wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Sügiskülv

Pages: [1] 2 3 ... 20
1
BLOGID / БЛOГИ / Re: Sügise blogi
« on: December 12, 2013, 14:17:32 »
Kus sa tead, milline on sinu jaoks õige tervislik kolesterooli tase?

Ega ei teagi. Eks seda verepilti tuleb üldse vaadelda tervikuna vist, mitte üksikute kontekstiväliste elementidena.

--

Alustan tänasest eksperimenti, et ma ei postita Eesti foorumitesse enam mitte midagi. Sest on nagu ammendunud see, ja see on halb ajaviide, ei arenda.

Mõeldud-tehtud.

:)

2
BLOGID / БЛOГИ / Re: Sügise blogi
« on: December 11, 2013, 23:39:43 »
Et lihast kasvatada, on vaja valku. See on kehtiv paradigma. Igasuguse harrastaja ja kulturisti ja tõsja postulaat.


Ma pole kuigi kindel, kas see on keemia-vaba taimetoitleja, kuid üsnagi keemiavaba:

Abnehmen - Ernährungsplan zum Abnehmen - Kohlenhydrate zum Abnehmen - KARL-ESS.COM


Tema kanalilt näed küllalt ausat ilmet. On veel teisigi. Neid on väga vähe, kuna millegipärast rohe-toitujad ei viitsi pingutada. Olen ka ise küllalt laisk olnud sellel aastal. Seega pole asjad võib-olla nii nagu sa ütled.

Teisalt, milline on sinu enda DEXA-andmed olnud viimasel mõnel aastal? Need andmed on tegelik tõendusmaterjal, mille baasil järeldusi teha. Minu järgmised DEXA andmed tulevad kevadel, siis nende baasil olen nõus kui ütled, et arvud näivad neis kehvad. Kuid niisama ilma DEXa-andmetel väites, et asjad on sinuarvates nii ja naa- ei ole kuigi usutav minu jaoks.

3
BLOGID / БЛOГИ / Re: Sügise blogi
« on: December 11, 2013, 22:19:23 »
Tänase koduse lõuatõmbe ajal hakkasin mõtlema, et millised on olnud minu arvates Eesti parimad valdkonna-alased plogid sel aastal.
Ilma mingi järjekorrata võrdselt need järgmised:

http://forum.bonsuna.com/treeningu-ja-toitumise-blogid/crimson-blogib/
http://forum.bonsuna.com/treeningu-ja-toitumise-blogid/ele-blogi/
http://forum.bonsuna.com/treeningu-ja-toitumise-blogid/andrease-blogi/
http://forum.bonsuna.com/treeningu-ja-toitumise-blogid/liina-blogi-katsetused!/
http://forum.bonsuna.com/treeningu-ja-toitumise-blogid/archangelest-eesti-blogi/

Sellel aastal on nad kõige huvitavama loetavusega olnud, pikalt järjepidevad, parima panusega valdkonna jaoks- minu arvates. Selline on minu subjektiivne TOP-2013 blogidest.

Negatiivseima panusega oli Oti blogi ja HDTaneli blogi- valdkonnale nende blogi midagi head küll ei tee, ning midagi huvitavat neis ei sisaldunud. Olgu siis positiivse kõrval ka sedalaadi subjektiivne negatiivne kriitika siin toodud.

Endale sai sellel aastal selgeks, et normaalset vormi saab teha nii, kui toimida Oti ja Fredi õpetustele vastupidiselt- süsivesikurikas rohesaaduste elustiil. Eriti kindlalt sobib see naistele, neile polegi muud soovitada kui telliga Otilt ja Fredilt kava ja toimige risti vastupidiselt selles kirjutatule- sest niipaljud naised saavad just nii eriti hea tervise ja vormi. Näiteks selline hiljutine suvanäide:

