wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Go Down

Author Topic: Vigastuste ennetamine, taastusravi jm  (Read 99139 times)

Missisryan

• OZONE GYM
  • happiness is just a state of mind...
    • View Profile
Re: Vigastuste ennetamine, taastusravi jm
« Reply #195 on: October 21, 2015, 23:38:58 »

Küsimus: kui on probleeme pinges puusadega, siis kuhu oleks parem pöörduda:
füsioterapeudile
massaaz (tai näiteks) kus käib korralik venitamine
osteopaat.

Olen elu aeg kõverik olnud, kui istudes selg on sirgu siis jalad on kõverad ja vastupidi. Üle-eelmine suvi oli vastik põlvevalu, lonkasin mitu kuud. Lõpuks oli sääremari paremal jalal alaliselt krampis. Füsioterapeut ütles et puusad on pinges ja see mõjutab siis reie tagumist lihast, sealt edasi hakkab põlvest kiskuma ja veel hullemaks siis sääremarja. Venitas ja mudis hoolega ja ajutiselt oli parem. Teen venitusi mis näitas. Olen peale seda korra veel käinud.
Nüüd on jälle konstantselt reie tagaküljed pinges, sääremarjad on ka valusad. Teen venitusi, natuke nagu oleks parem.
Aga sooviks paremat lahendust kui ajutine peale füsio külastust.
Mind over the body!

gmaster

• REVAL SPORT
    • View Profile
    • Professionaalne füsioteraapia ja massaaž
« Reply #196 on: October 22, 2015, 14:28:26 »

Ega puusi nägemata ei saagi öelda, kuhu parim minna oleks.
Mina panustakski füsio/osteopaat/kiropraktik. Täpsemalt ei saagi öelda, kuna kõigil individuaalsed erinevused, eriti eestis füsiode osas. Mõni väga palju koolitunud, mõni üldse mitte :)
Tippkvaliteediga füsioteraapia, massaazh, erineva eesmärgiga (ka terapeutilised) treeningkavad jm. Kunderi 24, City tervisestuudio.  www.georglaasik.ee / georg@georglaasik.ee

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #197 on: October 22, 2015, 16:27:06 »

Ega puusi nägemata ei saagi öelda, kuhu parim minna oleks.
Mina panustakski füsio/osteopaat/kiropraktik. Täpsemalt ei saagi öelda, kuna kõigil individuaalsed erinevused, eriti eestis füsiode osas. Mõni väga palju koolitunud, mõni üldse mitte :)

Suur aitähh vastamast!

Ma elan Iirimaal. Olengi siin mõelnud et ilmselt see on midagi millega olen sündinud (tüdruk ka selline, poiss mitte) et ilmselt osteopaat.. äkki õnnestub tal midagi lahti venitada või ehk oskab paremat nõu anda. Füsio oli tegelikult super ja lahendas mu esimese korraga ära. Lonkasin päris korralikult kuna lihased olid krampis paremal jalal. Kontrollis jalatseid ka ja kuidas kõnnin aga sellega oli rahul.
Mind over the body!

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #198 on: November 23, 2015, 20:30:40 »

Käisin osteopaadil tiiru ära. Kontrollis, vaagen on natuke nihkes (twisted) venitas ja sebis puusadega, reedel käisin, täna endiselt tundub nagu oleks keegi mind tükkideks võtnud ja kokku tagasi pannud :D St on tunda aga mitte valus valu vaid rohkem nagu paranemise valu. Reie tagaosa pinge kadus koheselt. Eelnevalt oli nädalaid tunda seda, puhkamise ja venitamisega paremaks ei läinud.
Reie tagaosas ei pidanudki asi olema, tuleb vaagnast ja puusadest osaliselt ja kannika seest?
Igatahes soovitas venitusi ja kui tagasi tuleb probleem siis lähen uuesti.

Sellist venitust http://www.sportsinjuryclinic.net/media/Stretching/glute-stretch-couch120.jpg

Harjutused soovitas ka üle vaadata kuna tema arvates põhjustab ka mõni neist ilmselt olukorra ägenemist.
Mind over the body!

gmaster

• REVAL SPORT
    • View Profile
« Reply #199 on: November 24, 2015, 00:10:52 »

See on puusa rotaatorite venitus jah :)

Tippkvaliteediga füsioteraapia, massaazh, erineva eesmärgiga (ka terapeutilised) treeningkavad jm. Kunderi 24, City tervisestuudio.  www.georglaasik.ee / georg@georglaasik.ee

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #200 on: November 24, 2015, 00:18:27 »

Jep, painduvus puusades on suht nutune, u pool sellest mis vaja. Ma ei tea miks. Usun et enamus vanamutte painduvad ka rohkem :D
Mind over the body!

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #201 on: November 24, 2015, 00:25:07 »

Jep, painduvus puusades on suht nutune, u pool sellest mis vaja. Ma ei tea miks. Usun et enamus vanamutte painduvad ka rohkem :D

Soovitas teha 10x hoida asendit 2s iga kord. Mitte üle pingutada ega vägisi suruda kuna võin põlveliigese tuksi keerata.
Mind over the body!

