wxxx24
BONSUNA FOORUM
 Language:
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

TRANSLATE POSTS TO ENGLISH (google translate)
NB! FOORUMIS PILTIDE NÄGEMISEKS PEATE OLEMA SISSELOGITUD!
NB! YOU MUST "LOG IN" TO SEE ALL PICTURES!

-40 -50% Coco
Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?  (Read 17358 times)

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5035
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/

1. Toidulisandid on nagu nimi ütleb toidulisandeid ja kõik vajalik oleks parem kätte saada tavatoitust. Suuremale osale se on suur probleem ja väljakutse kuna elus on kiire tempo ja seoses sellega pole aega teha toitu, võtta toitu kaasa, süüa hommikusõõki või käia üldse toidupoes piisavalt tihti.

Selleks on ette nähtud järgmised toidulisandid ( neile kes tahavad põletada rasva ja kasvatada lihaseid ).

1. Vadakuvalk ja muud valgud.(pulbrid)

Proteiine on erinevaid liike: Vadakuvalk, Soijaprot, Munaprot, Piimaprot.
Neist on lisaks erinevaud segusid.

Vadakuvalk sisaldab enne protsesserimist 33% valku, ja 67% Laktoosid ja rasva, filtreerimise käigus valku osakaalu tõstetakse tavaliselt tasemele 70-80%.
Järgmine filtreerimise tase tõstab valgusisalduse 88-93% Siis on liigi nimi Vadakuvalk isolaat.

Vadakuvalk võidakse tükelda veelgi väiksemateks tükkideks, peptiidideks hydroliseerimise käigus ja siis kutsutakse seda Hydroliseerituks valkuks, Näiteks HC Pro Hydro ja Mannise Hydro. Sellisel kujul tooded saab kasutada ka need isikud kellel muidu on laktoosiga probleem .

Ja siis millal neid peab kasutama?

1. Tavaline vadakuvalk hommikul pudru sees ja vahepaladena ( hommikusõõgi ja lõunasõõgi vahel ja enne trenni 35g)

2. Aeglane "Good night" proteiin nagu Kaseiin, Muna ja lihaproteiin mis vabastab aminohappeid mittu tundi magades. ( 35-40g)
Kui kodus on saadaval kodujuustu või kohupiima nii nendega võib segada 1 mõõdulusika em valgud ja kogus saab kokku ca 40g.

--------------------
BCAA ehk vältimatud aminohapped leusiin,isoleusiin ja valiin.

Need peab toidust saama kuna organism ei suuda neid ise valmistada.Need erinavad teistest aminohappedest sellepoolest et neid saab lihased otse kasutada "kütuseks" maksa asemel.
Se tähendab seda et organism hajutab esimisena BCAA aminohapped energiaks. Kui kehas on teised aminohapped olemas füüsilise soorituse ajal ja on puudu BCAA aminohapped nii keha ei suuda kasutada neid teisi ka energiaks.
Se tähendab seda et proteiinide imendumise poolest peab BCAA aminohappeid olema piisaval et ülejäänud aminohapped/proteiinid oleks balanssis ja neid saaks optimaalselt kasutada energiaks.

Millal tarbida? Enne trenni, trenni ajal ja peale trenni.

Maadlejatele tehtus 19 päevases uurimuses selgus et need maadlejad kes saivad BCAA aminohappeid dieedi ajal põletasid rohkem rasva ja säästasid rohkem lihasmassi kui kontrollgrupp.
Mõlemad grupid sõivad samapalju kaloreid.

------------------
Glutamiin aminohappe.

Mitte vältimatud aminohapped pole niipalju uuritud kui vältimatud (BCAA), Nendest kõige rohkem uurituim on L-Glutamiin aminohappe.

Lihase kõigidest aminohappedest 50-60% on glutamiinid. Se tähendab et glutamiin on eriti tähtis aminohape lihastele ja nende optimaalselel toimimisele.
Uurimused on näidanud et organismis laguneb 20g glutamiinid päevas ja toidust saadakse 5-10g. Vahe püüab keha ise asemele tootma.
Kui lihast trennitakse kõvasti nii tekib alati microtraumad ja põletikud, need parandatakse ära vabastamal glutamiinid immunikaitsesüsteemi kaitseks.
Sellest juhtuvalt sportlane võib kaotada lihast ( ületrennitus seisus) kuna keha vajab niipalju glutamiinid et selle vabastamine sõõb seda otse lihastest ära.
Millal kasutada?
Lisa Glutamiin (toidulisandina) imendub hästi lihasrakkudesse eriti peale trenni, imendumise käigus glutamiin veab ka vett lihastesse mis tõstab surved lihasrakkudes.

