sardelli ja oled sardell.

Ärge saage valesti aru. Ega siis kõik ei peagi tegelikult tippvormis olema. Ma olen kahe käega selle poolt, et inimesed liigutaks, sööks enamvähem normaalset toitu ja oleksid terved. Kõik ei peagi võistlema. Mida ma ei kannata on see kaagutamine. Kaagutamine asjadest millest mitte midagi ei teata. Arvate, et teate aga kunagi mõistate isegi, et appi kui lolli juttu ma ajasin ja milleks seda kõike vaja oli. Vahest on targem vaikida. Mitte vahest, vaid enamasti.

Võistlussport paraku ei jäta sellist vabadust nagu on keskmisel jõusaaliharrastajal. Kui tahta tulemust, siis peab olema ka vastav pühendumine ja selge see, et peab olema režiim. Leian, et siin ei ole sobilik üksteisel etteheiteid teha ei niisama blogijatel ega ka sportlastel. Igaüks tegelegu oma asjadega ja pangu suhu mida tahab ja millal tahab. Kõigil lihtsam elada ☺

Kui nüüd tulla tagasi eeskuju andmise juurde, siis jutt et sportlane ei sobi noortele eeskujuks ja noortel tütarlastel tekib nö. “toiduhirm”.
Mis asi on toiduhirm?

Täisterapasta, kartul, riis, kaerahelbed, muna, kala, liha, köögiviljad puuviljad,marjad, leib, pähklid, taluvõi, kakao, kohupiim, kodujuust, keefir, jogurt, mesi, avokaado, oliivõli.
Kas kellelgi hakkas nüüd hirmus?

Selle asja nimi on normaalne toit ja just seda sa sportlase Instagrami feedist võid näha. Nende toitude söömine ei tekita ühtegi tervisehäda. Nende toidauainete söömist nimetatakse täisväärtuslikuks toitumiseks, mitte nende, mille koostisosade nimekirja kuuluvad: suhkur, taimsed rasvad (palmiõli, päevalilleõli, margariin, osaliselt hüdrogeenitud palmiõli), toiduvärv, glükoossiirup, želeeriv aine, lõhna ja maitseained, naatiumbensonaat, etüülvanilliin, E üks ja E kaks jnejne. Mis nüüd hirmus on?

Siin ongi tippspordi ja tavalise jõusaali inimese vahe. Pisiasjad loevad. Sportlane on selle teekonna ise endale valinud ja pole teie asi oma nina sinna toppida ja veel enam seda laiale üldusele maha teha. Veel parem on see, et enamik inimesi on nii kahepalgelised, et kui muidu poetakse kasvõi nahast välja ja tehakse head nägu, kui selle sportlasega juhtutakse kokku sattuma, siis teise seltskonda sattudes võetakse esimese asjana jäätis ligi ja hakatakse kiruma.

Kellel on siis õigus midagi propageerida? Karta on, et õigus jääb siinkohal sportlasele. Sportlane propageerib tervisliku ja tasakaalustatud toitumist. See on toit mis peaks 90% ulatuses kuuluma iga inimese toidulauale. Muidugi tuleb sisse erandeid ja see kõik on inimlik.

Mis puutub töödeldud ja suhkrurikka toidu propageerimisse ja reklaamimisse, siis ainuüksi Eestis on 160 000 ülekaalulist alaealist. Kas ma pean veel midagi lisama? Igaljuhul on sportlase eeskuju neile parem!

Sööge mida tahate, ärge õelutsege, mõelge mida suust välja ajate ja reklaamite


13
Enamasti puusadele, kintsudele, tagumikule ja kätele kogunev tselluliit on pehmelt öeldes jäle - naha alla kuhjunud rasvarakud tekitavad nahapinnale ebaühtlase tasapinna. Sellest lahtisaamiseks tasub oma igapäevamenüüsse lisada tselluliidile säru tegevaid toite.

Yahoo! Shine toob välja üheksa sellist.

Lõhe sisaldab rikkalikult antioksüdante. Need aitavad tselluliidis olevaid rasvarakke lõhkuda. Lõhes sisalduvad omega-3-rasvhapped parandavad nahakudesid, vähendades mürkainete kuhjumist veresoontesse.

Päevalilleseemned
sisaldavad E-vitamiini, kaaliumit ja tsinki ja vitamiini B6. Need on naha tervise huvides tarvilikud ained, lisaks soodustab vitamiin B6 kuseeritust, see aga vähendab kehas vedeliku kogust.

Tšilli ja Cayenne'i pipar sisaldavad samuti vitamiini B6. Lisaks kinnitavad uuringud, et teravate vürtside söömine võib ainevahetust parandada 25 protsendi võrra parandada. See on tselluliidi vähendamise nimel hädavajalik.

Tumedad marjad, näiteks mustikad ja mustsõstrad suurendavad kollageeni tootmist. See aitab nahakudedel uueneda, paraneb ka naha tekstuur. Lisaks sisaldavad tumedad marjad antioksüdante, mis aitavad lagundada sidekoe külge kinnitunud rasva.

Õunaäädikas sisaldab kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi, need ained soodustavad kehast mürkainete väljaviimist. See omakorda aitab vähendada stressihormoone, parandab maksa talitust ja tasakaalustab östrogeeni tootmist. Kaalu kaotamiseks ideaalne seis!

Roheline tee ja taimeteed. Rohelises, kummeli ja ingveriga teedes sisalduv epigallokatehiingallaat kiirendab ainevahetust ja suurendab rasvade põletamist. See peatab tselluliiti tekitavate rasvarakkude levikut. Ka aitab rohelises tees sisalduv kofeiin kehast mürkaineid väljutada.

Oliiviõli sisaldab tselluliidi peletamiseks vajalikke rasvhappeid.

Tume šokolaad on ikas antioksüdantide poolest - need, nagu ülal kirjutatud, parandavad naharakkude tööd.

Safran sisaldab põletikuvastaseid aineid, mis vähendavad rasvarakkude levikut. Vaid mõnikümmend grammi seda vürtsi võib aidata isu vähendada ja parandada kudedevahelist vereringet.


14
Hetkel foorumisse piltide lisamine probleemne.
Küll saab aga videosid ja pilte linkida postitustesse ja niisama postitusi teha.

Tegeleme :)

15
Täna teevad Tartu mnt HC GYM-is trenni sellised superstaarid nagu Rando, Aldo, Hanna, PRO Andreas, Joker, Kati, Marlee, GymShark, Team Saaremaa, Susserid ja Vusserid ning paljud teised.
Tule ka.

Samuti toimub TÄNA ÕHTUL Live ülekanne meie FB-kanalil kus saate küsimusi küsida absoluutselt kõige kohta, mis puudutab fitnessi ja kulturismi. Sellepärast kindlasti liituge, et maha ei magaks!

https://www.facebook.com/bonsuna

Tutvustame ka uut fitnessmaailma trendi: Sefiiriga elu tippvormi!!!


Pages: [1] 2 3 ... 31
Kaubamaja
youtube
anything