BONSUNA FOORUM

Bonsuna.com FOORUM => OSTA MÜÜ VAHETA => Topic started by: Joker on March 20, 2011, 05:28:52

Title: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 20, 2011, 05:28:52
Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 100μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15 eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com-----------------------------------------------------------------------------------
* D3 vitamiin on kõige olulisem vitamiin kõikide vitamiinide hulgas.
* Vitamiini olulisust tõestab fakt, et see on meie immuunsussüsteemi ülesehitamisel kõige olulisem vahend.
* On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi
* D3-vitamiin – aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.
* Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.
* Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt
* D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu.
* Eesti apteekides müüdavad D-vitamiinid on liiga vähese toimeaine sisaldusega, et Teid aidata.

* D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:
• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.

Jne .. .jne ...
Rohkema info saamiseks www.google.com (http://www.google.com) abiks ;)

MUSCLEMAG ajakirjas nimetatakse D-vitamiin üheks lausa elulikult vajalikuks vitamiiniks kulturisti jaoks!

D-vitamiin on seotud kilpnäärme hormooni Parathyroid tootmisega, mis omakorda soodustab rasvapõletust! See seletab, miks uuringute kohaselt on enamikul ülekaalulistel inimestel suur D-vitamiini defitsiit.

2008 a läbiviiidud uuringute kohaselt suurendab D-vitamiin tarbitud toidu termilist efekti, mis seletabki parema rasvapõletuse. D-vitamiin soodustab rasvarakkude "surma" ja aitab reguleerida insuliini taset. Lihasrakkudes on retseprotid D-vitamiini talletamise tarvis, kui me manustame seda piisavalt, siis see parandab lihaste funktsionaalsust ja tugevust. Rohkem jõudu tähendab aga seda, et suudad tõsta rohkem rauda ning kasvatada omale tõeliselt freaky lihasmassi!


Kui palju D-vitamiini on vaja? Mis on ohutu annus?

EL-i ja USA erialaasutustele (EFSA ja Food and Nutrition Board) on mõlemad seadnud D-vitamiini turvaliseks igapäevase pideva kasutamise ülempiiriks 4000 IU ehk 100 mikrogrammi (mikrogrammi). See annus ei põhjusta kõrvaltoimeid ega muid ohtu ega kahjusta tervist. Sellest hoolimata Soomes ja Eestis esineb "eksperte", kes hirmutavad, et 50 mikrogrammi nö ületamine väidetavalt viiks mürgitusse. Belgia uuring näitab, et isegi 100 mikrogrammi päevas ei piisa kõigile.

Food and Nutrition Board on seadnud ka teise piirväärtuse, No Observed Adverse Effects Level (NOAEL), mis on 10 000 IU ehk 250 mikrogrammi päevas. Isegi selle kogusega pole täheldatud kõrvalmõjusid.
"Kui keegi teab midagi muud väita uuringute põhjal, ma oleksin huvitatud sellest uuringust," kirjutab Vitamin D Council asutaja dr John Cannell ajaveebis. Ta soovitab tarbida rohkem kui 100, kuid alla 250 mikrogrammi päevas.

Põhjendus: Alles 100 mikrogrammi päevas tõstis 97,5% elanikkonnast üle 75 nmol/l, mida üldiselt peetakse minimaalseks (ideaalis oleks see 75-150 nmol / l). Cannell tugineb Belgias hiljuti tehtud uuringule, kus täiskasvanutele manustati üks kord nädalas 625 mikrogrammi kapsleid.

Nelikümmend täiskasvanut isikut, kelle S-D-25 (kehas mõõdetud olev d-vitamiini kogus) jagati gruppidesse.
Esimene grupp kelle S-D-25 oli alla 25 nmol / l, sai päeva kohta arvutatult 105 mikrogrammi.
Teine grupp, kelle S-D-25 oli 25-50 nmol / l, sai 75 mikrogrammi päeva kohta.
Kolmas grupp (50-75 nmol / l) sai 50 mg / ööpäevas.
Neljas grupp (üle 75 nmol / l) sai 40 mg / ööpäevas.
Viies rühm (keskmiselt 45 nmol / l) sai platseebo kapsleid, ehk mitte ühtegi mikrogrammi.

S-D-25 tulemusi jälgiti ja viimane proov võeti kuu jooksul pärast manustamise lõppu.

Platseebo-grupil S-D-25 ei tõusnud, kuigi katse lõppes augustis. Seega polnud isegi suvisest päikesest kasu, mis peaks ka tõstma D-vitamiinikogust organsimis!!!

Teine üllatus oli see, et nii paljudel jäi ikkagi keha D-vitamiini kogus alla 75 nmol / l.
Esimesel grupil 62%, teisel grupil 60%, kolmandal grupil 25% ja neljandal grupil 45%. Platseebo grupil jäi koguni 86% puudu.

Seega oleks vaja veel suuremaid koguseid, et Teie d-vitamiini vajadused kehas oleks rahuldatud kui antud teaduslikus uuringus!

Dr. Oz on The Importance of Vitamin D (http://www.youtube.com/watch?v=6D9aANoN0-Y#)
 
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 700tbl
Post by: Joker on March 29, 2011, 10:26:20
Veel D-vitamiinist:

MUSCLEMAG ajakirjas nimetatakse D-vitamiin üheks lausa elulikult vajalikuks vitamiiniks kulturisti jaoks!

D-vitamiin on seotud kilpnäärme hormooni Parathyroid tootmisega, mis omakorda soodustab rasvapõletust! See seletab, miks uuringute kohaselt on enamikul ülekaalulistel inimestel suur D-vitamiini defitsiit.

2008 a läbiviiidud uuringute kohaselt suurendab D-vitamiin tarbitud toidu termilist efekti, mis seletabki parema rasvapõletuse. D-vitamiin soodustab rasvarakkude "surma" ja aitab reguleerida insuliini taset. Lihasrakkudes on retseprotid D-vitamiini talletamise tarvis, kui me manustame seda piisavalt, siis see parandab lihaste funktsionaalsust ja tugevust. Rohkem jõudu tähendab aga seda, et suudad tõsta rohkem rauda ning kasvatada omale tõeliselt freaky lihasmassi!

Hetkel mõned purgid veel on alles, enne kui järgmised tulevad (need kes kinni nö pannud, need on olemas ;) )
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 700tbl
Post by: Joker on March 29, 2011, 10:58:54
Lisaks Flex ajakiri räägib ka D-vitamiini uuringust kus D-vitamiin paneb keha tootma steroidihormooni 1,25 dihydroxy vitamin D, mis tähendab, et suureneb lihaste jõud! Ehk piisav D-vitamiini kogus tagab lihaste funktsiooni, jõuu ja lihastekasvu.
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 700tbl
Post by: Annika on April 26, 2011, 16:04:24
D-vitamiini puudus kimbutab eestimaalasi

www.buduaar.ee/ (http://www.buduaar.ee/) Triin Tisler

Eestis kannatab D-vitamiini puuduses valdav osa elanikkonnast. Geograafilise asendi ja kliima eripära tõttu tekib päikese toodetavat D-vitamiini Eesti inimese nahas vaid mõnel suvekuul aastas. D-vitamiini puudusest tulenevaid probleeme avavad Tartu ülikooli uuringu põhjal Mart Kull, Riina Kallikorm ja Margus Lember.

Iga päevaga täienevad teadmised luu hõrenemise mehhanismidest. D-vitamiin on üks olulisemaid luude ainevahetuse regulaatoreid, parandades muuhulgas ka kaltsiumi imendumist peensooles, vahendab teadus.err.ee. See tagab piisavad kaltsiumivarud organismis luude normaalseks mineraliseerumiseks.

D-vitamiini tase on otseselt seotud luu mineraalaine tihedusega. Luutiheduse määramine on hetkel parimaks luude tervise indikaatoriks ja peegeldab ühtlasi ka potentsiaalset murruriski. Osteoporoosi ravimite toime on madala D-vitamiini taseme juures minimaalne, kuna kaltsiumi vähese imendumise tõttu puudub vajalik substraat luude mineraliseerumiseks. Seetõttu peaks enne osteoporoosi ravi alustamist kontrollima D-vitamiini taset veres ja tagama piisava D-vitamiini saamise ka kogu ravi vältel.

D-vitamiini normaliseerimine aeglustab või isegi peatab vananemisest tingitud luu mineraalaine kao. Seega on D-vitamiinil oluline roll nii osteoporoosi ravis kui ennetamises.

Lisaks soodsale toimele luudes on D-vitamiinil muid olulisi rolle inimorganismis. D-vitamiini piisavuse korral  väheneb vanematel inimestel luumurru risk ka seetõttu, et skeletilihaste jõudlus paraneb ja tasakaaluhäired vähenevad. Epidemioloogilistes uuringutes on leitud, et D-vitamiini piisavuse puhul on ka mitmete muude haiguste, nagu vähi, suhkruhaiguse ja ateroskleroosi risk väiksem ning immuunsüsteem paremini stimuleeritud võitluseks nakkustega (nt tuberkuloosiga).

Solaarium on vilets asendus

Peamiseks D-vitamiini allikaks on päikeselt pärit ultraviolett-kiirguse toime nahale. Päikese käes (päevitades) veedetud pooltund annab umbkaudu 15 000 TÜ D-vitamiini. Ka solaariumi UV-lambid on võimelised indutseerima D-vitamiini sünteesi nahas ning on seega D-vitamiini lisaallikaks, kuid tänaseks on selge, et nahavähi riski tõttu ei ole solaarium parim lahendus D-vitamiini tagavara püsivaks täiendamiseks, kuna sageli tekitatakse naha päikesepõletus.

Oluliselt väiksem hulk D-vitamiini saadakse toiduga. Kõige rikkalikumalt on seda merest püütud kalades, nagu lõhe, forell, heeringas, tuunikala. Eriti kontsentreeritud on D-vitamiini sisaldus kalamaksaõlis (400 TÜ/ 1 tl). Viimane on ajalooliselt olnud madalast D-vitamiini tasemest tingitud haiguste (rahhiit ja osteomalaatsia) üheks peamiseks ravimeetodiks. Väikestes kogustes on D-vitamiini ka munades, mõnes seeneliigis, loomalihas ning juustus.

Skandinaaviamaades ja USAs  on saadaval ka piimatooteid (piim, jogurt, või, margariin), mis on tootmise käigus kunstlikult D-vitamiiniga rikastatud, kuid kahjuks praegu need tooted Eestis praktiliselt puuduvad. Seetõttu on Eesti inimestel, kes mingil põhjusel puutuvad päikesega vähe kokku, tõsine D-vitamiini vaeguse võimalus.

Kuigi toiduga saame väiksema osa oma vajaminevast D-vitamiinist, on üheks oluliseks riskirühmaks ka erinevate imendumishäiretega (teraviljavalgu talumatus jm) inimesed ja D-vitamiini ainevahetuse eripärade tõttu moodustavad riskigrupi ka inimesed, kellel on maksa- ja neerupuudulikkus.

D-vitamiini talv

Epidemioloogilised uuringud nii Eestis kui mujal on näidanud, et madal D-vitamiini tase veres on laialt levinud probleemiks kõikjal. Põhjamaades on see eriti aktuaalne talveperioodil, mil päikesekiirguse intensiivsus jääb liialt madalaks, et D-vitamiini süntees nahas toimuks.

Eesti geograafilise asendi ja kliima eripära tõttu vältab meil enamuse aastast “D-vitamiini talv”, mil D-vitamiini süntees nahas päikese toimel puudub. Seetõttu vajab Eesti elanik lisa D-vitamiini vähemalt oktoobrist maini.

Eesti 25-70 aastaste inimeste uuringus leidsid Tartu ülikooli arstid, et keskmine D-vitamiini hulk veres on meie inimestel normist (75 nmol/l) aastaringi oluliselt madalam, ulatudes suvel keskmiselt 59 ja talvel 44 nmol/l. Täiesti normaalne on talvel vitamiini tase vaid kolmel inimesel sajast.

Kuigi D-vitamiini tarvitamine (toidulisandites oleva D3 ehk kolekaltsiferool ja D2 ehk ergokaltsiferool) on ohutu ka suurtes kogustes, on soovitav D-vitamiini lisamanustamist alustada pidades nõu siiski oma arsti või apteekriga. Eelkõige seetõttu, et vastavalt vere D-vitamiini tasemele on asendusannused erinevad. Keskmiseks päevaseks vajaduseks loetakse umbes 800-1200 TÜ ning sellistes annustes on D-vitamiin ka täiesti ohutu aastaringi tarbides.

(http://www.hotbodiesusatanning.com/source/tanning_tips.jpg)
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 700tbl
Post by: Annika on June 28, 2011, 21:26:29
Madal vitamiini D tase on seotud agressiivsemate rinnakasvajatega

ERR teadusuudised 2011

Need rinnavähi patsiendid, kelle veres on vitamiin D tasemed madalamad, omavad agressiivsemaid kasvajaid ja kehvemat prognoosi. Juba mõnda aega on arvatud, et vitamiin D on mingil moel rindade tervisega seotud, siiski olid eelnevad tööd keskendunud selle vitamiini puuduse ja rinnavähi riski vahelise seose analüüsile. Antud töö on aga üks esimestest, kus vaadeldakse vitamiin D hulga seost rinnavähi progressiooniga.

Töö tulemused esitasid Rochesteri Ülikooli Meditsiinikeskuse teadlased Ameerika Rinnakirurgide Ühingu iga-aastasel konverentsil. Uuringu käigus vaadeldi 150 naise andmeid, kel teostati rinnavähi operatsioon, vahendab ERR Teadus.

Paralleelselt lõikusele mõõdeti aastase perioodi jooksul enne ja pärast lõikust ka patsientide vitamiin D tasemeid. Niisamuti võeti arvesse patsientide vanust, rassi, kasvaja staadiumi diagnoosi hetkel, menopausi aega, geenide ekspressiooni ja naissuguhormoonide taset.

Uuringu tulemusena tegid teadlased kindlaks seose madalate D vitamiini tasemete ja haiguse kehvema prognoosi vahel. Seose ulatus oli üllatavalt mõjuavaldav, andes arstidele soovituse selle vitamiini taset rinnavähihaigete veres jälgida.