Uurimustulemused:
Kontrollgrupile andi 2g glutamiinid ja 90min pärast võeti vereanalüüsi milles leiti märkimisväärseid kasvuhormoni ja bikarbonaadi tasemede tõusuid. Kasvuhormoni kasud teavad kõik ja bikarbonaat suudab neutraliseerida lihastesse trenni ajal koguneniud piimahappeid.
Tulemus on selline ilmselt sellepärast et keha suudab kasutada lisa glutamiini kiiremini organismi ja immuunisüsteemi kaitseks kui tuues seda ära lihastest.

Lisaks uurimused on näidanud et sportlased kes nautisid glutamiinid jäävad haigaks harvemini ja kannatavad harvemini põletiku käes (lihaste)

Kui palju võtta ja millal?

2-5g päevas olenavalt kehakaalust ja parim kasu saadakse kui glutamiin nauditakse vahetult peale trenni ja enne magamaminekud.
--------------
L- Arginiin on aminohape mis soodustab lämmastikoksidi toodangud organismis . Lämmastikoksiid on tähtis veresoone reguleeriv tegija ehk se siis laiendab veresoone ja lisab vere ringlemist lihastes. L-Arginiinil on seega positiivseid mõjusid vererõhku ja kolestrooli alandamiseks .
Millal võtta ja kui palju?
1 tund enne trenni

L-Arginiini nautimine enne trenni aitab saavutada parema "pumpi" ehk lihastesse voolab rohkem verd mis omajagu toob sinna rohkem toitaineid ja tekitab anaboolse surve lihasetesse (anaboolne = lihaseid kasvatava) .

Arginiin aitab ka teisel moel lihaste kasvatamises kuna se lisab keha oma kasvuhormoni toodangud, ja nii siis kui arginiinid nauditakse vahetult enne magama minekud.

L-Arginiinid kasutetakse toidulisandina jõusaali trenni tõhustamiseks, Vererõhutõbi, kõrge kolestroli , Üldise jaksamise parandamseks, Väsimuse raviks ja ainavaehtuse kiirendamiseks.
Lisaks kasutetakse arginiinid meeste ja naiste seksuaalse isu tõstmiseks ja se võib lisaks parandada ka erektiot.
--------------------
Dieedi tooded ja muud toidukordade asendajad
Need proteiini ja süsivesikutooded kus on tähtsaimad toiduained aga mitte üleliigseid kaloreid ega üleliigsed rasva kutsutakse dieedi toodeteks ja toidukordade asendajateks.

Neid on hea kasutada siis kui pole saadaval tavatoitu (reisimine,tõõreisid) ja nende kasutamise taustal on tavaliselt tahe kaalu langetada/rasva põletamine.
Head dieeditooded sisaldava valku 35-40g ports vähem või sama palju süsivesikuid ja eriti vähe rasva (= mõned grammid/ports)
-------------------
Gainerid ja taastusjoogid

Need on toodegrupp inimistele kelle on raske saada kehakaalu üles kas selle pärast et ei suuda süüa piisaval palju ja tihedalt et oleks võimalus kasvatada lihasmassi nind taastuda trennist (ja tõõst muust aktiviteedist)

Millal ja kellele?
Tegelikult sobivad need kõigile sportlastele peale trenni taastusjoogiks ja ülejäänutele kellel on soov kaalu tõsta on tarbimine 1-3 korda päevas ka puhkepäevadel .
Tarbimise tihedus ja kogus peab paika panema eesmärgi järgi. Mida kiirem ainevahetus seda enam võid kasutada geinereid.

Siit jätgan kui aega on....
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5035
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #1 on: February 15, 2017, 09:24:06 »

Seleen.
Antioksidant mida saab liiga vähe tavatoidust. Seleen kaitseb erinavate viruste eest ja se on eriti hea antioksidant sportlastele vabade radikaalide vastu. Soovitatav annus seleenid päevas on
50 kuni 100 microgrammaa päevas kuigi annustest kuni 200 mq pole polnud negatiivseid efekte. Üle 200 mq annused päevas on eluohtlikud ja mürgilised inimistele mille kõrvalmõjuna on näitejks juuste langemine peast ja iiveldust.
-------------------------
Kroom
Kroom on üks vajalikutets mineraalidest. Keskmiselt inimised saavad USA uurimuse järgi 25 kuni 33 ug päevas kui seda peaks saama 50 kuni 200ug päevas. Mõned uurijad on seda meelt et kroomi puudus on osaline põhjus diabeedi levimusele põhjamaades.
Insuliin on keha kõige anaboolseim hormoon. Pankrease eritatud insuliini abiga meie rakud saavad elutähtsaid aminohappe ja glukoosid. Kahjuks meie rasva ladustub kehasse tänu samale mehanismile insuliini abiga.