My 40lb weight loss on a Raw Food Diet! Before & After video/photos


Päris kindel ma veel pole, kas ka meestele soovitada Fredi/Oti metoodikate risti vastupidist metoodikat, kuna internetis on väga vähe Low Protein treenijaid. Ja ka ise ma ei ole kuigi progresseerunud ei eelmise aasta High Proteini ega selle aasta Low Protein dieediga- ei kummagagi- olen kesise vormiga ja seetõttu pole kindel, kas ka meestele tasuks soovitada sellist metoodikat. Kuid erinevatele metoodikatele adapteerumine võtab aega, seetõttu ei hakka ka niikiireid järeldusi tegema nng võib-olla olen ma ise lihtsalt laisk treenija ja armastan siiani üleliigselt palju mahla juua. Kuid naiste puhul tundub olema küll Low Protein parim metoodika kogu selle aasta jooksul nähtud videode põhjal. Seega soovitan kindlameelselt neile seda.

Ise tunnen, et puhtalt taimetoitlusele üle minna ma niipea veel kindlasti ei oska, lihtsalt ei oska, viikenditel nagu õnnestub kuid äripäevadel käin siiani sööklas suvapraadi söömas. Seetõttu oma pool-taimetoitlus-elustiiliga meeleldi jätkan ja ehk saan ka vastuse peagi, kas see ka hea on mulle. Eriti sooviks kolesterooli taset tervislikumaks saada, ja ka mõned jõunäitajad kõrgemaks viia, ning kõike seda nautides teha. Eks ole paista, kuidas see kulgeb ja mida see mulle õpetab järgneva aasta jooksul.

Põhimõtteliselt sellekorra postituse lõppu Head Uut Aastat siis vist :D

4
Artikkel ja video neegrist, kes suvaliselt räppis viipekele pähe:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2521843/Sign-language-translator-Nelson-Mandelas-memorial-FAKE.html

Hämmastav.

5
Cyonara ehk Hüvasti küsimusele on võimalus vastata meie treeneritel. Näiteks Eesti treeneritest on Sarge (ehk Quake 3) palju seisukohti ja arvamusi avaldanud, positsiooniga TOP 3, kuid TOP1/2 kuulub treeneritele Rotter (ehk Mädanik) ja Arhangel (ehk mütoloogiline Vibulane). Küllap TOP3 ka kommenteerib teile siia.

Taimetoitlaste videoblogides öeldi nii, et "vitamin peak" ehk kõrghetk saabub kui on küps. Googeldades leiab nii ja naasugust infot, osade roheviljadega niipidi ja teistega vastupidi, osade vitamiinidega niipidi ja osadega naapidi asju. Üks loogika ütleb, et vitamiin/mineraal tuleb mulla seest ja kui kontakt mullaga on kadunud (vili toorelt või küpselt ära korjatud), siis loogiliselt võttes on vitamiini pumpamine mulla seest puuvilja sisse lakkanud- seega selle loogika järgi vitamiini tase peaks peale korjamist ainult langema. Teine loogika võiks olla, et puuvilja sees toimuvad bioprotsessid, mida tekitavad mikroobid, või, puuvilja sees olevad geenid tekitavad bioprotsesse- need bioprotsessid võib-olla toodavad vitamiine juurde.

Minu loogika on, et Loodus on hea ja nutikas. Loodus kindlasti ei peaks soosima toore vilja söömist. Seega ei ole tõenäoselt nii, et toores viljas on rohkem vitamiini kui küpses. Järelikult küpses viljas on vitamiine ikka rohkem, loodus ju soovib, et inimene võimalikult palju vitamiine saaks. Muidu idanditel/idudel pidi olema sees vitamiini kõrghetk, et seemne faasis ei olevat vitamiini niipalju, et just idufaasis on, et toetada idu kasvamist võimalikult rohke vitamiini tasemega.

