wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 2 3 [4]   Go Down

Author Topic: Positiivsed põhjused, miks tegeleda naturaalse kulturismi/fitnessiga  (Read 48116 times)

Gunnar

 • BIG BOYS BARBELL CLUB
 • ****
 • Posts: 382
  • View Profile
Re: Positiivsed põhjused, miks tegeleda naturaalse kulturismi/fitnessiga
« Reply #45 on: February 17, 2010, 15:43:03 »

jhm..ega see solaarium just tervislik nahale pole..kuid isegi käin vahest nautimas seda võltspäikest :P päris mõnus :)
Ma pigem soovitasin sollis käia sellepärast et need vistrikud,vinnid,punnid ja ka akne ära kaoks 8).
Mul on mõned sõbrad, kes ainult sellepärast käivadki sollis,et näos mingeid punne polex:)
Logged
Miski pole võimatu! Võimatu võtab lihtsalt kauem aega.
WWW.RAMMUMEES.EE

beljo

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 588
  • View Profile
Re: Positiivsed põhjused, miks tegeleda naturaalse kulturismi/fitnessiga
« Reply #46 on: February 17, 2010, 16:00:17 »

On küll vahepeal mõnus omale jume peale ajada. Aga ikka ma siin nöögin. Vaevalt mõni nahaarst punnide, vistrike ravimiseks soli määrab, aga võibolla mõnel juhtumil tõesti. Kuskil oli teema, et oleneb kui hull asi on- mida hullem akne vms. seda vähem soovitatakse soli.
Logged
B.

Milvi

 • God of Herself
 • ****
 • Posts: 552
  • View Profile


Väike ennetustöö-artikkel ka ravimite mittesihtotstarbelise kasutamise kohta. Teavitamine on ennetustöö, kiivas saladuskatte all hoidmine mitte.
Aga mis on ravim?
Vastuse sellele saame Ravimiseaduse § 2 lõige 1-st: Ravim on igasugune aine või ainete kombinatsioon, mis on mõeldud haiguse või haigussümptomi vältimiseks, diagnoosimiseks, ravimiseks või haigusseisundi kergendamiseks inimesel või loomal, inimese või looma elutalitluse taastamiseks või muutmiseks farmakoloogilise, immunoloogilise või metaboolse toime kaudu (kehtiv kuni 30.06.2014).Kasutada või mitte?


Inglise keelest tõlgituna väljalõige: allikas

"Kuigi mitte-raviotstarbelise kasutamise eesmärgil on ravimite kasutamine ebaseaduslik, ma arvan, et see on iga inimese otsustada, kas ta soovib neid kasutada või mitte; ja kas ta tahab elu kogeda nagu kulturist, naturaalne kulturist või tõeliselt loomulik kulturist. Kuid enne suurt sammu tehes, palun kaaluda järgmisi puudusi olles ravimi kasutaja:-Mitte-raviline ravimite kasutamine on ebaseaduslik enamikes riikides.
-Kui olete võistlev sportlane, siis te petate ja võite osutuda dopingutestis positiivseks.
-Te võite kogeda kõrvaltoimeid ja võite võtta tõsiseid terviseriske (vt eespoolt). Te peaksite võtma täiendavaid ravimeid, et vältida või ravida kõrvaltoimeid.
-Ravimi kasutamine võib tekitada sõltuvust. Te võite kaotada oma motivatsiooni treenida ilma nendeta.
-Te võite kulutada palju raha. Mõned ravimid on väga kallid.
-Te annate spordile halva maine. Kulturism on juba väga tugevalt seotud narkootikumide tarvitamisega.
-Te peate valetama kõigile oma narkootikumide tarvitamisest. Kas sa ütled seda oma tüdrukule või naisele? Mis siis, kui ta saab teada?
-Enamikele naistele ei meeldi "dopingut täis pumbatud" kulturistid. Nad leiavad, et Mr. Olümpia tüüpi kehaehitus või midagi sellele lähenevat on väga eemaletõukav.
-Te võib-olla ostate oma ravimeid mustalt turul või internetist ning lõpuks võite lõpetada võltsitud või isegi ohtliku kraamiga.
-Te ei saa olla uhked oma tulemuste üle, sest enamik neist on tehtud ravimite tõttu, mitte sellepärast, et omate head geneetikat, toitute "õigesti" ja treenite "raskelt".
-Kui kaugele te lähete? Milliseid ja kui palju ravimeid te kasutate? Kui palju raha te kulutate neile? Kas te lõpetate, kui saate naiste rinnad, kaotate oma juuksed, saate raske akne ja impotentsuse, või jätkate kuni saate tõsise südamehaiguse, diabeedi või isegi vähi?
-Kui te lõpetate ravimite kasutamise, siis kaotad suure osa oma lihastest.
-Kas see on tõesti väärt kogu vaeva?"
Kuigi Eestis ei ole mitte-raviotstarbelise ravimi kasutamine ebaseaduslik, siiski seab piirid Karistusseadustiku § 195, mis kätkeb endas seoses dopinguga kolm tegu, mis sätestab järgmist:
Ravimi väljakirjutamise eest kasutamiseks dopinguna spordis, samuti ravimi dopinguna kasutamisele kallutamise eest või ravimi dopinguna manustamiseks üleandmise eestkaristatakse rahalise karistusega (kehtiv kuni 01.07.2014).
Seoses Karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõuga sätestatakse  jõustuvas seadusemuudatuses lisandub sanktsioonina kuni üheaastane vangistus; kui sama tegu on toime pandud alaealise või kahe või enama inimese suhtes- karistatakse rahaliselt või kuni kolme aastase vangistusega. Juriidilisele isikule näeb dopingule kallutamise teona ette rahalise karistuse.
« Last Edit: June 23, 2014, 18:04:43 by Eli »
Logged
Pages: 1 2 3 [4]   Go Up
 

Kaubamaja
youtube