Kroom parandab insuliini tundlikkust ja tänu sellele insuliinid eritub vähem mis aitab toiduainetel imenduda aga seda ei jätgu rasva ladustamiseks . Sportlastele tähendab se seda et lihased saab kiiremini ja optimaalselt täidetud glukoosika mis aitab maksimaalsete tulemuste saavutamises.

Kui palju?
Sportlastele parim kroomi vorm on kroompikolinaat kuna selle imendumine on täielik ja soovitatav kogus päevas on vähemalt 200 ug. Näiteks Puritans Pride "Complete One" sisaldab selle koguse.

---------------------
Magneesium

Magneesiumil on mittu funktsioonid kehas. Seda on vaja energia ainevahetuses ja lihaste kokkutõmbumises. Isegi väike magneesiumi puudus tekitab kiire jõudluse languse,kuna energia juurepääs raskeneb. Samuti raskendab magneesiumi puudus tugevuse/võimu kasvatamist.
Need tagajärjed on avastatud mm alkohoolikutel keil on suur magneesiumi puudus levinud.
NB! Magneesiumil pole kasulikke mõjusid anaeroobse ja aeroobse  jõudluse kui sellest pole puudust = Liiga magneesium ei anna lisajõudlust.

Magnesiumil on alati positiivne mõju sportalse une kvaliteeti ja lihaste lõdvendumises ( eriti siis une ajal) .

Kui Palju?
Piisav annus sportlastele tagama et puudust ei tekiks on vahemikus 200 kuni 350mg päevas oleneval kehakaalust.
----------------------
Tsink
Meehele tsink on sama tähtis mineraal kui naistele raud.
Uurimuses leiti et vähe tavatoidust tsinki saanud meeste testosteronitased tõusisid kahekordseks peale lisa tsinki tarbimist. Teises uurimuses lisatsinki on takistanud testosteroni muundumist estrogeeniks ja se on ka hea põhjus nautida tsinki piisavalt.

Tsink aitab ja toetab imuunikaitsesüsteemid . Veel ühes uurimuses 65 aastastele anti lisa tsinki ja nende immuunkaitse süsteem sai tagasi parimatel 25 aastaste tasemele.

Kui palju?
Meestele 20 kuni 30 mg päevas
Naistele 15-20mg päevas.
----------------
Kreatiin

Kreatiin lisab lihasrakkude volüümid mis tekitab rakkude sisest surved ja annab lihastele anaboolse ehk lihaseid kasvatava signaali.
Kreatiinil on antikataboolne mõju mis seletab taastumise kiirenemise.
Kreatiiin lisab võimed teha trenni kõvemini ja intenseevsemalt mis tekitab nii jõunäitajate paranemist kui lihaste arengud.

Kui palju ja kuidas?

Kreatiini nautimiseks on 3 erinevad viisi:

1. Võta 3-5g päevas ja tase tõuseb aeglaselt maksimumi mõne nädalaga ja positiivne mõju kaob mõne kuuga ja siis oleks soovitatav teha 30 päevane paus kreatiinist.
2.Võta 4x5g päevas esimine nädal ja siis edasi 3-5g päevas. Nii saate kreatiinitase maksimaalseks nädalaga.
3.Kasutada kreatiinid ainult trennipäevadel aga vähemalt 3 korda nädalas. Siis ei pea tegema kunagi pausse kreatiini tarbimisega.

Millal ?
Kreatiin oleks parem võtta vahetult ja pärast trenni taastusjoogika kus on piisavalt süsivesikuid ( peale trenni kiireid süsisvesikuid) kuna se aitab ja tõhustab kreatiini imendumist lihastesse.

Väldi kreatiini tarbimist samaaegselt koos kohviga,kolajoogidega,teega ja teiste kofeiinid sisaldavate joogidega kuna need häirivad ja takistavad kreatiini imendumist.

