wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Timo Majuri

Pages: [1] 2 3 ... 323
1
Tallinki aktsionäridele häid uudiseid.
Need Euroliidu riigid kus haigestunute näitaja 100 000 inimise kohta on alla 150 saavad tulla täisti vabalt Eestisse.
Soomes näitaja on olnud viimati 65 ehk siis sealt ka saab tulla ilma mingeid eelnevaid Koroona teste .

Eestiks :
https://www.err.ee/1608075232/uued-piirireeglid-ei-selgita-kuidas-saavad-eestisse-vaktsineeritud-reisijad

Soome keeles :
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/viro-muutti-matkustusrajoitusten-linjaustaan-nain-ovi-on-nyt-auki-suomalaisturisteille/0be736d9-1b35-489a-80b1-7936b58f1b01

2
https://www.inderes.fi/fi/uutiset/tallinkin-matkustajamaarat-odotetusti-alhaisella-tasolla


Teisipäeval avaldas Tallink detsembri liiklusaruande, mis kinnitas eeldatavat madalate reisijate arvu lugu aasta viimastel kuudel. Lõpuks vähenes neljandas kvartalis reisijate arv võrdlusperioodist peaaegu 80%, samal ajal kui eeldasime, et IV kvartal väheneb võrdlusperioodist umbes 72%. Muutus pole aga Tallinki üldpildiga võrreldes märkimisväärne ning ettevõttel on oluline jälgida mahtude taastumist pikemas perspektiivis. Koronaviiruse olukorra halvenemine aasta lõpupoole, reiside vältimise soovituste suurenemine ja uued piirangud Soomele või teistele riikidele on nõudlust ettevõtte pakkumise järele vähendanud. Head uudised koronaarvaktsiini kohta on aga ettevõtte ümber riske vähendanud, mistõttu vaatleme 2022. aastal kõige normaalsemaid helitugevuse tasemeid.

Detsembris vähenes Tallinki reisijate arv võrdlusperioodist 82%. Ettevõtte kõige olulisemal liinil Eesti-Soome langes reisijate arv umbes 74%, mis oli nõrgemate seas kõige tugevam marsruut. Reisipiirangute või soovituste tõttu kannatanud reisijate arv liinil Soome-Rootsi oli umbes 86% madalam kui Eesti-Rootsi liinil umbes 96%. Läti-Rootsi liinil oli reisijate arv ligi 99% väiksem kui võrdlusperioodil. Kaubavedu püsis detsembris siiski stabiilsena, olles võrdlusperioodist umbes 0,6% kõrgem. Lasti osas lõppesid IV kvartali mahud siiski umbes 13% võrreldes võrdlusperioodiga.

Tallinkin matkustajamäärät odotetusti alhaisella tasolla
Analyytikon kommentti 07.01.2021 5:11 Tallink
Yhtiö: Tallink
Suositus: Lisää
Tavoitehinta: 0.80 EUR
Kurssi: 0.74 EUR
Kurssi hetkellä: 7.1.2021 - 4:56

3
Jaanuari efekt ja riskigruppide vaktsineerimine.

Jaanuarikuu efekt tähendab lühidalt seda et näiteks soomlased investorid müüvad aktsiad mis on negatiivse tootlusega ( kahjumis) enne aasta lõppu maha ja saavad seda kahjumid kasutada maksede vähendamiseks teiste aktsiate kasumist.

Inglise keeles on se siin :

https://www.investopedia.com/terms/j/januaryeffect.asp

" sa võid vihka ettevõtet aga kui su tõõ on teenida tuleviku tulu pensionäridelele ja teistele fondidesse investeerijatele sa pead nägama kaugemale kui 6 kuud ja kaugemale kui väike investorid muidu sa ei saa tootlust oodata"

Investeerimispangad ja fondid vähendasid positsioone Tallinkis eelmisel aastal ja nüüd ootame huviga kas ja millal uus sisenemine võiks tulla?

===
Muidu Soome arstidest asjatundijad pakkuvad viiruse hääbumist hiljemalt märtsikuus põhjuseks üha kiirenevad riskigruppide vaktsineerimistega.

Kui selline info hakkab levima ja euroliidu tasemel hakatakse ajama jälle euroliidu põhiõiguseid ehk kaupade ja inmiste vabat liikumist on kindel võitja sellest kõik turismiga tegelevad ettevõted.

4
Uus päev ja jälle natuge arengut edasi, jes


5
Ühel või teisel viisil hakkab reisimine taastuma ja on oodata et inimised alustavad ikkagi lähi/naaberriigidest seda .
Kui enne koroona kriisi oli Tallinki kõrgeim hinnasiht 1,30eur ? nii peale reisimise vabastamist on Tallinkile tekinud lisatulusid Burger King Restoranide avamisest ja arvatavasti netimüüki paranemisest kuna
netimüük on kasvanud kõigil turuosalistel.
Tallinkil oleks arvatavasti üle 10 milj ? Kliendibaas selleks.

Err uudised 21.12.2020

https://www.err.ee/1214653/reinsalu-vaktsineerimise-qr-toend-voiks-reisimisvabaduse-taastada

6
https://www.err.ee/1213093/tallinki-ujuvkaubamaja-uuel-aastal-ei-jatka

Se uudine annab lootust et laevafirmadel on kas lootust või siseinfot et laevaliiklus normaliseerub aasta alguses või seisavatele laevadele on tekinud mingi muu sihtosttarbe kusagil mujal kui kaide ääres seismas.
Selliseid võiks olla laevade osaline edasi rendile andmine brexiti puhul kanalite transpordivõimsust kasvatama või mingi muu majutuse otstarbeks mille maksajaks on avalik sektor ehk siis meie tahame või mitte.