Siiski ei paku uuring otsest põhjuslikku seost ning edasised tööd on väga vajalikud, seda nii vastavate mehhanismide täpsemaks teada saamiseks kui ka vitamiini optimaalsete koguste hindamiseks.

Vitamiin D-d leidub kindlates toitudes, enamiku sellest ühendist sünteesib inimene aga päikesekiirguse toimel.

Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 700tbl
Post by: Annika on July 24, 2011, 08:08:02
D-vitamiin võib aeglustada vananemist

Suurbritannia teadlaste läbi viidud uurimistööst selgus, et mõõdukas olesklemine päikesevalguse käes võib aidata püsida noorena.
Uurijate sõnul näib nimelt ennekõike päikesevalguse toimel nahas tekkiv D-vitamiin aeglustavat vananemisprotsesse kogu organismis ning võib kaitsta ka vananemisega kaasnevate haiguste eest, nagu näiteks erinevat tüüpi südametõved.
Londoni King's College'i teadurid mõõtsid 2160 18-79 aastase naise bioloogilise vananemise markeriks peetavat vere valgeliblede telomeeride pikkust ning D-vitamiini kogust uuritavate veres.
Telomeerid kujutavad enesest mittekodeerivaid lõike kromosoomide otstes ning täidavad omalaadse riske maandava puhvri rolli, mis peab tagama, et DNA-andmete kopeerimise käigus ei läheks kaotsi rakkude normaalseks elutegevuseks vajalikku geneetilist informatsiooni.
Vananedes muutuvad inimese telomeerid lühemaks ja see tõstab ajapikku erinevate haiguste tekke tõenäosust.
Ajakirjas American Journal of Clinical Nutrition tutvustatava analüüsi käigus selgus pärast katsetes osalenute vanuse arvestamist, et kõrge D-vitamiini tasemega naistel on keskmisest pikemad telomeerid, mis näitab, et nad on bioloogiliselt nooremad ja tervemad.
Uurimistööst ilmneb, et D-vitamiin aeglustab vananemisprotsesse DNAs ning seeläbi kõiki vananemisprotsesse kogu organismis.
Uurimistööd juhtinud dr Brent Richards pidas leidu oluliseks ja märkis, et tegemist on esimese korraga, kus teaduslikult tõestatakse, et inimesed, kelle organismi D-vitamiini tase on kõrge, vananevad aeglasemalt, kui inimesed, kelle kehas leidub D-vitamiini vähe.
Richardsi hinnangul võib see selgitada, miks on D-vitamiinil leitud olevat mitmete vananemisega seotud haiguste tekke riski alandav mõju.
Uuringu kaasautor Tim Spectori sõnul on seega võimalik mõnevõrra absurdne olukord, kus seesama päikesevalgus, mis tõstab sul nahavähki haigestumise riski, aeglustab samal ajal su keha üldist vananemist.
Spector ja Richards toonitavad, et tegid uuringu käigus kindlaks vaid D-vitamiini taseme ja vananemisprotsessi kiiruse seotuse, ent see ei tõesta veel ümberlükkamatult, et telomeeride lühenemise pidurdumise põhjustajaks on kindlasti just ja ainult D-vitamiin, mistõttu kõnealune seos vajab veel tublisti lisauuringuid.
D-vitamiin tekib nahas päikesevalguse toimel ning seda leidub suuremates kogustes kalamaksaõlis, rasvastes kalades, kanamunas, nisuidudes ja päevalilleseemnetes.

Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Ralf Otter on September 02, 2011, 15:33:43
Meestele on kõige olulisem, et D-vitamiini mõjul suureneb vere testosteroonisisaldus. Piisav kogus D-vitamiini soodustab lihaskasvu ja vähendab keha rasvaprotsenti.

http://tasakaal.info/D.html (http://tasakaal.info/D.html)
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 02, 2011, 20:18:22
Kah natuke D-vitamiinist, mida on uuritud meie endi kodukoha järgi ... armsa ja päikeseta Eestimaast siis jutt :)

Kui sa resideerud Eestis rohkem kui 9 kuud aastas, siis kannatad sa tõsise D-vitamiini puuduse käes, sest sinu veres on D-vitamiini doos alla 20 nanogrammi milliliitri kohta, mis on 3x korda vähem kui su organismil tegelikkuses iga päev vaja on!

D-vitamiin on väga vajalik 3000 geeni tööks! Kokku on sul 25 000 geeni. See tähendab seda, et D-vitamiin on vajalik rohkem kui 10% geenide normaalseks tööks ja funktsioneerimiseks!

NB! „Kuigi suvel toimub D-vitamiini tootmine nahas päikese UVB-kiirte toimel, on suve lõppedes siiski 73% eestlastel D-vitamiini puudus,“ selgus 2009.a. Tartu Ülikooli uuringust. Põhjuseks asjaolu, et geograafiliselt paikneb Eesti 57. ja 60. laiuskraadi vahel. Kuna päike liigub madalalt, on päikese UVB-kiirgus efektiivne vaid ajavahemikul 10:00—14:00, kuid sedagi võib piirata pilvisus.


Harvardi Ülikooli allüksuse Health Professional Follof-up Study (HPFUS) uuring, mida juhtis Dr. Edward Giovannucci, tegi kindlaks, et uurimisalused mehed, kellel oli D-vitamiini vaegus (alla 15 ng/ml), said südamerabanduse/infarkti 242%-protsenti tõenäolisemalt meestest, kelle D-vitamiini tase oli vähemalt 30 ng/ml. Tänu sellele uuringule ja asjaolule, et 73% eestlastel on D-vitamiini puudujääk, võime lõpuks ometi mõista, miks on Eesti südamehaiguste ohvrite arvult Euroopas esikohal.

Viimase kolme aasta jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 erineva vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ning kopsuvähiga.

Seega te ei pea sööma päevas tervet purki, aga vähemalt 1tbl päevas on elementaarne ja vajalik kui elad meie kliimas :)
Võite apteekidest osta kalli raha eest ja olematu toimeainega ... aga võib ka minu käest osta ja te ei saa petta ja kauba saadan 101% teele alati :)


joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 02, 2011, 20:30:32
Kuigi Euroopa Liidul on seisukoht (mille on kujundanud ravimifirmad), et täiskasvanud inimesele piisab päevas 400 IU’st, on erapooletud teadlased ja arstid arvamusel, et Baltikumi ja Põhjamaade laiuskraadidel elavad inimesed peaksid tarbima vähemalt 4000 IU , sest täiskasvanud meesterahva keha kulutab päeva jooksul ära just nimelt 3000-4000 IU’d D-vitamiini.
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 02, 2011, 20:46:06
Kas ma peaksin muretsema D-vitamiini üledoosi pärast?

Tasub teada, et suvel päikese käes 15-30 minutit päevitades saab inimene ilma kaitsekreemideta kätte 10 000 – 15 000 IU-d. Ei ole täheldatud, et inimeste enesetunne seetõttu halveneks. Küll aga võib ületarbimine tekkida siis, kui manustada mitme aasta vältel järjest iga päev üle 50 000 IU.
NB! Päikese käes olles pole võimalik D-vitamiini üledoosi saada, sest keha kaitseb end nahas asuva melaniini abil, tekib päevitus.
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 02, 2011, 20:47:04
Ja veel fakte :)

Miks on tähtis, et mu D-vitamiini tase oleks kõrgem kui 50 ng/ml (125 nmol/L)?

Alates sellest tasemest toimub D-vitamiini õige farmakokineetika ehk imendumine organismi. Tänu Bruce Hollis, Robert Heaney, Neil Binkley ning nende abiliste kauaaegsele uurimistööle teame, et enne kui pole saavutatud 50 ng/ml (125 nmol/L) tase, on organism pidevas D-vitamiini „näljas“, ning alles siis, kui see number on kõrgem kui 50 ng/ml (125 nmol/L) alustab keha D-vitamiini tagavarude kogumist tuleviku tarbeks. See tähendab ka seda, et keha pole enam „näljane“ ning D-vitamiin on keha tähtsate bioloogiliste protsesside tarbeks koguaeg saadaval.
Sellega arvestades peaks D-vitamiini tase veres aastaringselt jääma vahemikku 50-80 ng/ml (125 kuni 200 nmol/L).

Vanus            Kogus (IU)
Kuni 5            35 IU x kaal x 2
5-10 aastat    2500 IU
Täiskasvanud    5000 IU
Rasedad naised    5000 IU

TÄHELEPANU: Enne vereanalüüsi tegemist on võimatu öelda, kas need soovitused on sulle sobilikud. Võib selguda, et vajad veelgi suuremaid koguseid. Vitamin D Council on seisukohal, et testida võiks ennast kolme kuu tagant.
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 02, 2011, 20:47:54
Kas ma siis toidust ei saa vajalikku D-vitamiini kogust kätte?

Väga rikkalikust toidulauast on võimalik kätte saada kuni 300 IU’d D-vitamiini, kuid kindlasti mitte 4000 IU’d.
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Ralf Otter on September 02, 2011, 21:05:03
Siin ka palju D-vitamiinist:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D (http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D)
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Ahti Jakson on September 04, 2011, 10:20:33
Iseasi, kui palju ja kui hästi D vitamiin imendub?
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg 300tbl
Post by: Joker on September 04, 2011, 15:08:12
Iseasi, kui palju ja kui hästi D vitamiin imendub?

Ma olen kuulnud, et D-vitamiini esineb kahel kujul? Nii D2 kui ka D3′na?

See on tõesti nii. D-vitamiini on kahte sorti: D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu. Aga seda enam on kummaline, et Eesti haiglates on endistviisi kasutusel D2-süstid.
Title: Re: M: D3 vitamiini 125μg 300tbl Aastalõpu pakkumine!
Post by: Traks on December 26, 2011, 17:33:19
sain ka timo käest purgi d3 vitmiini, ei osanud ka midagi arvata leidsin suht huvitava artikkli

D-vitamiini puudus kummitab Eesti elanikke
 
Üks suuremaid riske on see, kui inimesed ei usu, et on võimalik või ei tea, kuidas vältida haigestumisi ja muuta elu kvaliteeti.
Kuna keemiliselt toodetud ained ja preparaadid on kordades odavamad, siis kõik suuremad toiduainete tööstused ja ravimitootjad püüavad kasumi saamiseks naturaalsed inimsõbralikud koostisained asendada keemilistega.
Vastukaaluks on tervisest hoolivate firmade ja ka soovitusturunduse meetodit kasutavate ettevõtete poolt pakutavad loodustooted. Kuid loodusliku ja puhta eest tuleb maksta kõrgemat hinda. Lisaväärtuseks on kujunenud rahva harimine elukvaliteedi ja heaolu saavutamise valdkonnas. Minule isiklikult teeb meelehärmi Ravimiameti aktiivne tegevus looduspreparaatide keelamisel.

Alljärgnev lühikokkuvõte D-vitamiinist käsitleb järgmisi teemasid:

1. Miks on D-vitamiin eriti oluline Eesti elanikele?
2. D-vitamiini puudusest tulenevad terviseriskid.
3. Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt.
4. Päevane D-vitamiini vajadus.
5. D-vitamiini ületarbimisest.
6. D-vitamiini funktsioonid.
7. D-vitamiini taseme ja haiguste seos.

Miks on D-vitamiin eriti oluline Eesti elanikele?

D-vitamiini puudus on eesti elanikkonnale tõsine oht. Eesti asub 57. ja 60. laiuskraadi vahel. Meie suved on lühikesed ja päike käib madalalt. Seetõttu saame D-vitamiini päikesest vähe. Ajavahemikus novembrist märtsini ei omista siinsed inimesed päikesest midagi. Soojemal ajal on päikese efektiivsuse aeg üsna piiratud ja mõjub kõige rohkem ajavahemikus 10:00 – 14:00, kuid seda võib veelgi piirata pilvisus, kehakate, vanus ja muud tegurid.

On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi (20 nanogrammi/ml kohta).

D-vitamiini puudusest tulenevad terviseriskid

Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.

Health Professional Follof-up Study (HPFUS) uuring, mida juhtis dr Edward Giovannucci, tegi kindlaks, et uurimisalused mehed, kellel oli D-vitamiini vaegus (alla 15 ng/ml), said südamerabanduse/infarkti 242 protsenti tõenäolisemalt meestest, kelle D-vitamiini tase oli vähemalt 30 ng/ml.

2008. aasta seisuga on Eesti Euroopa Liidus südame-veresoonkonna haigustesse suremise edetabelis esimesel kohal. Tõenäoliselt on D-vitamiini vaegus üheks põhjuseks.

Arenenud maades põhjustavad 60-70% surmajuhtumitest sellised haigused nagu vähk, veresoonkonna haigused ja I tüübi diabeet. 19 D-vitamiini vaegust puudutava uurimuse põhjal selgus, et D-vitamiini võtvate inimeste suremus mitmesugustesse haigustesse on väiksem nende omast, kes D-vitamiini ei võta.

Epidemioloogilised uurimused on näidanud, et näiteks I tüübi diabeeti haigestumise tõenäosus on meie laiuskraadidel 400 korda suurem, kui Venetsueelas.

Paljud uuringud on kindlaks teinud, et D-vitamiin pakub kaitset mitmete haiguste vastu, alates lihtsast nohust kuni vähini.

Täna väidavad mitmed Rootsi arstid ja teadlased, et D-vitamiini puudus on seotud kõrge autismi- ja depressioonitasemega Põhjamaades (trüki Google otsimootorisse „d-vitamin in sweden“ ja vaata mitmeid viiteid, sealjuures UPI.com teaduslikku uuringut).

Selle tõttu on eriti oluline, et lapsed alates imikueast saaksid igapäevaselt D-vitamiini lisa minimaalselt 400-1000 IU-d (IU on rahvusvaheline mõõtühik), mida soovitavad ka Eesti arstid. Noored alates imikueast on suuremas riskirühmas ning D-vitamiini vähesust organismis nooruspõlves arvatakse olevat seotud bipolaarsuse, depressiooni ja skisofreenia riskidega hilisemas eas.