--------------------
Lisaks eriti vajalikke Vitamiine on D3 vitamiin mida on kõigil täiskasvanutel vaja vähemalt 100uq päevas.
-----------------
Ise soovitan Acetyl L-Karnitiinid millel on palju häid omadusi alates mälu paranemisest rasva põletamise lihtsustamiseni.
----------------
Soome tipkulturistid tarbivad peale nende ka Enstüümid/Piimahappebekteerid/ Krill oil/ Sea Kelp .
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

Kiilakas1991

 • SPARTA SPORDIKLUBI
 • ****
 • Posts: 820
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #2 on: February 15, 2017, 11:53:42 »

Tavatoit sisaldab väga hästi mineraale ja vitamiine kui neid läbimõeldult komplekteerida oma toidulauale.
Seleeniumit ei saa tavatoidust piisavalt ?

Seleeniumi- saab 100g  Brasiilia pähklitest 1900mg, 100g tuunikalast 108mg, 100g sealiha 51mg, 100g täisteraleib 40mg, 100g sifkadest 79mg, krabi 100g 42mg

Magneesium- pähklid ja seemned 100g 530mg, 100g makrell 97mg, tume šhokolaad 320mg, 1 keskmine banaan 27mg, 100g kaerahelbeputru 138mg, mandlid 100g 270mg

Tsink- Lammas või veiseliha 100g 12mg, 100g nisuidud 16mg, 100g keedetud austrid 78mg,  vähk 100g 4mg.  Kui Igapäevaselt liha ei söö siis võiks Tsinki lisaks võtta !

Kroom- 1 munakollane 180mg, 100g veiseliha 57mg, 100g juustu 55mg, 100ml veini 45mg,  Kui mune või veiseliha ei söö siis võiks võtta lisa.

Kreatiin- Seda võiks vahel võtta küll, annab extra funki vahel.


Kindlasti kui toitumine korras pole ja sööd palju rämpsu nagu makaronid, pitsa, saiakesed siis peaks toidulisandeid võtma.
Tuleks jälgida veel mis firma soovitab päevaseks annuseks midagi võtta. See on ilmselge, et kui tulemused pärinevad ravimifirmalt siis nad on päevaseks annuseks määranud 2x suuremad kogused kui mõni muu asutus kelle tulu ei sõltu otsesest ravimi müügist.
Logged

dront

 • Posts: 1040
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #3 on: February 15, 2017, 20:01:17 »

Selkeeniumi osa jäi lahtiseks praegu.
Timppa ütleb et soovitatud on 50-100 mikrogrammi ja Mart ütleb ,et 100g brasiilia pähklit annab 1900milligrammi. Kuda siis õige on ?
Logged

mp

 • Posts: 2339
 • tervist!
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #4 on: February 15, 2017, 20:54:06 »

Tavatoit sisaldab väga hästi mineraale ja vitamiine kui neid läbimõeldult komplekteerida oma toidulauale.
Seleeniumit ei saa tavatoidust piisavalt ?

Seleeniumi- saab 100g  Brasiilia pähklitest 1900mg, 100g tuunikalast 108mg, 100g sealiha 51mg, 100g täisteraleib 40mg, 100g sifkadest 79mg, krabi 100g 42mg

Magneesium- pähklid ja seemned 100g 530mg, 100g makrell 97mg, tume šhokolaad 320mg, 1 keskmine banaan 27mg, 100g kaerahelbeputru 138mg, mandlid 100g 270mg

Tsink- Lammas või veiseliha 100g 12mg, 100g nisuidud 16mg, 100g keedetud austrid 78mg,  vähk 100g 4mg.  Kui Igapäevaselt liha ei söö siis võiks Tsinki lisaks võtta !

Kroom- 1 munakollane 180mg, 100g veiseliha 57mg, 100g juustu 55mg, 100ml veini 45mg,  Kui mune või veiseliha ei söö siis võiks võtta lisa.

Kreatiin- Seda võiks vahel võtta küll, annab extra funki vahel.


Kindlasti kui toitumine korras pole ja sööd palju rämpsu nagu makaronid, pitsa, saiakesed siis peaks toidulisandeid võtma.
Tuleks jälgida veel mis firma soovitab päevaseks annuseks midagi võtta. See on ilmselge, et kui tulemused pärinevad ravimifirmalt siis nad on päevaseks annuseks määranud 2x suuremad kogused kui mõni muu asutus kelle tulu ei sõltu otsesest ravimi müügist.

Hakkab looma.


Logged

mp

 • Posts: 2339
 • tervist!
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #5 on: February 15, 2017, 20:55:01 »


The recommended dietary allowance of selenium is the same for men and women. After age 14 and throughout adulthood, you need 55 micrograms, according to the Linus Pauling Institute. The only time your recommendation goes up is if you become pregnant.