Osad puuviljad küpsevad muidu enamasti puu küljest eemaldatuna hiljem, näiteks avokaadod ja mangod enamasti korjatakse kivikõvana ära ja siis nad teil kodus küpsevad poolteist nädalat. Ses mõttes seal tehniliselt on ka tegu toorelt korjatud viljaga. Kuid väga toores toit ei omastu anyway, seega toorest avokaadost vitamiini ei saa niikuinii, toorelt korjatuna ja küpseks lastud seista vilja seest  aga saab omastatud, kuna see küps materjali on omastatavam.

Noh, minu seisukoht on, et küpsuse faasis on vitamiini tase kõrgeim siiski. Ja toetun videoblogide autoriteetsele alusele seda uskudes. Eks tooge paremat loogikat või uuringuid ümber lükkamiseks.

--

Unustasin lisada, et võite ju proovida küsida seda fotoaparaadi-Otilt. Talle meeldib kelkida, et teenib kõrget koolitusraha, las räägib vahelduseks ka valdkonna alastel teemadel nagu vitamiinid. Küsige kuidagi kavalamal moel, muidu jätab ta vastamata nagu Malto6 ahela pikkuse kohta jättis. Tema blogisse postitada teil ei õnnestu, kuid saatke email. Eks selle emailiga muidugi on ka häda, kuna tal pole aega vastata isegi kavatellijate küsimustele. Võib-olla siis saadate jõukaakaardiga talle küsimuse ja panete 5-eurose lisaks ümbrikusse- jah, nii tehkegi. :)

6
Muidu stressisööjatele võiks sobida raviks midagi, mis südame pahaks ajab kiirelt. Näiteks kuivatatud ploomid mõjuvad nii.

7
Täna hommikuks kohv aspartaamiga ja laktoosipulbriga. 5 Keskturu koorikuga õuna. Eesti õunasordid on mineraali-kõrged. Rohesaaduste maailmas on mineraalide tase põllumajanduslikust sordist väga sõltuv. Jõgeva Kollane võib sisaldada 3X rohkem mineraali kui mõni Euroopa Roheline, olgugi et näevad ühesugused välja ja kasvavad sama peenra peal. Seetõttu eelistage kindlasti Eesti sorte- need on head mineraalirikkad sordid.
Peale õune vahepalana ananassi keedumahl 1L. Seda libistan jooksvalt.

8
Lisame ka parimaid kirjavigu siia teemasse, et mida ametlikum veebileht on, seda parem, screenshotte siia.

Üks ametlikum veaga leht see:
http://europass.cedefop.europa.eu/et/documents/european-skills-passport/language-passport.iehtml

Ja ka lisatud screenshot, et tulevikus tagantjärge näha oleks.

9
Täna oli Ülemiste Keskuse TimeStop'is päevapraeks hakklihakaste hinnaga 2.90 eur. Eelistan keedukartuliga veel selle aasta lõpuni, kuna kartul on veel värske selle aja jooksul. Hiljem uuest aastast aga juba parem tatart eelistada.
Ja poolteist kilo banaane nüüd vahepalana õhtuni. Banaanid mulle meeldivad, kuna neil on kergelt eemaldatav koorik erinevalt õunast, pirnist ja viinamarjadest. Valisin kõigep lekilisemad/mädalisemad eksemplarid, kuna nende vitamiini tase on kõrgeim. Hommikust ei söönud täna, ja õhtusööki veel ei planeeri, võib-olla ei teegi kui pole isu.
Üldiselt raske on natuke, kui Keskturu suvehooaeg on läbi. Tuleb rohkem pingutada ja planeerida, mida ostukorvi panna.

10
Olge siis aktiivsed ja kindlasti ausad vastama!
Kui oeltegi njuubi staažiga, siis pole see midagi häbiväärset, me kõik oleme olnud.
Igatahes hetkel on siis 2 njuubit vastanud ilusti ja 2 edasijõudnut, vastake ausalt edasi.


Quote
Poll
Kui palju aastaid?