D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:

• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.

Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt

Kuna tänapäevased toidud ja toidusaadused ei anna meile piisavalt vitamiine (põldude ülekultiveerimine ja vähene mineraalide sisaldus muldades, saagi varajane ärakorjamine, töötlemisel kaduma läinud toiteväärtused jne), kuid meie organism tarbib neid pidevalt, siis vajame lisaks tavapärasele toidule vitamiinide lisaannustamist.

Allpool illustreeriv näide, millised toitained kui palju D-vitamiine annavad.

Toit D-vitamiini sisaldus (IU ühes portsjonis)

Küpsetatud lõhe, 100 g 360
Tuunikala õlis, 100 g 200
Sardiinid õlis, 100 g 250
1 muna (D-vitamiin on munakollases) 20
Küpsetatud maks, loomaliha, 100 g 15
Sveitsi juust, 30 g 12

Paljudes riikides rikastatakse mitmeid toite D-vitamiiniga (piim, hommikusöögihelbed jne), et D-vitamiini vaegust rahva seas parandada, kuid Eestis selliseid toite ei ole.

Päevane D-vitamiini vajadus

Eestis on lubatud D-vitamiinitablettide müük, mille üks tablett ei ületa 400 IU-d. Samas võib näha Euroopas ja üle maailma müügil vitamiinitablette, mille ühe tableti sisaldus on ka 1000, 2000 või 5000 IU-d.

Eesti Osteoporoosihaigete Liidu kodulehekülg ütleb, et minimaalne päevane vajalik kogus on 1000 IU-d päevas.

Rahvusvahelised teadlased ja arstid soovitavad tarbida igapäevaselt 2000 IU-d D-vitamiini päevas. Paljud soovitavad isegi 3000-4000 IU-d päevas (loe lisaks internetist ja vikipeediast).

On tõestatud, et 30ndates aastates meesterahvas tarbib päeva jooksul ära 3000-4000 IU-d D-vitamiini.

Lisamärkus: 400 IU-d = 10 mikrogrammi.
2000 IU-s on 50 mikrogrammi D-vitamiini. Võrreldes 50 mikrogrammi suurust kogust tavalise aspiriinitabletiga, milles on 320 milligrammi toimeainet, on näha, et isegi 2000 IU-d ei ole hiiglaslik kogus, vaatamata sellele, et rahvusvaheline ühik IU tundub olevat suur.

Tasub teada, et päikese käes viibimisest saab inimene ilma kaitsekreemideta ning ilma üle-keha riidekateteta loomulikul teel 10 000 – 15 000 IU-d 15 minuti jooksul. Sealjuures ei ole ületarbimine ohtlik, sest ülejääk blokeeritakse nahas asuva melaniini abil (melaniinisisalduse taset näitab naha pruunisuse aste). Seega, mida kõrgem on melaniin, seda vähem saab inimene D-vitamiini päikesest loomulikul teel. Seetõttu on riskirühmas tumedanahalised, kes saavad päikese kaudu kätte vähem D-vitamiini.

D-vitamiini omistamiseks on oluline UV-kiirguse nurk, mis on kõrgetel laiuskraadidel madal, mistõttu seda saab enamalt jaolt kindlatel aastaaegadel (Eestis suvekuudel) ja ajavahemikel (Eestis ca 10:00-14:00, muu aja UV-kiirguse tase on madal).

Kuna üldised uuringud näitavad D-vitamiini puudust ka päikeserohkel ajal 30-40 % rahvastikust, näitab see, et ei tasu loota ainult päikeselisele ajale. „D-vitamiini revolutsioon“ autor dr Soram Khalsa soovitab D-vitamiini suvel lisaks tarbida omal valikul, kuid teha seda kindlasti sügisest suveni.

D-vitamiini ületarbimisest

Ületarbimise oht on väike: selleks peaks tarbima 50 000 IU-d igapäevaselt mitme kuu jooksul. Alles 3-4 kuu jooksul võib tekkida kõrvalnähte, nagu iiveldus, kõrge vererõhk, sügelus, kõhuvalu, lihasnõrkus, väga tugev janu. Sellisel juhul tuleb pöörduda arsti poole, ravi on lihtne ning kestab 1-3 päeva.

Ületarbimise juhtumeid on ülimalt vähe. Ameerikas on teatatud ühest juhtumist, kus patsient võttis kahe aasta jooksul iga päev D-vitamiini 150 000 IU-d. Kui ta haiglasse viidi, selgus, et tema D-vitamiini tase veres oli üle 500 ng/ml (mõistlik suhe oleks 30-40 ng/ml), kuid pärast paaripäevast toetavat ravi, mille käigus langetati organismi kaltsiumisisaldust, lasti ta haiglast välja.

D-vitamiini funktsioonid

D-vitamiin on tegelikult tugev steroidhormoon, mis reguleerib geeniekspressiooni, olles võimeline mõjutama umbes 200 geeni.

D-vitamiini retseptoreid on paljudes kudedes ja organites, enam kui 200 geeni sisaldavad D-vitamiinile reageerivaid elemente. See on ainus niisugune aine organismis ja teadlased on avastanud, et sel on palju parandavaid ja toetavaid funktsioone suurema osa kudede ja rakkude jaoks. Suurem osa organeid reageerib D-vitamiinile. See tähendab, et nende organite rakkudel on võime D-vitamiini toimel bioloogiliselt aktiviseeruda. Seega toob D-vitamiin rakud tervele „elule“ ning aitab kaasa nende täisväärtuslikule funktsioneerimisele, sealhulgas võib kiirendada kudede ja rakkude tervenemist ning takistada rakkude muutumist halvaloomuliseks (vältida vähiriski).

D3 vitamiin (mis on D-vitamiini oluline aktiivne vorm, mistõttu soovitatakse D-vitamiini tablettide korral just D3 vitamiine) ringleb veres ja stimuleerib koostöös soolerakkudega kaltsiumi imendumist. See näitab kaltsiumi taset veres, mis omakorda hoiab luud terved ja tugevad. On leidnud tõestust, et D-vitamiini vaegus ehk tase alla 20 ng/ml korral imendub toitainetest või vitamiinidest omandatud kaltsium vaid 10-30% ulatuses.

D-vitamiini taseme ja haiguste seos

Allpool mõningaid näiteid D-vitamiini taseme ja haiguste vahel:

Haigus või mõju D-vitamiini tase

Rahhiit ja osteomalaatsia 15 ng/ml
Kõrvalkilpnäärmete hormoonide taseme mahasurumine 20-30 ng/ml
Sooletraktist kaltsiumi imendumise optimeerimine 34 ng/ml
Neuromuskulaarse sooritusvõime paranemine vanemas eas 38 ng/ml
Sise-elundkonna vähivormidesse haigestumise vähenemine 38 ng/ml
50% väiksem oht haigestuda käärsoolevähki 33 ng/ml
50% väiksem oht haigestuda rinnavähki 52 ng/ml

Juba päevase minimaalse D-vitamiini 400 IU lisatarbimine võib parandada tervislikku seisundit ja vähendada erinevate haigestumiste riske.

Title: Re: M: D3 vitamiini 125μg 300tbl Aastalõpu pakkumine!
Post by: Madman on December 27, 2011, 22:49:06
Take vitamin D3 Not the flu Shot! (http://www.youtube.com/watch?v=A8tK0n18Als#)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Osta rohkem ja saad megahinnaga ;)
Post by: Joker on February 25, 2012, 20:26:00
Viimaseid uuringuid D3-vitamiini maailmast ;)

D-vitamiini tarbimine tõstab testosterooni taset ja seeläbi ka kehalist jõudu. Kui Sa ikka veel arvad, et D-vitamiin on pelgalt abivahend luustiku tugevdamiseks, siis võta nüüd teadmiseks, et see vitamiin mängib väga olulist rolli just lihaskonna tugevuse arendamisel ja keharasva langetamisel.

Kaks uut uuringut tõestavad D-vitamiini efektiivsust igati. Saksa teadlased on avastanud, et meestel, kelle organismis oli kõrgem D-vitamiini tase, omasid ka erakordselt kõrget testosterooni ning madalat suguhormoone siduva globuliini (SHBG) taset, samas kui madal D-vitamiini tase organismis rääkis just vastupidist. Madal globuliini tase tähendab, et organismis esineb rohkem vaba testosterooni mõjutamaks lihaskasvu.

Teine uuring leidis aga, et noorte naiste madal D-vitamiini tase organismis on seotud kõrgema keha rasvaprotsendiga ja rasv oli kogunenud nii naha alla kui lihaskonda. See omakorda tähendas, et nad mitte ei omanud rohkem keharasva vaid ka nõrgemaid lihaseid.
 
Saamaks piisavas koguses D-vitamiini, tõstmaks nii testosterooni taset kui lihasjõudu, tarbi 2000-5000 IU D-vitamiini päevas koos toidukorraga.Kuigi toitumine paigas, siiski võib olla madal testosteroonitase (väiksem jõud, rohkem keharasva, madalam sooritusvõime voodis) ollagi pelgalt D3 vitamiini puudusest põhjustatud. Mõelgem sellele!

joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Osta rohkem ja saad megahinnaga ;)
Post by: Joker on March 25, 2012, 04:31:19
Elo Lember, perearst

Viimastel aastatel on selgunud, et meie kliimas pole puudu niivõrd kaltsiumist - selle saame piimatoitudest ja juurikatest kätte - kui just D-vitamiinist.


D-vitamiini saame me kalast, võist, munakollasest ja maksast siiski ebapiisavalt ning ka päikesekiirgust, mille toimel D-vitamiin nahas moodustub, on liiga vähe. Me kõik peaksime talvekuudel (täpsemalt r-tähega kuudel) D-vitamiini kogust suurendama. Lisaks luude tugevdamisele on D-vitamiinil väga tähtis roll meie immuunsüsteemi kindlana hoidmisel. Immuunsüsteemi ajab omakorda tasakaalust välja pidev negatiivne stress, lühidalt öeldes see va kapitalism, kus igaüks peab võitlema "koha eest päikese all". Rikkis immuunsüsteem ei tunne enam ära võõrrakke ja ei hävita neid õigeaegselt (tekib vähk) või muutub hoopis ülemäära aktiivseks rünnates ja kahjustades meie normaalseid kudesid: reumatoidartriidi puhul liigeseid, polüskleroosi puhul aju, türeoidiidi korral kilpnääret. D-vitamiiniga ei õnnestu neid raskeid haigusi ravida, küll aga ära hoida.

D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mistõttu organism peab selle omastamiseks saama piisavalt rasvu. Loomulikult on kasulikumad kalarasv ja taimsed rasvad, sest loomne rasv kergitab kolesteroolitaset ja ummistab veresooni.
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Megahind UURINGUD-ARTIKLID D3-vitamiinist
Post by: Timo Majuri on April 12, 2012, 09:04:42
Ma andsin omale emale ja paarile tuttavale kinkiks.Ise võtan juba pikemad aega D vitamiini koos hommikusõõgiga ja loodan et seal rasva piisavalt :D
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Hind veelgi odavam UURINGUD D3-vitamiinist
Post by: MaikoH on April 20, 2012, 13:14:04
Kas üks tablett päevas on piisav ? Ise võtan hommikul peale sööki.
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Hind veelgi odavam UURINGUD D3-vitamiinist
Post by: Joker on April 20, 2012, 13:22:05
Kas üks tablett päevas on piisav ? Ise võtan hommikul peale sööki.

Eesti teadlased soovitavad 8000-9000IU'd päevas. Kuna ühes tabletis on 4000IU, siis oleks hea võtta päevas 2 tükki. Kõige lihtsam võtta hommikusöögiga, siis kindel rutiin ja ei unusta ära.
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Hind veelgi odavam UURINGUD D3-vitamiinist
Post by: jaanuspeet on September 13, 2012, 14:10:22
Eesti teadlased soovitavad 8000-9000IU'd päevas. Kuna ühes tabletis on 4000IU, siis oleks hea võtta päevas 2 tükki. Kõige lihtsam võtta hommikusöögiga, siis kindel rutiin ja ei unusta ära.

Kes ja kus nii soovitas?
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps Hind veelgi odavam UURINGUD D3-vitamiinist
Post by: Joker on September 13, 2012, 14:19:04
Kes ja kus nii soovitas?


Seda rääkis mulle Fred Antson kui ostis D3 vitamiini viimati :) Tema sõnades pole vist ilmselt väga vaja kahelda. Paraku täpsemalt ei uurinud, :)

http://www.fredantson.com/ (http://www.fredantson.com/)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: kristo1979 on September 13, 2012, 16:04:07
Miks tema sõnades kahtlema ei peaks ? Sest ta on Fred Antson v ? irw
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Joker on September 13, 2012, 16:11:30
Miks tema sõnades kahtlema ei peaks ? Sest ta on Fred Antson v ? irw

Miks ta peaks sellise asja välja mõtlema või üldse mainima, sest lihtsalt tuli jutuks. Ju oli kusagilt siis lugenud või telekast näinud vahet pole ju. Aga nuh keegi ei sunni uskuma ja targutada võib alati iga asja kallal irw irw .. jube pirn  :D :)

* Lihtsalt selgituseks niipalju, kes ei tea, et Fred on lihtsalt üks tuntumaid treenereid ja toitumisgurusid Eestis.
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: kristo1979 on September 13, 2012, 16:26:03
Ei näegi mõtet vaidlema hakata, lihtsalt huvitas, miks. Sain vastuse oma kysimusele ;)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: jaanuspeet on September 13, 2012, 20:34:38
Miks ta peaks sellise asja välja mõtlema või üldse mainima, sest lihtsalt tuli jutuks. Ju oli kusagilt siis lugenud või telekast näinud vahet pole ju. Aga nuh keegi ei sunni uskuma ja targutada võib alati iga asja kallal irw irw .. jube pirn  :D :)

* Lihtsalt selgituseks niipalju, kes ei tea, et Fred on lihtsalt üks tuntumaid treenereid ja toitumisgurusid Eestis.