Brazil nuts are not uniform in their selenium content and may contain much more or much less than the estimated 50 micrograms per nut. No more than one or two Brail nuts should be consumed daily to avoid excessive accumulation of selenium in tissues.

Logged

Matukas

 • Posts: 64
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #6 on: February 15, 2017, 20:59:01 »

Põhimõtteliselt pidevalt ja liiga palju Brasiilia pähkleid süües võid kepsu kotti visata v?
Ära üldse söö - sured tervena!
Logged

dront

 • Posts: 1040
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #7 on: February 15, 2017, 21:27:17 »

Nojah kui 1 brasiilia pähkel annab päeva normi  , vbl isegi ületab selle tugevalt,siis vast pole mõtet peoga sisse kühveldada neid pähkleid. Vaat kus lops.
« Last Edit: February 16, 2017, 15:25:48 by dront »
Logged

Ralf Otter

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 1432
 • Saagem suureks vaimult!
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #8 on: February 15, 2017, 21:58:00 »

Seleeni referentsväärtused:

http://www.news-medical.net/health/Selenium-Toxicity.aspx

http://selenase.com/selenium/selenium_reference_values/
« Last Edit: February 15, 2017, 21:59:51 by Ralf Otter »
Logged

dront

 • Posts: 1040
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #9 on: February 15, 2017, 22:12:04 »

Kuid millist uuringulaboranti uskuda? Kõik üritavad olla originaalsed ja paiskavad eetrisse oma lemmiknumbri.
Logged

mp

 • Posts: 2339
 • tervist!
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #10 on: February 15, 2017, 23:00:36 »

See ei ole alati nii, aga pigem lähtuks selle infost, kes ei müü oma seleeni-lisandit. Selenase-nimi ja esimene pilk sinna - viitab väga konkreetselt tegevusalale.

Tegelikult ei ole seal lingitaga soovituslikku päevast kogust, vaid selenium reference values. Nende põhjal saab alles siis midagi järeldada, kui oled lasknud enda taset analüüsida.

Teisest selgub upper limit - kas meil on vajalik seda katsetada - ei usu.

Kui suurem osas sõltumatuid allikaid näitab, et RDA on 55 mcg, siis mulle sellest piisab. Kes soovib, võib minna kohe lisandit tellima.

Children 9-13   40 micrograms/day
Adults and children 14 and up   55 micrograms/day
Pregnant women   60 micrograms/day
Breastfeeding women   70 micrograms/day
« Last Edit: February 15, 2017, 23:09:24 by mp »
Logged

Ralf Otter

 • Bonsuna Team
 • *****
 • Posts: 1432
 • Saagem suureks vaimult!
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #11 on: February 16, 2017, 08:04:26 »

See ei ole alati nii, aga pigem lähtuks selle infost, kes ei müü oma seleeni-lisandit. Selenase-nimi ja esimene pilk sinna - viitab väga konkreetselt tegevusalale.

Tegelikult ei ole seal lingitaga soovituslikku päevast kogust, vaid selenium reference values. Nende põhjal saab alles siis midagi järeldada, kui oled lasknud enda taset analüüsida.

Teisest selgub upper limit - kas meil on vajalik seda katsetada - ei usu.

Kui suurem osas sõltumatuid allikaid näitab, et RDA on 55 mcg, siis mulle sellest piisab. Kes soovib, võib minna kohe lisandit tellima.

Children 9-13   40 micrograms/day
Adults and children 14 and up   55 micrograms/day
Pregnant women   60 micrograms/day
Breastfeeding women   70 micrograms/day

Kui analüüsimisoskust ei ole, siis ei ole.
Neli keedumuna annab 70 mcg seleeni. Lihtsalt mainin.

Keda huvitab, siis siin on rohkem infot seleenist:

https://examine.com/supplements/selenium/
« Last Edit: February 16, 2017, 09:24:57 by Ralf Otter »
Logged

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5035
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #12 on: February 16, 2017, 08:19:58 »

Ops!
Õngi tulnud vahepeal palju kommentaare  :)

Ma tõlgisin otse ühest soome spordialasest raamatust need toidulisandite teemad. Alguses mainisin et kui pole saada tavatoidust vajalikke vitamiine,valku jne nii siis võiks võtta need puuduolevad
asjad toidulisanditena .
Kahjuks peab ütlema et eriti harvadel on aega süüvida ja otsida värskeid toitaineid ja veel "õigeid" toitaineid et saaks kõik vajalikud valkud ja muud tavatoidust ja naistel ning väiksematel meestel tekib veel (vaimne) probleem selles et nad "ei suuda" süüa "nii palju" .

