wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: 1 [2]   Go Down

Author Topic: Toitumine  (Read 17083 times)

Re: Toitumine
« Reply #15 on: April 12, 2016, 22:35:57 »

Kas riis on crap? Aga riisigalett?

Valge riis on kindlasti crap, kuna ei sisalda mingeid mineraale, vitamiine ega muid inimesele vajalikke ühendeid. Mingil määral on ka pruun riis paras crap, kuid seda vähem kui valge riis.
Peale nende kahe riisisordi on veel riisisorte olemas, mis on inimesele palju kasulikumad ja paremad, kui need kaks.
Break the rules, not the law, but break the rules. It is impossible to be a maverick or a true original if you’re too well behaved and don’t want to break the rules. After all, what is the point of being on this earth if all you want to do is be liked by everyone and avoid trouble?

ArchangelEST

• Lasna-Esiku-Rätiku-Klubi
    • View Profile
    • Flexible Dieting Handbook
« Reply #16 on: April 12, 2016, 23:48:02 »

Valge riis on kindlasti crap, kuna ei sisalda mingeid mineraale, vitamiine ega muid inimesele vajalikke ühendeid. Mingil määral on ka pruun riis paras crap, kuid seda vähem kui valge riis.
Peale nende kahe riisisordi on veel riisisorte olemas, mis on inimesele palju kasulikumad ja paremad, kui need kaks.

Wrong.

http://www.aworkoutroutine.com/brown-rice-vs-white-rice/

White rice actually has an equal or better nutritional yield & also has a better nitrogen-retentive effect than brown rice. This is because the fiber & phytate content of brown rice act as antinutrients, reducing the bioavailability of the micronutrients it contains.

Are there differences between white rice and brown rice? Yup, definitely.

Are those differences likely to make any significant difference whatsoever in terms of body composition or health with all else (overall diet, training, consistency, etc.) being equal? Nope.

In fact, when you really compare the two, any differences that might be even close to significant (for example, digestibility and arsenic content) actually favor white rice over brown.

So which one is better? It’s a tie, and that tie is likely best broken based on your own personal needs and preferences. The rest doesn’t matter. Eat the one you like best and/or have less issues with eating.
Pizza & Burger dieter master race. Bow before me peasants.

Flexible Dieting Handbook

Aspartame Research
« Reply #17 on: April 13, 2016, 00:01:52 »

Wrong.

http://www.aworkoutroutine.com/brown-rice-vs-white-rice/

Valge riis on üldjuhul rafineeritud ehk siis töödeldud riis, kust on selle tootmisprotsessi käigus kadunud kõik vajalikud ühendid inimese jaoks. Kui eelistada valget riisi, siis kindlasti pikateralist Basmati või Jasmiini riisi, kuna neid pole nii töödeldud.
Kuna valge riis läbib mitmeid jahvatamise ja poleerimise protsesse, siis ei saa ta kohe kindlasti toitainete ja mineraalide poolest teistele riisidele vastu mis on nö. täistera riisid. ;)
But at the end of the day, you can eat whatever the f*ck you wanna eat. 8) :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=felIbD509KM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=felIbD509KM</a>
« Last Edit: April 13, 2016, 00:12:06 by PhysiquesOfStateliness »
Break the rules, not the law, but break the rules. It is impossible to be a maverick or a true original if you’re too well behaved and don’t want to break the rules. After all, what is the point of being on this earth if all you want to do is be liked by everyone and avoid trouble?

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #18 on: April 13, 2016, 08:26:17 »

Noor, ja esmapilgul mõistlik mees, ära karda ise ning levita hirme, millel on 0 back-up'i. Internetis on väga palju müra, oska valida, või usalda neid, kel see oskus olemas.

Sulle anti kenasti link kätte, kus on kirjas, millega riisi puhul tegemist on, sa üritad mingi pseudoga vastu vaielda. Eks ise tead, tõesti, aga enesepiiramine nii tühiste asjade juures on pigem sulle endale kahjulik, meil ei ole kaotada midagi.

Toit on oluliselt lihtsam teema, kui sellest tehakse. Veel kord: ei ole olemas halbu toiduaineid, doseeri vaid õigesti.
« Last Edit: April 13, 2016, 08:29:01 by mp »
« Reply #19 on: April 13, 2016, 09:29:31 »

Noor, ja esmapilgul mõistlik mees, ära karda ise ning levita hirme, millel on 0 back-up'i. Internetis on väga palju müra, oska valida, või usalda neid, kel see oskus olemas.