No vaevalt, et telekast nägi. Aga tänan, seda teada tahtsingi.
Kõike ei tasu kullana võtta, aga mõnda asja hõbedana ikka  8)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Joker on September 13, 2012, 20:47:18
No selleks ei pea eriline intellektuaal olema, et isegi siin loogilist järeldust teha. D3 kohta on artikleid ja uuringuid lademetes ja need tehtud seal kus päikse vahelduseks paistab ja aastaringi põhimõtteliselt. Eestis on üle poole ajast pime ja loogish, et vajadus ka selletõttu suurem. Minule iseenesest täiesti ükskõik, mida keegi usub või mitte :)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: maleva on September 16, 2012, 16:29:11
http://tasakaal.info/D.html (http://tasakaal.info/D.html)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Ali on September 20, 2012, 03:32:13
Ilmselgelt on D vitamiin oluline. Siinpool kera on massimeedias pidevalt kampaaniad, et 80%!!! austraallastest kannatab D vitamiini puuduse kaes. Moelgem nuud, kui palju on paikesepaistet Austraalias ja kui palju Eestis.
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Joker on October 10, 2012, 15:17:16
Vananemisvastaste ekspertide uuring näitas AMA laboratooriumis New Yorgis, et kotid ja mustad rõngad silmade all on otseselt seotud vähese valguse või D-vitamiini puudusega ja seda just eriti pimedate talvekuudega. Mis me siis veel Eestist räägime :) Kui liigne päike võib põhjustada kahjuks ka nahavähki, siis D3 lisandina on väga hea lahendus ;)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Joker on November 01, 2012, 18:44:51
EBN D3 4000IU - testi tulemus. Ehk et tegelikult on neis kapslites toimeainet isegi tiba rohkem kui kirjas .... aga see selleks. Kellel huvi, siis endiselt saada ;)

www.bonsuna.com/artiklid1/VitaminD3100ug.pdf (http://www.bonsuna.com/artiklid1/VitaminD3100ug.pdf)
Title: Re: M: D3 vitamiini 100μg (4000IU) 300kps
Post by: Joker on November 13, 2012, 15:27:00
Hetkel saada EBN 50mcg (2000IU) kapslid. 300tk purgis.
1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)

On ka üle testitud ja kogus isegi tiba suurem:
www.bonsuna.com/artiklid1/VitaminD350ug.pdf (http://www.bonsuna.com/artiklid1/VitaminD350ug.pdf)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg (2000IU) 300kps
Post by: Joker on November 14, 2012, 16:35:46
Täna Prismas käies jäi ka silma üks D-vitamiin. Kiire arvutuse kohaselt ja arvestades toimeaine järgi, siis 16 eur/purk järgi tuleks hinnavahe isegi 7x.
Aga nuh see selleks - endiselt saada, kellel huvi ;)
Title: Re: M: D3 vitamiini 50μg (2000IU) 300kps
Post by: Joker on November 27, 2012, 22:23:13
Endiselt saada :)

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)
;)

joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Timo Majuri on November 29, 2012, 21:19:34
Oled sa kuskilt netist lugenud millise päevase annuse üle ei oleks soovitav minna?
Vanust hakkab tekima ja mõtlesin et võtaks siis ikka maximuumi :D
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: ArchangelEST on November 29, 2012, 21:36:08
Oled sa kuskilt netist lugenud millise päevase annuse üle ei oleks soovitav minna?
Vanust hakkab tekima ja mõtlesin et võtaks siis ikka maximuumi :D

 Midagi kindlat polegi. Üldisemad soovitused märgivad 4000 IU-d, kui talutav piir ning ma arvan, et see on enamike jaoks ka hea number mida igapäevaselt võtta. Paljud võtavad ka rohkem, kuid ma igaks juhuks üle 4000 IU ei võtaks, kui just pole arsti juures analüüse tehtud ja kindlalt näha, et defitsiit väga suur on.  8)

 
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on November 29, 2012, 21:50:01
No laias laastus on et 50mcg on see kogus keskmisel inimesel, ku D-vitamiini vajadus on nö. kaetud. Kui sellest üle võtta, hakkavad avalduma positiivsed mõjud. Lisaks ikka seesama asi, et uuringud on tehtud, aga tihti pole arvestatud nö Põhjamaiseid tingimusi. Aknast välja vaadates - palju meil seda valget aega on - polegi nagu :D

Ei tea kas sellest, aga mul hakkas ohatis tekkima, siis tuli meelde, et D3 tugevndab immuunsüsteemi ja laiatasin 4-5tk korraga sisse (need olid 100mcg-d) ja ohatsi ei tekkinudki. See on nii isegi 2x olnud :) Muidu ise kasutan stabiilselt 1 või 2 kps ööpäevas.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: tony on December 01, 2012, 14:56:46
Midagi kindlat polegi. Üldisemad soovitused märgivad 4000 IU-d, kui talutav piir ning ma arvan, et see on enamike jaoks ka hea number mida igapäevaselt võtta. Paljud võtavad ka rohkem, kuid ma igaks juhuks üle 4000 IU ei võtaks, kui just pole arsti juures analüüse tehtud ja kindlalt näha, et defitsiit väga suur on.  8)
Ma arvan, et see 4000 IUd on umbkaudu õige soovitus. Selle kogusega on kindlasti võimalik olemasolevat taset hoida ja madalat taset ka tõsta. Ise võtsin peaaegu aasta aega 8000 IUd päevas ja selle ajaga tõstsin D-vitamiini taseme 46 nmol/l pealt 169 nmol/l peale ja nüüd võtan 4000 IUd päevas. Eks poole aasta pärast, kui uuesti vereanalüüsi teha lasen, saan öelda, millises suunas näitaja nüüd liikunud on ja vastavalt sellele koguseid korrigeerida vajadusel. Aga jah, esmalt peaksid ikka algset taset teadma, siis lihtsam arvata, palju vaja, sest ega päevakogus mingi näitaja ole: D-vitamiin on rasvlahustuv ja koguneb organismi depoona, millest siis vastavalt vajadusele võetakse.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on December 01, 2012, 15:01:33
Selline tark jutt ka veel :) ...

Kaitske oma luid. Allpool väljatoodud tekst natuke äärmus, aga mida vanemaks, seda hõredamaks me kõik muutume - aga D3 aitab ka seda probleemi lahendada :
 
"Kui steroidide inhaleerimine, mida harilikult kasutatakse astma puhul, võib põhjustada väiksema luuhõrenemise ja väiksema luumurdude ohu, siis steroidid tablettidena on põhilised "luuröövlid", kuna on üldiselt suuremates doosides. Steroidid mõjuvad keha võimele moodustada uut luud. Nad mõjutavad samuti kaltsiumi absorptsiooni, takistades D-vitamiini biokeemilist toimet. Luude kadu on kiirem esimesel kolmel kuni kuuel kuul. Kuid 10 mg või väiksema doosi steroidide kahjulikku mõju võib osaliselt korvata tarvitades päevas 1500 mg kaltsiumi ja 600 rahvusvahelist ühikut D-vitamiini kõrvuti steroididega. Kui steroidide doos on suurem kui 10 mg päevas, siis nad vähendavad luude massi 10-20% ja suurendavad luumurdude riski 3kordselt. Sellisel juhul arst võib soovitada luukaotuse ärahoidmiseks rohkem kaltsiumi ja D-vitamiini."

Soovitalt siis Kaltsium-tsitraati ...
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on December 05, 2012, 15:23:37
Nüüd taas müügil ka 100mcg (4000IU) D3-vitamiinid !!!

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (150 eur/tk) (postikulu ei lisandu)
15tk ja rohkem ... küsi järele


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)

Ja samuti endiselt saada 50mcg-d :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 16, 2013, 17:01:08
Endiselt veel saada, kuigi suht otsakorral ja loodetavasti uued peagi saabumas ;)

Vahelduseks ka üks huvitav kiri mille sain hiljuti:


"Endast nii palju, et mul on olnud alates murdeeast kerge akne(kõige kergem esinemisvorm, mis tipneb aeg-ajalt üksikute vistrike ja punnidega näol).
Viimasel kahel aastal olen teinud selle parandamisega pidevalt tööd, kuna see võttis (olenemata selle vähesest esinevusest) mul enesekindlust alla: lõpetasin kohvi ja maitselise tee joomise, teen rohkem trenni, joon palju vett, ei ole teinud suitsu ega midagi sellist nagu vesipiip jms. Olen lõpetanud piimatoodete söömise, magusa söömise ja katsun süüa vähem rasvast toitu ja rohkem juurvilju ja puuvilju, joon vähem, lähen vara magama, kasutan akne bp5 kreemi, olen kujundanud võimalikult ohutut habemeajamis tehnikad, ei ole punne kakkunud kui nad tekivad jne.

Ühesõnaga, ma olen päris suure osa oma toitumusharjumustest ja muudest harjumustest ümber korraldanud tänu sellele, et mingisugust probleemi ei oleks.

Alles käesoleva aasta septembris tuli mul pähe uurida, mis kuradi pärast on igal suvel mu näonahk täiesti ideaalne. Mitte ühtegi punni ja elujõuline, mitte üldse ärrituv. Tegin veidike uurimustööd ja avastasin, et tegemist on justnimelt D3 vitamiini toimega. Päike kindlasti kuivatas ka, lisas jumet. kuid peamine oli D3 vitamiini toime. Uurimustöö käigus sattusin artiklile, kus teadlased mainisid, et nt Eesti kliimas on D3 hormoonivarud, mis suvega tekkinud, kadunud oktoobri keskpaigaks. Siis märkasin ka mina, et hakkasid probleemid jälle tulema... Point being: päikest ei saa.

Anyways, ostsin endale kõigepealt Saksamaal elades 500IU tabletid, võtsin 2 tükki päevas, ei märganud eriti midagi, kuid oli tunda, et nahk elas rohkem.. Seejärel ostsin edasimüüja kaudu Taani õlikapslid, milles on 780IU per.. ja võtan nüüd neid 2 tükki päevas(õlikapslid imenduvad paremini kui tabletid, muidu).. ja alustasin nende võtmist juba novembris... ja olen märganud, milline muutus on toimunud... Kui nüüd ülalmainitud tingimused on täidetud(kuna ma endiselt ei julge mitte ühegagi algust teha või uuesti oma ellu tuua), siis D3 vitamiin on teinud minuga imesid. Mul pole... ma ei mäletagi eluetappi, kus peale oktoobrit oleks nägu olnud nii heas seisus, kui on praegu: esiteks ta veidike kuivatab näonahka, mida teevad kõik toimivad akneravimid (kuivatav punne ja hävitab baktereid), kui ta ka lisab nahale elujõudu ja pehmust. Teiseks, kui tuleb mingisugune punn, kuivatab ta selle päevaga ära ning ei jäta põletikku ega midagi. Põletikulisi olukordi ei tulegi.

Ühesõnaga, D3 vitamiini mõjust aknele ja näonahale on vähe räägitud.

Ma ei tea, kas viitsisid seda lugeda ka, kuidas ma pidin lihtsalt selle olulisusest rääkima.

Kui nüüd äri juurde tagasi tulla, siis ma tõenäoliselt vahetaks oma praegused õlitabletid sinu toote vastu, kuna 2000 IU-d tabletist ja 300 tabletti 16 euro eest on kuradi hea tehing."


joker@bonsuna.com endiselt abiks ;)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on February 21, 2013, 12:03:51
2008 a läbiviiidud uuringute kohaselt suurendab D-vitamiin tarbitud toidu termilist efekti, mis seletabki parema rasvapõletuse. D-vitamiin soodustab rasvarakkude "surma" ja aitab reguleerida insuliini taset. Lihasrakkudes on retseprotid D-vitamiini talletamise tarvis, kui me manustame seda piisavalt, siis see parandab lihaste funktsionaalsust ja tugevust. Rohkem jõudu tähendab aga seda, et suudad tõsta rohkem rauda ning kasvatada omale lihasmassi!
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 06, 2013, 13:30:00
Kuigi meditsiin on 20.sajandil hästi arenenud, on siiski D3-vitamiini puuduse ja selle olulisuse teavitamine täiesti drastiline.

15-20min IGA PÄEV, alasti, aitab kehal toota umbes 10.000 15.000 IU  D3-vitamiini päevas. Probleem on aga selles, et nii otsene päieksepaiste nii suures koguses võib tekitada nahavähki. Kasvõi taimed, mis pidevalt päikese käes. Nad lihtsalt närbuvad ja surevad.

Kas teadsite, et D3-vitamiini vaegus võib põhjustada rasvumist, 2. tüübi diabeet, kõrget vererõhku, depressiooni, psoriaasi, fibromüalgiat, kroonilist väsimust, neerukive, osteoporoosi ja neurodegeneratiivsete haiguste, sealhulgas Alzheimeri tõbe. Kõige kurvem on see, et vitamiin D puudus võib viia isegi vähini (eriti rinna-, eesnäärme-ja käärsoolevähk).
D3-vitamiin kontrollib immuunsüsteemi (võimalik vähendada oma vähiriski ja autoimmuunhaigusi), parandab meeleolu, kaitseb aju mürgiste kemikaalide eest ja potentsiaalselt vähendab isegi valu.

D3-vitamiin on nii vitamiini kui ka hormoon. See toimib nagu vitamiin, mis soodustab kaltsiumi õiget imendumist. Inimese organism ei omasta kaltsiumi toidust kui puudub D3 vitamiin!

Kõige sagedasemad põhjused D3 puudusega Ameerika Ühendriigides on seotud päikesevalguse puudumisega, mis me räägime siis veel Põhjamaadest ja Eestist?! D-vitamiini puudust vähendab ka kala tarbimine:  lõhe, makrell ja sardiinid.

On tehtud uuringuid, et lisades D2 vitamiini ei suurenda see vähimalgi määral D-vitamiini kogust organismis. Seega on vajalik kindlasti D3.

Kui teil on luude hõrenemine või osteoporoos, peate viibima 20 minutit iga päev päikese käes nii, et 40% kehast on katmata. Hommikune päike on parim; Ärge lubage oma nahka põletada. Solaarium ei tooda D3 vitamiini organismis.