1
    - 1 (25%)
2
    - 1 (25%)
3
    - 0 (0%)
4
    - 0 (0%)
5
    - 0 (0%)
6
    - 0 (0%)
7
    - 0 (0%)
8
    - 0 (0%)
9
    - 1 (25%)
10
    - 0 (0%)
11-15
    - 0 (0%)
16-20
    - 1 (25%)
21-99
    - 0 (0%)
Soovitan sul tellida kava.
    - 0 (0%)
Soovitan lisandeid.
    - 0 (0%)
Skiso.
    - 0 (0%)

Total Members Voted: 4

11
Teekond paradiisi

Armastus nagu revolver,
viha nagu mustus,
kuid ühel hetkel see kõik kustus.
Justkui tühjaks sai desktopi folder.
Kas teha seda kõike lühidalt
või visata välja kõik südamelt.
Kooli pole ammu jõudnud,
väga valel rajal vist sõudnud.
Ei oskagi eluga midagi peale hakata.
Tahaks osata ja õigele rajale matkata.
Palju tööd veel ees.
Ei tunne ennast üldse kui kala vees.
Pigem nagu elu kõige depressiivsem hetk.
Mõttetult valel rajal on läinud see eelnev retk.
Nüüd tuleb ennast kokku võtta,
et järgnevad takistused võita.
Hakata pihta ühe asjaga tegelemisega
ja järgnevalt ka uute asjade klaarimisega.
Ennast väärtustada ja hinnata.
Kõigega on võimalik algust tehes lennata.
Tuleb vaid algust teha
ja sujuvalt töödates on võimalik lisaks saada ilus keha.
August välja saades on võimalik jälle rahulikult hingata
ja edasi suudad ennast juba ise tõugata.
Öeldakse, et pärast kriisi on suur tõus,
eks ma olen sellega nõus.
Päris tore oleks saada mõni viis
ja mis edasi, paradiis ?

--

Selles pikas aforismis on palju alam-aforisme sees, et võiks need läbi sünteesida eraldi, võib ka arutleda kogu tervikliku pildi võimalikust tähendusest. Minumeelest väga mitmetahuline mõte.

12
Et palju siis staaži lubab?
Vaataks milline aritmeetiline keskmine välja tuleb.

13
Täna sööklas sõin ühepajatoitu. Ja vahepalaks 1 liiter keedu-ananassi mahla. Mahl mulle maitseb hästi.

14
Head sünnipäeva.
Aga mis te pakute neid energiajooke, parem keetke kohvi, ja väike konjak, ja mahl.

15
Minu ja ülejäänud 120ne arvamus pole küll mingi provotseering, lihtsalt niisama arvamus kohvi kõrvale.
Ja sedalaadi arutlused viivad uute mõtedeni. Näiteks jõuda jutuga sinna, et muuta reegleid karika andmisele- et ei anna karikat kui on advokaatidega võit olnd.

Vaba arutlus on väga oluline ja edasiviiv. Näiteks fit-foorumis puudus blogimine ja vaba suhtlus, kui see aga loodi lõpuks läbi kivide ja kändude raskel meetodil, siis on viljad ka lõpuks käes. Tehakse lausa foorumi-siseseid meelelahutus võistluseid. Et sedalaadi normaalsed asjad toimida saaks, oli eelnevalt vaja foorumis vabat suhtlust juurutada, rääkida erinevatest võistlustest eelnevalt, luua blogimise keskkond saidile, kus blogija Fdvk kolis ja nähtavaks sai, eelnevalt ol ita ju suhtlematult peidus ja poleks Eesti võistlusele tõenäoselt läinudki. Vaja oli luua blogimine, vaba suhtlus, jutud võistlustest- ja tulemus käes- loodi hea meelelahutus võistlus rahvale, mis teraapiliselt viib nad uuele levelile. Seega olge suhtlemis-aldid, ja mitte ärge olge tsenseeriva hoiakuga. Jooge kohvi, avaldage arvamust.

:)

Pages: [1] 2 3 ... 20
Kaubamaja
youtube