Sulle anti kenasti link kätte, kus on kirjas, millega riisi puhul tegemist on, sa üritad mingi pseudoga vastu vaielda. Eks ise tead, tõesti, aga enesepiiramine nii tühiste asjade juures on pigem sulle endale kahjulik, meil ei ole kaotada midagi.

Toit on oluliselt lihtsam teema, kui sellest tehakse. Veel kord: ei ole olemas halbu toiduaineid, doseeri vaid õigesti.

Ma pole öelnud, et valge riis Sind ära tapab aga milleks süüa nö. "surnud" toiduaineid mis ei anna Su organismile kasulikke ühendeid?
See, et Sa neid kasulikke ühendeid ei saa tavatoiduga paneb Sind sööma ravimitööstuse tablette, et kõik vajalikud mineraalid, vitamiinid ja ensüümid kätte saada. ;)
Lisan ära, et see on pelgalt minu arvamus, mina seda arvamust kellelegi pähe määrima ei hakka ning maailma parandamise soovi mul pole. Sööge seda mida ise heaks arvate. ;)
« Last Edit: April 13, 2016, 09:36:37 by PhysiquesOfStateliness »

visionofdisorder

• View Profile
« Reply #20 on: April 13, 2016, 10:39:59 »

Ma pole öelnud, et valge riis Sind ära tapab aga milleks süüa nö. "surnud" toiduaineid mis ei anna Su organismile kasulikke ühendeid?
See, et Sa neid kasulikke ühendeid ei saa tavatoiduga paneb Sind sööma ravimitööstuse tablette, et kõik vajalikud mineraalid, vitamiinid ja ensüümid kätte saada. ;)
Lisan ära, et see on pelgalt minu arvamus, mina seda arvamust kellelegi pähe määrima ei hakka ning maailma parandamise soovi mul pole. Sööge seda mida ise heaks arvate. ;)

riis on jah suhteliselt vitamiinide ja mineraalide vaene, aga päris surnud toiduaineks ei nimetaks. ja nagu mp ütles, kõik sõltub kogustest.

sinu jutt tegelt meenutas ühte teksti, mida rohkem inimesed võiksid lugeda (ja omale pähe raiuda :D), "food is not fuel" - http://www.precisionnutrition.com/food-is-not-fuel

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #21 on: April 13, 2016, 11:38:34 »

Ja kui minna mõne loogika teed : vaata kui paljud, kui mitte suurem osa, kulturiste teevad oma *vormi* põhiliseks süsivesikuteallikaks seesama tühi ja surnud riis.
« Reply #22 on: April 13, 2016, 12:27:44 »

Ja kui minna mõne loogika teed : vaata kui paljud, kui mitte suurem osa, kulturiste teevad oma *vormi* põhiliseks süsivesikuteallikaks seesama tühi ja surnud riis.

Sellel teemal võiks vaidlema jäädagi, vormi võid teha burksi, pizza ja jäätise najal ka nagu näiteks Hodgetwinsid, sest vormi saavutamiseks loeb suuremal määral kaloraazhi jälgimine, mitte see kui CLEAN see toit on. Ma ei rääkinud siin kulturisti vormi tegemisest vaid sellest, et üks toit annab Sulle vitamineraale ja teise toidu kõrvale pead lihtsalt tablette krõbistama, et saada oma vajalik vitamineraalide kogus päevas kätte, sest selles toidus on neid minimaalselt.
Miks muidu tänapäeva inimestel on vitamiini ja mineraalide puudus? Kunagi kauges minevikus sellist asja polnud, sest toiduaineid ei olnud niiviisi töödeldud nagu praegu. Et enne tarbija kätte jõudmist on toiduainet sajal erineval viisil töödeldud.
« Last Edit: April 13, 2016, 12:32:53 by PhysiquesOfStateliness »

Timpss

• View Profile
« Reply #23 on: April 13, 2016, 13:02:22 »

Sellel teemal võiks vaidlema jäädagi, vormi võid teha burksi, pizza ja jäätise najal ka nagu näiteks Hodgetwinsid, sest vormi saavutamiseks loeb suuremal määral kaloraazhi jälgimine, mitte see kui CLEAN see toit on. Ma ei rääkinud siin kulturisti vormi tegemisest vaid sellest, et üks toit annab Sulle vitamineraale ja teise toidu kõrvale pead lihtsalt tablette krõbistama, et saada oma vajalik vitamineraalide kogus päevas kätte, sest selles toidus on neid minimaalselt.
Miks muidu tänapäeva inimestel on vitamiini ja mineraalide puudus? Kunagi kauges minevikus sellist asja polnud, sest toiduaineid ei olnud niiviisi töödeldud nagu praegu. Et enne tarbija kätte jõudmist on toiduainet sajal erineval viisil töödeldud.
Oioioi nüüd sa natuke küll lähed vales suunas sellega, et tänapäeva inimestel on vitamiini ja mineraalide puudus. Sa mõtle ka selle peale, et need enamus tänapäeva inimesi toituvad ebatervislikult.
« Reply #24 on: April 13, 2016, 13:25:50 »