Söö toitu kus on kõrge D3 sealhulgas Tursk kalamaksaõli, rikastatud piim, lõhe, makrell, ja sardiin, munakollased, veisemaks. Kui te võtate vitamiin D preparaate, veenduge, et see on kindlasti D3 ja ei ole D2. Võtke D3 vitaamiini kapsleid koos toiduga. Tavaliselt soovitatakse D3-lisandina 2000iu-5000 IU-d Ameerika Ühendriikides, sõltuvalt sellest, milline labor uuringu teinud.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Timo Majuri on March 07, 2013, 11:54:56
Alustasin kuskil aasta aega tagasi sõõma suuremates kogustes D3 vitamiinid ja eelmisel suvel sai nahk pruuniks mitte põlenud ja punaseks nagu enne.
Haige olen muidugi olnud aga kordades harvemini kui enne D3.

Ma olen võtnud nii Mannise 125uq kui EBN 100uq tablette 1per/pv(mannisega alustasin ja kui otsa sai nii ostsin EBN oma)
Veronika on kaa sõõnud neid aga mitte iga päev..sünnitas meile Marie tütre ja arstikontrollis oli kõik vitamiinide arvud ok..sealhulgas beebidele tähtis D vitamiin.

Timppa
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 10, 2013, 00:41:22
Kui palju D-vitamiini on vaja? Mis on ohutu annus?

EL-i ja USA erialaasutustele (EFSA ja Food and Nutrition Board) on mõlemad seadnud D-vitamiini turvaliseks igapäevase pideva kasutamise ülempiiriks 4000 IU ehk 100 mikrogrammi (mikrogrammi). See annus ei põhjusta kõrvaltoimeid ega muid ohtu ega kahjusta tervist. Sellest hoolimata Soomes ja Eestis esineb "eksperte", kes hirmutavad, et 50 mikrogrammi nö ületamine väidetavalt viiks mürgitusse. Belgia uuring näitab, et isegi 100 mikrogrammi päevas ei piisa kõigile.

Food and Nutrition Board on seadnud ka teise piirväärtuse, No Observed Adverse Effects Level (NOAEL), mis on 10 000 IU ehk 250 mikrogrammi päevas. Isegi selle kogusega pole täheldatud kõrvalmõjusid.
"Kui keegi teab midagi muud väita uuringute põhjal, ma oleksin huvitatud sellest uuringust," kirjutab Vitamin D Council asutaja dr John Cannell ajaveebis. Ta soovitab tarbida rohkem kui 100, kuid alla 250 mikrogrammi päevas.

Põhjendus: Alles 100 mikrogrammi päevas tõstis 97,5% elanikkonnast üle 75 nmol/l, mida üldiselt peetakse minimaalseks (ideaalis oleks see 75-150 nmol / l). Cannell tugineb Belgias hiljuti tehtud uuringule, kus täiskasvanutele manustati üks kord nädalas 625 mikrogrammi kapsleid.

Nelikümmend täiskasvanut isikut, kelle S-D-25 (kehas mõõdetud olev d-vitamiini kogus) jagati gruppidesse.
Esimene grupp kelle S-D-25 oli alla 25 nmol / l, sai päeva kohta arvutatult 105 mikrogrammi.
Teine grupp, kelle S-D-25 oli 25-50 nmol / l, sai 75 mikrogrammi päeva kohta.
Kolmas grupp (50-75 nmol / l) sai 50 mg / ööpäevas.
Neljas grupp (üle 75 nmol / l) sai 40 mg / ööpäevas.
Viies rühm (keskmiselt 45 nmol / l) sai platseebo kapsleid, ehk mitte ühtegi mikrogrammi.

S-D-25 tulemusi jälgiti ja viimane proov võeti kuu jooksul pärast manustamise lõppu.

Platseebo-grupil S-D-25 ei tõusnud, kuigi katse lõppes augustis. Seega polnud isegi suvisest päikesest kasu, mis peaks ka tõstma D-vitamiinikogust organsimis!!!

Teine üllatus oli see, et nii paljudel jäi ikkagi keha D-vitamiini kogus alla 75 nmol / l.
Esimesel grupil 62%, teisel grupil 60%, kolmandal grupil 25% ja neljandal grupil 45%. Platseebo grupil jäi koguni 86% puudu.

Seega oleks vaja veel suuremaid koguseid, et Teie d-vitamiini vajadused kehas oleks rahuldatud kui antud teaduslikus uuringus!
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on April 11, 2013, 16:53:37
Uuringu järgi eakatel inimestel D-vitamiini juurdevõtmine vähendas nende eelsoodumust suhkurtõvele, aeglustades insuliinitundlikkuse vähenemist. Nimelt vananedes langeb organsimis ka D-vitamiine tase veelgi.

Artikkel suhkrutõvest loe siit:

Haigus, mis tapab iga teise eurooplase  (http://forum.bonsuna.com/uudisedartiklid-uudised-ja-artiklid-nii-meilt-kui-mujalt/haigus-mis-tapab-iga-teise-eurooplase/)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on April 23, 2013, 08:12:44
Aegajalt laekub ikka tagasisidet, siis miks mitte ka siia üles panna kinnituseks, et tegemist on ikka õige asjaga ;) :)

"Tere,

Hankisin Sinult veebruari algul tolle tugeva D3 ja tahtsin tagasidet anda :)

Jaanuaris enne mingit D vitamiini tarvitamist oli mul selle tase 51 nmol/l kohta. Veebruarist hakkasin võtma seda tugevat D3 (4000 iu) 1-2 tk päevas.
Aprillis käisin uuesti Quattromedis oma taset mõõtmas - seega kaks kuud olin tarvitanud - ja tulemus 210 nmol/l :)

Nüüd võtan ülepäeviti 4000 iu. Üle 250 ei tahaks taset ajada.

Lisaks on teada d vitamiini mõju testole. See oli mul jaanuaris 18,7 nmol/l ja aprillis 28,8 nmol/l ehk ületas ülemise piiri 18+ vanusegrupis (http://www.quattromed.ee/arstile/laboriteatmik/tulemuste-interpretatsioonid/immuunuuringud/testosteroon-s-testo/ (http://www.quattromed.ee/arstile/laboriteatmik/tulemuste-interpretatsioonid/immuunuuringud/testosteroon-s-testo/))

Siin ilmselt mõjus ka mu toitumise muutus ja tsingi tarvitamine toidulisandina, ja kehakaalu normi saamine + treening.


Vot nii!

Tänan igaljuhul tolle d vitamiini eest, oli abiks!"


Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Paju Tom on July 22, 2013, 14:06:20
Milline realiseerimise tähtaeg on purkidel 4000 i.u ?
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on August 08, 2013, 15:01:45
Milline realiseerimise tähtaeg on purkidel 4000 i.u ?

29.09.2015 ja ikka endiselt saadaval :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 14, 2013, 03:29:04
Paraku on nüüd Multiform otsas aga 100mcg ja 50mcg endiselt saadaval!

joker@bonsuna.com

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 15, 2013, 03:16:35
Vahelduseks ka tarka juttu D-vitamiini kohta :)

D-vitamiin otseselt tõstab testosterooni taset ja vähendab östrogeeni meestel.
Selleks on tehtud mõningaid uuringuid nt. Horm Metab Res. 2011.
Ühe aasta jooksul võtsid ühe grupi mehed 83 mikrogrammi D-vitamiini. Samal ajal loodi platseeborühm.
Selle tulemusena tõusis meeste testosteroonitase märgatavalt. Samas platseebogrupil ei tõusnud see üldse.
Nagu teate, siis testosteroonil on väga anaboolne toime. Iga kulturist, kes tahab saada suuremaks ja tugevamaks, siis üks lihtne abimees ongi D-vitamiin.

Kindlasti lisaks lihastearenemisele lisab kõrgem testosteroonitase sooritusvõimet voodis. Mõelge sellele ;)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on October 07, 2013, 19:41:00
Endiselt saada nii 2000IU kui ka 4000IU :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: t705 on October 08, 2013, 10:49:02
Tere Joker ja teised.
Kas olete D-vitamiini võttes ise ka tundnud mingit selget mõju enda organismile?
Tavaliselt hormoone väliselt tarbides pärssuvad mingil määral organismi enda sünteesirajad. Kas seda probleemi D-vitamiiniga ei teki?
Parimat!
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on October 08, 2013, 11:03:23
:) tegeikult on hästi palju positiivset tagasisidet ja need, kes soetanud on uuesti ja uuesti. Samamoodi minu jaoks on D-vitamiin elementaarne igahommikuse E ja C kõrvale.
D-vitamiin on päikesevitamiin - sama tobe oleks päikest ja päevavalgust karta, et see su hormoonid tuksi keeraks vms :) Pigem ikka suvepoole inimesed rõõmsamad, energilisemad, tervemad jne.


Tere Joker ja teised.
Kas olete D-vitamiini võttes ise ka tundnud mingit selget mõju enda organismile?
Tavaliselt hormoone väliselt tarbides pärssuvad mingil määral organismi enda sünteesirajad. Kas seda probleemi D-vitamiiniga ei teki?
Parimat!
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: crimson on October 11, 2013, 19:12:46

D-vitamiin otseselt tõstab testosterooni taset ja vähendab östrogeeni meestel.


Millised on lood naistega? Hakkab habe kasvama ja hääl muutub madalamaks?
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on October 11, 2013, 19:44:13
Millised on lood naistega? Hakkab habe kasvama ja hääl muutub madalamaks?

Jep ... iga sügis kui päike suvel kõrgelt käinud ja keha toodab D-vitamiini, siis kõik naised habemetes :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: crimson on October 11, 2013, 21:22:58
Uuringud ju näitavad, et päikese peale ei tasu loota. Ja kuidas see D3 vitamiin aru saab, et organism, kuhu ta sattus, on meessoost, et siis rohkema testosterooni toomisesse panustada?
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on October 11, 2013, 21:28:57
Uuringud ju näitavad, et päikese peale ei tasu loota. Ja kuidas see D3 vitamiin aru saab, et organism, kuhu ta sattus, on meessoost, et siis rohkema testosterooni toomisesse panustada?

No mõjutatakse ikka keha loomulikku testosterooni taset :) See pole ju sama naistel ja meestel ... va siis munadega naistel, aga neid väga palju pole ... kui paar ex-naist välja arvata :D
D3 pole nüüd kindlasti mingi steroid vms, mis selle üle nö loodusliku piiri viib. Lihtsalt vitamiin, millel väga palju kasulikke ja vajalikke omadusi, aga mille puudus on enamikel inimestel paraku.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Alo Nurmsalu on October 11, 2013, 22:09:10
Kui sul peaks D3 vitamiinist habe kasvama hakkama siis pääsed kindlasti Guiness raamatusse :D
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: pyyton on October 11, 2013, 22:13:37
Kas kuskil saab testida ka, kas mul on puudus d-vitamiinist? Niisama lampi ei taha ühtki vitamiini võtta.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on October 11, 2013, 22:15:57
Kas kuskil saab testida ka, kas mul on puudus d-vitamiinist? Niisama lampi ei taha ühtki vitamiini võtta.

Päris mitmed on kirjutanud, et käisid arstil ja siis selgus, et D-vitamiini puudus.
Ma usun, et alustama peakski perearstist. Ilmselt võetakse verd ja saadetakse kuhu vaja :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on November 28, 2013, 19:38:16
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com-----------------------------------------------------------------------------------
* D3 vitamiin on kõige olulisem vitamiin kõikide vitamiinide hulgas.
* Vitamiini olulisust tõestab fakt, et see on meie immuunsussüsteemi ülesehitamisel kõige olulisem vahend.
* On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi
* D3-vitamiin – aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.
* Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.
* Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt
* D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu.
* Eesti apteekides müüdavad D-vitamiinid on liiga vähese toimeaine sisaldusega, et Teid aidata.

* D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:
• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 04, 2014, 14:36:05
Lase päike oma kehasse!

joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: René Laane on January 04, 2014, 21:20:13
Päris mitmed on kirjutanud, et käisid arstil ja siis selgus, et D-vitamiini puudus.
Ma usun, et alustama peakski perearstist. Ilmselt võetakse verd ja saadetakse kuhu vaja :)

Saab testida nii perearsti juures kui ka eraldi laboris.
Sõber testis, oli kõvasti alla normi. Ostis Jokilt ja 3 kuu pärast oli juba isegi veidi üle normi, mis muidugi midagi halba vist ei tohiks teha.
Seega toimib küll.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 07, 2014, 19:13:44
Saab testida nii perearsti juures kui ka eraldi laboris.
Sõber testis, oli kõvasti alla normi. Ostis Jokilt ja 3 kuu pärast oli juba isegi veidi üle normi, mis muidugi midagi halba vist ei tohiks teha.
Seega toimib küll.

Tänud Renku ;)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Muhkel on January 07, 2014, 20:05:46
Lihtsalt infoks ka Teile. Enamus teab et meie kliimas on hetkel D vitamiin väga oluline. Kuid parakud keegi kuskil ei räägi, et oleks vaja ka Magneesiumi.
Ise kasutasin D vitamiini ja sain väikse terviseviperuse. Arst ja apteekrid ei osanud miskit kosta.
Aitas Dr. Google. Lisasin D vitamiinile ka Magneesiumi ja tervis imeilus.
Enda peal testitud kui magneesiumi tase madal ja tarvitad D vitamiini.