Elu paradoks: Kui sul on aega ette valmistada ja uurida kõik et saaksid endale lubada tervisliku toitu ja sealt kõik vajalikud valgud ja vitamiinid sul pole raha tarbida neid. Kui sul on resurssid olemas nii sul pole aega otsida kuna aeg läheb raha teenimiseks /karrieeri edendamiseks/näiliselt eduka elu näitlemiseks/ lasteaed-tõõ-lasteaed-koju magama combo :D

Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

Timo Majuri

 • Admin / Trainhard.ee
 • *****
 • Posts: 5035
 • WR RAW 231kg,WR Single Ply 300 ,WR BenchP 330kg
  • View Profile
  • www.seksitori.fi  https://www.hcgym.fi/
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #13 on: February 16, 2017, 21:54:36 »

Tavatoit sisaldab väga hästi mineraale ja vitamiine kui neid läbimõeldult komplekteerida oma toidulauale.
Seleeniumit ei saa tavatoidust piisavalt ?

Seleeniumi- saab 100g  Brasiilia pähklitest 1900mg, 100g tuunikalast 108mg, 100g sealiha 51mg, 100g täisteraleib 40mg, 100g sifkadest 79mg, krabi 100g 42mg

Magneesium- pähklid ja seemned 100g 530mg, 100g makrell 97mg, tume šhokolaad 320mg, 1 keskmine banaan 27mg, 100g kaerahelbeputru 138mg, mandlid 100g 270mg

Tsink- Lammas või veiseliha 100g 12mg, 100g nisuidud 16mg, 100g keedetud austrid 78mg,  vähk 100g 4mg.  Kui Igapäevaselt liha ei söö siis võiks Tsinki lisaks võtta !

Kroom- 1 munakollane 180mg, 100g veiseliha 57mg, 100g juustu 55mg, 100ml veini 45mg,  Kui mune või veiseliha ei söö siis võiks võtta lisa.

Kreatiin- Seda võiks vahel võtta küll, annab extra funki vahel.


Kindlasti kui toitumine korras pole ja sööd palju rämpsu nagu makaronid, pitsa, saiakesed siis peaks toidulisandeid võtma.
Tuleks jälgida veel mis firma soovitab päevaseks annuseks midagi võtta. See on ilmselge, et kui tulemused pärinevad ravimifirmalt siis nad on päevaseks annuseks määranud 2x suuremad kogused kui mõni muu asutus kelle tulu ei sõltu otsesest ravimi müügist.Siin näidab et 1 muna sisaldab kroomi 0,26uq mitte 180mg ( mis oleks siis 180 000uq ) http://www.maurisalooy.fi/tietoamunista/taulukko.htm   kas ülejäänud numbrid on sama targalt võetud?
Logged
Aasta 2013 Maailmameister Surumises tulemustega 231kg särgita Maailmaennatus ja 330kg särgiga maailmaennatus tulemustega. Aastal 2015 Euroopa Mester.
----------------------
" Teeme trenni edasi ja vaatame mis saab? "
----------------------
Meie Sponsor: http://www.hotlips.ee   HC GYM

sc0rpion

 • staar-troll
 • *
 • Posts: 340
  • View Profile
Re: Millised toidulisandid on tähtsaimad ja millal neid tarbida?
« Reply #14 on: February 16, 2017, 22:38:37 »


Siin näidab et 1 muna sisaldab kroomi 0,26uq mitte 180mg ( mis oleks siis 180 000uq ) http://www.maurisalooy.fi/tietoamunista/taulukko.htm   kas ülejäänud numbrid on sama targalt võetud?


Toores muna sisaldab rohkem asju kui keedetud muna, seetôttu 180 versus 26.
Populaarteadlaste kontekst/huvi on toored asjad, aferistidest treenerid môtlevad muna all keedumuna, ja toiduärikad môtlevad muna all seda, mis on ametlikes andmebaasides kirjas muna kohta.

Mikro grammi kirjutamise grammatika voiks internetis olla
Mcg vôi ug, mitte aga kreeka hieroglûûfiga.

Lisan siia teemasse ka omapoolse arvamuse, et sportpreparaadid on aferism ja pettus.
Logged
Pages: [1] 2   Go Up
 

Kaubamaja
youtube