Oioioi nüüd sa natuke küll lähed vales suunas sellega, et tänapäeva inimestel on vitamiini ja mineraalide puudus. Sa mõtle ka selle peale, et need enamus tänapäeva inimesi toituvad ebatervislikult.

No näed, jõuame ikka välja sinna kuhu minagi tahtsin välja jõuda - EBATERVISLIK toitumine on selle põhjustajaks. Valge riis kuulubki ebatervisliku toitumise alla (tänu sellele, et teda on tuhandeid kordi töödeldud ja seda pidevalt tarbides ei saa Sa lihtsalt vitamineraale kätte) võrreldes musta, punase või pruuni riisiga. ;)
Seda valget riisi aegajalt tarbides ei juhtu midagi aga enamus inimesi kasutabki seda riisi igapäevaselt, vat siin tekib probleem tema ebatervislikkusega. Ükski toiduaine pole ebatervislik, kui teda tarbida minimaalselt või mõõdukalt. Paraku inimesed tarbivad seda rohkem kui peaks.
No hard feelings aga kui siin välja tuua ArchangelEST postitus ja see link mida ta jagas, siis ma ei leidnud sellelt lehelt infot kes on nende artiklite autor. Sry, võib-olla jäi lihtsalt autor kahe silma vahele. Mulle tundub see järjekordne broscience artikkel, mida keegi kusagil naised saunas rääkisid juttude põhjal kokku vorpis.
« Last Edit: April 13, 2016, 13:33:59 by PhysiquesOfStateliness »

kristo1979

• View Profile
« Reply #25 on: April 13, 2016, 13:42:55 »

Ah mis te plädisete siin, üks on teisest targem ja kolmas on vabse võll teadlane :D :D :D

Kokkuvõttes on nii, et kõike tuleb teha vastavalt vajadustele ja eesmärkidele ja enda iseärasustele. Pole mõtet siin ühte toitainet teisest üle tõsta või maha langetada, nagu kõige muuga elus, võib kõike teha, aga mõõdukus on võtmesõna. Selle teemaga aga tuleks ennast vastavalt endale kurssi viia ja just katsetus-eksitus meetodil ja enda jaoks välja sonkida need asjad, mis toimivad. Kokkuvõttes pole vahet, kas mr. x ülistab ühte asja või mrs n laidab teist, vahe on kas sulle endale need asjad reaalselt sobivad ja suudad seda ka jätkusuutlikult teha. Ilmselgelt ei ole iga toitaine samaväärne ega saa sama puuga lüüa, aga väita, et ühte või teist ei tohiks üldse tarbida, muidu sured maha, on vast samamoodi debiilsus. Ja ilmselgelt ei juhtu suurt midagi, kui ma iga reede ennast kergelt täis kaaniksin, kui ma seda igapäev teeks, seaks mu tervise suure küsimärgi alla, mõõdukalt tehes ei pea otseselt millelegi selga päris keerama, vaid teadma millal ja kui palju seda võib ja on mõttekas tarbida.

Sortige enda jaoks välja see mis sobib ja loogish, et teadusest ja ka teiste kogemustest võiks lähtuda proovimisel ja ennast põhitõdedega kurssi viia ja pidevalt täiendada, aga mingit ühist tõde nagunii pole, mulle näiteks ei meeldi kumbki riis, ei tume ega valge, vahel harva on ok, muidu mõttetu kanatera mingi, seega ma ei suudaks nagunii riisile jätkusuutlikult mingit baasi ehitada kui süsivesikuallikana.

Pointless nämmutamine, kus üks tahab teisest rohkem silma paista oma teadmistega, kokkuvõttes pole meil kellelgi mingit vormi, mida enda jutule tõestuseks tuua ja öelda, et näe ma reaalselt oskan ka teha ja tean millest räägin.