Infoks D vitamiin ja magneesium
http://doctorjaan5.wordpress.com/2012/03/12/d-vitamiin-voib-tekkitada-magneesiumi-puudust/ (http://doctorjaan5.wordpress.com/2012/03/12/d-vitamiin-voib-tekkitada-magneesiumi-puudust/)
Kuidas võtta magneesiumi
http://doctorjaan5.wordpress.com/2011/10/18/magneesium-jalavann-on-parim-meetod-puuduse-puhul/ (http://doctorjaan5.wordpress.com/2011/10/18/magneesium-jalavann-on-parim-meetod-puuduse-puhul/)
http://www.vitamindcouncil.org/about-vitamin-d/vitamin-d-and-other-vitamins-and-minerals/ (http://www.vitamindcouncil.org/about-vitamin-d/vitamin-d-and-other-vitamins-and-minerals/) jne.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 07, 2014, 23:54:26
http://pood.bonsuna.com/ebn-magneesium-b6-magneesiumpreparaat.html (http://pood.bonsuna.com/ebn-magneesium-b6-magneesiumpreparaat.html)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: empire on January 08, 2014, 00:26:53
Veel üks lugu magneesiumi kasulikkusest: http://www.aigarsade.com/Mg_ja_depressioon_I_osa.pdf (http://www.aigarsade.com/Mg_ja_depressioon_I_osa.pdf)

Nagu eelnevatelgi linkidel siis tuleb kindlasti tähelepanu pöörata sellele millist magneesiumi vormi osta, igat ei taha keha omandada.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: mp on January 12, 2014, 19:53:08

Mitte, et Mg oleks ebavajalik, aga allikatena doktorjaan ja aigarsäde, pliis.

Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 16, 2014, 18:39:47
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com-----------------------------------------------------------------------------------
* D3 vitamiin on kõige olulisem vitamiin kõikide vitamiinide hulgas.
* Vitamiini olulisust tõestab fakt, et see on meie immuunsussüsteemi ülesehitamisel kõige olulisem vahend.
* On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi
* D3-vitamiin – aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.
* Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.
* Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt
* D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu.
* Eesti apteekides müüdavad D-vitamiinid on liiga vähese toimeaine sisaldusega, et Teid aidata.

* D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:
• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Ralf Otter on January 17, 2014, 11:23:24
Mitte, et Mg oleks ebavajalik, aga allikatena doktorjaan ja aigarsäde, pliis.

Milles sõnumitooja süüdi on?

Doktorjaan ja aigarsäde ei ole seda kõike infot ise välja mõelnud, vaid neti-avarustest kokku korjanud.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Muhkel on January 17, 2014, 13:32:23
Mitte, et Mg oleks ebavajalik, aga allikatena doktorjaan ja aigarsäde, pliis.
Tean kuidas suhtutavad ka ajakirjanikud Jaani arvamustele (tuleb alati ülekontrolida tema väited). Kuid kui viitisid otsi netis ka muukeelset juttu selle kohta.
A mind see isegi see ei huvita.
Kõige lihtsam minule: Võtsin D vitamiini - nägin tulemust. Ja kui võtsin D vitamiini koos Mg, oli pärs suur vahe. Minul sellest tõestusest piisab. SIMPLE
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: crimson on January 17, 2014, 17:11:03
Millist magneesiumi siis osta, et loota, et see ka imendub, kuhu vaja?
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: aleks144 on January 17, 2014, 17:19:00
Üldiselt peaks olema tsitraat kõigem parama imendavusega.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: kivikas on March 05, 2014, 19:43:49
Tervist!

 Olen kasutanud nii D3 kui ka C vitamiini nüüd juba
viimased 4 aastat pluss siia otsa magneesium.
D3 ja C vitamini doosid on mul olnud 10 kuni 15 korda suuremad Eu ettenähtud
normidest.
 Minul see toimib hästi.
Pole kordagi tundnud enam kurnatust ja gripp ning nohu on minu jaoks sellest peale tundmatud.
Alguses kui alustasin selliste koguste võtmist tundsin näos kerget punetust ja nn.okserefleksi.
Sellised kõrvalnähud tekivad nende vitamiinide vähesusest organismis ja seega ma ei muretsenud selle pärast.
 Igal juhul soovitan kasutada D3 ja C koos ning olete tugevad ja terved!
  Edu ja jõudu kõigile.     :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 07, 2014, 11:25:01
joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 27, 2014, 09:32:47
Nüüd täienenud ka 100mcg varud ja endiselt saadaval :)

joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on May 01, 2014, 18:14:31
Kui kevadväsimusest võitu tahad saada, suveks keha ja naha ette valmistada, siis kirjuta joker@bonsuna.coml.
Kui varusid laadima asud, siis paraneb tuju ja tervis ning suvel märkad, et nahk ei põle esimese päikese käes ära, vaid muutud kiiresti pruuniks. Ühes purgis on 300 annust, annuse suurus on 4000 IU ning purgi hind on 19.90 eurot.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on May 16, 2014, 12:55:49
Suveks sobivad just 50mcg D3 vitamiinid. Hind ainult 14.90 eur / tk.

Kirjuta joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on June 20, 2014, 19:54:37
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com-----------------------------------------------------------------------------------
* D3 vitamiin on kõige olulisem vitamiin kõikide vitamiinide hulgas.
* Vitamiini olulisust tõestab fakt, et see on meie immuunsussüsteemi ülesehitamisel kõige olulisem vahend.
* On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi
* D3-vitamiin – aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.
* Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.
* Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt
* D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu.
* Eesti apteekides müüdavad D-vitamiinid on liiga vähese toimeaine sisaldusega, et Teid aidata.

* D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:
• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: kj on July 09, 2014, 13:21:11
Ei jõua kõike läbi lugeda, v-o siin teemas juba juttu olnud, aga mida peaks D3-le juurde võtma? Olen aru saanud, et Mg kindlasti ja midagi oli vist veel, aga ei meenu enam.

Kunagi alustasinD3 võtmist 10000 IU päevas. Polnud sellega kursis, et testo tase järsult tõuseb. Ei saanud aru, mis toimub. Naine oli esialgu meelitatud, kuid juba varsti saatis mind arsti juurde ja hakkas harvemini kodus istuma. Hull värk oli, aga 1-2 kuuga tõmbas tagasi. Aga see selleks.
Nüüd mingi aastakene võetud (viimased pool aastat 5000 IU) ja sai arstlikus kontrollis käidud. Kolesterool oli 5,5, soovitatav kuni 5,0. See vist D3-ga seoses? Arst soovitas omega rasvhappeid menüüsse lisada.
Ja D vitamiin oli 197, norm 50-250.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Criticalx on July 09, 2014, 15:18:06
Ise tarbin 5000-10000 iu iga p2ev viimased 6 kuud. Esimesed n2dalad oli kohe tunda ,et 6lad ja jalad olid kogaueg valusad ja kanged . Mingi hetk t6mbas 6lad nii kangeks ,et 6lale surumist teha ei kannatanud . Googeldasin ja tuli v2lja ,et ma ei ole ainuke kellel on valud D vitamiinist. Soovitavad magneesiumit ja k1 vitamiini kui ma ei eksi . Kuna ma olen koguaeg kasutanud enne magama minemsti ZMA siis lihtsalt t6stsin zma kogust kuna seal magneesium sees ja p2rast seda pole enam probleeme olnud.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Trojan Vegan on July 09, 2014, 15:29:57
Vitamiini ja iga teise asja ja toote kohta on maailmas erinevaid arvamusi ja kogemusi.

Minu vana töökaaslane tarbis apteegi D-vitamiini 2013 sügisel, ja küsisin koguaeg skaibis üle talt, et mis tunne on. Kogu katse-perioodi vältel, enne ja pärast perioodi, esines täpselt samasugune hulk nn siniseid esmaspäevi, kus mõnel päeval nädalas on energia tase nullis ja ei viitsi tööd teha ja on uimane. Erandiks oli aga esimene doos, mis tekitas elevuse vms-se energeetilise oleku. Esimese doosiga mainis ta, et on nagu natuke energeetilisem tunne. Järgmistel nädalatel aga ütles, et ei tunne mingit muutust.

Selline siis oli kogemus.

Kes väidab, et on teistsuguseid kogemusi näinud, siis täiesti normaalne, sest tooted ja inimesed ja asjaolud on erinevad.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: dront on July 09, 2014, 22:38:35
Ma vist ka kusagil mainisin sama efekti d-vitamiiniga. Et esimesel päeval lõi olemise kuidagi eriti vahvaks. Ja hiljem enam pole seda efekti olnud. 
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: empire on July 10, 2014, 17:13:47
Kelasin magneesiumiga tundsin ise ka esimesel tarbimisel väga energilist tunnet.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Milvi on November 03, 2014, 02:48:58
.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: pets on November 16, 2014, 00:53:32
Minul selgus kevadel vereanalüüsist, et D-vitamiini tase on madal (36 nmol/L). Läksin apteeki ja ostsin kõige kangemad (saadaolevatest) D-vitamiini pärlid, mida kasutasin 30 päeva järjest. Sattusin seejärel haiglasse, kus võeti mult uus vereproov, sh D-vitamiini sisaldus veres. Ja ennäe, paberilt vaatas vastu täpselt sama number: 36 nmol/L. Esimene proov võeti Tallinnas, teine Tartus.

Mis toimub?
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on November 16, 2014, 09:12:36
Apteegis pole piisavalt kanged.
Neid EBN vitamiine on testinud väga mitmed kliendid ja kõik eranditult saanud positiivse tagasiside, see tähendab, et D-vitamiini tase on pärst kehas tõusnud normi piiresse ja natuke isegi üle selle ;)

Kellel huvi siis joker@bonsuna.com abiks.

Samuti on need D3-d on üle testitud sõltumatu labori poolt ja lisaks mitmed inimesed on neid eraldi testinud enda peal. Eksimisvõimalust pole ja tegemist on väga kvaliteetse sarjaga ;)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: AldoV on December 11, 2014, 11:40:22
Soovitan, apteegist nii kangeid ei saa ning erinevad uurimused näitavad et alates rasvapõletusest, jõu suurendamisest ja lihase kasvatamisest kuni eluea pikendamiseni on mõju suur D-vitamiinil. Pakutavad on veel head sellepärast, et on lahustatud geelkapslites mitte pole tahkete tablettidena. Ise võtan 10000IU päevas.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 28, 2015, 23:10:37
Sai ka enda D3 tase ära mõõta vahelduseks. 156 nmol/l. Võiks ehk vähem, aga kuna luud ja neerud saavad tiba vatti, karmide proteiinikoguste ja treeningutega  8) , siis täiesti ok.
Seega järeldus et 4000-8000IU päevas nagu kasutan on täiesti ok ja EBN on kvaliteetne :)

25-50 nmol/l: ebapiisav
>50 nmol/l: piisav
75-150 nmol/l: optimaalne tase
>ca. 200 nmol/l: üleannustemise oht
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: mp on January 29, 2015, 13:09:12

Vast ka inimesel, kelle menüüs rohkem loomset, on see d-vit optimaalne kehas.
Kui kuskilt toidust, siis sealt seda, lisaks päikesele, ju saame. Aga kui laborist tuleb vastus, et on norm-piir, ega sa siis ju juurde mõnda aega ei võta?

Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 29, 2015, 13:45:01
Vast ka inimesel, kelle menüüs rohkem loomset, on see d-vit optimaalne kehas.
Kui kuskilt toidust, siis sealt seda, lisaks päikesele, ju saame. Aga kui laborist tuleb vastus, et on norm-piir, ega sa siis ju juurde mõnda aega ei võta?

Alati võib mõõtmas käia. Kui on alla normi, siis lisage menüüsse toite kus vitamiin D või alati lihtsam viis võtta eraldi D3 vitamiini. Päike toodab kehas vitamiini ainult siis kui olla lühikeste pükste väel iga päev päikese käes.
On ka uuringuid tehtud, et põhjamaades kipub ikka nii olema, et suvine päike ei mõjuta mitte üldse kohe D vitamiini tootmist kehas ja 70-80% inimesi vaevleb D-vitamiini vaeguses.
Isegi neis riikides kus pidevalt soe on täheldatud väga palju D-vitamiini vaegust.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 29, 2015, 14:00:28
Ja loomulikult jätkan nagu siiani, et tase oleks pigem ok kui alla normi. Lihtsalt ei lisa juurde ööpäevas, sest pole vajadust ning test kinnitas seda.
Ega vitamiinid ja mineraalid ei salvestu kehas. Mis siis viga oleks. Söön ühe kapsli ära. Tase tõuseb normaalseks ja aasta hooleta.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 31, 2015, 15:16:12
Natuke veel D-vitamiinist:

* D3 (kolekaltsiferool) on ilmselt kõige tähtsam vitamiin. See on pigem hormoon, mis osaleb magneesiumi, kaltsiumi ja fosfori töötlemises. D3-ta on rakud "pimedad", nendevaheline kommunikatsioon on pärsitud.
Hoiduda sünteetilisest D2 (ergokaltsiferool) – see takistab D3 imendumist!

* D3 sisaldavad rasvane kala (sardiin, lest, tursk, lõhe), munakollane, kalaõli, talupiimarasv. Kooritud piimas D3 ei leidu. Ka kalakasvatuse kalades puudub D3, kuna nende toitudesse lisatakse antibiootikume.

* D3-vitamiini toodab nahk päikesekiirgusest kesksuvisel päevitamisel kaks nädalat enne ja kaks nädalat pärast jaanipäeva (Eestis) ajavahemikul paar tundi enne ja pärast keskpäeva, kui hommikul ei ole keharasvasid maha pestud ja kui ei kasutata päikesekreeme.

* Imikutele anda kuni 1000 IUd (25 µg) päevas, 1-2 aastastele süle-lastele anda iga päev 50 mikrogrammi ehk 2000 IUd (IU, IE, RÜ – rahvusvaheline ühik), 3-12 aastastele 5000 IU. Teismelistele 8000 IU. Täiskasvanud inimesed peaksid saama iga päev vähemalt 10 000 IU (250 µg).

* Täpne pikaajalise ohutu villitud (täiendava toidulisana) D3-vitamiini annus ei ole täielikult teada, kuid annused kuni 250 mikrogrammi (10 000 RÜ) päevas tervetel täiskasvanutel on turvaline, ja kõik teadaolevad villitud D3-vitamiini mürgistuse juhtumid  hüperkaltseemia (liigne kaltsium) puhul on aset leidnud alates 1000 mikrogrammist (40 000 RÜ) päevas D3-vitamiini manustamisest.

* Mürgistuse künniseks on 500-600 mikrogrammi D3-vitamiini kehakaalu kilogrammi kohta päevas (20 000 – 24 000 IU-d keha ühe kg kohta)." Näiteks, kui arvestada, et purgis on 100 kapslit D3 kangusega 2000 IUd/kapsli kohta ja võtta inimese kaaluks 70 kg, siis peaks ta selleks, et mürgitust saada, neelama 7 purgitäit päevas.