Lexusl

• SPARTA SPORDIKLUBI
  • Trenn- see on minu alternatiivmeditsiin!
    • View Profile
« Reply #202 on: November 24, 2015, 11:11:43 »

Mul on ka puusad vist kinni, üldse terve see piirkond (ristluu, alaselg)
See venitus on väga hea, gmasteri juures käisin siis soovitas seda.
Ma venituste peal elangi ainult :D

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #203 on: November 24, 2015, 12:11:12 »

Mul on ka puusad vist kinni, üldse terve see piirkond (ristluu, alaselg)
See venitus on väga hea, gmasteri juures käisin siis soovitas seda.
Ma venituste peal elangi ainult :D

Lexusl aga vist pole kunagi hilja end venitama hakata, st parandab painduvust. Baleriini või gümnasti meist ei saa kahjuks enam :D Ma mingi aeg tegin pilatest ka, see ka aitab. Mul ka alaselg valutab tihti.
Ristluu.. sabakondi juures siis? Mul ka, hetkel veel eriti hullusti. Selle kallal ta oli ka tükk aega. Ma väga loodan et nüüd läheb paremaks, muidugi oleks tobe imet loota peale üht seanssi.

Aga reie tagaküljed olid kohe pingevabad. Eile venitasin nagu kästud. parem on kange ja jube valus, vasak jalg on parem aga kannikas on väga tugev valu ka väikese venituse korral.
Mind over the body!

Lexusl

• SPARTA SPORDIKLUBI
    • View Profile
« Reply #204 on: November 24, 2015, 12:15:50 »

Lexusl aga vist pole kunagi hilja end venitama hakata, st parandab painduvust. Baleriini või gümnasti meist ei saa kahjuks enam :D Ma mingi aeg tegin pilatest ka, see ka aitab. Mul ka alaselg valutab tihti.
Ristluu.. sabakondi juures siis? Mul ka, hetkel veel eriti hullusti. Selle kallal ta oli ka tükk aega. Ma väga loodan et nüüd läheb paremaks, muidugi oleks tobe imet loota peale üht seanssi.

Aga reie tagaküljed olid kohe pingevabad. Eile venitasin nagu kästud. parem on kange ja jube valus, vasak jalg on parem aga kannikas on väga tugev valu ka väikese venituse korral.

Ristluu on nimme ja sabakondi vaheline osa. Ma ei tea kui täpselt ma nüüd ennast väljendasin? :P

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #205 on: November 24, 2015, 12:33:44 »

Hahah, mul ka umbes seal. Määri hobusepalsamit peale :D Ma eile olin sunnitud nii tegema.
Mind over the body!

gmaster

• REVAL SPORT
    • View Profile
« Reply #206 on: November 24, 2015, 21:42:42 »

olge sinna pükstepiirkonda määrimisega ettevaatlik, kui liiale lähete ja kraam allapoole hakkab voolama, võib päris huvitavaid kogemusi saada..

Missisryan

• OZONE GYM
    • View Profile
« Reply #207 on: November 24, 2015, 22:13:07 »

Jaa  ;D
Mind over the body!

Lexusl

• SPARTA SPORDIKLUBI
    • View Profile
« Reply #208 on: November 25, 2015, 09:59:20 »

Ma olen ühe korra saanud väga "huvitava" kogemuse, õnneks mitte seal all pool, ei taha isegi mõelda sellele valule kui oleks sinna sattunud see määriatv. :'(
Nimelt määrsin ma oma kangele kaelale kunagi mingit jõhkralt tugevat salvi, see hakkas niimoodi tulitama, et ma konkreetselt karjusin patja ca. 30min.
Nime ei mäleta praegu aga oli sellel kaasas paari cm läbimõõduga pealekandmise aplikaator.
Ma ei tea kas ma viskasin selle minema või ei, et kunagi ei tekiks enam kiusatust seda uuesti kasutada :D

Sarge

• Nõo Spordihoone / TÜ ASK
    • View Profile
« Reply #209 on: November 25, 2015, 10:12:57 »

Ma olen ühe korra saanud väga "huvitava" kogemuse, õnneks mitte seal all pool, ei taha isegi mõelda sellele valule kui oleks sinna sattunud see määriatv. :'(
Nimelt määrsin ma oma kangele kaelale kunagi mingit jõhkralt tugevat salvi, see hakkas niimoodi tulitama, et ma konkreetselt karjusin patja ca. 30min.
Nime ei mäleta praegu aga oli sellel kaasas paari cm läbimõõduga pealekandmise aplikaator.
Ma ei tea kas ma viskasin selle minema või ei, et kunagi ei tekiks enam kiusatust seda uuesti kasutada :D

Kapsikam. :)
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Go Up

Kaubamaja
youtube