Ja no offence to anyone  8)

Timpss

• View Profile
« Reply #26 on: April 13, 2016, 14:21:53 »

Ah mis te plädisete siin, üks on teisest targem ja kolmas on vabse võll teadlane :D :D :D

Kokkuvõttes on nii, et kõike tuleb teha vastavalt vajadustele ja eesmärkidele ja enda iseärasustele. Pole mõtet siin ühte toitainet teisest üle tõsta või maha langetada, nagu kõige muuga elus, võib kõike teha, aga mõõdukus on võtmesõna. Selle teemaga aga tuleks ennast vastavalt endale kurssi viia ja just katsetus-eksitus meetodil ja enda jaoks välja sonkida need asjad, mis toimivad. Kokkuvõttes pole vahet, kas mr. x ülistab ühte asja või mrs n laidab teist, vahe on kas sulle endale need asjad reaalselt sobivad ja suudad seda ka jätkusuutlikult teha. Ilmselgelt ei ole iga toitaine samaväärne ega saa sama puuga lüüa, aga väita, et ühte või teist ei tohiks üldse tarbida, muidu sured maha, on vast samamoodi debiilsus. Ja ilmselgelt ei juhtu suurt midagi, kui ma iga reede ennast kergelt täis kaaniksin, kui ma seda igapäev teeks, seaks mu tervise suure küsimärgi alla, mõõdukalt tehes ei pea otseselt millelegi selga päris keerama, vaid teadma millal ja kui palju seda võib ja on mõttekas tarbida.

Sortige enda jaoks välja see mis sobib ja loogish, et teadusest ja ka teiste kogemustest võiks lähtuda proovimisel ja ennast põhitõdedega kurssi viia ja pidevalt täiendada, aga mingit ühist tõde nagunii pole, mulle näiteks ei meeldi kumbki riis, ei tume ega valge, vahel harva on ok, muidu mõttetu kanatera mingi, seega ma ei suudaks nagunii riisile jätkusuutlikult mingit baasi ehitada kui süsivesikuallikana.

Pointless nämmutamine, kus üks tahab teisest rohkem silma paista oma teadmistega, kokkuvõttes pole meil kellelgi mingit vormi, mida enda jutule tõestuseks tuua ja öelda, et näe ma reaalselt oskan ka teha ja tean millest räägin.

Ja no offence to anyone  8)
Jutt hea kõik ja õige, aga lihtsalt üks mees teeb miskipärast valget riisi nii maha kui võimalik teha on  :D

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #27 on: April 13, 2016, 14:43:24 »

Perhaps one of the biggest reasons why so many idiotic debates break out on the topic of nutrition, is due to the incorrect idea that everyone is entitled to an opinion. Or at the very least that all opinions are equal.

Sure, we can all hold an opinion on things that fall within a grey area or that are not fully understood yet.

But I'm sorry, you can NOT defend a certain viewpoint/method because "well, that's just my opinion", if there is clear evidence to show that view is incorrect or flawed.

You can not have "an opinion" that:
--> Calories don't matter
--> Eating a high-protein diet will cause kidney disease
--> Skipping meals will automatically make you fat
--> Everyone will do best on a low-carb diet
--> Everyone will do best on a low-fat diet
--> "Eating tilapia made me look leaner because it thinned out my skin"
--> etc.

That's not having an opinion. That is consciously deciding to be ignorant of the facts that science has presented us.

Now, to be clear, if someone does believe one of these things, that is not to say they should be attacked. They may not have came across better info yet.

In such a case, I have ZERO problem with that. Every single one of us has believed things that were just not so.

But if that person is provided with better information, but attempts to remain dogmatic about their false conclusion by defending it as "my opinion" and just says "let's agree to disagree", then you know they want to believe something because it fits their agenda, and not because they care about the truth.

https://www.facebook.com/dannylennonnutrition/posts/478116212393422?fref=nf

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #28 on: April 13, 2016, 21:20:54 »

Viimane komm riisi teemal. Enough is enough.

CEO of International Society of Sports Nutrition on ka üks imelik mees, kobab pimeduses või lausa toitub ohtlikult. Aa, eii, vitamiine võtab purgist.

Jose Antonio: My diet is white rice, meat of all kinds, coffee and beer. Sometimes veggies.

mp

• tervist!
    • View Profile
« Reply #29 on: January 13, 2017, 09:00:16 »

https://eu.lazarangelov.diet/  9.90 eest saad retseptidega (enda eelistatud toiduainetest) toitumiskava, mis "arvestab täpselt sinu vajadustega".

Alustuseks ütles, et 180 cm kohta 82 kg kaaluda on ülekaal, aga kaloraaži, et saada 75-81 kg piiresse sunnib hoidma 2900-3100 kcal päevas, vist ei hakka proovima
Pages: 1 [2]   Go Up

toidulisandid.ee Kaubamaja