* D3 ladustab kaltsiumi luudesse. Eriti tähtis kasvuperioodil kõhrkoe, luukoe ja hammaste arengus.

* D3 on vajalik luude ja hammaste tugevnemisel. Luude hõrenemisest tervenemiseks tarvitada raviks pikka aega 14000 IU-d. See kogus ravib ka artroosi.

* Piisava koguse D3 korral on hea mälu ja kiire infotöötlus, parem meeleolu ja füüsiline aktiivsus. Takistab organismi vananemist.

* Aitab psoriaasist lahtisaamisel, tugevdades samas immuunsüsteemi.

* Kaitseb vähi ja põletike eest. Takistab vähirakkude kasvu. Vähendab vähisurma ohtu kuni 77%. Vähendab riski haigestuda soolevähki. Risk haigestuda eesnäärmevähki langeb kahekordselt.

* Oluline laste aju arenemisel.

* Tõrjub Altzheimeri ja Parkinsoni tõbe. Tuberkuloosi ravi.

* Mõjutab teatud hormoonide aktiivsust või kaitseb närvirakke või juhib mõnede keemiliste reaktsioonide ahelaid õiges suunas. Või teeb kõike korraga.

* Pidurdab või lausa peatab astma ja kroonilise bronhiidi.

* Takistab veresoonte põletike teket ja nende lubjastumist.

* Tõrjub grippi ja hingamisteede nakkushaigusi.

* Loob kaitse hammaste väljalangemise ja igemepõletiku vastu.

* Kasvajate tõrjes on raviannuseks 10 000 IU/päevas.

* Hoiab terved närvid, naha, südame ja lihased, toetab organismi immuunsüsteemi, võimaldab verel hüübida. Eriti oluline on see vitamiin taimetoitlastele, lastele ja tubastele inimestele.

* Suurendab glükoositaluvust.

*** Vaeguse tunnused: laste rahhiit, laste autism, eesnäärmehäired, skiso-freenia, väsimus, ärritatavus, vähk, suhkruhaigus, neuropsühhiaatrilised tõved, talvine masendus, kõrge vererõhk, ülekaal, kroonilised seljavalud, südamerabandus, insult.

D3-vitamiin + magneesium + K2-vitamiin – selle kolmikliidu sünergia toimib imettegevalt.

Allikas: http://magneesium-d3-k2.blogspot.de/2011/02/magneesiumist-d3-vitamiinist-k2.html (http://magneesium-d3-k2.blogspot.de/2011/02/magneesiumist-d3-vitamiinist-k2.html)


(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10888394_828909967171831_8421334352408766554_n.png?oh=f34673c519388394c04d658713279f62&oe=55302895&__gda__=1429780041_7abfd7775025b24402f773eebbab67ee)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on February 18, 2015, 19:07:48
Endiselt saadaval ;)
joker@bonsuna.com abiks!

2000iu 16 eur/tk

(https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10988917_947735215244733_5383958007637022788_n.jpg?oh=d89958ced12c6da1429678e67e4b1822&oe=559032A6)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Milvi on February 25, 2015, 16:02:19
.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: dront on February 25, 2015, 20:44:22
Milvi on vabsee ära kadunud kusagile...enam blogi ei pea ega midagi.  Võtan ka d-vit. igapäevaselt 4000iu  , 10000 suht priske ports , sõltuvust ei tekita ? Või siis võõrutusnähte kui ühel päeval enam ei võta üldse d vit näiteks??
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on February 25, 2015, 20:54:29
Ma olen kasutand ja mitte kasutand. Mingid "pohmelli" pole küll täheldanud :)
Samas on mitmeid kordi öeldud, et kui ära jäetakse siis kohe midagi justkui puudu. Kui taas kasutama, siis kohe oleks nagu energiaga üle valatud. Samas eks vitamiinid ja mineraalid elementaarsed, mis igapäevaselt ongi vajalikud.

Kuidas sa ikka sööd toidu ära ja tunned muret, et äkki nüüd peangi elulõpuni sööma, muidu suren nälga :) KEha vajabki igapäevaseks funktsioneerimiseks elementaarseid asju.

Lisaks meeles pidama, et uuringud on väga paljuski tehtud mujal maailmas ja pole sisse arvestatud nö põhjamaa pimedaid olusid, kus päikesest on tegelikult kasu D-vitamiini tootmiseks ainult 2 nädalat enne ja 2 nädalat peale jaanipäeva ja sedagi ainult siis kui täiesti alasti olla või pesus. Kui päiksekreeme kasutada, siis nagunii pole mingit kasu. Vo on special kreemid kus D-vitamiini tootlikus ei vähene, ei tea.

Üldiselt 100x lihtsam vähem mõelda, aju puhkab ja see 1-2 kapslit päevas ära võtta. Antud vitamiinide tükihind tuleb nagunii vägagi soodne.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: dront on February 25, 2015, 23:24:44
Telefoninumbri võtsite maha , õige , igasugu kõntsa liigub siin ringi.
Ei oska midagi kirjutada , lihtsalt mainisin et vahva blogi oli , sisukas ja piltidega ja puha.  :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: PhysiquesOfStateliness on March 20, 2015, 10:03:18
http://tervis.postimees.ee/3128885/ohtlikud-tagajarjed-mida-pohjustab-d-vitamiiniga-liialdamine (http://tervis.postimees.ee/3128885/ohtlikud-tagajarjed-mida-pohjustab-d-vitamiiniga-liialdamine)
Kui suur see ülempiir siis kah on, millest ohtlikud tagajärjed tekkida võivad, artiklis kirjas pole. :)
Jälle kusagilt pastakast välja imetud tekst inimeste hirmutamiseks.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: t705 on March 20, 2015, 10:13:21
Konkreetse artikli tulemus: CONCLUSIONS: In this large observational study low and high levels of 25-hydroxyvitamin D were associated with cardiovascular disease, stroke and acute myocardial mortality in a non-linear, reverse J-shaped manner, with highest risk at lower levels.'

Eesti keeles: D-vitamiini madalal ja kõrgel tasemel on seos infarkti ja insuldiga, kusjuures suurim risk on neil, kel selle vitamiini tase madal.

Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on March 20, 2015, 10:28:37
Taset veres on  võimalik isegi perearsti juures kontrollida lihtsalt :) Nn üledoose on D-vitamiiniga nagunii raske saada ja et näit liiga kõrge oleks.
Ilmselgelt on iga asi kahjulik kui liialdada - isegi vesi :) "Õnneks" elame Põhjamaal - kus päikesest vist suht raske üledoosi saada - eriti kui D-vitamiini vaeguse käes kannatavad ka inimesed kes nö soojal maal elavad :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: mp on March 20, 2015, 16:05:35
Konkreetse artikli tulemus: CONCLUSIONS: In this large observational study low and high levels of 25-hydroxyvitamin D were associated with cardiovascular disease, stroke and acute myocardial mortality in a non-linear, reverse J-shaped manner, with highest risk at lower levels.'

Eesti keeles: D-vitamiini madalal ja kõrgel tasemel on seos infarkti ja insuldiga, kusjuures suurim risk on neil, kel selle vitamiini tase madal.

poolik tõde on poolik.

CONCLUSIONS: In this large observational study low and high levels of 25-hydroxyvitamin D were associated with cardiovascular disease, stroke and acute myocardial mortality in a non-linear, reverse J-shaped manner, with highest risk at lower levels.

Whether this was a causal or associational finding cannot be determined from our data.

There is a need for randomized clinical trials which include information on the effects of 25-hydroxyvitamin D levels above 100 nmol/L.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: t705 on March 21, 2015, 09:55:56
Jah, õige. Öeldakse, et ei ole võimalik hinnata, kas seos on põhjuslik, st kas vitamiini madal tase põhjustab infarkti, insulti, või nt kaasneb millegagi, mis neid põhjustab. 
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on April 07, 2015, 17:43:12
Rohkem D-vitamiini, rohkem lihasmassi

Tai toitumisteadlaste epidemioloogiline uuring näitas, et optimaalne D-vitamiini tase veres tagab suurema lihasmassi.


Teadlased võtsid vaatluse alla 163 ülekaalulist, kuid muidu tervet meest ja naist. Nad mõõtsid 25-hüdroksüvitamiin D sisaldust osalejate veres ning tegid neile kehaanalüüsi, kasutades bioelektrilise takistuse meetodit, kirjutab ergo-log.com.

Ehkki Tai on troopiline maa, kus on palju päikest, oli enamikul vaatlusalustest madal D-vitamiini tase, mida teadlased olidki oodanud.

Teised epidemioloogilised uuringud on näidanud, et suure rasvaprotsendiga kaasneb sageli madal D-vitamiini tase. Üheks põhjuseks on see, et kui keha muutub paksemaks, suureneb naha pind vähem kui seda teeb samal ajal kehamass.

Nii selguski, et kõrgema D-vitamiini tasemega vaatlusaluste keha rasvaprotsent oli madalam. Kõrgema D-vitamiini tasemega kaasnes aga ka suurem lihasmass.

Teadlased oletavad, et D-vitamiin aitab lihast kasvatada. In-vitro uuringud, kus teadlased on viinud lihasrakkudesse D-vitamiini, on näidanud, et rakud toodavad selle tulemusena vähem müostatiini. Müostatiin on valk, mis pärsib lihaskasvu. Lisaks selgus, et lihasrakud, kus on liiga vähe D-vitamiini, lõhustavad lihasvalke kiiremini.

Antud uuring näitas, et rohkem D-vitamiini tähendab suuremat lihasmassi ning et suurel rasvaprotsendil on negatiivne mõju lihasmassile.

Teadlaste sõnul viitavad nende uuringu tulemused sellele, et D-vitamiin võib aidata ülekaalulistel inimestel lihasmassi suurendada, kuid seda oleks veel vaja täpsemalt uurida.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: pets on April 20, 2015, 19:10:50
Kõigepealt tahan vabandada, sest arve üle kontrollides selgus, et olin kergelt mööda pannud oma eelmise aasta postitusega:

Minul selgus kevadel vereanalüüsist, et D-vitamiini tase on madal (36 nmol/L). Läksin apteeki ja ostsin kõige kangemad (saadaolevatest) D-vitamiini pärlid, mida kasutasin 30 päeva järjest. Sattusin seejärel haiglasse, kus võeti mult uus vereproov, sh D-vitamiini sisaldus veres. Ja ennäe, paberilt vaatas vastu täpselt sama number: 36 nmol/L. Esimene proov võeti Tallinnas, teine Tartus.

Igatahes parandame selle vea:

20.02.2014 36 nmol/L (14 ng/ml) (proov võetud ITK-s)
21.02.2014-18.03.2014 (26 päeva) võtsin Pharma Nord D-vitamiini 25 µg pärleid 25 µg (1000 IU) päevas.
19.03.2014 44 nmol/L (18 ng/ml) (TÜK-s)
---möödus aasta, ei tarbinud mingeid D vitamiini prepraate, ei kalaõli; dieet oli väga ühekülgne (palju valku, vähe rasva & sv)---
05.03.2015 17 nmol/L (7 ng/ml) (TÜK-s)
16.03.2015-16.04.2015 (30 päeva) võtsin EBN D-vitamiini 100 µg pärleid (ostetud Jokerilt) 300 µg (12000 IU) päevas.
17.04.2015 127 nmol/L (51 ng/ml) (TÜK-s)

Järelikult pole midagi halba siin müüdava D-vitamiini prepraadi kohta öelda.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on May 26, 2015, 12:06:11
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15 eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://forum.bonsuna.com/index.php?action=dlattach;topic=2476.0;attach=39540;image)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Sann on July 31, 2015, 17:28:32
Endal mõõtes 34.9 ning nagu eespool mainitud, siis referents on 75-250.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: fullspeed on August 04, 2015, 09:33:48
Ostsin endale 100qu d vitamiini. Mis on see soovituslik kogus millest ka kasu on. 1 tabletist piisab või on vähe? Olen 28 a ja 90kg :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: fullspeed on August 04, 2015, 09:35:00
Ebn i oma ja 100qg ikka mitte 100qu :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on August 04, 2015, 09:45:50
100 = 4000iu . Soovitav 1 hommikul ja 1 õhtul
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 02, 2015, 22:24:17
Endiselt saada, kellel huvi siis joker@bonsuna.com

1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15 eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on December 07, 2015, 20:22:29
Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15 eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com-----------------------------------------------------------------------------------
* D3 vitamiin on kõige olulisem vitamiin kõikide vitamiinide hulgas.
* Vitamiini olulisust tõestab fakt, et see on meie immuunsussüsteemi ülesehitamisel kõige olulisem vahend.
* On tõestatud, et Põhjamaades kannatavad D-vitamiini puuduses ca 70-80% elanikest. Uuring Maine’s sedastas, et isegi niisugustes päikeselistes paikades nagu India, Türgi ja Liibanon on 30-50 % lastest veres D-vitamiini alla normi
* D3-vitamiin – aitab kaasa haavade paranemisele ja juuste kasvule, reguleerib naha niiskusesisaldust ning kaltsiumi, fosfori ja süsivesikute ainevahetust.
* Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada 17 vähivormi, eriti rinna-, käärsoole-, eesnäärme- ja kopsuvähiga, aga ka teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teiste haigustega.
* Tavalisest toidust ei saa D-vitamiini piisavalt
* D2 ehk ergokaltsiferool ja D3 ehk kolekaltsiferool. Mis on nende erinevus? Vahe on selles, et keha omastab D3 vormi 300x korda paremini kui D2′te. See tähendab seda, et D2 on praktiliselt kasutu.
* Eesti apteekides müüdavad D-vitamiinid on liiga vähese toimeaine sisaldusega, et Teid aidata.

* D-vitamiini defitsiidiga seostatakse järgnevaid vaeguseid:
• Lihaste nõrkus.
• Kurnatus või kergesti väsimine.
• Raskustunne jalgades.
• Depressioon.
• Krooniline lihaste ja/või luude valulikkus.
• Sagedased infektsioonid.