Se uudine võiks olla käik selles suunas =

Laevafirma Tallink on pidanud koroonakriisi ajal leiutama mooduseid reisijate puudusel kai ääres seisvate laevade töös hoidmiseks ning kruiisilaev Silja Europa on näiteks terve sügise toiminud Tallinnas ujuva kaubamajana. Uuel aastal loodab ettevõte laeva uuesti liinile panna.

Kolm kuud kestnud projekti põhimõte on lihtne: kai ääres seisev Europa avatakse nädalavahetuseks rahvale. Laev merele ei sõida, kuid see-eest pole vaja ka piletit. Avatud on kahel tekil paiknevad poed ja restoranid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tavapärasel aastal Silja Europal oli ikkagi 300 000 reisijat selle ajaperioodi jooksul - oktoober kuni detsembri lõpp. Nüüd külastajaid on olnud ikkagi alla kümne protsendi, võib-olla paarikümne tuhande jagu," rääkis Tallink Duty Free AS-i juht Aimar Pärna.

Kõige populaarsemad müügiartiklid on olnud parfümeeria, aksessuaarid-riided ja maiustused. Alkoholi on aga laevalt ostetud märkimisväärselt vähe.

Välisturiste Eestis suurt pole, seega on veepealse ostukeskuse kliendid Eesti elanikud. Nii mõnegi jaoks on laeva näol tegemist üllatusliku avastusega.

"Europa on olnud Tallinki puhul suunatud just nimelt Soome turule, nii et võib-olla Eesti reisija ei olegi väga Europale juhtunud. Ka see on elamus. Paljud kliendid, kes on tulnud, on üllatunud, et ahhaa, teil on selline laev ka," ütles Pärna.

Kuna klientide arv on siiski viimasel ajal järjekindlalt kahanenud ja Tallinki eesmärk on Pärna sõnul kõik laevad võimalikult kiiresti jälle liinidele saata, siis pärast aastavahetust enam ujuvkaubamaja projektiga ei jätkata

7
15 milli on muidugi väga tore aga, ...Paavo Nõgene ütles tvs, et näiteks Megastari opereerimiskulu aastas on ca 62 milli. Tallinkil on seda tüüpi reisilaevu 5.

15 milj katab ligikaudu 80% piirangute ajal tekinud saamata tulust. Koondamised ja kärbitud laevaliinid tekitavad väiksemad kulud. Soome ja Eesti riikid ei lase Tallinkil ja Viking Linel pankrotti minna straategilistel põhjustel ja lisaks need
tugurahad tulevad euroliidu toetusmehanismidest.
Ehk siis esialgu "tasuta rahasta" ja pikema peale siis ikkagi maksumaksajate rahast.

8
ERR  17.12.2020

Riik toetab Tugiteenuste Keskuse kaudu AS Tallink Gruppi, Viking Line'i, Eckerö Line'i ja DFDS A/S Eesti filiaali kokku 20 miljoni euroga, et hüvitada koroonaviirusest tingitud piirangutega tekitatud kahju. Toetuse andmise põhjus on leevendada koroonaviirusest tingitud piirangute mõju kaubavahetusele ja Eesti avatud majanduskeskkonnale.

Kevadel välja kuulutatud eriolukord sundis rahvusvaheliste laevaliinide operaatoreid sulgema Eesti-Rootsi-Eesti, Eesti-Soome-Eesti ja muud reisijateveo laevaliinid Eesti lähiriikidesse. Samaaegselt pidid laevaliinide operaatorid kaubavahetuse säilimiseks osaliselt jätkama reisilaevade opereerimist ja kandsid sellega seonduvalt täiendavalt kahju.

Riigi Tugiteenuste Keskuse elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul kaasnes rahvusahelise reisijate veo kadumise tagajärjel laevaliini operaatoritele vältimatu kahju, mille hüvitamine on põhjendatud Eesti COVID-19 mõjude vähendamiseks ning majanduses tõsise häire kõrvaldamiseks.

"Ilma toetuseta on võimalik, et kahjumi vähendamiseks peaksid rahvusvaheliste laevaliinide operaatorid korrigeerima kaubaveo hindu või oma tegevuse lõpetama. Mõlemad stsenaariumid kahjustaksid oluliselt Eesti ja lähiriikide vahelist kaubavahetust, mis omakorda mõjutaks negatiivselt Eesti avatud majanduskeskkonda ja pikendaks koroonaviiruse tõttu tekkinud majanduslikust olukorrast taastumist," põhjendas Alver toetuse vajalikkust.

Reisilaevade operaatorite toetusmehhanism on ette nähtud liinipõhiselt ning toetusmeede võimaldab tekkinud kahju hüvitamist kuni 80 protsendi ulatuses. Toetust antakse AS Tallink Grupile 15 miljonit eurot.

9
Hakkab tagasi rajale saama ...täna nagu uus mees:)


10
5 kg rohkem kui ME proov


11
2x 190 ilma põlvesidemeid


12
Kükki laia haarega


15
Raskused suurenevad ja esimine trenn kui kükk ei liigunud nagu peaks ... vaata mis teha


Pages: [1] 2 3 ... 323
Kaubamaja
youtube