Jne .. .jne ...
Rohkema info saamiseks www.google.com (http://www.google.com) abiks ;)

MUSCLEMAG ajakirjas nimetatakse D-vitamiin üheks lausa elulikult vajalikuks vitamiiniks kulturisti jaoks!

D-vitamiin on seotud kilpnäärme hormooni Parathyroid tootmisega, mis omakorda soodustab rasvapõletust! See seletab, miks uuringute kohaselt on enamikul ülekaalulistel inimestel suur D-vitamiini defitsiit.

2008 a läbiviiidud uuringute kohaselt suurendab D-vitamiin tarbitud toidu termilist efekti, mis seletabki parema rasvapõletuse. D-vitamiin soodustab rasvarakkude "surma" ja aitab reguleerida insuliini taset. Lihasrakkudes on retseprotid D-vitamiini talletamise tarvis, kui me manustame seda piisavalt, siis see parandab lihaste funktsionaalsust ja tugevust. Rohkem jõudu tähendab aga seda, et suudad tõsta rohkem rauda ning kasvatada omale tõeliselt freaky lihasmassi!


Kui palju D-vitamiini on vaja? Mis on ohutu annus?

EL-i ja USA erialaasutustele (EFSA ja Food and Nutrition Board) on mõlemad seadnud D-vitamiini turvaliseks igapäevase pideva kasutamise ülempiiriks 4000 IU ehk 100 mikrogrammi (mikrogrammi). See annus ei põhjusta kõrvaltoimeid ega muid ohtu ega kahjusta tervist. Sellest hoolimata Soomes ja Eestis esineb "eksperte", kes hirmutavad, et 50 mikrogrammi nö ületamine väidetavalt viiks mürgitusse. Belgia uuring näitab, et isegi 100 mikrogrammi päevas ei piisa kõigile.

Food and Nutrition Board on seadnud ka teise piirväärtuse, No Observed Adverse Effects Level (NOAEL), mis on 10 000 IU ehk 250 mikrogrammi päevas. Isegi selle kogusega pole täheldatud kõrvalmõjusid.
"Kui keegi teab midagi muud väita uuringute põhjal, ma oleksin huvitatud sellest uuringust," kirjutab Vitamin D Council asutaja dr John Cannell ajaveebis. Ta soovitab tarbida rohkem kui 100, kuid alla 250 mikrogrammi päevas.

Põhjendus: Alles 100 mikrogrammi päevas tõstis 97,5% elanikkonnast üle 75 nmol/l, mida üldiselt peetakse minimaalseks (ideaalis oleks see 75-150 nmol / l). Cannell tugineb Belgias hiljuti tehtud uuringule, kus täiskasvanutele manustati üks kord nädalas 625 mikrogrammi kapsleid.

Nelikümmend täiskasvanut isikut, kelle S-D-25 (kehas mõõdetud olev d-vitamiini kogus) jagati gruppidesse.
Esimene grupp kelle S-D-25 oli alla 25 nmol / l, sai päeva kohta arvutatult 105 mikrogrammi.
Teine grupp, kelle S-D-25 oli 25-50 nmol / l, sai 75 mikrogrammi päeva kohta.
Kolmas grupp (50-75 nmol / l) sai 50 mg / ööpäevas.
Neljas grupp (üle 75 nmol / l) sai 40 mg / ööpäevas.
Viies rühm (keskmiselt 45 nmol / l) sai platseebo kapsleid, ehk mitte ühtegi mikrogrammi.

S-D-25 tulemusi jälgiti ja viimane proov võeti kuu jooksul pärast manustamise lõppu.

Platseebo-grupil S-D-25 ei tõusnud, kuigi katse lõppes augustis. Seega polnud isegi suvisest päikesest kasu, mis peaks ka tõstma D-vitamiinikogust organsimis!!!

Teine üllatus oli see, et nii paljudel jäi ikkagi keha D-vitamiini kogus alla 75 nmol / l.
Esimesel grupil 62%, teisel grupil 60%, kolmandal grupil 25% ja neljandal grupil 45%. Platseebo grupil jäi koguni 86% puudu.

Seega oleks vaja veel suuremaid koguseid, et Teie d-vitamiini vajadused kehas oleks rahuldatud kui antud teaduslikus uuringus!

Dr. Oz on The Importance of Vitamin D (http://www.youtube.com/watch?v=6D9aANoN0-Y#)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Timo Majuri on December 08, 2015, 18:59:18
Mulle on toitumiskavas "määratud"  100uq päevas iga päev ja seda rasvapõletamise ja lihaste säästamise puhul.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on December 08, 2015, 20:17:05
Mulle on toitumiskavas "määratud"  100uq päevas iga päev ja seda rasvapõletamise ja lihaste säästamise puhul.

Eks D3 nimetataksegi rohkem hormooniks kui vitamiiniks ja sestap eriti vajalik.

Seega andke teada joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on January 18, 2016, 13:27:55
(https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11978_1127179863966933_1765100154952303507_n.jpg?oh=20bbf9acbba682b7b43976d864fd51da&oe=57085CAA)


300tk 2000iu (50mcg) D3 vitamiin 15 eur purk (20.08.2017)
joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on February 15, 2016, 11:22:46
Endiselt saadaval ;)

Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 50μg (ehk 2000 IU), pakis 300 tk.

1tk 16eur
2tk 30eur (15eur/tk)
3tk 42eur (14eur/tk)
5tk 70eur (postikulu ei lisandu)
+10tk 13 eur/tk (postikulu ei lisandu)


(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=108981&g2_serialNumber=1)

Pakkuda D3 vitamiini
1 kps 1000μg (ehk 4000 IU), pakis 300 tk.

1tk 20eur
2tk 38eur (19eur/tk)
3tk 54eur (18eur/tk)
5tk 85eur (17eur/tk)(postikulu ei lisandu)
10tk 150eur (15 eur/tk) (postikulu ei lisandu)

15tk ja rohkem ... küsi järele :)

(http://www.bonsuna.com/galerii/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=110096&g2_serialNumber=1)Toodet on võimalik saada ainult otse käest või läbi smart-posti:  joker@bonsuna.com
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 01, 2016, 19:12:16
Tahad, et su lapse luud oleks terved ja pepul rasva asemel lihased? Anna talle korralikult D-vitamiini!
800iu sidrunimaitselised närimistabletid 17.90 eur. Kirjuta joker@bonsuna.com


Kanadas läbi viidud uuringu kohaselt ei ole lastel, kelle D-vitamiini tase veres on normaalne, mitte ainult tervemad luud, vaid ka vähem keharasva ja suurem lihasmass.

Ajakirjas Pediatric Obesity avaldatud uuringu eesmärk oli välja selgitada esimese eluaasta jooksul D-vitamiini võtmise mõju luutihedusele.

Uuringusse kaasati 132 beebit, kes said esimese 12 elukuu jooksul ühte neljast erinevast uuringus kasutatud D-vitamiini annusest (400, 800, 1200 või 1600 IU päevas). Pärast üheaastaseks saamist nõustati kõiki uuringus osalenud lapsevanemaid, kuidas toitumise ja toidulisandite abil saavutada soovituslik D-vitamiini ööpäevane tarvitamine 400 IU päevas.

Laste luutihedust ja keha koostist hinnati uuesti kolme aasta vanuses DEXA-skaneeringuga (kahekordse kiirega röntgen-absorptsiomeetria). Ootuspäraselt leiti, et mudilastel, kes said iga päev 400 IU D-vitamiini, oli kolme aasta vanuses kõrgem luutihedus. Kõrgematel D-vitamiini annustel ei olnud luude arengu seisukohast mingit täiendavat kasu.

Üllatuslikult avastati aga samade skaneeringute käigus, et lastel, kelle seerumis oli D-vitamiini Kanada lastearstide soovituslikust tasemest rohkem (>75 nmol/l), oli keha koostises keskmiselt 450 grammi vähem rasva kui madalama D-vitamiini tasemega lastel; samuti oli kõrgema D-vitamiini tasemega lastel suurem lihasmass.

See, missuguse annuse D-vitamiini lapsed esimesel eluaastal saanud olid, ei mänginud siin rolli, kuigi esimesel eluaastal 1200 IU D-vitamiini saanud laste hulgas oli rohkem neid, kellel kolme aasta vanuses oli seerumi D-vitamiini tase soovituslikust normist kõrgem, mis on täiesti ok, sest D-vitamiiniga ei teki üledoosi. Selleks peaks juba terve purgi päevas sööma.
Samuti D-vitamiini positiivsed omadused hakkavad toimima alles siis kui meie kehas on see tase tiba kõrgem, sest muidu katab d-vitamiin ainult organismi elementaarsed vajadused.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Annika on September 01, 2016, 21:36:33
Huvitav, mida see "lapse pepu peal rasva asemel lihased" tähendama peaks?? Ära nüüd liiga äärmustesse ka lasku oma kulturismiga, eks. Eriti mis puudutab beebisid ja  väikelapsi.

Eestis muide soovitavad arstid alates lapse sünnist kuni 2a saamiseni manustada neile igapäevastelt vastavaid, lastele mõeldud D-vitamiini tilkasid, ja julgen väita, et enamus emasid seda ka teeb.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 02, 2016, 09:07:27
Huvitav, mida see "lapse pepu peal rasva asemel lihased" tähendama peaks?? Ära nüüd liiga äärmustesse ka lasku oma kulturismiga, eks. Eriti mis puudutab beebisid ja  väikelapsi.

Eestis muide soovitavad arstid alates lapse sünnist kuni 2a saamiseni manustada neile igapäevastelt vastavaid, lastele mõeldud D-vitamiini tilkasid, ja julgen väita, et enamus emasid seda ka teeb.

Mina jälle süüdi? Kui Te nüüd natuke süüvite, siis näete isegi, et seda uuringut tegid ja rääkisid Kanada teadlased ning tegemist tõlkega. Mina ainult tegin copy-paste. Aga ju Te targem :)
Kõik emad vo pole nii haritud kui Teie. Lisainfo pole kunagi liiast?

Tõsi, D-vitamiin reguleerib ka keharasva. Mõtelge sellele ;)  Lapsed on ka inimolendid. (Üllatus?) Ja tegelikult kui Te oma lastele D-vitamiini annate, siis olete äärmustes hoopis Teie ja "kasvatate neist atleete", sest D-vitamiin seda ju teebki - hoiab lisaks ka keharasva normaalsuse piires. Kui teised lapsed on ülekaalus, siis paratamatult normaal-kaalus lastel on vähem keharasva võrreldes nendega JA SEE OLI POINT! (puust ja pounane, aga ei tea kas abiks).
"Äärmustes" siis iroonilises võtmes, sest tegelikult ongi see normaalne kui lapsed ei kasva üles D-vitamiini vaeguses.

Võib tilgutada ja kui piisavalt suured lapsed, siis võib anda maitsvaid tablette. Vahet pole. Kui kvaliteetne toode, siis D-vitamiini tase on ka normis kehas. EBN on kvaliteetne ja väga palju tulnud positiivset tagasisidet ja ka enda peal üle testinud.
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Annika on September 02, 2016, 09:41:37
Vihje oli Sinu esimesele, tumedale tekstile, mis ei ole osa uuringust, vaid kuulub Sinu tõlgendusse asjast.

Emade harituse pärast ära muretse- seda infot jagatakse juba sünnitusmajas ja hiljem perearsti juures ;-) Kohe peale sündi tehakse beebile muide ka K-vitamiini süst. Äärmustest on asi kaugel.

Lihtsalt infoks Sulle, paistab, et Sa pole kursis :-)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 02, 2016, 09:51:32
Vihje oli Sinu esimesele, tumedale tekstile, mis ei ole osa uuringust, vaid kuulub Sinu tõlgendusse asjast.

Emade harituse pärast ära muretse- seda infot jagatakse juba sünnitusmajas ja hiljem perearsti juures ;-) Kohe peale sündi tehakse beebile muide ka K-vitamiini süst. Äärmustest on asi kaugel.

Lihtsalt infoks Sulle, paistab, et Sa pole kursis :-)

Ka see tume osa oli Copy-Paste ja artikli pealkiri.
Tänud muretsemast, mul on laps ja olin ka sünni juures ja käisime mööda arste lapse emaga kohusetundlikult ning Tehvaniga kõik ülisuper :)

* Tore, et ikka sõna võtate kuigi kahjuks toimub see ainult siis kui võimalust minu isikule kuidagi küüniliselt ära panna. Igaühel omad lõbud. Õnnelikud inimesed pole tavaliselt õelad.
Olge rohkem positiivne ja aretage ka teisi teemasid siin, usun see meeldiks paljudele.


Aga siin teemas räägiks ainult D-vitamiiniga seonduvast, sest kui teema "lohisema" lükkan pihitooli või kustutan. Nothing personal :)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on December 05, 2016, 08:36:42
Spetsiaalne hind 800IU 200tk pakis EBN sidrunimaitselised närimistabletid.
Muidugi saada endiselt ka 4000iu täiesti värske partii tehasest.

(https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15319029_1382356641782586_2841849533675955738_n.jpg?oh=d627ea2fb2f60c541a1c054440049a4a&oe=58B6F3B5)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Rainer/rainerA/Vaher on April 03, 2017, 17:41:40
sai siis kah SYNLAB-is käidud. Igaljuhul toimib (Y)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on February 21, 2018, 13:18:02
Kellel huvi, see kirjutab: joker@bonsuna.com

(https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18951354_1995768353773341_8241265534989395465_n.png?oh=fef3b1e4b5f0194b1394fd84b3aea883&oe=5B062147)
Title: Re: M: D3 vitamiin kõige vajalikum ja asendamatum!
Post by: Joker on September 17, 2018, 14:19:34
Endiselt saada parima hinnaga ;)
Kirjuta trainhard.ee@yahoo.com või toidulisandid@online.ee

* Alates 5 purki postikuluta!

(https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28576209_897240010454782_7299910841019711168_n.png?_nc_cat=0&oh=afe45e9c0a11f9e15ba5cce318fd62bd&oe=5C1AEA80)